Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα τραγούδια είναι όλα αποθηκευμένα στην sd αλλά έχει κλεισει άλλη μια φορά μου έχει γινει ενώ μιλαγα στο τηλ, ή κάρτα μνημης ή αλήθεια είναι πως δεν είναι και πολύ καινούρια την έχω χρόνια και έχω κάνει αρκετές διαμορφώσεις όμως από την άλλη δεν είναι ούτε καν class 10 πάντως το μόνο σίγουρο, λες να οφείλετε εκεί?

 

Κανε μια δοκιμη, δε χανεις τιποτα. Το ειχα δει παλιοτερα σε THL και μου χε κανει τρομερη εντυπωση. Πολλές φορές είναι τόσο απλή η λυση που δε μας περναει απ το μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω προβλημα με τις φωτογραφιες των επαφων, ενω εχω επαφες με φωτογραφια δεν εμφανιζει φωτογραφιες ουτε στις εισερχομενες κλησεις ουτε στις εξερχομενες.

Τις επαφες τις εκανα export απο το προηγουμενο τηλεφωνο μου και μετα import στο redmi note 2. Αν βαλω τωρα μια φωτογραφια καινουρια σε μια επαφη μου την εμφανιζει. Το προβλημα υπαρχει στις επαφες που ηδη ειχαν φωτογραφια. Ειμαι με dev 5.12.17

Tις εχεις περάσει λαθος. Κάνε εναν κόπο και αποθηκευσε πάλι τις επαφές σου στο κινητό σαν backup και μετά κάνε τις πάλι εισαγωγή αφου πρώτα σβήσεις τις παλιές. Προσοχή να τις περάσεις και να τις συγχρονίσεις με το google account.

 

Εαν θυμαμαι καλα, το ιδιο πρόβλημα είχε και ο αδερφος μου. τις είχε σαν επαφες κινητου και δεν μπορουσε να βαλει διαφορα άλλα πεδια και φωτό. σε άλλο κινητο βέβαια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα έκανες.. κάνε εγκατάσταση και μετα wipe cache wipe dalvik.

 

Δηλαδή να πατήσω install να κάνει εγκατάσταση και μετά να κάνω τα wipes;

Παιδια από lollipop και μετα, δεν χρησιμοποιείται πλέον η dalvik αλλά η ΑRT... Oποτε το κάνετε/δεν το κάνετε το wipe της dalvik, δεν αλλάζει κάτι.

 

http://android.stackexchange.com/questions/111525/should-dalvik-cache-be-wiped-in-art

 

Υπόψιν θα πρέπει να έχετε ενημερωμένη custom recovery ώστε να μπορειτε να κάνετε σωστά wipe της ART cache.

Link to comment
Share on other sites

Την έστησα την Ρομ. Μέχρι στιγμής πάει σφαίρα, καμία σχέση με miui. Έβαλα και xposed όλα άψογα! Μόνο για το ράδιο δεν το έψαξα.

 

Ορίστε και το homescreen!

 

http://s16.postimg.org/t44p4vmdx/Screenshot_2016_02_05_02_25_34.png

screenshot on pci!

 

καθως πειραματιζομαι ακομα να κανω το cyta4u να δουλεψει περασα και αυτη

 

μου αρεσε περισσοτερο απο την cm12.1 και θα κρατησω αυτη αντι για την cm12.1

το θεμα ειναι οτι και με αυτη δεν δουλευει το cyta 4u

το clearmotion πως το βλεπω??

