Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν εχεις προβλημα με αγγλικα, βαλτην. Δεν εχει διαφορα η ελληνικη. Μονο την μεταφραση.

 

μηπως ξερετε αν εχει gapps μεσα η Αγγλοκινεζικη? Διότι η global τα εχει ετοιμα φορεμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασε εδώ στο link που σου παραθέτω μέσω της miui.gr για την εφαρμογή shortcut master και πως μπορείς να έχεις μίξη θεμάτων. Είναι πολύ απλό και θα σου πάρει λίγα λεπτά. -->https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10423-Η-ΜΙΞΗ-θεμάτων-ΕΙΝΑΙ-ΕΔΩ/?postID=68474#post68474

 

Οπότε ούτε καθαρισμό χρειάζεται ούτε τίποτα @g3o1982.

 

Πολλά Πολλά ευχαριστώ. Επίσης τις ευχαριστίες μου και στο link στο μέλος του xiaomi-miui.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις προβλημα με αγγλικα, βαλτην. Δεν εχει διαφορα η ελληνικη. Μονο την μεταφραση.

 

Άκυρο παιδιά, το παιδί στο eng.miui που μου την έδωσε είναι senior μέλος. Δεν είμαι σίγουρη εάν είναι η επίσημη. Οπότε θα διαγράψω το πάνω link μέχρι να σιγουρευτώ. Οπότε ας μην την βάλει κανείς. Αναφέρομαι στο σχόλιο που μου έκανε εκεί -> http://xiaomi.eu/community/threads/miui-7-2-1-0-redmi-note-2.30516/

 

 

*Θέλω την ελληνική της miui.gr που από ότι είδα έχει εξτρά καλούδια.:)

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από χθες που την έχω παρατηρώ καλύτερη διαχείριση ραμ και για μπαταρία κάπως καλύτερη! Αν και την σνομπαρα στην αρχή, μου έχει αφήσει για την ώρα πολύ καλές εντυπώσεις και λειτουργούν όλα πολύ καλά, συγχρονισμός, ρουτ, στίγμα gps, όσα θέλω κομπλε δηλαδή! Φοράω την stable eu που μου πρότεινε ο johny :)
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δεύτερο Redmi Note 2 που είχα παραγγείλει για δώρο.

Αυτή την φορά όμως, δυστυχώς έχω πρόβλημα υλικού. Η Συσκευή ήρθε με stuck pixels.. :/

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από χθες που την έχω παρατηρώ καλύτερη διαχείριση ραμ και για μπαταρία κάπως καλύτερη! Αν και την σνομπαρα στην αρχή, μου έχει αφήσει για την ώρα πολύ καλές εντυπώσεις και λειτουργούν όλα πολύ καλά, συγχρονισμός, ρουτ, στίγμα gps, όσα θέλω κομπλε δηλαδή! Φοράω την stable eu που μου πρότεινε ο johny :)

 

Μιλώντας στο miui.gr από πιο έμπειρους χρήστες, μου έχουν προτείνει για πολλούς λόγους ότι καλύτερη ρομ είναι η stable. Μετά από ένα πέρασμα διάφορων devs νομίζω ότι πλέον με superuser και stable θα είμαι μια χαρά. Αναμένοντας δε και την 7.2 ελληνική θα την κάνω καθαρή εγκατάσταση μέσω flashtool. Έτσι θα είμαι σίγουρη ότι δεν θα έχει τίποτα από προηγούμενες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα ήρθε και το δεύτερο Redmi Note 2 που είχα παραγγείλει για δώρο.

Αυτή την φορά όμως, δυστυχώς έχω πρόβλημα υλικού. Η Συσκευή ήρθε με stuck pixels.. :/

 

 

Στην αρχή του βίντεο ναι φάνηκαν κολλημένα πίξελς. Κρίμα.... Τώρα σε τι διαδικασία θα μπεις; Γι αυτό προτίμησα εγώ vickmall για να είμαι σίγουρη. Καλό κουράγιο!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή του βίντεο ναι φάνηκαν κολλημένα πίξελς. Κρίμα.... Τώρα σε τι διαδικασία θα μπεις; Γι αυτό προτίμησα εγώ vickmall για να είμαι σίγουρη. Καλό κουράγιο!

