Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα το δικό μου κάνει το εξής κουλό: Η οθόνη του τρελαίνεται μόνο όταν το έχω στον φορτιστή! Χωρίς φορτιστή είναι μια χαρά, σφαίρα. Δοκίμασα και άλλους φορτιστές, με έναν παλιότερο νόκια τα ίδια, με ένα ακόμα πιο παλιό sony ericsson λειτουργεί μια χαρά. Έχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Edit: Τώρα είδα παραπάνω ότι κι άλλοι έχουν το ίδιο θέμα, δεν μ'αρέσει αυτό!

 

Κάποιες φορές συμβαίνει αυτό και μόνο με USB (είτε όταν το συνδέεις σε υπολογιστή, είτε όταν ο φορτιστής έχει καλώδιο USB). Με τον δικό του ή με παλιούς Sony Ericsson που είναι μονοκόμματοι (χωρίς καλώδιο USB) παίζει απροβλημάτιστα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιες φορές συμβαίνει αυτό και μόνο με USB (είτε όταν το συνδέεις σε υπολογιστή, είτε όταν ο φορτιστής έχει καλώδιο USB). Με τον δικό του ή με παλιούς Sony Ericsson που είναι μονοκόμματοι (χωρίς καλώδιο USB) παίζει απροβλημάτιστα.

 

Σε μένα ακριβώς το αντίθετο! Με usb λειτουργεί, με μονοκόμματους όχι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

τα 10αρια πάντως μου τρώνε τη μπαταριά απίστευτα μια μέρα χωρίς χρήση δεν αντέχει

 

επίσημα πότε κυκλοφορούν για το lumia 535?

λέτε να προσέξουν την κατανάλωση της μπαταρίας στα 10?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επίσημα πότε κυκλοφορούν για το lumia 535?

λέτε να προσέξουν την κατανάλωση της μπαταρίας στα 10?

 

Τον Οκτώβρη θα κυκλοφορήσει η επίσημη έκδοση του νέου λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ένα 535. Τίμιο για τα λεφτά αλλά έχω ένα πρόβλημα. Πως μπορώ να αφαιρέσω τη δόνηση καθε φορά που πατάω την οθόνη ?
Link to comment
Share on other sites

Τον Οκτώβρη θα κυκλοφορήσει η επίσημη έκδοση του νέου λειτουργικού.

 

εμείς που έχουμε περάσει τα 10 Τρ θα πρέπει να γυρίσουμε στα 8.1 η θα πάρουμε κανονική έκδοση

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ένα 535. Τίμιο για τα λεφτά αλλά έχω ένα πρόβλημα. Πως μπορώ να αφαιρέσω τη δόνηση καθε φορά που πατάω την οθόνη ?

 

Αν εννοείς την δόνηση όταν πατάς την γραμμή περιήγησης τότε στις ρυθμίσεις->αφή.

Link to comment
Share on other sites

εμείς που έχουμε περάσει τα 10 Τρ θα πρέπει να γυρίσουμε στα 8.1 η θα πάρουμε κανονική έκδοση

 

Αυτό δεν το γνωρίζουμε με σιγουριά. Θα το δούμε όταν γίνει διαθέσιμη η νέα έκδοση του λειτουργικού.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχει και το δικό μου που δεν έχω αλλάξει οθόνη. Το ένα είναι ο μετρητής του φωτός για όταν το έχεις στο Αυτόματο και

το άλλο o proximity sensor που κλείνει την οθόνη όταν μιλάς στο τηλ/νο.

