Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κάποιος?

 

Εκπέμπει κανονικά αν υπάρχει κάλυψη απλά δεν χρεώνεσαι δεδομένα. Αν θες το βάζεις σε 2G από τις ρυθμίσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θέμα είναι αυτό που έγραψα παραπάνω

ότι όταν κλείνω το 3g στην μία sim ενεργοποιείται αυτόματα το 3g της άλλης sim δηλαδή δεν κλείνει το 3g και στις 2 sim..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι αυτό που έγραψα παραπάνω

ότι όταν κλείνω το 3g στην μία sim ενεργοποιείται αυτόματα το 3g της άλλης sim δηλαδή δεν κλείνει το 3g και στις 2 sim..

 

Αυτό που λες δεν μπορεί να γίνει. Από τις δύο κάρτες 3G έχει αυτή που της δίνεις ίντερνετ ενώ η δεύτερη είναι μονίμως σε 2G. Αν από τις ρυθμίσεις επιλέξεις η κάρτα του ίντερνετ να αλλάξει σε 2G, τότε και οι δύο θα είναι σε 2G. Αυτόματες αλλαγές δεν γίνονται.

 

Καλώς σας βρήκα, ευτυχισμένος κάτοχος της συσκευής εδώ και μία βδομάδα ακριβώς από τα Public. Ευτυχισμένος από τη συσκευή όχι όμως και από τα Public που μου έδωσαν χτυπημένη συσκευή (ήταν σφραγισμένη κανονικά) και δεν την δέχτηκαν πίσω. Το κινητό πετάει, του έβαλα και μια 8άρα SD και με τις περισσότερες εφαρμογές/games να πάνε εκεί, ο χώρος φαντάζει ατελείωτος. Η selfie camera είναι όλα τα λεφτά ενώ ποιοτικά είναι πιο "στιβαρό" από το 530. Στα της οθόνης, νομίζω ότι έχω πέσει σε καλή παρτίδα (αν υφίσταται) καθώς φαίνονται πεντακάθαρα οι αισθητήρες εγγύτητας, έχω πάρει όλες οι ενημερώσεις (με τελευταία μόλις το άνοιξα αυτή για τις επανεκκινήσεις) αλλά έχω το εξής θέμα : κάποιες φορές που είμαι στο Whatsapp και πληκτρολογώ βλέπω ότι ενώ πατάω κάπου στη μέση (κ,λ) ανοίγει το υπομενού σα να πατάω τις τρεις τελίτσες. Μπορεί και να είναι η ιδέα μου αλλά υπάρχει λόγος ανησυχίας?

 

Και τέλος, λόγω του ότι η οθόνη είναι αρκετά ευαίσθητη (πχ όταν φορτίζει σε USB δεν υπακούει σχεδόν καθόλου και κάνει ό,τι θέλει), μπορώ να βάλω tempered glass με ασφάλεια ή θα έχω θέμα? :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ποιο slot είναι μόνο για data?

και όμως γινότανε ..

θα το ξανακοιτάξω για να το σιγουρέψω να δω μήπως κάτι δεν κάνω καλά..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιο slot είναι μόνο για data?

και όμως γινότανε ..

θα το ξανακοιτάξω για να το σιγουρέψω να δω μήπως κάτι δεν κάνω καλά..

 

Οποίο slot εσύ επιλέξεις, θα είναι για τα data.

 

Στην πρώτη εικόνα, έχω βάλει την επιλογή σε 2g και, απ' ό,τι βλέπεις, είναι και οι 2 κάρτες σε 2g. G και E, είναι το 2g.

 

Στη δεύτερη εικόνα, στο κυκλωμένο, είναι η επιλογή, για να διαλέγεις με ποια κάρτα θα έχεις δεδομένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στην σωστή ενότητα, όμως δεν μπορώ με τίποτα να βρω πως αλλάζω τον κωδικό PIN της micro sim στην συσκευή Lumia 535!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στην σωστή ενότητα, όμως δεν μπορώ με τίποτα να βρω πως αλλάζω τον κωδικό PIN της micro sim στην συσκευή Lumia 535!

