Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε τοτε πας στο νοτε 2!

 

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-2-pro

απ ολα τα καταστηματα, θα επελεγα το gearbest.

μιλα μαζι τους μπας και ριξουν τιμη ή δωσουν κανα κουπονι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν πιανουν τα χερια σου, παιρνεις οθονη απο ali και την αλλαζεις μονος

 

ειναι τοσο χαλια που δε λειτουργει ή ενοχλει; αν οχι, δε βλεπω τον λογο να την αλλαξεις

Δεν πιάνουν και πολύ τα χέρια μου και δεν θέλω να τον διακινδυνεύσω. Γιαυτό ρώτησα αν υπάρχει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρειαζομαι μια βοηθεια.θελω να αλαξω rom στο τηλεφωνο ενος φιλου αλλα εκει που βρισκεται δεν εχει internet.εχω κατεβασει ηδη τη fastboot και τα σχετικα .το mi flash χρειαζεται να ειναι online θα εχω κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Πέστε με ντεμοντέ, αλλά ακολούθησα την συμβουλή σας και χτύπησα ένα 32άρι λευκό από το gearbest. Με απλή θήκη σιλικόνης Nilkin και τζαμάκι στα 174$ (156€). Δεν βρήκα άλλο να παίρνει SD+2 sim, και τα 64άρια είναι στα διπλάσια λεφτά. Όταν παραλάβω ίσως χρειαστώ λίγη βοήθεια, παρότι τα καταφέρνω με φλασαρίσματα κ.λ.π. :)

 

edit: μπαταρία (για 2η) δεν είχε το μαγαζί, ξέρετε που θα βρώ?

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο! με το καλό να σε ρθει!

καλα έκανες και το πηρες, εφόσον σε καλύπτει!

για οτι χρειαστείς εδω είμαστε ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που μενεις βασικα?

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Στα Σπάτα Ανατολικής Αττικής

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για δευτερη μπαταρία + φορτιστη δόθηκε λινκ απο το αλι πριν λιγες σελιδες.

αν δε το βρεις θα στο στειλω

 

 

 

λεο, αν θυμαμαι καλα υπαρχει ενα στην ομονοια(?) που λέγεται mobile experts(?)

(σε αντίστοιχη συζήτηση το ειχαν αναφερει, δεν εχω ιδεα απο αθηνα)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ισως δεν το διατυπωσα σωστα θελω να το φλασαρω με mi flash και μετα θα βαλω την ελληνικη rom με το twrp.αυτη η διαδικασια μπορει να γινει χωρις internet η για να δουλεψει το mi flash θελει internet.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ισως δεν το διατυπωσα σωστα θελω να το φλασαρω με mi flash και μετα θα βαλω την ελληνικη rom με το twrp.αυτη η διαδικασια μπορει να γινει χωρις internet η για να δουλεψει το mi flash θελει internet.ευχαριστω

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δε βλέπω το λόγο να απαιτεί internet μιας όλα γίνονται τοπικά και δεν έχεις διαδικασίες ξεκλειδώματος κτλ. Αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θες Internet για να κατεβάσεις τα απαραίτητα αρχεία, αλλά φαντάζομαι αυτό το γνωρίζεις ήδη.

Link to comment
Share on other sites

εγω φλασαρα για εναν φιλο μεσα στο αμαξι με sp flashtool χωρις νετ, αφου ειχα κατεβασει τα απαραιτητα αρχεια απ το σπιτι. φανταζομαι το ιδιο ισχυει και με το miflash.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

ισως δεν το διατυπωσα σωστα θελω να το φλασαρω με mi flash και μετα θα βαλω την ελληνικη rom με το twrp.αυτη η διαδικασια μπορει να γινει χωρις internet η για να δουλεψει το mi flash θελει internet.ευχαριστω

 

Εαν έχει εγκατεστιμενο το twrp τοτε μπορείς να κάνεις τα παντα χωρίς νετ.Για σωστή επαναφορά αρχείων θες νετ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έχω twrp.ε χω την ελληνική και θέλω να περάσω κάποια ελληνική stable τελευταία.Μπορω να περάσω το twrp βάζοντας το zip μέσα στην sd να το ονομασω σε update.zip και να χρησιμοποιησω τον updater της Xiaomi?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έχω twrp.ε χω την ελληνική και θέλω να περάσω κάποια ελληνική stable τελευταία.Μπορω να περάσω το twrp βάζοντας το zip μέσα στην sd να το ονομασω σε update.zip και να χρησιμοποιησω τον updater της Xiaomi?

Μάλλον πρέπει να αρχίσεις το διάβασμα.. Ξεκίνα από το πρώτο post...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να αρχίσεις το διάβασμα.. Ξεκίνα από το πρώτο post...

 

Γνωρίζω όλη την διαδικασία που πρέπει να γίνει.Την έχω έχω κάνει σε Μipad 2,Note 3 pro και Mi5.Oπότε αν ήταν αυτός ο μόνος τρόπος δεν θα έμπαινα να ρωτήσω εδώ μέσα.Άρα πρωτού κάνουμε τα κλασσικά σχόλια "έχεις διάβασμα/διάβασε το λέει παραπίσω" θα ήταν καλύτερο να περιμένουμε μήπως απαντήσει κάποιος που όντως ξέρει.