 

Σ' ευχαριστώ. Πάντως και πριν μου αλλάξουν οθόνη λόγω αφής τότε που δεν υπήρχαν αυτά τα λεντάκια, η οθόνη έκλεινε κανονικά όταν μιλούσα και άνοιγε όταν απομάκρυνα το τηλέφωνο απο εμένα. Άβυσσος η ψυχή του 535... :lol: Εδω και δυο εβδομάδες που μου άλλαξαν οθόνη η αφη του δουλεύει κανονικότατα μέχρι στιγμής. Που καταντήσαμε. Να χαιρόμαστε που το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά. Όταν συμβαίνει το αυτονόητο δηλαδή... :lol:

 

Εχω και κάποιο άλλο θεματάκι, μικρό εως ασήμαντο βέβαια. Απο εκεί που συνδέεται ο φορτιστής του βάζω ενα usb καλώδιο για να διαβάσει ενα στικάκι με φωτογραφίες, έγγραφα κτλ και δεν το διαβάζει, δεν το βλέπει καθόλου. Σα να μην το βάζω καθόλου. Το καλώδιο αυτό δηλαδή απο τη μια μπαίνει στην φόρτιση και απο την άλλη εχει υποδοχή για usb stick. Δοκίμασα ακριβώς το ίδιο σε ενα samsung με android ενός συναδέλφου και το βλέπει και το διαβάζει κανονικά. Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί το 535 αρνείται; Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση πρώτα; Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα ώστε να το βλέπει και να το διαβάζει; Ευχαριστώ.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζεται αυτή τη στιγμή το USB OTG (On The Go)... Θα πρέπει να περιμένεις τα Windows 10 Οκτώβρη/Νοέμβρη όπου θα υποστηρίζεται κανονικά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Με λίγα λόγια τι άλλο θ' αλλάξει με τα windows 10 στο κινητό μας; Θα αποκτήσουν κάποιες παραπάνω δυνατότητες; Αν ναι, τι άλλο εκτός του usb otg; Θα βελτιωθούν κάποιες υπάρχουσες;
Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγές στο Ui (start screen, επιλογές στην notification bar), κοινό store με τα Windows 10 για PC, το Continuum... Προσθήκες όπως το swipe στα Ελληνικά, USB on the go κτλ κτλ... Υπομονή γιατί λίγος καιρός έμεινε... Επίσης ίσως μάθουμε και περισσότερα στο event στις 6 Οκτωβρίου... Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν τα κατάλαβα ολα αυτά, οκ :lol: Ο,τι παραπάνω και όποια έξτρα δυνατότητα έρχεται είναι καλοδεχούμενη, αρκεί βέβαια να μην "βαρύνει" το τηλέφωνο, να μην "τρώει" περισσότερη ram, να μην τελειώνει η μπαταρία πιο γρήγορα κτλ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου διάβασα οτι μπορούμε δοκιμαστικά να κατεβάσουμε τα windows 10 στο κινητό μας και μετά να επανέλθουμε στα 8.1 περιμένοντας την επίσημη ενημέρωση. Ισχύει κάτι τέτοιο; Υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει αυτό για να μας πει εντυπώσεις-αρνητικά-θετικά με τη νεα έκδοση πριν και μετά;

Link to comment
Share on other sites

Για απορίες σχετικά με την Technical Preview των Windows 10 υπάρχει σχετική ενότητα που μπορείς να απευθυνθείς

 

Windows 10 technical preview (Insider Program)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ήθελα αν ειναι δυνατόν να μου πείτε ποια nokia-care στην αθήνα αλλάζουν το touch panel εντος εγγυησης αυθημερόν(απο την εμπειρια σας επειδη βλεπω οτι πολοι το αλαξαν) η εστω σε 1-2 μέρες για να μην τρέχω και ρωτάω παντού...ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγές στο Ui (start screen, επιλογές στην notification bar), κοινό store με τα Windows 10 για PC, το Continuum... Προσθήκες όπως το swipe στα Ελληνικά, USB on the go κτλ κτλ... Υπομονή γιατί λίγος καιρός έμεινε... Επίσης ίσως μάθουμε και περισσότερα στο event στις 6 Οκτωβρίου...

 

η αυτονομία θα είναι καλύτερη?ή ίδια?χρειάζεται.

δεν νομίζω να είναι χειρότερη...

