Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω ειναι κ το δικο μου sot!το κινητο εχω να το φορτισω μια μερα.μετρια χρηση και ελαχιστο gaming!!

 

http://i.imgur.com/kVtu5qy.png?1

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμάσει κανείς 64ρα η 128ρα micro sd στο Redmi note 2 ?

 

Δε τη "βλεπει" φιλε μου!!Εχει ξαναειποθει!!Μεχρι 32αρα παιρνει!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για ενημερώστε με κι εμένα ρε παιδιά. Είδα για κάτι αλλαγές στην εγκατάσταση από εδώ και πέρα. Τι έχουμε;

 

Τώρα παρατήρησα ότι βγήκε 5.10.16 και της Multi αλλά βαριέμαι να ξαναφλασάρω. Μια και καλή την άλλη εβδομάδα μάλλον για Ελληνική. Πάντως η μπαταρία φαίνεται να έχει βελτιωθεί αρκετά. Είμαι στα 55 λεπτά οθόνη με 76% μπαταρία.

 

 

 

Για μας τουλαχιστον που παιζαμε με την Αγγλικη τωρα θα πρεπει να φλασαρουμε αναγκαστικα το TWRP ακολουθωντας πιστα τις οδηγιες απο εδω...http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html. επειδη οποια προσπαθεια να περασω οποιαδηποτε Rom σε μενα ηταν ακαρπη.Το ιδιο μαλλον πρεπει να ισχυει για ολους φιλε alkis 7

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει καποιος την μεταβαση απο zte v967s στο note?

 

επισης για overclock κλπ ξερουμε αν μπορει να γινει?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει καποιος την μεταβαση απο zte v967s στο note?

 

επισης για overclock κλπ ξερουμε αν μπορει να γινει?

 

Mol στην έκδοση prime τρέχει στα 2.2, δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς overclock.

 

Όσο γιά το zte χωρίς να το είχα πιστεύω θα δεις μεγάλη διάφορα. Καλύτερη οθόνη περισσότερη ραμ καλύτερος επεξεργαστής κτλ

Link to comment
Share on other sites

Βρε μη φοβάσαι!! :D Αυτή είναι η μαγεία του πειράγματος!! :lol:

Καταρχάς, αν η πηγή του κακού είναι ο πλοηγός και δεν σε πειράζει να surfάρεις μόνο με wifi, βάλε x στον πλοηγό.

Εγώ εχώ βάλει x σε ό,τι έχει να κάνει με mi services, δηλαδή mi account, mi cloud, mi credit, mi wallet κλπ επειδή δεν τα χρησιμοποιώ και επιπλέον στο app store γιατί κάνει τα χαζά του, στον updater για να αναβαθμίζω μόνο με wifi και τέλος στην εφαρμογή "λήψεις".

 

Edit: Επίσης θα σου συνιστούσα, σε περίπτωση που δεν θες να βάλεις x στον πλοηγό, να χρησιμοποιείς τον task killer μετά από κάθε περιήγηση.

 

Καλημέρα και πάλι. Φαίνεται ότι ο ένοχος είναι ο πλοηγός. Έπαιξα με τις εφαρμογές όπως μου είπες, τα stats μου χρεώνουν όλη την κατανάλωση στον πλοηγό.Ίσα που μπήκα σε μια ιστοσελίδα για ένα περίπου λεπτό και η κατανάλωση από τα (300 δωρεάν) mb που έχω ήταν περίπου 30 mb! Μόνο wifi λοιπόν, τί να κάνουμε...Νά΄σαι καλά και πάλι :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς 64ρα η 128ρα micro sd στο Redmi note 2 ?

 

Σε κάποιο forum πήρε το μάτι μου ότι κάποιος χρήστης έβαλε 64άρα και έπαιξε. Στα specs πάντως των γνωστών κινέζικων καταστημάτων αναφέρεται ότι υποστηρίζει μέχρι 32gb

 

Καλημέρα και πάλι. Φαίνεται ότι ο ένοχος είναι ο πλοηγός. Έπαιξα με τις εφαρμογές όπως μου είπες, τα stats μου χρεώνουν όλη την κατανάλωση στον πλοηγό.Ίσα που μπήκα σε μια ιστοσελίδα για ένα περίπου λεπτό και η κατανάλωση από τα (300 δωρεάν) mb που έχω ήταν περίπου 30 mb! Μόνο wifi λοιπόν, τί να κάνουμε...Νά΄σαι καλά και πάλι

 

Δε μου φαίνεται και πολύ λογικό. Δοκίμασες με άλλον browser (π.χ. chrome);