 

Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω.. Να το στείλω πίσω (φοβάμαι γιατί ποτέ δεν ξες)? Να το δώσω όσο όσο? Και πόσο μπορεί να το αγοράσει κάποιος?

Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας στο miui.gr από πιο έμπειρους χρήστες, μου έχουν προτείνει για πολλούς λόγους ότι καλύτερη ρομ είναι η stable. Μετά από ένα πέρασμα διάφορων devs νομίζω ότι πλέον με superuser και stable θα είμαι μια χαρά. Αναμένοντας δε και την 7.2 ελληνική θα την κάνω καθαρή εγκατάσταση μέσω flashtool. Έτσι θα είμαι σίγουρη ότι δεν θα έχει τίποτα από προηγούμενες.

 

Και εγώ σ αυτό το συμπερασμα κατέληξα και περιμένω επίσης την Ελληνικη stable.

Υπαρχει κάποιος λόγος που θα προτιμήσεις την εγκατάσταση με SP Flash tool και όχι με Mi flash?...Από ότι ξέρω η εγκατάσταση είναι καθαρή ΚΑΙ με τους 2 τρόπους και το "ξυρίζει" το τηλέφωνο οπως λέμε.Ολα τα σκουπίδια φεύγουν.

Εγώ ξέρω οτι ο μόνος λόγος που επιλεγουμε SP flash είναι όταν εχει σοβαρό πρόβλημα το τηλέφωνο,όταν είναι νεκρό και θέλουμε να το επαναφέρουμε.

Ισχύει κατι αλλο που δεν ξέρω ?....Αν είναι πιο σωστός αυτός ο τρόπος τότε να προτιμούμε φλασαρισμα μεσω Sp tool.

 

 

Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω.. Να το στείλω πίσω (φοβάμαι γιατί ποτέ δεν ξες)? Να το δώσω όσο όσο? Και πόσο μπορεί να το αγοράσει κάποιος?Κρίμα.

 

Αυτός είναι ο λόγος που επιλέγουμε Vickmall και ας βρισκουμε το τηλέφωνο κάπου αλλού φθηνότερο.Δεν αναφέρομαι σε σένα συγκεκριμένα.Γενικά το λέω.

Έχω αγοράσει απο Vickmall απο τον Σεπτέμβριο του 2014 μέχρι σήμερα .....22 τηλέφωνα.

12 Coolpad F1 και 10 Xiaomi.(Για μενα,τα παιδιά και την γυναίκα από 2 φορές και τα άλλα για φίλους,συγγενείς).

Οπως τα έδωσα δεν μου ξαναείπε τίποτα κανείς.Πρόβλημα σε κανένα.

ΠΟΤΕ κανένα δεν ήρθε προβληματικό.Ποτέ κανένα δεν έβγαλε μετά πρόβλημα και σίγουρα αυτό δεν είναι τυχαίο.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να υπολογιζουμε την αξια των 2 κινητων,θεωρειτε το xiaomi καλυτερο ενος LG G3;

Ο helio ειναι πιο δυνατος απο τον snapdragon 801;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δεύτερο Redmi Note 2 που είχα παραγγείλει για δώρο.

Αυτή την φορά όμως, δυστυχώς έχω πρόβλημα υλικού. Η Συσκευή ήρθε με stuck pixels.. :/

 

 

Σε τιμή πιστεύετε πρέπει να το δώσω?

Τα pixel μπορείς να τα παρατηρίσεις μόνο σε μαύρη εικόνα.. σε Μπλε, πρασινο , κοκκινο,κιτρινο φοντο δεν φαινεται τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να τριψεις λιγο την οθονη μηπως ξεκολλησουν τα Pixels?ποσο το αγορασες εαν επιτρεπεται?το 16αρι ειναι?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σ αυτό το συμπερασμα κατέληξα και περιμένω επίσης την Ελληνικη stable.

Υπαρχει κάποιος λόγος που θα προτιμήσεις την εγκατάσταση με SP Flash tool και όχι με Mi flash?...Από ότι ξέρω η εγκατάσταση είναι καθαρή ΚΑΙ με τους 2 τρόπους και το "ξυρίζει" το τηλέφωνο οπως λέμε.Ολα τα σκουπίδια φεύγουν.

