Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε αντικατάσταση ή επισκευή μέχρι να σου φέρουν συσκευή που να δουλεύει. Εμένα πχ έφτιαξε με το hard reset και δεν το αλλάζω με τίποτα τώρα. Μόνο κατά την φόρτιση μέσω USB καλωδίου σε PC παθαίνει κανένα κοκομπλοκο καμιά φορά. Φυσικά δεν το συγκρίνω στο θέμα απόκρισης της οθόνης με το 625 και 630 που είχα αλλά αφού γίνεται η δουλειά , όλα κομπλέ ( μέχρι στιγμής ).

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τότε αντικατάσταση ή επισκευή μέχρι να σου φέρουν συσκευή που να δουλεύει. Εμένα πχ έφτιαξε με το hard reset και δεν το αλλάζω με τίποτα τώρα. Μόνο κατά την φόρτιση μέσω USB καλωδίου σε PC παθαίνει κανένα κοκομπλοκο καμιά φορά. Φυσικά δεν το συγκρίνω στο θέμα απόκρισης της οθόνης με το 625 και 630 που είχα αλλά αφού γίνεται η δουλειά , όλα κομπλέ ( μέχρι στιγμής ).

 

Καλημέρα,

Έκανα το εξής, απενεργοποιησα την δόνηση οταν πατας κάτω κάτω που ειναι οι τρεις επιλογές ( η αριστερή που κλείνει τις εφαρμογές, αυτη που κλείνει τις εφαρμογές και εκείνη που σε επαναφέρει στην αρχική οθόνη)

και έχω την εντύπωση οτι είναι καλύτερα τώρα. Θα δω πως πάει και θα ενημερώσω...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα για τη σύζυγο το 535. Με την αφή δεν έχει μεγάλο πρόβλημα αλλά κάνει ένα άλλο κουφό. Κάποιες φορές όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη, σαν να έχει αλλάξει η ανάλυση της οθόνης και φαίνεται μόνο ένα μέρος της επιφάνειας εργασίας χωρίς να μπορείς να επιλέξεις κάποιο tile. Στρώνει με restart. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα για τη σύζυγο το 535. Με την αφή δεν έχει μεγάλο πρόβλημα αλλά κάνει ένα άλλο κουφό. Κάποιες φορές όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη, σαν να έχει αλλάξει η ανάλυση της οθόνης και φαίνεται μόνο ένα μέρος της επιφάνειας εργασίας χωρίς να μπορείς να επιλέξεις κάποιο tile. Στρώνει με restart. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?

 

Δεν το έχω ακούσει άλλου. Κανε hard reset ή ξανα εγκατέστησε την ρομ του με το windows phone recovety tool.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα για τη σύζυγο το 535. Με την αφή δεν έχει μεγάλο πρόβλημα αλλά κάνει ένα άλλο κουφό. Κάποιες φορές όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη, σαν να έχει αλλάξει η ανάλυση της οθόνης και φαίνεται μόνο ένα μέρος της επιφάνειας εργασίας χωρίς να μπορείς να επιλέξεις κάποιο tile. Στρώνει με restart. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?

 

Το είχα πάθει και εγώ μια - δυο φορές πριν το update. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει..

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα για τη σύζυγο το 535. Με την αφή δεν έχει μεγάλο πρόβλημα αλλά κάνει ένα άλλο κουφό. Κάποιες φορές όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη, σαν να έχει αλλάξει η ανάλυση της οθόνης και φαίνεται μόνο ένα μέρος της επιφάνειας εργασίας χωρίς να μπορείς να επιλέξεις κάποιο tile. Στρώνει με restart. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?

 

Μήπως είναι ενεργοποιημένος ο μεγεθυντικός φακός; Πήγαινε στις ρυθμίσεις, διευκόλυνση πρόσβασης και ρίξε μια ματιά.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς πόσο καιρό θα ταλαιπωρηθώ με το service της συσκευής ?

/

Το παρεδωσα για service, για το θεμα της οθονης, στις 28/2/15 και ουτε φωνη ουτε ακροαση απο τοτε.Στο tracking service του Public βλεπω μονο οτι παρεδωθη για ελεγχο...:cry:Λενε 10 εως 20 ημερες...Για την ενημερωση σας.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα για τη σύζυγο το 535. Με την αφή δεν έχει μεγάλο πρόβλημα αλλά κάνει ένα άλλο κουφό. Κάποιες φορές όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη, σαν να έχει αλλάξει η ανάλυση της οθόνης και φαίνεται μόνο ένα μέρος της επιφάνειας εργασίας χωρίς να μπορείς να επιλέξεις κάποιο tile. Στρώνει με restart. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?

