Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως δεν ειναι οκ το ζιπ?

Ξανακατεβασε το, απευθειας στο τηλεφωνο και δες με το es file explorer αν ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Απ οτι διαβασα, σε αυτην λειτουργει το fm radio???

 

το ραδιόφωνο δεν υπάρχει προεγκατεστημένο στη rom. έχουμε λινκ απο το apk?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω twrp.....αλλά όλες οι άλλες μέχρι τώρα έμπαιναν κανονικά τώρα τι άλλαξε?

Πάτα 2 φορές το αρχείο που κατέβασες , αν σου βγάζει μήνυμα, δεν κατέβηκε σωστά

κοίταξε τα mb του αρχείου , είναι σωστά ?

αν την κατέβασες στο κινητό , ίσως είχε μικρή διακοπή το wifi

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Την έστησα την Ρομ. Μέχρι στιγμής πάει σφαίρα, καμία σχέση με miui. Έβαλα και xposed όλα άψογα! Μόνο για το ράδιο δεν το έψαξα.

 

Ορίστε και το homescreen!

 

http://s16.postimg.org/t44p4vmdx/Screenshot_2016_02_05_02_25_34.png

screenshot on pci!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν βρηκα τροπο να μεταφερω τα τραγουδια μου απο το λαπτοπ στο κινητο μεσω usb μου εβγαζε συνεχως σφαλμα ! ακομα και μεσω pc suite ! Βρηκα τροπο να κανω την μεταφορα μεσω ftp εφοσον κινητο και λαπτοπ - pc ειναι συνδεδεμενα στο ιδιο wifi

ανοιγουμε την εφαρμογη αρχεια (προεγγατεστημενη της σιαομι)

στο κατω μερος της οθονης βρισκουμε το κουμπι του ftp οπου και παταμε

παταμε εκκινηση της υπηρεσιας

τωρα στον λαπτοπ μας - pc ανοιγουμε το κλασσικο file manager και εκει γραφουμε την διευθυνση που μας γραφει το κινητο πχ ftp://192.168.2.2:2131

και απευθεια συνδεομαστε και μπορουμε να κανουμε μεταφορα αρχειων ασυρματα αλλα οχι με μεγαλη ταχυτητα!

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν βρηκα τροπο να μεταφερω τα τραγουδια μου απο το λαπτοπ στο κινητο μεσω usb μου εβγαζε συνεχως σφαλμα ! ακομα και μεσω pc suite ! Βρηκα τροπο να κανω την μεταφορα μεσω ftp εφοσον κινητο και λαπτοπ - pc ειναι συνδεδεμενα στο ιδιο wifi

ανοιγουμε την εφαρμογη αρχεια (προεγγατεστημενη της σιαομι)

στο κατω μερος της οθονης βρισκουμε το κουμπι του ftp οπου και παταμε

παταμε εκκινηση της υπηρεσιας

τωρα στον λαπτοπ μας - pc ανοιγουμε το κλασσικο file manager και εκει γραφουμε την διευθυνση που μας γραφει το κινητο πχ ftp://192.168.2.2:2131

και απευθεια συνδεομαστε και μπορουμε να κανουμε μεταφορα αρχειων ασυρματα αλλα οχι με μεγαλη ταχυτητα!

 

Ρε παιδιά, τι usb και ftp; Βάλτε το Shareit από το store να τελειώνετε....

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν βρηκα τροπο να μεταφερω τα τραγουδια μου απο το λαπτοπ στο κινητο μεσω usb μου εβγαζε συνεχως σφαλμα ! ακομα και μεσω pc suite ! Βρηκα τροπο να κανω την μεταφορα μεσω ftp εφοσον κινητο και λαπτοπ - pc ειναι συνδεδεμενα στο ιδιο wifi

ανοιγουμε την εφαρμογη αρχεια (προεγγατεστημενη της σιαομι)

στο κατω μερος της οθονης βρισκουμε το κουμπι του ftp οπου και παταμε

παταμε εκκινηση της υπηρεσιας

τωρα στον λαπτοπ μας - pc ανοιγουμε το κλασσικο file manager και εκει γραφουμε την διευθυνση που μας γραφει το κινητο πχ ftp://192.168.2.2:2131

και απευθεια συνδεομαστε και μπορουμε να κανουμε μεταφορα αρχειων ασυρματα αλλα οχι με μεγαλη ταχυτητα!

 

Ρε παιδιά, τι usb και ftp; Βάλτε το Shareit από το store να τελειώνετε....