Εγώ ξέρω οτι ο μόνος λόγος που επιλεγουμε SP flash είναι όταν εχει σοβαρό πρόβλημα το τηλέφωνο,όταν είναι νεκρό και θέλουμε να το επαναφέρουμε.

Ισχύει κατι αλλο που δεν ξέρω ?....Αν είναι πιο σωστός αυτός ο τρόπος τότε να προτιμούμε φλασαρισμα μεσω Sp tool.

 

Όχι λάθος το έγραψα! Με fastboot θα το κάνω. Ώστε να μπει καθαρή η νέα stable.

Προς το παρόν το μόνο bug της 7.1.3 είναι ότι δεν δουλεύει το WiFi hotspot. Αν και δεν με πειράζει, είναι πολύ καλύτερη από οποια devs έχω βάλει έως τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην 7.1.3 stable έχει τον supersu και λέει να κανεις Ρουτ το κινητό. Να το κάνω η όχι;;

Εάν έχεις την ελληνική μπες στο twrp και θα βρεις το superuser.zip και πέρνα το από εκεί.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Όχι λάθος το έγραψα! Με fastboot θα το κάνω. Ώστε να μπει καθαρή η νέα stable.

Προς το παρόν το μόνο bug της 7.1.3 είναι ότι δεν δουλεύει το WiFi hotspot. Αν και δεν με πειράζει, είναι πολύ καλύτερη από οποια devs έχω βάλει έως τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν έχεις την ελληνική μπες στο twrp και θα βρεις το superuser.zip και πέρνα το από εκεί.

Zaf η 7.1.3 stable τι twrp έχει? Εγώ έχω τώρα την 6.3.3 dev. Εάν περάσω την 7.1.3 θα μου το γυρίσει σε 2.7?

 

Δεν αντέχω να περιμένω την 7.2 :cool: :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Όχι λάθος το έγραψα! Με fastboot θα το κάνω. Ώστε να μπει καθαρή η νέα stable.

Προς το παρόν το μόνο bug της 7.1.3 είναι ότι δεν δουλεύει το WiFi hotspot. Αν και δεν με πειράζει, είναι πολύ καλύτερη από οποια devs έχω βάλει έως τώρα.

 

Πάντως δεν νομίζω να χρειάζεται να κάνεις με φαστμπουτ, όχι ότι είναι κάτι δύσκολο ή επικίνδυνο, απλώς δεν νομίζω να χρειάζεται καθόλου, εφόσον πάντα κάνεις όλα τα wipe εκτός της internal. Αν κάνεις και την internal, είσαι σιγουρότατη για την καθαρότητα :)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Σε τιμή πιστεύετε πρέπει να το δώσω?

Τα pixel μπορείς να τα παρατηρίσεις μόνο σε μαύρη εικόνα.. σε Μπλε, πρασινο , κοκκινο,κιτρινο φοντο δεν φαινεται τιποτα..

 

Κανένα 50ευρω. Εγώ βέβαια ούτε αυτά θα έδινα.

Link to comment
Share on other sites

Zaf η 7.1.3 stable τι twrp έχει? Εγώ έχω τώρα την 6.3.3 dev. Εάν περάσω την 7.1.3 θα μου το γυρίσει σε 2.7?

 

Δεν αντέχω να περιμένω την 7.2 :cool: :cool: :cool:

Έχει ναι την προηγούμενη έκδοση της Twrp. Πάντως επειδή θέλει καθαρή εγκατάσταση, εφόσον θες stable περίμενε να βγει η 7.2.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως δεν νομίζω να χρειάζεται να κάνεις με φαστμπουτ, όχι ότι είναι κάτι δύσκολο ή επικίνδυνο, απλώς δεν νομίζω να χρειάζεται καθόλου, εφόσον πάντα κάνεις όλα τα wipe εκτός της internal. Αν κάνεις και την internal, είσαι σιγουρότατη για την καθαρότητα :)

