Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σκέφτομαι να το αγοράσω

μπορεί κάποιος να μου πει υπέρ και κατά ενός windows phone από ένα adroid phone;

επίσης θα ήθελα αρνητικά και θετικά του κιν και αν αβαθμίζεται ευχαριστώ πολύ!

 

Το κινητο αναβαθμιζεται σε wp 10 οπως ολα τα wp.

 

Το πηρα σημερα το απογευμα τελικα, εχω μεινει υπερ-ευχαριστημενος απο τις πρωτες ωρες χρησης μαζι του.

Δεν καταφερα να περασω τις ρυθμισεις του Vodafone cu για να εχω ιντερνετ στο κινητο (3G). Μπηκα στο vodafone.gr επελεξα το μοντελο αλλα δεν ερχονται οι ρυθμισεις. Μπορει καποιος να με βοηθησει που να εχει vodafone cu στην συσκευη του;

 

Στελνεις καπου μηνυμα και τις παιρνεις, δεν θυμαμαι που ομως.. Εχει Live chat στην σελιδα της CU, θα σου απαντησουν αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Δεν έχει.

2. Τα πλήκτρα είναι software (μέσα στην οθόνη), οπότε πάντα φωτίζονται.

 

1. Θα υπάρχει με τα windows 10 όπως επίσης στο 930 και 730..Για τους κατόχους τελευταίων παρτίδων ή αυτών που έχουν αλλάξει την οθόνη, εάν προσέξετε υπάρχει ανάμεσα από το ακουστικό και την μπροστινή κάμερα ένα LED το οποίο θα ενεργοποιηθεί με την επίσημη άφιξη των windows 10.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

1. Θα υπάρχει με τα windows 10 όπως επίσης στο 930 και 730..Για τους κατόχους τελευταίων παρτίδων ή αυτών που έχουν αλλάξει την οθόνη, εάν προσέξετε υπάρχει ανάμεσα από το ακουστικό και την μπροστινή κάμερα ένα LED το οποίο θα ενεργοποιηθεί με την επίσημη άφιξη των windows 10.

 

Αυτό είναι καλό. Αυτό που δεν έχω καταλάβει με την MS είναι, γιατί δεν κάνει κάποια "μικρά πράγματα", με minor updates. Για παράδειγμα, το WordFlow πληκτρολόγιο για τα Ελληνικά, δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο να έρθει με τα W10.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία πόσο διαρκεί; επίσης από φωτογραφία πως τα πάει;

τι να προσέξω πριν το αγοράσω;υπάρχει καινούρια παρτίδα; πως θα το καταλάβω;

κάποιο bug?η οθόνη στον ήλιο φαίνεται;

η αναβάθμιση σε windows 10 δημιούργησε κάποιο bug?

ευχαριστώ.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα wm10 το ζεσταίνουν πολύ και ρίχνουν λίγο την μπαταρία. 1 shutdown μόνο σε χρήση 3 ημερών - νομίζω απο υπερθέρμανση

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

τι να κάνω να το αγοράσω;

το σκέφτομαι κάποιος άλλος που να παρατήρησε υπερθέρμανση;

αν μπορείτε να μου πείτε πως τα πάει κάτω από τον ήλιο

διάβασα ότι όσα κυκλοφόρησαν μετά τον Μάιο δεν έχουν θέμα σωστά

και θέλω να μου πείτε πως θα καταλάβω ότι το κινητό δεν είναι ελαττωματικό πριν το αγοράσω!

το dual sim θέλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ποτε ερχεται η αναβαθμιση σε windows 10 για την συγκεκριμενη συσκευη; Εχει βγει καποια ανακοινωση απο την Microsoft;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι να κάνω να το αγοράσω;

το σκέφτομαι κάποιος άλλος που να παρατήρησε υπερθέρμανση;

αν μπορείτε να μου πείτε πως τα πάει κάτω από τον ήλιο

διάβασα ότι όσα κυκλοφόρησαν μετά τον Μάιο δεν έχουν θέμα σωστά

και θέλω να μου πείτε πως θα καταλάβω ότι το κινητό δεν είναι ελαττωματικό πριν το αγοράσω!

το dual sim θέλω.

υπερθέρμανση δεν υπάρχει.,.,

αν παίζεις σερί κάνα μισάωρο ίσως απλά ζεσταθεί λίγο επάνω αριστερά... αλλά όχι και να το βαφτίζουμε υπερθέρμανση.

Τώρα αν παίζεις κάτω από τον καλοκαιρινό μας ήλιο... εδώ τα παγάκια στον καφέ λιώνουν σε 15 λεπτά..

οπότε λογικό ειναι σε ιδιαίτερες περιπτώσεις να ζεσταθεί..... όπως σχεδόν όλα.

Για εμένα στα λεφτα του ειναι ότι καλύτερο. αλλά δεν θα σου πω εγώ αν θα το αγοράσεις ή όχι. Άπλα θα σου πω ότι εγώ αν έπαιρνα σήμερα θα πηγαινα για το 640 μια και η διαφορά δεν ειναι μεγάλη για αυτά που έχει επιπλέον το 640.