ξέρεις κάτι?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τίποτα σε τέτοια θέματα πριν δοθούν επίσημα... Από την Terchnical Preview δεν είναι ασφαλές να βγάλουμε συμπεράσματα αφού δεν πρόκειται για την τελική τους έκδοση...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ήθελα αν ειναι δυνατόν να μου πείτε ποια nokia-care στην αθήνα αλλάζουν το touch panel εντος εγγυησης αυθημερόν(απο την εμπειρια σας επειδη βλεπω οτι πολοι το αλαξαν) η εστω σε 1-2 μέρες για να μην τρέχω και ρωτάω παντού...ευχαριστω πολυ

 

Στο nokia care στο Αιγάλεω που βρίσκεται επι της οδού Θηβών μου άλλαξαν την οθόνη και κάποιο τσιπάκι εντελώς δωρεάν χωρίς καμία αντίρρηση σε μια ωρα. Θα πας εκεί ενα απόγευμα, θα το αφήσεις, θα πας να πιείς εναν καφέ κάπου εκεί κοντά και θα πας να το πάρεις. Εγω έτσι έκανα. Εκτός αν έχει τοση πολλή δουλειά και σε αργήσει λίγο. Ο,τι και να 'ναι θα στο πει. Εγω επειδή επικοινώνησα τηλεφωνικά μαζί τους πριν το παω, μου είπαν να κρατήσω back up τα δεδομένα στο τηλέφωνο, έτσι και έπραξα. Την κάρτα sd θα στην βγάλουν και έτσι δεν πειράζονται καθόλου αυτά που έχεις μέσα, ενω οι επαφές σου βρίσκονται στον hotmail λογαριασμό σου και μπορείς να τις βρεις και να τις επαναφέρεις απο 'κει. Μετά θα έχεις άλλο τηλέφωνο στα χέρια σου αν τώρα έχεις θέμα με την αφή όπως είχα εγω. Βέβαια μετά θα πρέπει να ξανακατεβάσεις τις εφαρμογές που είχες μέσα και τις ρυθμίσεις σου, πράγμα το οποίο είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Στο nokia care στο Αιγάλεω που βρίσκεται επι της οδού Θηβών μου άλλαξαν την οθόνη και κάποιο τσιπάκι εντελώς δωρεάν χωρίς καμία αντίρρηση σε μια ωρα. Θα πας εκεί ενα απόγευμα, θα το αφήσεις, θα πας να πιείς εναν καφέ κάπου εκεί κοντά και θα πας να το πάρεις. Εγω έτσι έκανα. Εκτός αν έχει τοση πολλή δουλειά και σε αργήσει λίγο. Ο,τι και να 'ναι θα στο πει. Εγω επειδή επικοινώνησα τηλεφωνικά μαζί τους πριν το παω, μου είπαν να κρατήσω back up τα δεδομένα στο τηλέφωνο, έτσι και έπραξα. Την κάρτα sd θα στην βγάλουν και έτσι δεν πειράζονται καθόλου αυτά που έχεις μέσα, ενω οι επαφές σου βρίσκονται στον hotmail λογαριασμό σου και μπορείς να τις βρεις και να τις επαναφέρεις απο 'κει. Μετά θα έχεις άλλο τηλέφωνο στα χέρια σου αν τώρα έχεις θέμα με την αφή όπως είχα εγω. Βέβαια μετά θα πρέπει να ξανακατεβάσεις τις εφαρμογές που είχες μέσα και τις ρυθμίσεις σου, πράγμα το οποίο είναι εύκολο.

 

 

ευχαριστω για την απάντηση φιλε μου να εισαι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείτε όταν λέτε πως σας άλλαξαν την οθόνη; Διότι στο Nokia care που βρίσκεται το δικό μου , μου είπαν πως άλλαξαν την αφή και σε ερώτησή μου εάν εννοούν την οθόνη, μου είπαν πως άλλο είναι η οθόνη και άλλο η επιφάνεια της αφής που αγγίζουμε.

Δυστυχώς όμως επειδή έχει και η μπροστινή κάμερα πρόβλημα (εμφανίζει κόκκινα πίξελ) μάλλον θα πάει εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απάντηση φιλε μου να εισαι καλα!!!

