Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα, και αφορα μονο εμενα, ειχα το 535 DS δυο φορες, και στις δυο δεν με καλυψε, απο δυνατιοτητες στην τιμη του ειναι απαιχτο κακα τα ψεματα, αλλα απο αποψη κατασκευης και με το γνωστο προβλημα με την οθονη δεν θα τα εδινα ξανα, και οι 5 ιντσες μου φανηκαν υπερβολη, δυσκολα το δουλευα στον δρομο πχ, με 4.5 που εχει το 630 DS μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος, πρωτο Lumia που με καλυπτει πληρως αυτη την εποχη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, όταν συνδέσω hands free (με καλώδιο) στο τηλέφωνο και είμαι στη μηχανή ή στο αυτοκίνητο, μόλις ξεπεράσω τα 40khm/h η μουσική γίνεται pause. Το ίδιο ισχύει και όταν ακούω ραδιόφωνο.

Το πρόβλημα δεν εμφανίζεται όταν είμαι στο σπίτι ή στο γραφείο, η μουσική δεν σταματάει. Σταματάει μόνο εν κινήσει και μόνο μετά από μια ορισμένη ταχύτητα.

Έχω googl'αρει το πρόβλημα μου αλλά δεν βρήκα λύση. Τα ακουστικά τα χρησιμοποιώ σε Lumia 820 και λειτουργούν κανονικά.

Το Lumia 535DS τρέχει την τελευταία έκδοση λειτουργικού με ημερομηνία 2/2/2015

( Ακριβώς την ίδια συμπεριφορά παρουσιάζει και αν απενεργοποιήσω το GPS και το δίκτυο κινητής)

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Και πως εξηγεί η Microsoft ότι τα μισά 535 έχουν πρόβλημα με την οθόνη και τα άλλα μισά είναι απροβλημάτιστα? Ακόμη την καραμέλα με το software, αντί να κάνει ανάκληση την προβληματική παρτίδα. Πόσα παιδιά τα έδωσαν στο service και τους έκαναν αντικατάσταση-αλλαγή πλακέτας.

 

Τελικα το 535 DS το εδωσα για επισκευη- αλλαγη οθονης (δεν ξερω τι θα κανουν),δεν πηγαινε αλλο πια.Ουτε ηξεραν που θα σταλλει.Ελπιζω να δω διαφορα Ειναι low budget κινητο που εχει σχεδον τα παντα,εκτος καλης οθονης.Αναμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

Άν και το αγάπησα το 535 όσο το κράτησα, το πρόβλημα με την αφή δεν μπόρεσα να το "χωνέψω"...

το έδωσα και πήρα το iphone 5 και βρήκα την ηρεμία μου...

καλή συνέχεια στο thread :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Άν και το αγάπησα το 535 όσο το κράτησα, το πρόβλημα με την αφή δεν μπόρεσα να το "χωνέψω"...

το έδωσα και πήρα το iphone 5 και βρήκα την ηρεμία μου...

καλή συνέχεια στο thread :)

Οσο το χρεισιμοποιουσα εγω μια χαρα τηλεφωνο ηταν δεν προσεξα κανενα προβλημα τι εννοεις προβλημα αν μπορεις γινε λιγο πιο φασης.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Οσο το χρεισιμοποιουσα εγω μια χαρα τηλεφωνο ηταν δεν προσεξα κανενα προβλημα τι εννοεις προβλημα αν μπορεις γινε λιγο πιο φασης.

 

1-2 κολληματάκια την μέρα τα έιχε το δικό μου όσον αφορά την αφή παρόλο που εκανα και το update μεσω rec tool..για εφαρμογές και παιχνίδια με 2 δάχτυλα μετά από λίγα λετπά τρελενότανε. αναγκάστηκα να το ξαναπάω πίσω για 2η φορά μέσα σ ένα μήνα και ένας θεός ξέρει τι θα μου στείλουνε πάλι. θα ζητήσω από τον ΟΤΕ να κάνω αλλαγή προιόντος κ να πάρω κάποια άλλη έμπιστη συσκευή!