Κάτω από τον ήλιο ειναι απλά ικανοποιητικό για τα λεφτα του.. το 820 της γυναίκας μου τα πάει καλύτερα εκεί αλλά ειναι και άλλη κατηγορία κινητού.

ακόμα και να σου τύχει παλιά παρτίδα (που ειναι λίγο δύσκολο) σε nokia care γίνεται αλλαγή πάνελ χωρίς να παρακαλάς.

 

Καλησπερα, ποτε ερχεται η αναβαθμιση σε windows 10 για την συγκεκριμενη συσκευη; Εχει βγει καποια ανακοινωση απο την Microsoft;

 

αν δεν ανακοινωθεί πρώτα μια συσκευη με δεκάρια εγώ δεν περιμένω να γίνετε roll out στα υπόλοιπα...

αν τα βιάζεσαι βέβαια μπορείς να τα βάλεις σε developers preview αλλά να περιμένεις ότι θα συναντήσεις και bugs

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

υπερθέρμανση δεν υπάρχει.,.,

αν παίζεις σερί κάνα μισάωρο ίσως απλά ζεσταθεί λίγο επάνω αριστερά... αλλά όχι και να το βαφτίζουμε υπερθέρμανση.

Τώρα αν παίζεις κάτω από τον καλοκαιρινό μας ήλιο... εδώ τα παγάκια στον καφέ λιώνουν σε 15 λεπτά..

οπότε λογικό ειναι σε ιδιαίτερες περιπτώσεις να ζεσταθεί..... όπως σχεδόν όλα.

Για εμένα στα λεφτα του ειναι ότι καλύτερο. αλλά δεν θα σου πω εγώ αν θα το αγοράσεις ή όχι. Άπλα θα σου πω ότι εγώ αν έπαιρνα σήμερα θα πηγαινα για το 640 μια και η διαφορά δεν ειναι μεγάλη για αυτά που έχει επιπλέον το 640.

Κάτω από τον ήλιο ειναι απλά ικανοποιητικό για τα λεφτα του.. το 820 της γυναίκας μου τα πάει καλύτερα εκεί αλλά ειναι και άλλη κατηγορία κινητού.

ακόμα και να σου τύχει παλιά παρτίδα (που ειναι λίγο δύσκολο) σε nokia care γίνεται αλλαγή πάνελ χωρίς να παρακαλάς.

 

 

σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

θα ήθελα να μου πεις ακόμα για την μπαταρία αν έχει καλή διάρκεια και επίσης κατά πόσο αξίζουν τα windows από το android;τι τα κάνει καλύτερα από το android;είμαι ανάμεσα στο lumia 535 και στο doogee valencia2 pro 100 τι πιστεύεις;ποιο θα προτιμούσες; δεν έχω δει πότε windows σε κινητό.στο youtube που τα είδα με εντυπωσίασαν.βέβαια για το δεύτερο αναμένω σχόλια.

θα πάω να τα δω και από κοντά σε κάποιο κατάστημα.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

θα ήθελα να μου πεις ακόμα για την μπαταρία αν έχει καλή διάρκεια και επίσης κατά πόσο αξίζουν τα windows από το android;τι τα κάνει καλύτερα από το android;είμαι ανάμεσα στο lumia 535 και στο doogee valencia2 pro 100 τι πιστεύεις;ποιο θα προτιμούσες; δεν έχω δει πότε windows σε κινητό.στο youtube που τα είδα με εντυπωσίασαν.βέβαια για το δεύτερο αναμένω σχόλια.

θα πάω να τα δω και από κοντά σε κάποιο κατάστημα.

 

η μπαταρία δεν ειναι κάτι το ιδιαίτερο. κάθε μέρα θα χρειαστείς μια φόρτιση.

το doogee δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου άρα δεν δικαιούμαι να μιλάω γι αυτό. Μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα σύγκρισης εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

για να μην φεύγουμε και εκτός θέματος.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω θέμα, με ένα 535. Από την ημέρα που αγοράστηκε, δεν έχει κάποιο update στο OS, ούτε κι έχει κατέβει κάποια "ύποπτη" εφαρμογή. Ο κάτοχος το έχει περισσότερο για κλήσεις και μηνύματα. Το χρησιμοποιεί με 2 κομμένες κάρτες, αφού q και frog δεν έχουν micro sims. Από χτες χάνει το σήμα, τώρα σε ποια από τις 2 ή και τις δεν ξέρω, και ζητάει το pin και στις 2. Τις κάρτες τις έχω βάλει σε άλλη συσκευή και δεν υπάρχει πρόβλημα. Στο 535 έχω βάλει 2 δικές μου κάρτες (από την αρχή micro) και ενώ δε χάνει ποτέ το σήμα, ανάβει η οθόνη κάθε 2-5 λεπτά. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

στα 10ρια εχετε λαγκ?