Λοιπόν ξεκάθαρα όταν θες να πας να βάλεις μια stable και θες να την βάλεις καθαρή χωρίς να αφήσει τίποτα από καμία προηγούμενη, πας με fastboot και εγώ προσωπικά θα κάνω 2 φορές factory reset. Και θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Tip από φιλαράκι που του έχω πολύ εμπιστοσύνη.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι την προηγούμενη έκδοση της Twrp. Πάντως επειδή θέλει καθαρή εγκατάσταση, εφόσον θες stable περίμενε να βγει η 7.2.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν ξεκάθαρα όταν θες να πας να βάλεις μια stable και θες να την βάλεις καθαρή χωρίς να αφήσει τίποτα από καμία προηγούμενη, πας με fastboot και εγώ προσωπικά θα κάνω 2 φορές factory reset. Και θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Tip από φιλαράκι που του έχω πολύ εμπιστοσύνη.

 

Δηλαδή, ακολουθείς τον οδηγό στην πρώτη σελίδα, για καθαρή εγκατάσταση; Με το Mi Flash; Και τα δεδομένα σου τα ανακτάς από το mi cloud; Σκέφτομαι να την περάσω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δεύτερο Redmi Note 2 που είχα παραγγείλει για δώρο.

Αυτή την φορά όμως, δυστυχώς έχω πρόβλημα υλικού. Η Συσκευή ήρθε με stuck pixels.. :/

 

Αν ειναι κολλημενο πιξελ και οχι νεκρο δοκιμασε να παιξεις κατι βιντεο απο το youtube με χρωματα που εχει μηπως και ξεκολλησει..λιγο δυσκολο γιατι δεν ξερω τι ποσοστο επιτυχιας εχει αυτο το πραγμα...αλλα ποτε δεν ξερεις..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, ακολουθείς τον οδηγό στην πρώτη σελίδα, για καθαρή εγκατάσταση; Με το Mi Flash; Και τα δεδομένα σου τα ανακτάς από το mi cloud; Σκέφτομαι να την περάσω και εγώ.

 

Ναι ακριβώς.

Υπάρχει και η λύση βέβαια μέσω twrp recovery να κάνεις wipe factory reset/ wipe data και να την περάσεις. Αλλά εάν σε περίπτωση έχεις bug από προηγούμενη ρομ αυτό παραμένει στην nvram και τα wipes δεν το ακουμπάνε γιατί δεν πειράζουν το κομμάτι της nvram.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το wi-fi στην 7.1.3 stable ελληνική?

Λοιπόν πριν μέρες ετοιμασία δύο συσκευές για ένα συνάδελφό, καθαρή εγκατάσταση με SP flash tool καί μετά την 7.1.3 stable ,όλα καλά, όλα ωραία.

Πρίν λίγο με έκπληξη με ενημέρωσε ότι ξαφνικά και χωρίς λόγο και οι δύο συσκευές δεν μπορούν να συνδεθούν με κανένα τρόπο και σε κανένα router μέσω wi-fi!:blink::blink:

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα τι να έφταιξε και έχουμε αυτό το αποτέλεσμα?

Εγώ μέχρι τώρα στην δική μου και άλλες δύο φίλων με dev κανένα ανάλογο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δεύτερο Redmi Note 2 που είχα παραγγείλει για δώρο.

Αυτή την φορά όμως, δυστυχώς έχω πρόβλημα υλικού. Η Συσκευή ήρθε με stuck pixels.. :/

 

 

Σε εμένα καί τα 2 που έχω prime απο banggood και απλό απο vickmall έχουν 2 το ένα και 1 το άλλο κολημένα pixels αλλα είναι ορατά μόνο στο ξεκίνημα.Κάτι εφαρμογές που δοκίμασα δεν έκαναν τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα καί τα 2 που έχω prime απο banggood και απλό απο vickmall έχουν 2 το ένα και 1 το άλλο κολημένα pixels αλλα είναι ορατά μόνο στο ξεκίνημα.Κάτι εφαρμογές που δοκίμασα δεν έκαναν τίποτα

 

Εγώ μπερδεύτηκα και τα 3 κινητά που πήρες είχαν καμένα πίξελς;

Εάν έχεις από vickmall καμένα πίξελς του ενημέρωσες; Τι σου απάντησαν και τα 2 μαγαζιά;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι με την τελευταία dev και ενώ έχω δώσει τα σωστά permission και σε messenger και σε viber τα popup βγαίνουν οπότε και αν θέλουν. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...