Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο ένα update σχετικά με το developers preview μου κατέβασε και τίποτα άλλο...

Είμαι ακόμη στην 15053.24003.

Δοκίμασα και να απενεργοποιήσω το developers preview μπας και το βρει το update, αλλά τίποτα.

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο ένα update σχετικά με το developers preview μου κατέβασε και τίποτα άλλο...

Είμαι ακόμη στην 15053.24003.

Δοκίμασα και να απενεργοποιήσω το developers preview μπας και το βρει το update, αλλά τίποτα.

 

Να σου πω τι έκανα εγώ και δούλεψε, απενεργοποίησα την επιλογή μέσα απο το developers preview, μετά έκανα μια επανεκίνηση και αμέσως το είδε απο την επιλογή αναβάθμισης στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση ;

 

Δεν είναι επιλογή της συσκευής, είναι εφαρμογή που κατεβάζεις από το Market και εκεί μέσα είναι η επιλογή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το τελευταιο Update ? Πρεπει να εξαπλωνεται πααααρα πολυ αργαααα :p

Τουλαχιστον βελτιωθηκε λιγο η αφη και η αποκριση της απο οτι λετε.

http://www.windowscentral.com/new-firmware-lumia-535-spotted-navifirm

http://news.softpedia.com/news/Lumia-535-Receiving-New-Firmware-Update-but-Not-Windows-Phone-8-1-GDR2-477753.shtml

 

Ειναι κανενας αλλος που εμεινε 1-2 αναβαθμισεις πριν ? :p

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ τον "πόνο" μου , έδωσα το 535 σε nokia care για επισκευή και επειδή δεν μπόρεσε να το κάνει είπε θα το στείλει εξωτερικό , το έχω δώσει από της 19 Μαρτίου και ακόμα τίποτα.Τόσο πολύ αργεί?
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ τον "πόνο" μου , έδωσα το 535 σε nokia care για επισκευή και επειδή δεν μπόρεσε να το κάνει είπε θα το στείλει εξωτερικό , το έχω δώσει από της 19 Μαρτίου και ακόμα τίποτα.Τόσο πολύ αργεί?

 

Πλάκα κάνεις! Στο κατάστημα Κατερίνης;

Link to comment
Share on other sites

ναι , τον ξέρεις?

 

Προσωπικά τον τυπά στο κατάστημα δεν τον ξέρω. Μόνο φατσικά γιατί πήγα και το δικό μου κινητό πριν μια βδομάδα για το πρόβλημα με την αφή και μου είπε να περιμένω 7 εργάσιμες για να του έρθει το ανταλλακτικό. Ελπίζω να μην είμαι άτυχος και μου το στείλει και εμένα στο εξωτερικό και μείνω κάνα μήνα χωρίς κινητό. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια, εγω το πηγα χθες στην Κατερινη και μου ειπε οτι περιμενει το ανταλλακτικο. Να τον παρω τηλ την Παρασκευη αλλιως απο βδομαδα θα παω να το αλλαξουμε.

2-3 ωρες με ειπε θα μεινει εκει το κινητο και μετα ετοιμο. Φανηκε σιγουρος γι αυτο που λεει.

Εχει και αυτος το 535.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια, εγω το πηγα χθες στην Κατερινη και μου ειπε οτι περιμενει το ανταλλακτικο. Να τον παρω τηλ την Παρασκευη αλλιως απο βδομαδα θα παω να το αλλαξουμε.

2-3 ωρες με ειπε θα μεινει εκει το κινητο και μετα ετοιμο. Φανηκε σιγουρος γι αυτο που λεει.

Εχει και αυτος το 535.

 

εγώ το έχω πάει επειδή μου έμεινε 'τούβλο' έκλεισε και δεν άνοιγε με τίποτα δεν το πήγα για αλλαγή οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πιο σημαντικό πρόβλημα από της οθόνης και δεν πολυαναφερεται...αν κι το είχαν πολύ και έγινε αντικατάσταση συσκευης
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια, εγω το πηγα χθες στην Κατερινη και μου ειπε οτι περιμενει το ανταλλακτικο. Να τον παρω τηλ την Παρασκευη αλλιως απο βδομαδα θα παω να το αλλαξουμε.

2-3 ωρες με ειπε θα μεινει εκει το κινητο και μετα ετοιμο. Φανηκε σιγουρος γι αυτο που λεει.

Εχει και αυτος το 535.

