Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Πλαίσιο στο mall πάντως που απενεργοποίησα το μεγεθυντικό φακό από τις ρυθμίσεις έπαιξε καλά, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Πλαίσιο στο mall πάντως που απενεργοποίησα το μεγεθυντικό φακό από τις ρυθμίσεις έπαιξε καλά, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα

 

Επειδη το χρησιμοποιω εδω και λιγες μερες δεν υπαρχει καποιο προβλημα που θα σε εμποδισει να χαρεις το κινητο. Και εγω αν δεν διαβαζα εδω για το multitouch δεν θα το εβλεπα. Παρολαυτα δεν παυει να υπαρχει καποιο θεμα και οφειλει η MS να το φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το χρησιμοποιω εδω και λιγες μερες δεν υπαρχει καποιο προβλημα που θα σε εμποδισει να χαρεις το κινητο. Και εγω αν δεν διαβαζα εδω για το multitouch δεν θα το εβλεπα. Παρολαυτα δεν παυει να υπαρχει καποιο θεμα και οφειλει η MS να το φτιαξει.

Και εγώ που το δουλεψα τώρα έτσι ακριβως είναι..βέβαια οι πρωτες παρτίδες που δοκιμασα σε 2 μαγαζιά ήταν απλα απαράδεκτες και δεν καταλαβαίνω πως τα έχουν να τα βλέπει και ο κόσμος έτσι.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το χρησιμοποιω εδω και λιγες μερες δεν υπαρχει καποιο προβλημα που θα σε εμποδισει να χαρεις το κινητο. Και εγω αν δεν διαβαζα εδω για το multitouch δεν θα το εβλεπα. Παρολαυτα δεν παυει να υπαρχει καποιο θεμα και οφειλει η MS να το φτιαξει.

 

Αυτό ακριβώς είπα και εγώ, μια χαρά το χειρίζομαι σε καθημερινή χρήση δεν έχω πρόβλημα ειδικά μετά την απενεργοποιηση του screen magnifier είδα αρκετά καλύτερη απόκριση στο touch και πάει πιο smooth.Σε άλλους είναι έντονο το πρόβλημα, σε άλλους ελάχιστο και σε άλλους καθόλου, πάντως το θεματακι με το multitouch το έχει να δούμε τι θα κάνει η ms... μακάρι με ένα update να το φτιάξει αν είναι software.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είπα και εγώ, μια χαρά το χειρίζομαι σε καθημερινή χρήση δεν έχω πρόβλημα ειδικά μετά την απενεργοποιηση του screen magnifier είδα αρκετά καλύτερη απόκριση στο touch και πάει πιο smooth.Σε άλλους είναι έντονο το πρόβλημα, σε άλλους ελάχιστο και σε άλλους καθόλου, πάντως το θεματακι με το multitouch το έχει να δούμε τι θα κάνει η ms... μακάρι με ένα update να το φτιάξει αν είναι software.

 

Από ότι έχω διαβάσει από τον ξένο τύπο το update το έχει βγάλει. Το θέμα είναι ότι το roll out γίνετε ανά χώρα και δε ξέρω αν εμείς το έχουμε πάρει ακόμα. Πάντως από ότι βλέπω από το forum επειδή το έχουν ακόμα οι χρήστες δεν πρέπει να έχει βγει στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες... Και σήμερα πρωί πρωί το επέστρεψα!!! Μου σπάσε τα νεύρα η οθόνη..

 

Μαλλον θα ηταν απο τις πρωτες παρτιδες χωρις το update..απο που το πηρες;

Παντως τωρα που κλεινω μια εβδομαδα με καθημερινη χρηση ειναι αψογο το κινητακι. Εφαγε και την πρωτη τουμπα απο το 1 μετρο επιτυχως :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι σημαίνει το << Η επαλήθευση της εγγύησης ισχύει για τις επόμενες 10 ημέρες>> που μου έβγαλε στο σάιτ της Nokia , μετά την εισαγωγή του ΙΜΕΙ ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι σημαίνει το << Η επαλήθευση της εγγύησης ισχύει για τις επόμενες 10 ημέρες>> που μου έβγαλε στο σάιτ της Nokia , μετά την εισαγωγή του ΙΜΕΙ ;

 

Σου αναφέρει απλά ότι ισχύει για τις επόμενες 10 μέρες.

Το ίδιο θα σου βγάζει συνέχεια μέχρι να μένουν λιγότερες από δέκα μέρες για να λήξει η εγγύηση (σε δύο χρόνια δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα ηταν απο τις πρωτες παρτιδες χωρις το update..απο που το πηρες;

Παντως τωρα που κλεινω μια εβδομαδα με καθημερινη χρηση ειναι αψογο το κινητακι. Εφαγε και την πρωτη τουμπα απο το 1 μετρο επιτυχως :lol:

 

Απο κοτσο... Ευτυχως μου εεστρεψαν το χρημα!!!!!

Αν δε ειχε αυτο το θεμα, το κινητακι ειναι μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Είμαι κι εγω νέος κάτοχος microsoft lumia 535.

Παρατήρησα οτι όταν εχει φορτίση η μπαταρία κ ειναι στο 100% (με τον φορτιστή στην πρίζα), όταν βγάζω τον φορτιστή, στο battery info δείχνει αυτομάτως 98%. Συμβαίνει κ σε κάποιον άλλο αυτό ή έχει θέμα η μπαταρία μου?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Είμαι κι εγω νέος κάτοχος microsoft lumia 535.

Παρατήρησα οτι όταν εχει φορτίση η μπαταρία κ ειναι στο 100% (με τον φορτιστή στην πρίζα), όταν βγάζω τον φορτιστή, στο battery info δείχνει αυτομάτως 98%. Συμβαίνει κ σε κάποιον άλλο αυτό ή έχει θέμα η μπαταρία μου?