 

Αυτό συμβαίνει γιατί έχει ενεργοποιημένη την επιλογή Screen magnifier για άτομα με προβλήματα όρασης. Θα πας στα Settings και εκεί που λέει ease of access θα το απενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

/

Το παρεδωσα για service, για το θεμα της οθονης, στις 28/2/15 και ουτε φωνη ουτε ακροαση απο τοτε.Στο tracking service του Public βλεπω μονο οτι παρεδωθη για ελεγχο...:cry:Λενε 10 εως 20 ημερες...Για την ενημερωση σας.

Δηλαδή φίλε μου πηγαίνουμε για Γολγοθά....

Παντός πληροφοριακά σου λέω ότι στο Γερμανού που ρώτησα μου είπαν ότι επισκευάζετε σε 7 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό πρόβλημα, μετά την τελευταία έκδοση λογισμικού και επαναφορά, είναι το multitouch στα παιχνίδια(έχει ελλατωθει κάπως) Όλα τα άλλα δουλεουν άψογα: Κάμερα, μπαταρία ( 2μερες και 14 ωρες με μέτρια χρήση στο 25%), ιντερνετ, gps, φόρτιση μέσω USB, ζουμ με 2δαχτυλα. Αν μου το αλλάζει κάποιος στην Ελλάδα με καινούργια μη προβληματική συσκευή το δίνω πίσω. Προς το παρόν ειμαι ικανοποιημένος. Αγορασμένο από ότε 13/2
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Έχω πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση , συγεκριμένα μου εμφανίζεται μύνημα στην οθόνη ότι υπάρχει αναβάθμιση και μόλις πατάω οκ και πάει να ξεκινήσει σταματάει και δεν γίνεται τίποτα . Τι μπορεί να φταίει ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Έχω πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση , συγεκριμένα μου εμφανίζεται μύνημα στην οθόνη ότι υπάρχει αναβάθμιση και μόλις πατάω οκ και πάει να ξεκινήσει σταματάει και δεν γίνεται τίποτα . Τι μπορεί να φταίει ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

 

Δοκίμασες να κάνεις soft reset πατώντας παρατεταμένα τα κουμπιά volume down και power button μέχρι να δονηθεί η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Έχω πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση , συγεκριμένα μου εμφανίζεται μύνημα στην οθόνη ότι υπάρχει αναβάθμιση και μόλις πατάω οκ και πάει να ξεκινήσει σταματάει και δεν γίνεται τίποτα . Τι μπορεί να φταίει ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

 

Έχεις μνήμη στο κινητό, αν οχι βγάλε εφαρμογές.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δοκίμασε να ξεκινήσεις την αναβάθμιση έχοντας το κινητό στην φόρτιση.

Κάτι παρόμοιο έκανε και το δικό μου γιατί είχε χαμηλή μπαταρία και μόλις το έβαλα στην πρίζα ξεκίνησε η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο μερικες μερες χρησεις μετα το τελευταιο update η αφη πλεον ειναι σε ιδια επιπεδα με τα προηγουμενα lumia που ειχα. Ακομα και με ιδρωμενα/υγρα χερια που πριν εκανε καποια κολληματακια πλεον δουλευει κανονικα.

Το θεμα με το multitouch που λογικα θελει αλλαγη πανελ παραμενει, αλλα θα περιμενω να φερουν stock γιατι δεν παιζει να το δωσω και να περιμενω 10+ μερες για κατι που δεν με ενοχλει.

Ενα θετικο του update ειναι και η βελτιωμενη (στην ηδη καλη) διαρκεια μπαταριας! Παραμενει βεβαια το bug με την αυτοματη φωτεινοτητα που δεν δουλευει οπως θα επρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο μερικες μερες χρησεις μετα το τελευταιο update η αφη πλεον ειναι σε ιδια επιπεδα με τα προηγουμενα lumia που ειχα. Ακομα και με ιδρωμενα/υγρα χερια που πριν εκανε καποια κολληματακια πλεον δουλευει κανονικα.