 

Αν θυμάμαι καλά είναι στις Ρυθμίσεις > σκρολάρεις προς αριστερά για να πας στις Εφαρμογές και από 'κει επιλέγεις Τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάτι με screenshot? Πιέζω ταυτόχρονα Volume up+ power και μου λέει συνέχεια η λήψη εικόνας απέτυχε

 

Σε 640, που δοκίμασα μόλις διάβασα το post σου, κανένα πρόβλημα. Δοκίμασε να σβήσεις και να ανοίξεις τη συσκευή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε ενα κουλο προβλημα σημερα, μιλαω με τον αδερφο μου ξαφνικα κλεινει η γραμμη αυτοματα και με καλει ενας φιλος μου. Μιλαω με τον φιλο μου μετα απο 1 λεπτο κλεινει η γραμμη αποτομα και με καλουν απο την ασφαλιστικη μου εταιρεια!!!

Απιστευτο;

Τι στο καλο εγινε ξαφνικα; Ποια ρυθμιση να κοιταξω; Δεν αλλαξα απολυτως τιποτα. Τοσο καιρο δεν ειχα τετοιο θεμα. Την αναμονη κλησεων την εχω απενεργοποιημενη.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε ενα κουλο προβλημα σημερα, μιλαω με τον αδερφο μου ξαφνικα κλεινει η γραμμη αυτοματα και με καλει ενας φιλος μου. Μιλαω με τον φιλο μου μετα απο 1 λεπτο κλεινει η γραμμη αποτομα και με καλουν απο την ασφαλιστικη μου εταιρεια!!!

Απιστευτο;

Τι στο καλο εγινε ξαφνικα; Ποια ρυθμιση να κοιταξω; Δεν αλλαξα απολυτως τιποτα. Τοσο καιρο δεν ειχα τετοιο θεμα. Την αναμονη κλησεων την εχω απενεργοποιημενη.

Μηπως πατηθηκε η αναμονη καταλαθος απο τις επιλογες στην κληση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θυμάμαι καλά είναι στις Ρυθμίσεις > σκρολάρεις προς αριστερά για να πας στις Εφαρμογές και από 'κει επιλέγεις Τηλέφωνο.

Στο τηλεφωνο κατω που εχει τα εικονιδια πατησε τις τελειτσες κατω δεξια.Μπες στις ρυθμισεις και βρες την ασφαλεια καρτας SIM.Απο εκει την κανεις ανενεργη βαζοντας τον κωδικο της.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

To Lumia 535 έχει μπροστινό led για τις ειδοποιήσεις???

 

Όπως πληροφορήθηκα και εγώ στην ίδια απορία, υπάρχει αλλά θα ενεργοποιηθεί στην επίσημη αναβάθμιση των windows 10.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Όπως πληροφορήθηκα και εγώ στην ίδια απορία, υπάρχει αλλά θα ενεργοποιηθεί στην επίσημη αναβάθμιση των windows 10.

 

Ρε παιδιά πως είναι δυνατόν να έχει ήδη και να μην χρησιμοποιείται!

Απλά να περίμεναν μια μελλοντική αναβάθμιση. Είναι δυνατόν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα και εγώ τρελό θέμα με την αφή. Το πήγα πριν από κάτι μέρες στο Nokia care στο Αιγάλεω και μέσα σε μια ώρα μου άλλαξαν οθόνη και κάποιο τσιπάκι δωρεάν. Μέχρι στιγμής δουλεύει κανονικότατα, έτσι δηλαδή ακριβώς όπως θα έπρεπε να δουλεύει εξ αρχής. Αυτά που πατάς, αυτά να βγαίνουν και όχι αλλού πατώ και αλλού βρίσκομαι. Όταν μου άλλαξαν την οθόνη, παρατήρησα δυο "νέα" λεντάκια λίγο πιο αριστερά από την μπροστινή κάμερα. Μήπως αυτά υπήρχαν απο πριν και δεν τα είχα προσέξει; Ξέρει μήπως κάποιος να μου πει τι ακριβώς είναι αυτά και πως δουλεύουν; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα και εγώ τρελό θέμα με την αφή. Το πήγα πριν από κάτι μέρες στο Nokia care στο Αιγάλεω και μέσα σε μια ώρα μου άλλαξαν οθόνη και κάποιο τσιπάκι δωρεάν. Μέχρι στιγμής δουλεύει κανονικότατα, έτσι δηλαδή ακριβώς όπως θα έπρεπε να δουλεύει εξ αρχής. Αυτά που πατάς, αυτά να βγαίνουν και όχι αλλού πατώ και αλλού βρίσκομαι. Όταν μου άλλαξαν την οθόνη, παρατήρησα δυο "νέα" λεντάκια λίγο πιο αριστερά από την μπροστινή κάμερα. Μήπως αυτά υπήρχαν απο πριν και δεν τα είχα προσέξει; Ξέρει μήπως κάποιος να μου πει τι ακριβώς είναι αυτά και πως δουλεύουν; Ευχαριστώ.

