Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τα φώτα σας, σημερα παρέλαβα μετά από δεύτερη αλλαγή οθόνης το καταραμένο 535 DS. Το touch "δούλεψε" άψογα αλλά το τηλέφωνο παρουσίασε και αλλα προβλήματα όπως, η οθόνη έχει μαυρίσει και δεν ανάβει

 

Δοκίμασε ένα soft reset... Αν στο κάνει συχνά αναγκαστικά θα καταφύγεις στη λύση του Hard Reset... Έχει παρουσιαστεί και σε άλλα μεμονωμένα περιστατικά στο παρελθόν....

 

η δεύτερη κάρτα κάποιες φορές δεν αναγνωρίζεται, όταν λειτουργούσε η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης δεν μπορούσα να διαχειριστώ την κλήση απομακρυνοντας το τηλέφωνο από το αυτί μου και άλλα κουλά.

 

Για το πρώτο «καθαρισε» την κάρτα.... Επίσης αν είναι κομμένη πιθανότατα οφείλεται σε αυτό...

 

Στο τελευταίο πρόβλημα σου καθάρισε την μπροστινή κάμερα και πρόσεξε μην την καλύπτεις με κάποιο screen protector....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αγορασα τη παρασκευη ενα 535, το δουλεψα ολο το σ/κ μια χαρα ολα. το βαζω σημερα στον υπολογιστη να φορτισει λιγο και να περασω μερικες φωτο, γυρναω και η οθονη σβηστη. βγαζω μπαταρια τη ξαναβαζω, δονειται λιγο και δε κανει τιποτα. μαπα το καρπουζι?? καμια ιδεα?

 

edit: κοιταζοντας με φακο, βλεπω οτι το κινητο δουλευει, αλλα εχει βγει off το backlight..μετα απο 3 μερες..μαπα το καρπουζι λοιπον

 

btw for all it's worth το κινητο αγοραστηκε απο tokinito.gr

 

εμενα μου εκανε ακριβως τα ιδια και το public αν και μετα ενα μηνα και δευτερο service μου το αλλαξε με αλλο 535.

Απαιτησε αμεση αντικατασταση οχι επισκευη η ακομα καλυτερα με λιγο παραπανω χρηματα αγορασε το 640.

Παντως το 535 αν δεν ειχε θεμα με το touch θα ηταν best seller.

Edited by Alex_tz
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκανε ακριβως τα ιδια και το public αν και μετα ενα μηνα και δευτερο service μου το αλλαξε με αλλο 535.

Απαιτησε αμεση αντικατασταση οχι επισκευη η ακομα καλυτερα με λιγο παραπανω χρηματα αγορασε το 640.

Παντως το 535 αν δεν ειχε θεμα με το touch θα ηταν best seller.

Αυτό είναι καθαρά πρόβλημα της Microsoft. Αντί να αντικαταστήσει άμεσα όλα τα προβληματικα 535 τα μοσχοπουλαει και μετά περιμένει να φτάσει ο άλλος στο αμήν για να διορθώσει το οποίο πρόβλημα. Τσιγκουνιά και τσαπα******ά που κάνει εν τέλη μεγαλύτερο κακό στην εταιρία. Γιατί αν ήταν άψογο το 535 θα έβαζε πολύ και νέο κόσμο στα windows και τα Lumia. Αντιθςτως, μ αυτά τα προβλήματα τους διώχνει μια και για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Έχω το 535 ds και έχω το τελευταίο update του Απριλίου.