 

Ή το AirDroid που έχει και client από Windows/Mac και αν είσαι rooted υποστηρίζει και Mirroring.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

δεύτερη φορά που μου έκανε επανεκκίνηση ή συσκευή ενώ άκουγα μουσικη με την 6.1.28 έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?

Τη πρώτη νομίζω είχε συμβεί και με προηγούμενη dev

Redmi note 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εν μέρη λύθηκε το πρόβλημά μου.Προσπαθούσα να περάσω την fastboot μέσω miflash και μέσω cmd(dos) και δεν μου αναγνώριζε το τηλ.Με τον οδηγό που μου έδωσε ο kiriakos1963 πέρασα τους drivers "xiaomi interface" και τελικά μου δούλεψε μέσω cmd(dos).Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έβαλα το Nillkin 9H+ tempered glass που έλαβα χθες, και η οθόνη έχει άλλη αίσθηση, σαφώς καλύτερη από τη "μαμά" αίσθησή της. Νομίζεις πως το δάκτυλο "γλιστράει" επάνω στην οθόνη. Έχω εντυπωσιαστεί επίσης, από τα παρελκόμενα του glass, τι πανάκια, τι υγρά και στεγνά μαντήλια, τι ηλεκτροστατική μεμβράνη για να ετοιμάσεις την οθόνη. Όλα τέλεια! και 2 μικρές ταινίες η μία για να "σηκώσεις" το tempered glass αν σου έκατσε στραβά, και η άλλη για να μαζέψεις καμιά σκονίτσα που έπεσε τελευταία στιγμή. Ποιό professional πεθαίνεις! 1000+ για μένα στην Nillkin της οποίας δεν ξέρω που μπορώ να αφήσω κάποιo review. Έχω και την αντίστοιχη ελαστική θήκη και είμαι super ευχαριστημένος. Έχω πάρει και τη μαύρη σκληρή θήκη της Nillkin αλλά θα τη βάλω όταν βαρεθώ την ελαστική :)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

δεύτερη φορά που μου έκανε επανεκκίνηση ή συσκευή ενώ άκουγα μουσικη με την 6.1.28 έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?

Τη πρώτη νομίζω είχε συμβεί και με προηγούμενη dev

Redmi note 2

 

Τα τραγούδια είναι αποθηκευμένα στο τηλέφωνο ή στην SD? Διότι είχε αναφερθεί και παλιότερα, και σε άλλα μοντέλα ακόμα, ότι οι επανεκκινήσεις οφείλονται σε ελαττωματική ή μερικώς κατεστραμμένη SD. Για δοκίμασε να τα μεταφέρεις σε άλλη κάρτα ή στην εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έβαλα το Nillkin 9H+ tempered glass που έλαβα χθες, και η οθόνη έχει άλλη αίσθηση, σαφώς καλύτερη από τη "μαμά" αίσθησή της. Νομίζεις πως το δάκτυλο "γλιστράει" επάνω στην οθόνη. Έχω εντυπωσιαστεί επίσης, από τα παρελκόμενα του glass, τι πανάκια, τι υγρά και στεγνά μαντήλια, τι ηλεκτροστατική μεμβράνη για να ετοιμάσεις την οθόνη. Όλα τέλεια! και 2 μικρές ταινίες η μία για να "σηκώσεις" το tempered glass αν σου έκατσε στραβά, και η άλλη για να μαζέψεις καμιά σκονίτσα που έπεσε τελευταία στιγμή. Ποιό professional πεθαίνεις! 1000+ για μένα στην Nillkin της οποίας δεν ξέρω που μπορώ να αφήσω κάποιo review. Έχω και την αντίστοιχη ελαστική θήκη και είμαι super ευχαριστημένος. Έχω πάρει και τη μαύρη σκληρή θήκη της Nillkin αλλά θα τη βάλω όταν βαρεθώ την ελαστική :)

 

Από πού το πήρες το tempered glass? Ebay? Μπορείς να μας δώσεις μία διεύθυνση?

Link to comment
Share on other sites

Από πού το πήρες το tempered glass? Ebay? Μπορείς να μας δώσεις μία διεύθυνση?

Θήκη σιλικόνης (άσπρο χρώμα, δλδ διάφανη): http://www.ebay.com/itm/361410673032

Θήκη σκληρή (μαύρη): http://www.ebay.com/itm/221881788844

Προστασία οθόνης: http://www.ebay.com/itm/151912462281

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τις φωτογραφιες των επαφων, ενω εχω επαφες με φωτογραφια δεν εμφανιζει φωτογραφιες ουτε στις εισερχομενες κλησεις ουτε στις εξερχομενες.