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Το recovery tool δεν μου αναγνωριζει την συσκευη.. Αμα πατησω εκει που λεει "το τηλεφωνο μου δεν ανταποκρινεται ή δεν εκκινει" θα μου περασει τα windows 8 απο την αρχη και μετα θα πρεπει με update να περασω τα 8.1, μετα denim και μετα να περιμενω αυτο το update μεσω OTA, σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Οσο το χρεισιμοποιουσα εγω μια χαρα τηλεφωνο ηταν δεν προσεξα κανενα προβλημα τι εννοεις προβλημα αν μπορεις γινε λιγο πιο φασης.

 

το πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό είναι γνωστό..τόσες σελίδες έχουν γραφτεί γιαυτό το θέμα...ζουμ στην οθόνη που μόνο με επανεκκίνησή

λυνόταν..το κινητό ώρες - ώρες τρελαινόταν και πατούσε πλήκτρα από μόνο του...ούτε κλήση δεν μπορούσα να κάνω.

υπάρχουν και βίντεο στο δίκτυο που το αποδεικνύουν. όλοι το γνωρίζαμε και μόνο η microsoft έκανε την αδιάφορη...γιαυτό bye-bye lumia :(..hello iphone :O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το recovery tool δεν μου αναγνωριζει την συσκευη.. Αμα πατησω εκει που λεει "το τηλεφωνο μου δεν ανταποκρινεται ή δεν εκκινει" θα μου περασει τα windows 8 απο την αρχη και μετα θα πρεπει με update να περασω τα 8.1, μετα denim και μετα να περιμενω αυτο το update μεσω OTA, σωστα;

 

Ακολούθησε τις οδηγίες που αναφέρονται στο θέμα Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Σύνδεση της συσκευής σε υπολογιστή. γιατί πιθανόν να χρειάζονται οι drivers για να σου την αναγνωρίσει. Το Recovery Tool θα σου περάσει κατευθείαν την Denim μαζί με αυτό το update. Οπότε δεν θα χρειαστεί να περιμένεις καθόλου για να δοθεί ΟΤΑ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Kριμα ρε παιδια που εχετε προβληματα με το κινητο, εμενα μην το γκαντεμιασω ακομα μια χαρα! Ευχομαι ειτε με update ειτε με αντικατασταση να τα λυσει η ms.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου πήρε το τηλ. Και έχει το εξής πρόβλημα κατα την φόρτιση. Με το που φτάνει γύρω στο 85% αυτόματα πηδάει και πάει 100%. Αφού αρχίσει να το χρησιμοποιεί ενώ δείχνει ότι ειναι στο 100% μέσα σε λίγα λεπτά πέφτει ξαφνικά γύρω στο 85% . Τι λέτε να φταίει; Να το στείλει πίσω; soft reset πάντως δοκίμασε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου πήρε το τηλ. Και έχει το εξής πρόβλημα κατα την φόρτιση. Με το που φτάνει γύρω στο 85% αυτόματα πηδάει και πάει 100%. Αφού αρχίσει να το χρησιμοποιεί ενώ δείχνει ότι ειναι στο 100% μέσα σε λίγα λεπτά πέφτει ξαφνικά γύρω στο 85% . Τι λέτε να φταίει; Να το στείλει πίσω; soft reset πάντως δοκίμασε.

 

δεν είναι τίποτα , θα στρώσει σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τίποτα , θα στρώσει σιγά σιγά

 

Είσαι σίγουρος για αυτό; Έχεις ακούσει ότι το έχει κάνει και σε άλλους και έστρωσε;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για αυτό; Έχεις ακούσει ότι το έχει κάνει και σε άλλους και έστρωσε;

 

Το έκανε και στο 620 που είχα αλλά και στο 925 που έχω τώρα . Πχ το είχα στην φόρτιση και έφτανε από 80% σε 100% πολύ γρήγορα και μετά όταν το έβγαζα ξαναέπεφτε στα αρχικά επίπεδα εξίσου γρήγορα . Υπέθεσα ότι χάνει η ένδειξη μόνο γιατί η μπαταρία μια χαρά κρατούσε και μετά από κάποιες φορτίσεις έφτιαξε εντελώς

 

Αν το αφήνει λίγο παραπάνω να φορτίσει όταν είναι στο 100% πιστεύω ότι θα στρώσει σε κάποια φάση

 