Διαβάζω πως η αφή λειτουργεί μετά το update καλά όπως λένε κάποιοι. Δυστυχώς σε εμένα τα πράγματα χειροτέρεψαν. Όχι ότι ήταν καλά ποτέ αφού υπήρχε πρόβλημα ακόμη και με τα δύο δάκτυλα αλλά τώρα έχω πρόβλημα και με το ένα. Συγκεκριμένα στο σκρολάρισμα εκτός που είναι κάκιστο κάνει και " κλικ " μόνο του με αποτέλεσμα να κάνει κλήσεις ή να φορτώνει προγράμματα χωρίς να το θέλω.Επίσης είναι πάρα πολύ ευαίσθητη η αφή και συχνά κλείνει η γραμμή όταν μιλάω αν έστω για λίγο το απομακρύνω απο το αφτί μου και ανάψει η οθόνη ξανά έστω και για λίγο αφού πιάνει η αφή και και από απόσταση. Αν το βάλω στην τσέπη, ξεκλειδώνει μόνο του και πατιούνται τα κουμπιά μόνα τους από την επαφή με το σώμα. Αγόρασα θήκη και πάλι τα ίδια αφού υπακούει στα πατήματα και επάνω από την θήκη.Γενικά τα udate δεν βελτίωσαν την συσκευή μου αντιθέτως την έκαναν πολύ προβληματική και κυρίως λόγω της ευαισθησίας της αφής. Επίσης είναι άξιο απορίας γιατί δεν έχει τις 2 θέσεις ευαισθησίας αφής όπως έχει το 520. Παιχνίδια για να παίξεις τύπου soccer δεν το συζητάμε άλλωστε δεν τα έπαιζε ποτέ και αυτό από μόνου του κάνει την συσκευή ελαττωματική και θα έπρεπε να τις έπαιρναν αδιαμαρτύρητα πίσω. Δυστυχώς όμως η Microshoft αποφεύγει κάτι τέτοιο και είναι κρίμα γιατί το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και δεν κολλάει όσες εφαρμογές ( λογικά βέβαια ) και να τρέχεις ταυτόχρονα. Επίσης στα αρνητικά είναι και η χαμηλή ένταση της συσκευής στα ξυπνητήρια που είναι τόσο χαμηλή που δεν ξυπνάς ποτέ σε αντίθεση με το 520 που ακούγεται δυνατά.

Λυπάμαι πολύ που για μια ακόμη φορά γινόμαστε δοκιμαστές της Microshoft σε κάποιο προϊόν της και όχι τελικοί χρήστες.

 

Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν υπάρχουν και άλλοι με τόσο έντονα προβλήματα ευαισθησίας της αφής και αν βρήκαν κάποια λύση κάνοντας πχ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί το soft reset δεν βλέπω να βελτιώνει το πρόβλημα μου τις 2 φορές που το έκανα. Επίσης αν κάνω hard reset σβήνονται και τα περιεχόμενα και στην κάρτα sd ; Και τέλος μετά αν κάνω επαναφορά ρυθμίσεων θα ξαναμπούν κανονικά όλες οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το firmware number από ότι θυμάμαι δεν είναι ίδιο για όλα τα μοντέλα...

 

 

 

Δεν γίνεται αυτό νομίζω... Βάλε ένα screenshot από τις πληροφορίες του κινητού σου... Πχ όπως βλέπεις στη φώτο το δικό μου γράφει CV IT που σημαίνει «Country Variant Italy» δηλαδή unbranded από την Ιταλία...

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/wp_ss_20150420_0001_zpsu8a8dkq5.png

 

Από ποιο κατάστημα το πήρες φίλε μου..σε ρωτάω διότι μου κάνει ετνύπωση η έκδοση του υλικου που έχεις (4.4.4.0)

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο κατάστημα το πήρες φίλε μου..σε ρωτάω διότι μου κάνει ετνύπωση η έκδοση του υλικου που έχεις (4.4.4.0)

 

Το screenshot του alex_gate_7 είναι από το Lumia 1020.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το screenshot του alex_gate_7 είναι από το Lumia 1020.

 

Ω ναι...δίκια μου λάθος παρατήρηση

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το αγόρασα από Nokia Πατησίων την μ.εβδομάδα. Έχω διαβάσει όλο το τοπίκ αλλά δεν έχω παρατηρήσει και ούτε έχω κανένα πρόβλημα με την οθόνη το touch ή οτιδήποτε άλλο. Είναι η πρώτη μου επαφή με wp και δεν έχω κανένα παράπονο. Το ότι θέλει μισό λεπτό πχ για να ανοίξει ένα pdf δεν με ενοχλεί. Τιμιοτατο value for money.
PAOK_against_all
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που έγραφα μήνυμα να γκρινιάξω που δεν πήρα ακόμη το update 2, μου έσκασε ειδοποίηση για αναβάθμιση. :lol:

Κάλιο αργά...