 

Εμένα μου είπε πως θα μου αλλάξει το πάνελ και θα το κάνει μία αναβάθμιση και πως εάν δεν στρώσει θα το στείλει έξω. Αλλά μου λέει πως λογικά θα φτιάξει. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πιο σημαντικό πρόβλημα από της οθόνης και δεν πολυαναφερεται...αν κι το είχαν πολύ και έγινε αντικατάσταση συσκευης

 

προς αντικατάσταση το κόβω και εγώ να γίνεται και πολύ φοβάμαι ότι θα αργήσει πολύ πάνω από μήνα

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι παρολο που εκανα οτι μου ειπαν παραπανω παλι στελνω μισα μηνυματα.το ξανατσεκαρω παω να γραψω με παει στα 160 την αλλη μερα παλι 70 χαρακτηρες.τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. δυστυχώς το δικό μου 535 μετά το update συνεχίζει να έχει σοβαροτατο θέμα με το touch οπότε μετά το Πάσχα θα φύγει για service. Να ρωτήσω η πιο καλή επιλογή για να φτιαχτεί το συντομότερο είναι να το πάω σε Nokia Shop? Το δικό μου είναι αγορασμένο από Γερμανό.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. δυστυχώς το δικό μου 535 μετά το update συνεχίζει να έχει σοβαροτατο θέμα με το touch οπότε μετά το Πάσχα θα φύγει για service. Να ρωτήσω η πιο καλή επιλογή για να φτιαχτεί το συντομότερο είναι να το πάω σε Nokia Shop? Το δικό μου είναι αγορασμένο από Γερμανό.

 

Ναι πάνε σε ένα κατάστημα nokia care. Το επισκευάζουν πολύ πιο σύντομα εάν δεν είναι κάτι σοβαρό και δεν χρειάζεται να το στείλουν εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε νεο update, windows phone 8.1 update 2

Δεν ξερω αν εχει να κανει με το οτι ενεργοποιησα το windows insider για να δοκιμασω τα 10. Πρωτα ηρθε αυτο το update και μετα μου βρισκει ενημερωση για τα 10ρια.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε νεο update, windows phone 8.1 update 2

Δεν ξερω αν εχει να κανει με το οτι ενεργοποιησα το windows insider για να δοκιμασω τα 10. Πρωτα ηρθε αυτο το update και μετα μου βρισκει ενημερωση για τα 10ρια.

 

ακριβως οπως τα ρωτας ειναι τα απαντας και μονος σου :):)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό στη μάνα μου γιατί ψάχνουμε δίκαρτο, με μπροστινή κάμερα, για να δουλεύουμε skype/viber, μέχρι €120 και τα υπόλοιπα που κουβαλάει (1 γίγα ΡΑΜ, ο Σναπντράγκον ο 200άρης είναι αξιοπρεπής, εσωτερική δεν χρειάζεται παραπάνω από όσα δίνει η συσκευή αυτή). Έχω όμως 2-3 ενδοιασμούς:

1) Διάβασα ότι βγάζει 1 πρόβλημα με την οθόνη που στα καλά του καθουμένου σβήνει και μάλλον είναι πρόβλημα της μητρικής. Αυτό είναι γενικευμένο, ή απλά έχει παρουσιαστεί σε κάποιους ελάχιστους και το "παραχόντρυναν";

2) Αυτή τη στιγμή έχει 1 Νόκια Asha 305 δίκαρτο. Θα είναι τόσο μεγάλη η μετάβαση σε smartphone; Θα της δείξω πράγματα, έχω και 1 Lumia 610, δεν έχουν αλλάξει πολλά από τότε, έτσι;

3) Επειδή, όπως είπα και παραπάνω, έχω και ένα Lumia 610. Σε αυτό το skype και το viber ήταν σκέψεις μαγικές. Στο 535 πώς παίζουν αυτές οι εφαρμογές; Δουλεύουν απροβλημάτιστα; Έχουμε συνεχή σύνδεση στο ίντερνετ για να μπορώ να μιλάμε μέσω αυτών; Έχουν προβλήματα που δεν υπάρχουν σε android;

4) Σκέφτομαι να βάλω σαν πρώτη κάρτα τη βασική που χρησιμοποιεί για να μιλάει και για 2η κάρτα μία sim από vodafone mobile broadband. Το θέμα έχει ως εξής: Το moto G που έχω έχει ειδική επιλογή ώστε να δουλεύουν σχεδόν παράλληλα δεδομένα 2ης κάρτας και δίκτυο πρώτης και μόλις με παίρνουν τηλέφωνο στην πρώτη να απενεργοποιούνται στιγμιαία τα δεδομένα της 2ης. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο 535; Πώς δουλεύουν ακριβώς οι 2 κάρτες;

