Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας που λες για modules που αφορούν το YouTube, υπάρχει κι αυτό εδώ που σου επιτρέπει να αυξομειώνεις την ένταση και να πηγαίνεις μπρος-πίσω στο βίντεο απλά σέρνοντας πάνω-κάτω και αριστερά-δεξιά αντίστοιχα. (Όπως στο VLC ή τον player MX πχ)

 

Επίσης, το όσοι έχετε adaway σας δουλεύει καλά; Έχω την εντύπωση ότι από τότε που έκανα αναβάθμιση του xposed από v80 σε v83 το συγκεκριμένο module μου κάνει νερά. Ούτε καν update τα host δεν κάνει. Όσες μέρες κι αν περάσουν λέει ότι έχω τα πιο πρόσφατα. Και δε μου φαίνεται λογικό γιατί πιο πριν έκανε πιο συχνά ενημερώσεις...

 

Ωραιο το mode αν και δεν μου χρειαζεται.... Μια χαρα δουλευει το adaway αν και η αληθεια ειναι οτι δεν κανει τοσο συχνα ενημερωση τα hosts. Γνωριζεις μηπως κανενα mode που ενω βλεπεις ενα βιντεο στο chrome ή σε καποιον αλλον Broswer και να συνεχιζει να παιζει ο ηχος ενω κανεις αλλα πραγματα; Δηλαδη σαν το youtube background αλλα για τον chrome

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πας ρυθμισεις, οθονη κλειδωματος και στο κλειδωμα οθονης βαζεις κανενα. Αν καταλαβα καλα αυτο θελεις :)

 

Ωραιος!αυτο ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

δεν ξερω πως

μαλλον επαιζε η μικρη με το τηλ

 

-δεν εχω notifications απο twitter & pushbullet

 

-ολα τα μυνηματα για καποιο λογο οταν παω να τα απαντησω φευγουν απο τη καρτα Νο 2 χωρις να ξερω πως

 

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις, ειδοποιήσεις εφαρμογών, επίλεξε την εφαρμογή που θες και δεν αν είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις. (Επειδή το έχω στα Αγγλικά δεν ξέρω αν είναι αυτή η ακριβής μετάφραση στις ρυθμίσεις, Αγγλικά είναι Settings, Notifications, App Notifications).

 

Για τα μηνύματα, όταν πας να στείλεις εκεί που γράφεις το μήνυμα, δεξιά έχει ένα κουτάκι με τον αριθμό 1 ή 2. Από εκεί διαλέγεις από ποια κάρτα θες να φεύγει το μήνυμα.

 

Ωραιο το mode αν και δεν μου χρειαζεται.... Μια χαρα δουλευει το adaway αν και η αληθεια ειναι οτι δεν κανει τοσο συχνα ενημερωση τα hosts. Γνωριζεις μηπως κανενα mode που ενω βλεπεις ενα βιντεο στο chrome ή σε καποιον αλλον Broswer και να συνεχιζει να παιζει ο ηχος ενω κανεις αλλα πραγματα; Δηλαδη σαν το youtube background αλλα για τον chrome

 

Δουλεύει, ε; Άρα πρέπει να δω το φταίει..

Όχι, δυστυχώς δεν ξέρω αν και θα ήταν πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει, ε; Άρα πρέπει να δω το φταίει..

Όχι, δυστυχώς δεν ξέρω αν και θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

Τι πρόβλημα έχεις ακριβώς δεν κατάλαβα... Δεν ενεργοποιειται το adaway ή δεν να κάνει ενημέρωση τα hosts;

Link to comment
Share on other sites

μολις μπηκε το τελευταιο build της mokee by bule (22/6/2016) + pico gapps(οπως παντα!!!)

 

λεω να μην χρησιμοποιησω greenify και redmi note 2 tool να δω πως θα τα παει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ειμαι με 7.3.2 ελληνική.... και θελω να φλασαρω dev miui 8.....με το twrp της 7.3.2 φλασαρετε η miui 8 dev??? η θέλει το twrp 3.0.2-1

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

μολις μπηκε το τελευταιο build της mokee by bule (22/6/2016) + pico gapps(οπως παντα!!!)

 

λεω να μην χρησιμοποιησω greenify και redmi note 2 tool να δω πως θα τα παει

Έχω καταλήξει πως δεν χρειάζονται..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ειμαι με 7.3.2 ελληνική.... και θελω να φλασαρω dev miui 8.....με το twrp της 7.3.2 φλασαρετε η miui 8 dev??? η θέλει το twrp 3.0.2-1

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να την περάσεις μέσω αναβάθμισης που έχει στο miui.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχεις ακριβώς δεν κατάλαβα... Δεν ενεργοποιειται το adaway ή δεν να κάνει ενημέρωση τα hosts;

 

Το θέμα είναι το εξής: όσες μέρες κι αν το αφήσω ποτέ δε μου έρχεται ειδοποίηση για update στους host (έχω ενεργοποιήσει να τσεκάρει κάθε μέρα) αλλά και εκτός αυτού, το οποίο απ' ότι κατάλαβα ίσως απλά να κάνει πιο αραιά ενημερώσεις αλλά μου φαίνεται κάπως υπερβολικό γιατί πριν λίγο καιρό είχα κάθε μέρα ενημέρωση, μου εμφανίζονται διαφημίσεις σε σελίδες που παλιά δεν μου εμφάνιζε. Όχι σε όλες βέβαια, αλλά σε κάποιες ναι.