 

Τα έχει και το δικό μου που δεν έχω αλλάξει οθόνη. Το ένα είναι ο μετρητής του φωτός για όταν το έχεις στο Αυτόματο και

το άλλο o proximity sensor που κλείνει την οθόνη όταν μιλάς στο τηλ/νο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πληροφορήθηκα και εγώ στην ίδια απορία, υπάρχει αλλά θα ενεργοποιηθεί στην επίσημη αναβάθμιση των windows 10.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ :happy::happy::happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά πως είναι δυνατόν να έχει ήδη και να μην χρησιμοποιείται!

Απλά να περίμεναν μια μελλοντική αναβάθμιση. Είναι δυνατόν?

 

Όταν δόθηκαν τα windows 8,1 στο κοινό δεν υπήρχε windows phone αυτά με μπροστινό led βγήκαν μετά,επίσης ο αλγόριθμος των 8/8,1 δεν επέτρεπε να γίνεται χρήση flf. :ninja:

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω σε σωστό θέμα αλλά κανένα μεταχειρισμενο σε περιοχή της Θεσσαλονίκης παίζει;

(αν είμαι off topic με συγχωρείτε)

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω σε σωστό θέμα αλλά κανένα μεταχειρισμενο σε περιοχή της Θεσσαλονίκης παίζει;

(αν είμαι off topic με συγχωρείτε)

 

Μπορείς να ψάξεις στο αντίστοιχο section με τις αγγελίες του forum

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

εδω και λίγο καιρό έχω θέμα με το gps.ανοιγω την τοποθεσία και με ενεργά τα δεδομένα κινητής μου δείχνει τοποθεσία στον χάρτη αλλά ντ άλλων.καμιά σχέση.οταν ανοίγω wifi με εντοπίζει ακριβώς.επισης δεν μπορώ να κάνω πλοήγηση με το here+ και το runtastic που δοκίμασα δεν βρίσκει καθόλου GPS.ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Γειά παιδιά.

 

Το κινητό το έχει μια φίλη μου και επειδή την βοήθησα και στην επιλογή του μου ανέφερε ένα πρόβλημα που έχει πρόσφατα (το χρησιμοποιεί ~5 μήνες).

 

Πατάει να ανοίξει πχ το lumia camera, κάνει να ανοίξει και κλείνει.

Ανοίγει τις επαφές και δεν της εμφανίζει καμία (θέλει restart για να στρώσει).

Έχει ανοικτή την εφαρμογή του fb, πατάει να κάνει like και την πετάει στην "επιφάνεια εργασίας".

 

Επειδή της έχει φουλάρει και η εσωτερική μνήμη, ίσως μπορώ να δικαιολογήσω τα 2 πρώτα (αλλά σε τέτοια περίπτωση θεωρώ απαράδεκτη την μη εμφάνιση αντίστοιχου μηνύματος ειδικά στο άνοιγμα των εφαρμογών).

 

Παίζει να έχει βγει κανά udpate και να μην το έχει κάνει (ή να το έχει κάνει και γι αυτό να τρώει το κόλημα), να φταίει όντως η γεμάτη μνήμη ή να έχει φάει σκάλωμα και να θέλει κανα reset ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Να καθαρίσει την εσωτερική μνήμη... Επίσης στον Έλεγχο αποθήκευσης να σβησει τα προσωρινά δεδομένα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου κάνει το εξής κουλό: Η οθόνη του τρελαίνεται μόνο όταν το έχω στον φορτιστή! Χωρίς φορτιστή είναι μια χαρά, σφαίρα. Δοκίμασα και άλλους φορτιστές, με έναν παλιότερο νόκια τα ίδια, με ένα ακόμα πιο παλιό sony ericsson λειτουργεί μια χαρά. Έχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Edit: Τώρα είδα παραπάνω ότι κι άλλοι έχουν το ίδιο θέμα, δεν μ'αρέσει αυτό!

Edited by seventy_eight78
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...