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Δε μου φαίνεται και πολύ λογικό. Δοκίμασες με άλλον browser (π.χ. chrome);

 

Είχα δοκιμάσει με opera και πάλι τα ίδια χθες και πάντως πριν τικάρω με x τις εφαρμογές που τίκαρα σήμερα. Για να είμαι τελείως ακριβής, μπήκα internet μέσω κινητής δοκιμαστικά σήμερα τρείς φορές από περ. μισό λεπτό κάθε φορά και η κατανάλωση ήταν περίπου 25 mb (έγραψα πριν 30 από λάθος) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για μας τουλαχιστον που παιζαμε με την Αγγλικη τωρα θα πρεπει να φλασαρουμε αναγκαστικα το TWRP ακολουθωντας πιστα τις οδηγιες απο εδω...http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html. επειδη οποια προσπαθεια να περασω οποιαδηποτε Rom σε μενα ηταν ακαρπη.Το ιδιο μαλλον πρεπει να ισχυει για ολους φιλε alkis 7

 

Μάλιστα. Περιμένω και Ελληνικό οδηγό για να τον βάλω στο 1ο ποστ. Όποιος βρεις, ας τον ποστάρει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για μας τουλαχιστον που παιζαμε με την Αγγλικη τωρα θα πρεπει να φλασαρουμε αναγκαστικα το TWRP ακολουθωντας πιστα τις οδηγιες απο εδω...http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html. επειδη οποια προσπαθεια να περασω οποιαδηποτε Rom σε μενα ηταν ακαρπη.Το ιδιο μαλλον πρεπει να ισχυει για ολους φιλε alkis 7

 

Εγώ πάντως πέρασα twrp πολύ εύκολα και χωρίς να το συνδέσω με το pc ακολουθώντας τις παρακάτω οδηγίες:

http://xiaomi.eu/community/threads/5-10-15-16.28809/page-8#post-259550

 

HOW TO FLASH TWRP RECOVERY VIA FLASHIFY

Warning: Redmi note 2 only (other phone need specific image)

Me and this forum are not responsable for any damage. Do at your own risk

 

1. download flashify app from playstore and give root acces

2. download img of twrp for redmi 2 note and put in your sd card (I prefer sdext root folder)

3. Open flashify, select "recovery image", find the img file you've downloaded

4. confirm flash, wait until it's done

5. you're now ready to reboot in twrp pressing "reboot now" from flashify.

you can also turn off your phone, press power and volume up and you'll be in twrp.

Edited by gtsar
Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς 64ρα η 128ρα micro sd στο Redmi note 2 ?

 

εγω εχω 64αρα καρτα κ δουλευει μια χαρα αρκει να την βαλεις κ να την φορμαρεις στο κινητο!!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 64αρα καρτα κ δουλευει μια χαρα αρκει να την βαλεις κ να την φορμαρεις στο κινητο!!! :)

 

Σε ευχαριστώ.

Αν κάποιος γνωριζει και για 128αρα , ας πει...

Link to comment
Share on other sites

Δε τη "βλεπει" φιλε μου!!Εχει ξαναειποθει!!Μεχρι 32αρα παιρνει!!;)

 

Το δικό μου έχει 64άρα . Δεν την έβλεπε με το αρχικό format , αλλά μόλις την φορμαρα σε fat 32 την είδε αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν τρόπο αποτρέπω το αυτόματο "killing" της εφαρμογής "Automaton Locker-Smarter lock" από τον Task Manager?

Μετά από λίγο η εφαρμογή κλείνει από μόνη της και πρέπει κάθε φορά μετά από λίγο να την ξαναφορτώνω.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν τρόπο αποτρέπω το αυτόματο "killing" της εφαρμογής "Automaton Locker-Smarter lock" από τον Task Manager?

Μετά από λίγο η εφαρμογή κλείνει από μόνη της και πρέπει κάθε φορά μετά από λίγο να την ξαναφορτώνω.

Εάν κάνεις καθαρισμό της μνήμης από τις πρόσφατες εφαρμογές ή από το widget καθαρισμού τις περισσότερες φορές κλείνει και το automaton. Εάν σου κλείνει από μόνο του χωρίς να κάνεις καθαρισμό μνήμης τότε πήγαινε Κέντρο ασφαλείας -> Μπαταρία -> Προφίλ μπαταρίας και επέλεξε το προφίλ "Προεπιλογή" ή φτιάξε ένα δικό σου προφίλ επιλέγοντας να μην κάνει καθαρισμό μνήμης ποτέ. Επίσης από το κέντρο ασφαλείας πήγαινε Δικαιώματα -> Αυτόματη έναρξη και κάνε ενεργοποίηση το automaton.