η αποφόρτιση της μπαταρίας κάθε τόσο(μια φορά το μήνα πχ) βοηθάει στο καλιμπράρισμα

btw το έχω δει και σε άλλες συσκευές αυτό

Link to comment
Share on other sites

Η αποφορτιση της μπαταρίας λιθιου της κάνει ζημιά

 

Ναι άμα την αφήνεις συνέχεια να αποφορτίζει στο τέλος θα τα φτύσει . Αραιά και που όμως για να καλιμπραριστεί σωστά δεν θα δημιουργήσει κάποιο θέμα

το καλύτερο είναι να μην πέφτει κάτω από 30-25%

Link to comment
Share on other sites

Ναι άμα την αφήνεις συνέχεια να αποφορτίζει στο τέλος θα τα φτύσει . Αραιά και που όμως για να καλιμπραριστεί σωστά δεν θα δημιουργήσει κάποιο θέμα

το καλύτερο είναι να μην πέφτει κάτω από 30-25%

 

Απο την στιγμη που η μπαταρια δεν εχει μνημη, θα καλιμπραριστει μετα απο 5-6 φορτισεις απο μονη της

 

Ειναι θανατος η πληρης αποφορτιση

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kριμα ρε παιδια που εχετε προβληματα με το κινητο, εμενα μην το γκαντεμιασω ακομα μια χαρα! Ευχομαι ειτε με update ειτε με αντικατασταση να τα λυσει η ms.

 

Φίλε , τι hardware version έχει; Όσοι έχετε κάνει το τελευταίο update από recovery , κάντε και ένα hard reset μετά ( σε όσους έχει πρόβλημα το smartphone ).

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωνω αυτο για μενα οταν το φτιαξουν το θεμα με την αφη ή καποια αλλη midrange συσκευη της microsoft πχ 640 όταν θα δώσω το nexus γιατι φαινεται οτι μπαινει στην κατηγορια για μεινει αλλα πρωτα θελω να λυσω μερικες προσωπικες αποριες γιατί είμαι κουλαδι στα windows. Πριν το στησω το κινητό μπορω να βαλω σαν πρωτο email το gmail αντί για email της micosoft? Γιατί τόσο καιρό είμαι στο android.

Και αν όχι , μετα ,αφού βάλω σαν δεύτερο λογαριασμό το gmail θα μου εμφανιστούν οι επαφές που έχω σε αυτο το email?

Ευχαριστώ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις φυσικά email της google , έχει επιλογή για το τι θέλεις να συγχρονίσεις. Επίσης αν δεν θέλεις να περάσεις το account από την microsoft , δεν θα έχεις πρόσβαση σε κάποιες υπηρεσίες πχ store , onedrive κ.α . Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε , τι hardware version έχει; Όσοι έχετε κάνει το τελευταίο update από recovery , κάντε και ένα hard reset μετά ( σε όσους έχει πρόβλημα το smartphone ).

 

Την 3.0.0.0, δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλη εκδοση. Η 5 που ειχε γραφτει μαλλον μυθος ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις φυσικά email της google , έχει επιλογή για το τι θέλεις να συγχρονίσεις. Επίσης αν δεν θέλεις να περάσεις το account από την microsoft , δεν θα έχεις πρόσβαση σε κάποιες υπηρεσίες πχ store , onedrive κ.α .

 

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε , τι hardware version έχει; Όσοι έχετε κάνει το τελευταίο update από recovery , κάντε και ένα hard reset μετά ( σε όσους έχει πρόβλημα το smartphone ).

 

Το hard reset εννοεις με την χρήση των πλαινών πλήκτρων?

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το soft reset, το hard reset γινεται απο τις ρυθμισεις - πληροφοριες - επαναφορα του τηλεφωνου και τα σβηνει ολα.

Παντως το update που υπαρχει τωρα στο recovery tool ειναι γενικα bug fixes της denim και οχι αυτο που λεμε για το 535.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το soft reset, το hard reset γινεται απο τις ρυθμισεις - πληροφοριες - επαναφορα του τηλεφωνου και τα σβηνει ολα.

Παντως το update που υπαρχει τωρα στο recovery tool ειναι γενικα bug fixes της denim και οχι αυτο που λεμε για το 535.

 

Σιγουρα; γιατι έχω την εντύπωση ότι ισχύει το ανάποδο;

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...