 

Εμενα με παει στο 99%. Παντως δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα, επειδη ειναι το 3ο lumia που εχω στο καθενα η μπαταρια συμεριφερεται διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Κατά τα άλλα το τηλεφωνάκι ειναι μια χαρά!

Για δωσε πληροφοριες απο που το πηρες,αυτο το "κατα τα αλλα" ειναι ενδιαφερον.απο που το πηρες και αν εχεις θεμα με την οθονη του.

το hardware number που αναφερουν παιδια στις πισω σελιδες,τι σου γραφει;3.0.0 ή 5.0.0;

Link to comment
Share on other sites

απ το γαλλικο αμαζον, φοραει 3.0.0 και οντως εχει προβλημα στο multitouch αλλα δε καθημερινη χρηση ΔΕΝ ενοχλει.

δεν ειναι κατι για το οποιο πρεπει να ανησυχει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς , μέχρι τρία δάχτυλα στο τεστ πάει καλά , μετά τρελαίνεται . Που χρειάζεται βέβαια αυτό είναι άλλο θέμα . Κακώς έκανα και το τεστ προσωπικά .
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με παει στο 99%. Παντως δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα, επειδη ειναι το 3ο lumia που εχω στο καθενα η μπαταρια συμεριφερεται διαφορετικα.

 

Και μένα ετσι παιδια..δεν ξερω τι παιζει..στο 620 που ειχα δεν τ εκανε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,το τηλεφωνο αξιζει τα λεφτα του; Γιατι βαρεθηκα το samsung s duos 2 να κολλαει και να μου σπαει τα νευρα με κανα 2-3 εφαρμογες ανοιχτες.Δουλευει καλα το Myf2g της Wind γιατι μου ειναι απαραιτητο; Επισης για το youtube τι μπορω να κανω; Τα tiles απλα σε μενα λιγο με δυσκολευουν ασχετα π εχω laptop με windows 8.1...θα εχω θεμα; Γενικα αξιζει να αφησω το android για τα Windows;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,το τηλεφωνο αξιζει τα λεφτα του; Γιατι βαρεθηκα το samsung s duos 2 να κολλαει και να μου σπαει τα νευρα με κανα 2-3 εφαρμογες ανοιχτες.Δουλευει καλα το Myf2g της Wind γιατι μου ειναι απαραιτητο; Επισης για το youtube τι μπορω να κανω; Τα tiles απλα σε μενα λιγο με δυσκολευουν ασχετα π εχω laptop με windows 8.1...θα εχω θεμα; Γενικα αξιζει να αφησω το android για τα Windows;

 

Επειδή στα θέματα των συσκευών ανάλογες συζητήσεις είναι off topic, καλύτερα να απευθυνθείτε στην ενότητα Επιλογή συσκευής. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε πληροφοριες απο που το πηρες,αυτο το "κατα τα αλλα" ειναι ενδιαφερον.απο που το πηρες και αν εχεις θεμα με την οθονη του.

το hardware number που αναφερουν παιδια στις πισω σελιδες,τι σου γραφει;3.0.0 ή 5.0.0;

 

 

Το δικο μου εχει hardware number 3.0.0 Ειναι αγορασμένο απο Πλαισιο Αργυρούπολης και εχει αντικαταστήση πάλι ενα προβληματικό με την οθόνη lumia 535. Οταν πήγα και παρέλαβα την δεύτερη συσκευή μόλις γεμίζανε τα ράφια του πλαισίου με νεα παρτίδα(?) 535 (Ισος να ήταν και 15 συσκευές, για το νεα παρτίδα επιφυλάσσομαι) Εχω κι εγω απενεργοποιημένο τον μεγεθυντικό φακό στα settings της συσκευής. Το τηλέφωνο δεν κολλάει πουθενά & παίζει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς , μέχρι τρία δάχτυλα στο τεστ πάει καλά , μετά τρελαίνεται . Που χρειάζεται βέβαια αυτό είναι άλλο θέμα . Κακώς έκανα και το τεστ προσωπικά .

 

εγω το παρατηρησα το "προβλημα" μονο στο τεστ:p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με τρομάζει η ιδέα να δώσω 119€ και να ρισκάρω να πάρω μια συσκευή με προβλήματα στην οθόνη αφής!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει παραφουσκώσει το θέμα λίγο

βέβαια αυτό γίνεται πάντα στα forum :p

 

δύο άτομα που ξέρω πήραν 535 απ' το πλαίσιο , ψιλοχεσμένος τους ρώτησα για την αφή γιατι εγώ τους το πρότεινα :O και δεν μου ανέφεραν κάποιο θέμα

 

πάντα υπάρχει και το doa και η εγγύηση βέβαια

 

τα 5 χρόνια που παίρνω smartphones πάντως δεν θυμάμαι να έχω αγγίξει την οθόνη με παραπάνω από δύο δάκτυλα και θυμηθείτε ότι είναι και budget συσκευή οπότε δεν θα έχει την οθονάρα του 930 ξερωγω :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι το μονο αρνητικο που βρισκει καποιος, για αυτο τοσος ντορος ;)

 

 

οποιος το ΘΕΛΕΙ ας το ΠΑΡΕΙ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω οτι παραφουσκωσε το θεμα αλλα απο την αλλη λογικο να ανησυχει καποιος. Εννοειται οτι ειναι λειτουργικο το κινητο στις νεες παρτιδες και στα 100€ που βλεπω οτι εφτασε στο skroutz ειναι δωρο απλα!

 

Οι selfies σε συνδυασμο με την αντιστοιχη εφαρμογη και το adobe photoshop βγαζουν πολυ καλα αποτελεσματα..Κριμα που δεν μπορω να ανεβασω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...