 

Προς το παρών δεν γίνεται να κλειδώσεις το Automaton στην μνήμη γιατί δεν εμφανίζεται στις πρόσφατες εφαρμογές. Κάθε φορά που θα κάνεις καθαρισμό μνήμης θα κλείνει. Το έχω αναφέρει στον δημιουργό της εφαρμογής και είπε ότι θα βάλει επιλογή να εμφανίζεται στις πρόσφατες εφαρμογές ώστε να μπορείς να το κλειδώσεις στη μνήμη και να μην κλείνει ούτε μετά από καθαρισμό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια η διαφορα της 5.10.16 Multi απο την Ελληνικη;Αξιζει να τη περασω απο την αρχη,η ειναι ιδια και τζαμπα ο κοπος;

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να κατεβάσω τους drivers για το pc απο την 1η σελίδα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να κάνω... Δεν έχει κάποιο exe ή κάτι τέτοιο... Υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου να διαβάσω γιατί δεν βρήκα κάτι??
Link to comment
Share on other sites

Δε τη "βλεπει" φιλε μου!!Εχει ξαναειποθει!!Μεχρι 32αρα παιρνει!!;)

 

64 έχω βάλει κι εγώ, τη βλέπει κανονικότητα... Απλά θέλει φορμάτ από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δε τη "βλεπει" φιλε μου!!Εχει ξαναειποθει!!Μεχρι 32αρα παιρνει!!;)

 

 

fat32 64αρα καρτα χωρις πρόβλημα εγω ;)

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις καθαρισμό της μνήμης από τις πρόσφατες εφαρμογές ή από το widget καθαρισμού τις περισσότερες φορές κλείνει και το automaton. Εάν σου κλείνει από μόνο του χωρίς να κάνεις καθαρισμό μνήμης τότε πήγαινε Κέντρο ασφαλείας -> Μπαταρία -> Προφίλ μπαταρίας και επέλεξε το προφίλ "Προεπιλογή" ή φτιάξε ένα δικό σου προφίλ επιλέγοντας να μην κάνει καθαρισμό μνήμης ποτέ. Επίσης από το κέντρο ασφαλείας πήγαινε Δικαιώματα -> Αυτόματη έναρξη και κάνε ενεργοποίηση το automaton.

 

Προς το παρών δεν γίνεται να κλειδώσεις το Automaton στην μνήμη γιατί δεν εμφανίζεται στις πρόσφατες εφαρμογές. Κάθε φορά που θα κάνεις καθαρισμό μνήμης θα κλείνει. Το έχω αναφέρει στον δημιουργό της εφαρμογής και είπε ότι θα βάλει επιλογή να εμφανίζεται στις πρόσφατες εφαρμογές ώστε να μπορείς να το κλειδώσεις στη μνήμη και να μην κλείνει ούτε μετά από καθαρισμό.

 

Λύση την οποία δε γνώριζα: Σέρνεις με το δάχτυλο κάθετα στο εικονίδιο της εφαρμογής στον task manager, ώστε να εμφανιστεί το λουκέτο.

Link to comment
Share on other sites

64 έχω βάλει κι εγώ, τη βλέπει κανονικότητα... Απλά θέλει φορμάτ από το κινητό.

Πως την φορμάρεις από το κινητό (διαδικασία)?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πέρασα twrp πολύ εύκολα και χωρίς να το συνδέσω με το pc ακολουθώντας τις παρακάτω οδηγίες:

http://xiaomi.eu/community/threads/5-10-15-16.28809/page-8#post-259550

 

HOW TO FLASH TWRP RECOVERY VIA FLASHIFY

Warning: Redmi note 2 only (other phone need specific image)

Me and this forum are not responsable for any damage. Do at your own risk

 

1. download flashify app from playstore and give root acces

2. download img of twrp for redmi 2 note and put in your sd card (I prefer sdext root folder)

3. Open flashify, select "recovery image", find the img file you've downloaded

4. confirm flash, wait until it's done

5. you're now ready to reboot in twrp pressing "reboot now" from flashify.

you can also turn off your phone, press power and volume up and you'll be in twrp.

 

Μπορειτε κι εδω να δειτε για τις τελευταιες recovery για καθε συσκευη.

http://bit.ly/1Nj2NMQ Καθως και τον τροπο που θα περνιουνται οι rom απο δω και περα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...