Το θεμα με το multitouch που λογικα θελει αλλαγη πανελ παραμενει, αλλα θα περιμενω να φερουν stock γιατι δεν παιζει να το δωσω και να περιμενω 10+ μερες για κατι που δεν με ενοχλει.

Ενα θετικο του update ειναι και η βελτιωμενη (στην ηδη καλη) διαρκεια μπαταριας! Παραμενει βεβαια το bug με την αυτοματη φωτεινοτητα που δεν δουλευει οπως θα επρεπε.

 

Θα συμφωνήσω και γώ...βελτίωση υπαρχει αλλά πρεπει να αντικατασταθούνε οι ελατωματικές συσκευες (λιγο δύσκολο). Μεχρι τότε καλή υπομονή

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

ψηνόμουν να το πάρω αλλά μέχρι που διάβασα μερικά σχόλια και κάνω πίσω . τόσο ασχήμια είναι παιδιά ? να μην το πάρω δηλαδή ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψηνόμουν να το πάρω αλλά μέχρι που διάβασα μερικά σχόλια και κάνω πίσω . τόσο ασχήμια είναι παιδιά ? να μην το πάρω δηλαδή ?

 

Κοιτα στα 100€ δεν νομιζω οτι εχει αντιπαλο. Μετα και το τελευταιο update το μονο θεμα που εχει ειναι το multitouch πανω απο 3 δακτυλα. Σε ολα τα αλλα ειναι εξαιρετικο για την κατηγορια του. Απλα δεν θα μπορεις να παιξεις πιανο :lol:

Προσωπικα το εχω προτεινει και εχω ακουσει μονο καλα λογια απο τους κατοχους του.

 

Βεβαια αν μπορεις να περιμενεις κανα διμηνο θα κυκλοφορησει το 640.

Link to comment
Share on other sites

ψηνόμουν να το πάρω αλλά μέχρι που διάβασα μερικά σχόλια και κάνω πίσω . τόσο ασχήμια είναι παιδιά ? να μην το πάρω δηλαδή ?

 

Εμένα προσωπικά μου χάλασε η οθόνη και αυτή τι στιγμή γίνετε η εγχείριση στο σέρβις της νοκια !!! μάλλον αλλάζω πάνελ οθόνης ....

άλλα και πάλι το ίδιο θα επερνα παρά τη ζημιά που έπαθα !! για τα χρήματα του είναι πολύ καλό κινητό !

Link to comment
Share on other sites

Το πάνελ λογικά θα στο αλλάξουν χωρίς έξτρα χρέωση λογω εγγυησης, σωστά?

Επίσης, πως μπορω να μάθω αν υπάρχει nokia care στην πόλη μου? Δίνει κάποιες πληροφορίες η microsoft σε κάποια σελίδα της ή κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πάνελ λογικά θα στο αλλάξουν χωρίς έξτρα χρέωση λογω εγγυησης, σωστά?

Επίσης, πως μπορω να μάθω αν υπάρχει nokia care στην πόλη μου? Δίνει κάποιες πληροφορίες η microsoft σε κάποια σελίδα της ή κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ

 

εννοείτε ότι θα μου το αλλάξουν χωρίς χρέωση , γιατί είναι μέσα στη εγγύηση !!

Link to comment
Share on other sites

Το πάνελ λογικά θα στο αλλάξουν χωρίς έξτρα χρέωση λογω εγγυησης, σωστά?

Επίσης, πως μπορω να μάθω αν υπάρχει nokia care στην πόλη μου? Δίνει κάποιες πληροφορίες η microsoft σε κάποια σελίδα της ή κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ

Μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση εδώ:

Εντοπισμός καταστημάτων

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πως μπορω να μάθω αν υπάρχει nokia care στην πόλη μου? Δίνει κάποιες πληροφορίες η microsoft σε κάποια σελίδα της ή κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ

 

Googlαρε το! Λογικά κάτι θα σου βγάλει. Δυστιχώς στο site της microsoft βγάζει μόνο 2 nokia care και αυτά είναι στην Αθήνα. Τα υπόλοιπα δεν τα αναφέρει καν!

Link to comment
Share on other sites

Ok μαλλον το βρηκα :p :lol:

******* της Microsoft . Να καθεσαι να ψαχνεις στο google για το αν υπαρχει nokia care στην πολη σου? :confused:

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...