Link to comment
Share on other sites

135 το ds αλλα χωρίς lte. μαλλον θα περιμένω να φέρουν το ds lte 640 που δεν υπάρχει πουθενά προς το παρόν ελβετία και θα περιμένω και λιγάκι να πέσει η τιμή του. προς το παρόν κάνω τη δουλειά μου με το dg310 που έχω.. :)
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που έγραφα μήνυμα να γκρινιάξω που δεν πήρα ακόμη το update 2, μου έσκασε ειδοποίηση για αναβάθμιση. :lol:

Κάλιο αργά...

 

ποια αναβάθμιση σου ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

αγορασα τη παρασκευη ενα 535, το δουλεψα ολο το σ/κ μια χαρα ολα. το βαζω σημερα στον υπολογιστη να φορτισει λιγο και να περασω μερικες φωτο, γυρναω και η οθονη σβηστη. βγαζω μπαταρια τη ξαναβαζω, δονειται λιγο και δε κανει τιποτα. μαπα το καρπουζι?? καμια ιδεα?

 

edit: κοιταζοντας με φακο, βλεπω οτι το κινητο δουλευει, αλλα εχει βγει off το backlight..μετα απο 3 μερες..μαπα το καρπουζι λοιπον

 

btw for all it's worth το κινητο αγοραστηκε απο tokinito.gr

 

μια φορα εγω ακομα περιμενω απαντηση απο τη Nokia τι διαολο θα γινει με το κινητο μου..το αφησα στο καταστημα την περασμενη εβδομαδα και αυτοι το σπρωξαν για ελεγχο και περιμενουν..τι ηθελα κ εμπλεξα..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

ποια αναβάθμιση σου ήρθε?

 

8.10.14234.375 -> 8.10.15116.125

 

Εν ολίγοις από το 1ο update των Windows 8.1 πέρασα στο 2o και τελευταίο update.

Αυτό με την κατηγοριοποίηση των ρυθμίσεων κλπ.

 

Μάλλον διακρίνω μια μείωση της ευαισθησίας της αφής. Μπορεί όμως να είναι ιδέα μου.

Edited by Moriarty
Link to comment
Share on other sites

έλεγανα το πάρω για την γυναίκα μου για να αλλάξει το 520 που έχει,αλλά διαβάζω για τα προβλήματα με την οθόνη και απογοητεύτηκα. Όσοι το έχετε πάρει πρόσφατα εξακολουθούν τα προβλήματα ;
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

8.10.14234.375 -> 8.10.15116.125

 

Εν ολίγοις από το 1ο update των Windows 8.1 πέρασα στο 2o και τελευταίο update.

Αυτό με την κατηγοριοποίηση των ρυθμίσεων κλπ.

 

Μάλλον διακρίνω μια μείωση της ευαισθησίας της αφής. Μπορεί όμως να είναι ιδέα μου.

 

και ποιον mobile operator έχεις?

Link to comment
Share on other sites

και ποιον mobile operator έχεις?

 

000-33 γράφει, που αν θυμάμαι καλά από αυτά που διάβασα στο φόρουμ, το ξεκλείδωτο πανευρωπαϊκό.

 

Λοιπόν, πριν μου έρθει η αναβάθμιση πείραζα τον Windows Insider. Είχα επιλέξει το Insider Fast, προχώρησα την διαδικασία κι αφού πάτησα κάποια ok, πάτησα "πίσω" και νόμιζα ότι ακύρωσα την διαδικασία.

Η διαδικασία μάλλον δεν ακυρώθηκε, και ύστερα από 2-3 λεπτά μου βγήκε ειδοποίηση (από το κινητό, όπως για κάθε αναβάθμιση) για την 8.1 update 2 κι αφού την εγκατέστησα μου έβγαλε ειδοποίηση για την preview των 10.

Όταν σου λέει πως έχεις ενημέρωση, πατώντας στις λεπτομέρειες από κάτω βλέπεις ποια ενημέρωση περιμένει. Εγώ δεν προχώρησα στην εγκατάσταση και των 10 επειδή ούτε χρόνο είχα, ούτε διάθεση να φάω στη μάπα πιθανά bugs.

 

Κάποιος έμπειρος ας μας πει: Το 2o update των 8.1 μου ήρθε από τον Insider ή απλά έτυχε να συμπέσει χρονικά;

Link to comment
Share on other sites

000-33 γράφει, που αν θυμάμαι καλά από αυτά που διάβασα στο φόρουμ, το ξεκλείδωτο πανευρωπαϊκό.