Και επίσης, όταν μπω στην εφαρμογή μου γράφει συνέχεια "download host files and apply add blocking" ενώ ακριβώς από πάνω μου λέει ότι έχω τα πιο πρόσφατα και το add blocking είναι ενεργοποιημένο. Αν θυμάμαι καλά παλιότερα το "download host files..." το έγραφε μόνο όταν υπήρχε διαθέσιμη ενημέρωση.

Τώρα δεν ξέρω, αυτά είναι θεωρώ προβλήματα. Μπορεί απλά να μην θυμάμαι καλά και να δούλευε πάντα έτσι.. :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το εξής: όσες μέρες κι αν το αφήσω ποτέ δε μου έρχεται ειδοποίηση για update στους host (έχω ενεργοποιήσει να τσεκάρει κάθε μέρα) αλλά και εκτός αυτού, το οποίο απ' ότι κατάλαβα ίσως απλά να κάνει πιο αραιά ενημερώσεις αλλά μου φαίνεται κάπως υπερβολικό γιατί πριν λίγο καιρό είχα κάθε μέρα ενημέρωση, μου εμφανίζονται διαφημίσεις σε σελίδες που παλιά δεν μου εμφάνιζε. Όχι σε όλες βέβαια, αλλά σε κάποιες ναι.

Και επίσης, όταν μπω στην εφαρμογή μου γράφει συνέχεια "download host files and apply add blocking" ενώ ακριβώς από πάνω μου λέει ότι έχω τα πιο πρόσφατα και το add blocking είναι ενεργοποιημένο. Αν θυμάμαι καλά παλιότερα το "download host files..." το έγραφε μόνο όταν υπήρχε διαθέσιμη ενημέρωση.

Τώρα δεν ξέρω, αυτά είναι θεωρώ προβλήματα. Μπορεί απλά να μην θυμάμαι καλά και να δούλευε πάντα έτσι.. :)

 

Και εμένα γράφει download host files και ακριβώς από πάνω το add blocking είναι ενεργοποιημενο. Μάλλον έτσι λειτουργεί... Εγώ έχω βάλει και το minminguard από το xposed αλλά δεν ξέρω αν κάνει δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μου το κάνει πάντα αλλά ορισμενες φορές μου βγάζει μια διεση #δίπλα από το εικονίδιο του σηματος δικτύου κ δεν ξέρω τι είναι mokee bule
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μου το κάνει πάντα αλλά ορισμενες φορές μου βγάζει μια διεση #δίπλα από το εικονίδιο του σηματος δικτύου κ δεν ξέρω τι είναι mokee bule

 

Έχει να κάνει με το ρουτ πιθανόν. Ότι εκείνη την στιγμή τρέχει μία εφαρμογή με δικαιώματα ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με το ρουτ πιθανόν. Ότι εκείνη την στιγμή τρέχει μία εφαρμογή με δικαιώματα ρουτ.

 

Μα αν κρατησω το τετραγωνο πατημενο μου λεει οτι δεν τρεχει τιποτα

Επισης δεν μπαίνει στην εφαρμογη της εθνικης ενω με την ρομ του νοβα έμπαινε

Οκ πηρα τηλ στην εθνικη κ ηταν κλειδωμενος ο λογαριασμός μου ολα οκ τωρα μόνο η διεση εμεινε

Edited by giorgosmessa
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα γράφει download host files και ακριβώς από πάνω το add blocking είναι ενεργοποιημενο. Μάλλον έτσι λειτουργεί... Εγώ έχω βάλει και το minminguard από το xposed αλλά δεν ξέρω αν κάνει δουλειά

Εντάξει, οκ. Μάλλον θα είναι η ιδέα μου τότε. Ευχαριστώ για τη βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Στην μοκι βυλε δεν ερχονται τα μηνύματα του whats app.

Πρεπει να μπω στην εφαρμογη. Μετα είναι οκ

 

Αν σε ενοχλει η διεση μπορεις να την αφαιρέσεις :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην μοκι βυλε δεν ερχονται τα μηνύματα του whats app.

Πρεπει να μπω στην εφαρμογη. Μετα είναι οκ

 

Αν σε ενοχλει η διεση μπορεις να την αφαιρέσεις :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Πως να την αφαίρεσω;;;; κ τι είναι;;

Link to comment
Share on other sites

Πανε settings - status bar-show SU icon(#) και αποεπιλεξε το.

Οπως σε είπαν, εχει να κάνει με το ρουτ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανε settings - status bar-show SU icon(#) και αποεπιλεξε το.

Οπως σε είπαν, εχει να κάνει με το ρουτ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Οκ το εβγαλα... Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Εκανα επαναφορα το φβ μεσω tb. Έκανε ριμπουτ η συσκευή.

Στις προηγούμενες 10-15 ολα ηταν οκ.

Θα επαναφέρω 2-3 ακομη να δω τι θα κάνει.

 

Επίσης για το whatsapp που δεν εμφανίζει τα μηνύματα καμια ιδέα? (πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να τα δω)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα καποιο πιο αξιόπιστο κατάστημα :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

το βρηκα αρκετα φθηνα γι αυτο ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα ειχα παραγγειλει 2 φορές

Και τις 2 μετα από 10+ μέρες δεν ειχαν στειλει κατι, ενω ηταν ιν στοκ και με το ειπαν κιολας. Δε παίρνω τίποτα απο κει πια.

 

Ποσο το έχει δηλαδή?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα ειχα παραγγειλει 2 φορές

Και τις 2 μετα από 10+ μέρες δεν ειχαν στειλει κατι, ενω ηταν ιν στοκ και με το ειπαν κιολας. Δε παίρνω τίποτα απο κει πια.

 

Ποσο το έχει δηλαδή?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

στα 127 βγαινει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...