 

Παρακαλώ φίλε. Πήγαινε φτιάξ' το να μη σπάνε τα νεύρα σου όπως σπάγανε και τα δικά μου. Να είσαι καλά και εσυ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ακριβώς εννοείτε όταν λέτε πως σας άλλαξαν την οθόνη; Διότι στο Nokia care που βρίσκεται το δικό μου , μου είπαν πως άλλαξαν την αφή και σε ερώτησή μου εάν εννοούν την οθόνη, μου είπαν πως άλλο είναι η οθόνη και άλλο η επιφάνεια της αφής που αγγίζουμε.

Δυστυχώς όμως επειδή έχει και η μπροστινή κάμερα πρόβλημα (εμφανίζει κόκκινα πίξελ) μάλλον θα πάει εξωτερικό.

 

Μπορεί να έχεις δίκιο φίλε. Μπορεί να μου άλλαξαν και εμένα το touch panel και οχι την οθόνη. Όταν έγραψα οθόνη, εννοούσα το μπροστινό μέρος εκεί που πατάμε τα διάφορα. Αν είναι άλλη η οθόνη και άλλο το touch panel δεν ξέρω. Να σου πω την αλήθεια, δεν ρώτησα, ούτε το διευκρίνησα απο τη στιγμή που όταν ήρθε και πάλι στα χέρια μου το τηλέφωνο είχε εξαφανιστεί το τεράστιο πρόβλημα με την αφη που είχε απο την πρώτη κιόλας μέρα αγοράς του. Μικρή σημασία έχει αν σου άλλαξαν το ενα ή το άλλο απο τη στιγμή που πλέον το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά όπως θα έπρεπε να δουλεύει εξ αρχής. Εγω το πήγα εκεί να μου φτιάξουν το πρόβλημα με την αφη που άλλα πατούσες και άλλα έβγαιναν. Τώρα τι ακριβώς άλλαξαν... ο Θεός και η ψυχή τους :lol: Αυτοί βέβαια θα σου πούν ακριβώς το τι άλλαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια σκεφτομαι να το αγορασω και εγω αυτο το κινητο επειδη το Nokia Lumia 830 που ειχα το πουλησα δυστοιχως επισης πουλησα και το 520-530 εχω μεινει με το 730 αλλα αυτο παρεδωσε πνευμα δηλαδη εχει ραρισει η οθονη του και δεν πιστευω να αξιζιε τον κοπο να το φτιαξω. Ακουω γνωμες γι αυτο το τηλεφωνο τι εχετε να πειτε σχετικα με την λειτουργεια του ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,το εχω μια εβδομαδα και το πηρα 100 ευρω ,μεχρι στιγμης χαιρωμαι μια οικονομικη τιμια απ ολες της αποψεις συσκευη ,σε εμενα να μην την ματιασω δεν εχει κανει κιχ ...so far so good.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,το εχω μια εβδομαδα και το πηρα 100 ευρω ,μεχρι στιγμης χαιρωμαι μια οικονομικη τιμια απ ολες της αποψεις συσκευη ,σε εμενα να μην την ματιασω δεν εχει κανει κιχ ...so far so good.

 

Καλησπερα φιλε μου το αγορασα και εγω σημερα μεχρι στιγμης ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος ευχομαι να μην χω το ιδιο προβλημα οπως το ειχα και στα παλιοτερα (Nokia Lumia 520 - Nokia Lumia 530 - Nokia Lumia 730 - Nokia Lumia 830) που ανεβαζα μια φωτο στο φβ και εκανε δεκα ωρες να ανεβει σε αντιθεση με το Android OS (Samsung Galaxy S5 , Sony Xperia E4 , Motorola Moto G 2nd) που ανεβεναν στο μπαμ μπαμ γρηγορα δηλαδη.

 

http://s2.postimg.org/m7e9kqxop/12036791_829466783841746_6058721969485526831_n.jpg

 

http://s8.postimg.org/k05om2rxh/image.jpg

 

http://s8.postimg.org/tuwtsavvp/image.jpg

 

http://s8.postimg.org/40n12ivvp/image.jpg

 

http://s8.postimg.org/jr83w5f51/image.jpg

 

http://s8.postimg.org/4wjihz5k5/image.jpg

 

http://s8.postimg.org/ekwyl40dh/image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...