παντως και στην cm12.1 και σε αυτη το προγραμμα της φωτογραφικης ειναι πολυ φτωχο

fm ραδιο εφαρμογη δεν βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έβαλα το Nillkin 9H+ tempered glass που έλαβα χθες, και η οθόνη έχει άλλη αίσθηση, σαφώς καλύτερη από τη "μαμά" αίσθησή της. Νομίζεις πως το δάκτυλο "γλιστράει" επάνω στην οθόνη. Έχω εντυπωσιαστεί επίσης, από τα παρελκόμενα του glass, τι πανάκια, τι υγρά και στεγνά μαντήλια, τι ηλεκτροστατική μεμβράνη για να ετοιμάσεις την οθόνη. Όλα τέλεια! και 2 μικρές ταινίες η μία για να "σηκώσεις" το tempered glass αν σου έκατσε στραβά, και η άλλη για να μαζέψεις καμιά σκονίτσα που έπεσε τελευταία στιγμή. Ποιό professional πεθαίνεις! 1000+ για μένα στην Nillkin της οποίας δεν ξέρω που μπορώ να αφήσω κάποιo review. Έχω και την αντίστοιχη ελαστική θήκη και είμαι super ευχαριστημένος. Έχω πάρει και τη μαύρη σκληρή θήκη της Nillkin αλλά θα τη βάλω όταν βαρεθώ την ελαστική :)

Μεταξύ μας, μήπως μιλάς γι αυτές εδώ τις ταινίες;

Link to comment
Share on other sites

Τοση ωρα που το αφησε, μέχρι να βγαλει την προστατευτικη ζεοατινα, κατσανε 450 σκόνες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, αυτό το βιντεάκι είναι μάρκετινκ για όποιον δεν έχει βάλει ποτέ

αν έχεις προσπαθήσεις έστω και μια φορά ξέρεις οτι τόση ώρα με τις επιφάνειες εκτεθειμένες κάτι θα καθίσει νομοτελειακά.

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις προσπαθήσεις έστω και μια φορά ξέρεις οτι τόση ώρα με τις επιφάνειες εκτεθειμένες κάτι θα καθίσει νομοτελειακά.
Γι' αυτό είναι καλύτερα να το τοποθετήσεις στο μπάνιο μετά από ένα ντουζ. Λόγω των υδρατμών και της υγρασίας κυκλοφορεί λιγότερη σκόνη σε σχέση με τους άλλους χώρους του σπιτιού.
Link to comment
Share on other sites

καθως πειραματιζομαι ακομα να κανω το cyta4u να δουλεψει περασα και αυτη

 

μου αρεσε περισσοτερο απο την cm12.1 και θα κρατησω αυτη αντι για την cm12.1

το θεμα ειναι οτι και με αυτη δεν δουλευει το cyta 4u

το clearmotion πως το βλεπω??

παντως και στην cm12.1 και σε αυτη το προγραμμα της φωτογραφικης ειναι πολυ φτωχο

fm ραδιο εφαρμογη δεν βλεπω

 

Εφαρμογη ραδιο και εγω δεν βρηκα..clearmotion και miravision δεν βλεπω να εχεις η ρομ ουτε στις ρυθμισεις οθονης...οσο για την camera κατεβασε την camera fv-5 η την opencamera!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάτα 2 φορές το αρχείο που κατέβασες , αν σου βγάζει μήνυμα, δεν κατέβηκε σωστά

κοίταξε τα mb του αρχείου , είναι σωστά ?

αν την κατέβασες στο κινητό , ίσως είχε μικρή διακοπή το wifi

 

356mb είναι και με διπλό πάτημα ρωτά για αποσυμπιεση

Εδώ είναι

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6013-6-1-29-Xiaomi-RedMi-Note-2-xiaomi-eu/#description

Edited by nekromanths
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει μεταφρασμενη στα ελληνικά η εφαρμογή mi remote? Σήμερα μου ήρθε από το vickmall με την Ελληνική rom 5.12.17 και είχε και twrp.. Την εφαρμογή mi remote πάντως δεν την έχει περασμένη στη rom.. Βρήκα το app και στο 60% στα αγγλικά μεταφρασμένο από εδώ http://en.miui.com/thread-124007-1-1.html ...Δύσκολο να υπάρχει στα Ελληνικά μεταφρασμενη ε? Η να βάλω το irplus να ξεμπερδεύω? :p