 

Την μέθοδο που πόσταρα παραπάνω την διάβασα εδώ http://en.miui.com/thread-146299-1-1.html στο πεδίο που λέει Alternate easy method και την πόσταρα για να δω αν κάποιος το έχει κάνει έτσι

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω όλη την διαδικασία που πρέπει να γίνει.Την έχω έχω κάνει σε Μipad 2,Note 3 pro και Mi5.Oπότε αν ήταν αυτός ο μόνος τρόπος δεν θα έμπαινα να ρωτήσω εδώ μέσα.Άρα πρωτού κάνουμε τα κλασσικά σχόλια "έχεις διάβασμα/διάβασε το λέει παραπίσω" θα ήταν καλύτερο να περιμένουμε μήπως απαντήσει κάποιος που όντως ξέρει.

 

Την μέθοδο που πόσταρα παραπάνω την διάβασα εδώ http://en.miui.com/thread-146299-1-1.html στο πεδίο που λέει Alternate easy method και την πόσταρα για να δω αν κάποιος το έχει κάνει έτσι

 

Αν είχες διαβάσει, όπως λες, θα ακολουθούσες την συνηθισμένη διαδικασία που έχει σίγουρα και ασφαλή αποτελέσματα και όχι κάτι που πήρε το μάτι σου σε ένα φόρουμ.. Άποψή μου.. Δικό σου το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες διαβάσει, όπως λες, θα ακολουθούσες την συνηθισμένη διαδικασία που έχει σίγουρα και ασφαλή αποτελέσματα και όχι κάτι που πήρε το μάτι σου σε ένα φόρουμ.. Άποψή μου.. Δικό σου το κινητό..

 

To κατι που πήρε το μάτι μου σε ένα forum είναι ποσταρισμένο από moderator στο device team του Redmi Note 2 στο επίσημο forum της Xiaomi δωσμενο σαν οδηγό.

 

Το ότι ρωτάω να το κάνω έτσι είναι οτι δεν έχω υπολογιστή εδώ πρόχειρο και με αυτό το τρόπου περιγράφω τα κάνεις όλα από το κινητό.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, αν το κάνεις πες μας κι εμάς - μου το στείλανε χθές το δικό μου, οπότε... :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έχω twrp.ε χω την ελληνική και θέλω να περάσω κάποια ελληνική stable τελευταία.Μπορω να περάσω το twrp βάζοντας το zip μέσα στην sd να το ονομασω σε update.zip και να χρησιμοποιησω τον updater της Xiaomi?

Μπορεί και να πιάσει. Αλλιώς αν έχεις δικαιώματα root, μπορείς να το κάνεις και με flashify app.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που διακόπτω αυτή τη θήκη την έχει κανείς να μου πει την άποψη του; http://m.aliexpress.com/item/32485654751.html?trace=storeDetail2msiteDetail
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση από εμένα. Xposed σε MIUI 8 στη συσκευή μας έχει κανείς; Αν ναι, υπάρχει κάποιος οδηγός;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα παιδιά. Χθες που είχα το τηλέφωνο στην τσέπη μου, κάτι πατήθηκε και τώρα όταν πατάω παρατεταμένα το μεσαίο πλήκτρο (home), ώστε να εμφανιστούν οι πρόσφατες εφαρμογές, δε μου βγάζει μόνο τα εικονίδια των εφαρμογών, αλλά και τις μικρογραφίες τους, όπως και σε άλλα τηλέφωνα android. Ξέρει κανείς πώς το απενεργοποιώ αυτό; Γιατί όσο και αν έψαξα στα μενού δεν κατάφερα να βρω κάτι.

 

EDIT: Άκυρο τελικά, το βρήκα. Πατάς παρατεταμένα το home για να τα εμφανίσει και κάνεις zoom in/out ανάλογα αν θες να δείχνει μόνο εικονίδια ή και μικρογραφίες. Εγώ πάντως δεν ήξερα ότι το κάνει αυτό.

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση από εμένα. Xposed σε MIUI 8 στη συσκευή μας έχει κανείς; Αν ναι, υπάρχει κάποιος οδηγός;

 

Έχω εγώ , δεν θυμάμαι καθόλου ποιον οδηγό ακολούθησα, νομίζω όμως ότι έβαλα πρώτα το Supersu και εν συνεχεία φλασαρα το xposed μέσω TWRP, τα modules δυστυχώς δεν κατεβαίνουν μέσω του xposed αλλά τα κατεβάζω από Browser και κάνω εγκατάσταση... Το xprivacy μου κάνει νερά με miui 8 αλλά το YouTube adaway και YouTube background με έχουν σώσει... Αν δεν κάνω λάθος από δω το κατέβασα : http://en.miui.com/thread-182209-1-1.html αλλά διάβασε καλά πριν κάνεις οτιδήποτε γιατί μια έκδοση που είχα βαλει μου έκανε bootloop και ξαναφλασαρα rom

Link to comment
Share on other sites

 

EDIT: Άκυρο τελικά, το βρήκα. Πατάς παρατεταμένα το home για να τα εμφανίσει και κάνεις zoom in/out ανάλογα αν θες να δείχνει μόνο εικονίδια ή και μικρογραφίες. Εγώ πάντως δεν ήξερα ότι το κάνει αυτό.

 

καλη φαση! μια φορα το ειχα κανει και γω καταλάθος :p φυσικα μεχρι τωρα δεν ηξερα οτι γίνεται έτσι

 

 

 

 

ποια θεωρείτε την καλυτερη (αυτονομία/επιδοσεις) μιυι ρομ για την συσκευή?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...