Τις επαφες τις εκανα export απο το προηγουμενο τηλεφωνο μου και μετα import στο redmi note 2. Αν βαλω τωρα μια φωτογραφια καινουρια σε μια επαφη μου την εμφανιζει. Το προβλημα υπαρχει στις επαφες που ηδη ειχαν φωτογραφια. Ειμαι με dev 5.12.17

Link to comment
Share on other sites

Τα τραγούδια είναι αποθηκευμένα στο τηλέφωνο ή στην SD? Διότι είχε αναφερθεί και παλιότερα, και σε άλλα μοντέλα ακόμα, ότι οι επανεκκινήσεις οφείλονται σε ελαττωματική ή μερικώς κατεστραμμένη SD. Για δοκίμασε να τα μεταφέρεις σε άλλη κάρτα ή στην εσωτερική μνήμη.

 

Τα τραγούδια είναι όλα αποθηκευμένα στην sd αλλά έχει κλεισει άλλη μια φορά μου έχει γινει ενώ μιλαγα στο τηλ, ή κάρτα μνημης ή αλήθεια είναι πως δεν είναι και πολύ καινούρια την έχω χρόνια και έχω κάνει αρκετές διαμορφώσεις όμως από την άλλη δεν είναι ούτε καν class 10 πάντως το μόνο σίγουρο, λες να οφείλετε εκεί?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις παρει αυτην εδω?

http://www.honorbuy.com/519-luxury-pu-leather-back-cover-case-for-xiaomi-redmi-note-2.html

λεω να την χτυπησω περιμενοντας το κινητο

εχω δει και το i paky

αλλα μου κολλαει καλυτερα αυτη εδω

 

καμμια γνωμη?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις παρει αυτην εδω?

http://www.honorbuy.com/519-luxury-pu-leather-back-cover-case-for-xiaomi-redmi-note-2.html

λεω να την χτυπησω περιμενοντας το κινητο

εχω δει και το i paky

αλλα μου κολλαει καλυτερα αυτη εδω

 

καμμια γνωμη?

 

Το ίδιο σε καλύτερη τιμή: http://www.banggood.com/Bussiness-PU-Leather-Back-Replacable-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-NOTE2-p-1033827.html

 

Εντυπώσεις: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10189-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-tempered-glass-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7/?postID=92601#post92601

 

Το έχω παραγγείλει και το περιμένω ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω την την εκδοσή που έστειλε το vickmall GTV 5.12.17 έβαλα μέσα στο τηλέφωνο σε μορφή zip την τελευταία ελληνική dev.

Mπηκα recovery πήρα πρώτα back up και στη συνέχεια αντί να κάνω τα γνωστά wipe cache wipe dalvik έκανα κατά λάθος factory reset.

 

Τώρα τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, καλύτερα. Κάνε install τη ρομ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω την την εκδοσή που έστειλε το vickmall GTV 5.12.17 έβαλα μέσα στο τηλέφωνο σε μορφή zip την τελευταία ελληνική dev.

Mπηκα recovery πήρα πρώτα back up και στη συνέχεια αντί να κάνω τα γνωστά wipe cache wipe dalvik έκανα κατά λάθος factory reset.

 

Τώρα τι πρέπει να κάνω;

 

Καλα έκανες.. κάνε εγκατάσταση και μετα wipe cache wipe dalvik.

Link to comment
Share on other sites

Καλα έκανες.. κάνε εγκατάσταση και μετα wipe cache wipe dalvik.

 

Δηλαδή να πατήσω install να κάνει εγκατάσταση και μετά να κάνω τα wipes;

Link to comment
Share on other sites

Την έστησα την Ρομ. Μέχρι στιγμής πάει σφαίρα, καμία σχέση με miui. Έβαλα και xposed όλα άψογα! Μόνο για το ράδιο δεν το έψαξα.

 

Ορίστε και το homescreen!

 

http://s16.postimg.org/t44p4vmdx/Screenshot_2016_02_05_02_25_34.png

screenshot on pci!

Για ψαξε για το φμ ραδιο, αν και δε το κοβω να παιζει.

Επισης, clearmotion εχει;

Μπαταρια?

 

 

Η saosp θα φαει ξηλωμα σημερα. Η μπαταρια μαπα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να πατήσω install να κάνει εγκατάσταση και μετά να κάνω τα wipes;

 

Ναι. Και με το factory reset τα περιέλαβε πριν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για ψαξε για το φμ ραδιο, αν και δε το κοβω να παιζει.

Επισης, clearmotion εχει;

Μπαταρια?

 

 

Η saosp θα φαει ξηλωμα σημερα. Η μπαταρια μαπα

Ακριβώς το ίδιο έκανα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...