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει μεταφρασμενη στα ελληνικά η εφαρμογή mi remote? Σήμερα μου ήρθε από το vickmall με την Ελληνική rom 5.12.17 και είχε και twrp.. Την εφαρμογή mi remote πάντως δεν την έχει περασμένη στη rom.. Βρήκα το app και στο 60% στα αγγλικά μεταφρασμένο από εδώ http://en.miui.com/thread-124007-1-1.html ...Δύσκολο να υπάρχει στα Ελληνικά μεταφρασμενη ε? Η να βάλω το irplus να ξεμπερδεύω? :p

Πέρνα ξανά από πάνω την rom και θα εγκατασταθεί..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει μεταφρασμενη στα ελληνικά η εφαρμογή mi remote? Σήμερα μου ήρθε από το vickmall με την Ελληνική rom 5.12.17 και είχε και twrp.. Την εφαρμογή mi remote πάντως δεν την έχει περασμένη στη rom.. Βρήκα το app και στο 60% στα αγγλικά μεταφρασμένο από εδώ http://en.miui.com/thread-124007-1-1.html ...Δύσκολο να υπάρχει στα Ελληνικά μεταφρασμενη ε? Η να βάλω το irplus να ξεμπερδεύω? :p

Σελιδα 396 εχω την εφαρμογη σε google drive.

Link to comment
Share on other sites

Στο redmi 2 tool, με τα updates έχει 4 προφίλ, αυτά έχουν επιδραση στη λειτουργία του τηλεφώνου χωρίς να αλλάξεις touchboost και συχνότητες; Επίσης, θέλει restart μετά;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πειράξεις το touchboost δεν θέλει restart, γίνεται επιτόπου η αλλαγή. Τα 4 προφίλ που έχει προσδιορίζουν το πόσο γρήγορα μεταβαίνει η συχνότητα του επεξεργαστή από τις χαμηλές συχνότητες στις υψηλότερες και το αντίστροφο.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αυτό μου φαίνεται αρκει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με την ελληνικη dev πως την βλεπεις?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να διακρινω διαφορες. Λιγες μερες είχα την dev και λιγα λεπτα την wolf!

Φαινεται οτι θα την κρατησω γιατι λογικα ολα θα λειτουργουν οπως πρεπει.

 

Το clearmotion πως το ενεργοποιω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Σύντομα σκέφτομαι να τσιμπήσω και εγώ το εν λόγω phabletάκι αλλά με προβληματίζει κάτι που διάβασα στο internet.Είχε αναφερθεί λοιπόν,ότι έμπαινε σκόνη στη μπροστινή κάμερα (μέσω της θύρας ακουστικών κατά κάποιο τρόπο,απ'ότι θυμάμαι).Λέτε να έχει διορθωθεί αυτό στις νέες παρτίδες;;Να προχωρήσω άφοβα στην αγορά του κινητού;;

Κάποιος μία απάντηση εδώ;;Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά,αν έχει αναφερθεί κάπου και δε το έχω προσέξει.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μία απάντηση εδώ;;Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά,αν έχει αναφερθεί κάπου και δε το έχω προσέξει.

 

Υποτιθεται οτι σε οποιους χωραει να περασει μια τριχα απο αριστερα του ακουστικου, παιρνει καποια στιγμη σκονη. Οι περισσοτεροι δεν εχουν αναφερει και τετοιο, εγω εχω mikey στην τρυπα απο πανω και καμια φορα το βαζω στην ηλεκτρικη σκουπα, αλλα δεν εχω παρατηρησει σκονη απο μεσα, αλλα και δε με νοιαζει γιατι δε χρησιμοποιω τη μπροστινη καμερα. Ενα μετρο που υπαρχει και πιανει ειναι φυσημα στο ακουστικο με σπρέι αερα. Για μενα αυτο δεν ειναι εμποδιο για την αγορα του, μιας και αν παρουσιαστει προβλημα, λυνεται.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πώς την παλευετε να ξαναστηνετε κινητο...; Τις εφαρμογες πώς τις επαναφερετε;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...