 

Για ότι αφορά την technical preview έκδοση των Windows 10 Mobile μπορείς να απευθυνθείς στο αντίστοιχο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι,

 

ειμαι κι εγω κατοχος του 535 εδω και αρκετο καιρο. Για αντικατασταση της προβληματικης οθονης μπορω να παω το κινητο σε Nokia Care; Κοστιζει η οποια υπηρεσια;

Link to comment
Share on other sites

Ναι να πας δεν κοστίζει τίποτα δεδομένου ότι είσαι στην εγγύηση. Κάποια nokia care στο κάνουν και επιτόπου. Πχ του Φαλήρου που πήγα εγώ.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το είδα είναι πολύ καλό να ρωτήσω αν κάνω αναβάθμιση σε 10 μπορώ να το επαναφέρω στα 8?

επίσης έχει ένα θέμα το κιν με την κάμερα στις ρυθμισης της κάμερας δεν μου δίνει πρόσβαση στο μενου

αν παώ σε 10 θα λυθει το θέμα;η lumia camera δεν λειτουργεί ενώ η camera 360 λειτουργεί.

το γραφικό περιβάλλον δεν συγκρίνεται καλύτερο και από ios και από android τι specs μου λες τι να τα κάνω τα 2gb σε android όταν έχω windows με τέτοιο περιβάλλον η επίσης δεν συγκρίνεται να δώσω 400-500e για iphone καλύτερα lumia!προσωπική γνώμη

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το είδα είναι πολύ καλό να ρωτήσω αν κάνω αναβάθμιση σε 10 μπορώ να το επαναφέρω στα 8?

 

Ναι κανονικά, χρησιμοποιώντας το Lumia Software Recovery Tool.

Link to comment
Share on other sites

καλήμέρα να κάνω μετάβαση σε windows 10? χρειάζεται κάποια διαδικασία πριν κάνω αναβάθμιση επίσης χάνονται οι επαφές?

με το windows insider γίνεται;

η μπαταρία πεφτει λίγο απότομα γιατί?με τα 10 φτιάχνει ?

τα 3g στα δεδομένα όταν είναι απενεργοποιημένα κλείνουν και για τις κλήσεις δλδ είναι σε αναμονή το 2g ή το 3g.

επίσης δεν μπορώ να εγκαταστήσω lumia camera.

ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλήμέρα να κάνω μετάβαση σε windows 10? χρειάζεται κάποια διαδικασία πριν κάνω αναβάθμιση επίσης χάνονται οι επαφές?

με το windows insider γίνεται;

η μπαταρία πεφτει λίγο απότομα γιατί?με τα 10 φτιάχνει ?

τα 3g στα δεδομένα όταν είναι απενεργοποιημένα κλείνουν και για τις κλήσεις δλδ είναι σε αναμονή το 2g ή το 3g.

επίσης δεν μπορώ να εγκαταστήσω lumia camera.

ευχαριστώ

 

Ακόμη δεν είναι τόσο σταθερά όσο τα 8.1, έχουν μερικά κολλήματα εδώ και εκεί.

Οι επαφές δεν διαγράφονται και γίνεται μέσω Windows Insider. Το ενεργοποιείς, και ελέγχεις για ενημερώσεις.

 

Για τα Windows 10 Technical Preview το κατάλληλο θέμα είναι αυτό:

Windows 10 technical preview (Insider Program)

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αμα πάω σε windows 10 με το windows insider χάνω την εγγύηση;

επίσης από την στιγμή που μου λέει ότι δεν υπάρχουν αναβαθμίσεις παει να πει ότι το update 2 έχει γίνει.

στα windows 10 αυτή την στιγμή τι bugs υπάρχουν;

το update 2 πως το κάνω στο 535?

ευχαριστώ

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:!: :!: :!: :!: :!: :!:

 

Όπως σου εξήγησα και στο ΠΜ τα προηγούμενα μηνύματα σου για τα hands free έχουν μεταφερθεί στο ανάλογο τόκικ:

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

όπου σου έχω απαντήσει κιόλας...

 

Εδώ είναι το θέμα σε ότι αφορά τη συσκευή και όχι τα αξεσουάρ αυτής...

 

:!: :!: :!: :!: :!: :!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αμα πάω σε windows 10 με το windows insider χάνω την εγγύηση;

επίσης από την στιγμή που μου λέει ότι δεν υπάρχουν αναβαθμίσεις παει να πει ότι το update 2 έχει γίνει.

στα windows 10 αυτή την στιγμή τι bugs υπάρχουν;

το update 2 πως το κάνω στο 535?

ευχαριστώ

 

Το update 2 δεν μπορείς να το εγκαταστήσεις στη συσκευή σου πλέον, εκτός αν το κάνει διαθέσιμο η MS για το 535.

Τώρα για τις υπόλοιπες απορίες σου, απευθύνσου παρακαλώ στο ανάλογο θέμα, των Windows 10 Technical Preview.

Link to comment
Share on other sites

με τα windows 8.1 πόσο διαρκεί η μπαταρία στο lumia 535;σε γενικές γραμμές.

κανένα κολπάκι για εξοικονόμηση μπαταρίας ξέρετε κάποια app;

έκανε κάποιος την αναβάθμιση στα 10;αν ναι με ποια windows πάει καλύτερα `η μπαταρία;

την εγκρίνεται την αναβάθμιση;

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...