 

Λοιπόν, πριν μου έρθει η αναβάθμιση πείραζα τον Windows Insider. Είχα επιλέξει το Insider Fast, προχώρησα την διαδικασία κι αφού πάτησα κάποια ok, πάτησα "πίσω" και νόμιζα ότι ακύρωσα την διαδικασία.

Η διαδικασία μάλλον δεν ακυρώθηκε, και ύστερα από 2-3 λεπτά μου βγήκε ειδοποίηση (από το κινητό, όπως για κάθε αναβάθμιση) για την 8.1 update 2 κι αφού την εγκατέστησα μου έβγαλε ειδοποίηση για την preview των 10.

Όταν σου λέει πως έχεις ενημέρωση, πατώντας στις λεπτομέρειες από κάτω βλέπεις ποια ενημέρωση περιμένει. Εγώ δεν προχώρησα στην εγκατάσταση και των 10 επειδή ούτε χρόνο είχα, ούτε διάθεση να φάω στη μάπα πιθανά bugs.

 

Κάποιος έμπειρος ας μας πει: Το 2o update των 8.1 μου ήρθε από τον Insider ή απλά έτυχε να συμπέσει χρονικά;

 

Από το Insider ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

8.10.14234.375 -> 8.10.15116.125

 

Εν ολίγοις από το 1ο update των Windows 8.1 πέρασα στο 2o και τελευταίο update.

Αυτό με την κατηγοριοποίηση των ρυθμίσεων κλπ.

 

Μάλλον διακρίνω μια μείωση της ευαισθησίας της αφής. Μπορεί όμως να είναι ιδέα μου.

 

Το δικό μου έχει το 1 ακόμα τότε

[ATTACH]60166[/ATTACH]

 

πάντως κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

έλεγανα το πάρω για την γυναίκα μου για να αλλάξει το 520 που έχει,αλλά διαβάζω για τα προβλήματα με την οθόνη και απογοητεύτηκα. Όσοι το έχετε πάρει πρόσφατα εξακολουθούν τα προβλήματα ;

Και μένα με καίει γιατί το θέλω για τη μάνα μου, αλλά είδα ότι με €135 πηγαίνεις στο 640. Σκέφτομαι να το γυρίσω προς τα εκεί. Για ψάξε το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει το 1 ακόμα τότε

[ATTACH]60166[/ATTACH]

 

πάντως κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα

 

την έκανα και εγώ την αναβάθμιση,για αρχή πάντως βλέπω να ρολάρει καλύτερα δεν έχει σκαλώματα που είχε και μου φαίνεται πιο γρήγορα στο άνοιγμα των εφαρμογών

τώρα μου ήρθε ενημέρωση για την 10 ,πως μπορώ να μην την κάνω εγκατάσταση?

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Και μένα με καίει γιατί το θέλω για τη μάνα μου, αλλά είδα ότι με €135 πηγαίνεις στο 640. Σκέφτομαι να το γυρίσω προς τα εκεί. Για ψάξε το λίγο.

Υπάρχει και το 625 με 139 €

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

την έκανα και εγώ την αναβάθμιση,για αρχή πάντως βλέπω να ρολάρει καλύτερα δεν έχει σκαλώματα που είχε και μου φαίνεται πιο γρήγορα στο άνοιγμα των εφαρμογών

τώρα μου ήρθε ενημέρωση για την 10 ,πως μπορώ να μην την κάνω εγκατάσταση?

Ρυθμίσεις -> Ενημέρωση τηλεφώνου

 

Αν έχεις πατήσει "Να γίνεται αυτόματη λήψη ενημερώσεων...", ξε-τσέκαρε το. Μετά ο μόνος τρόπος να κατεβεί η beta έκδοση θα είναι να πατήσεις "λήψη" χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανενας tempered glass η ξερει αν αυτα που υπαρχουν στο σκρουτζ ειναι οκ??? πρεπει να βαλω κατι για προστασια αλλα και γιατι οταν το ακουμπαω με λιγο ιδρομενα δακτυλα τρελενεται...

 

και τωρα που ειδα πρεπει να βαλω αυτο το update 2 μεσα απο το insider η δεν ειναι τιποτα σημαντικο??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...