5) Υπάρχει άλλο δίκαρτο κινητό με τα ίδια χαρακτηριστικά, στα ίδια περίπου λεφτά και να είναι android;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό στη μάνα μου γιατί ψάχνουμε δίκαρτο, με μπροστινή κάμερα, για να δουλεύουμε skype/viber, μέχρι €120 και τα υπόλοιπα που κουβαλάει (1 γίγα ΡΑΜ, ο Σναπντράγκον ο 200άρης είναι αξιοπρεπής, εσωτερική δεν χρειάζεται παραπάνω από όσα δίνει η συσκευή αυτή). Έχω όμως 2-3 ενδοιασμούς:

1) Διάβασα ότι βγάζει 1 πρόβλημα με την οθόνη που στα καλά του καθουμένου σβήνει και μάλλον είναι πρόβλημα της μητρικής. Αυτό είναι γενικευμένο, ή απλά έχει παρουσιαστεί σε κάποιους ελάχιστους και το "παραχόντρυναν";

2) Αυτή τη στιγμή έχει 1 Νόκια Asha 305 δίκαρτο. Θα είναι τόσο μεγάλη η μετάβαση σε smartphone; Θα της δείξω πράγματα, έχω και 1 Lumia 610, δεν έχουν αλλάξει πολλά από τότε, έτσι;

3) Επειδή, όπως είπα και παραπάνω, έχω και ένα Lumia 610. Σε αυτό το skype και το viber ήταν σκέψεις μαγικές. Στο 535 πώς παίζουν αυτές οι εφαρμογές; Δουλεύουν απροβλημάτιστα; Έχουμε συνεχή σύνδεση στο ίντερνετ για να μπορώ να μιλάμε μέσω αυτών; Έχουν προβλήματα που δεν υπάρχουν σε android;

4) Σκέφτομαι να βάλω σαν πρώτη κάρτα τη βασική που χρησιμοποιεί για να μιλάει και για 2η κάρτα μία sim από vodafone mobile broadband. Το θέμα έχει ως εξής: Το moto G που έχω έχει ειδική επιλογή ώστε να δουλεύουν σχεδόν παράλληλα δεδομένα 2ης κάρτας και δίκτυο πρώτης και μόλις με παίρνουν τηλέφωνο στην πρώτη να απενεργοποιούνται στιγμιαία τα δεδομένα της 2ης. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο 535; Πώς δουλεύουν ακριβώς οι 2 κάρτες;

5) Υπάρχει άλλο δίκαρτο κινητό με τα ίδια χαρακτηριστικά, στα ίδια περίπου λεφτά και να είναι android;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων.

 

1) Το πρόβλημα είχε να κάνει με την αφή και Όχι με το σβήσιμο της οθόνης. Στο τελευταίο update για το firmware της συσκευής δουλεύει κομπλέ και όπως θα έπρεπε από την αρχή που το αγόρασα.

2) Το λειτουργικό το έχουν στήσει έτσι ώστε να μπορεί και ο αρχάριος χρήστης να το χρησιμοποιήσει χωρίς προβλήματα.

3) Δεν γνωρίζω

4) Έχει επιλογή για το ποια κάρτα θέλεις να έχεις για mobile data

5) Lenovo A536 Dual

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Μια και στα αλλά απάντησαν... viber & skype δουλεύουνε μια χαρά.... το μόνο ενοχλητικό μερικές φορες ειναι ότι ερχεται η ενημέρωση στη μπάρα επάνω και πατάς να δεις το μήνυμα και κάνει 3-4 δευτερόλεπτα να το δείξει... ενώ το έχει φέρει και στο δείχνει το μισό στην μπάρα...

σαν να πηγαίνει πάλι να κάνει sync με το server... αλλα όλα οκ, αν παραβλέψω αυτό το μικρο που συμβαινει στο 1ο μήνυμα..

μετά όλα τα υπόλοιπα πάνε "τρένο"...

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις λαμβάνεις σωστά; Και μπορείς να μιλήσεις και να επικοινωνήσεις κανονικά; Επειδή στο 610, το viber μου εμφάνιζε μετά από ώρες την κλήση, αντί να βαρέσει την ώρα που έπρεπε, τα μηνύματα επίσης ζόρι, κάποιες φορές που κατάφερνε να δεχτεί κλήση παταγα την απάντηση και δεν άνοιγε να μιλήσω. Δράμα γενικά... Αυτά λογικά με 1 γιγα ραμ, επεξεργαστή σωστό λογικά δεν πρέπει να τα αντιμετωπίζετε.

Για Skype εννοείται ούτε λόγος. Η εφαρμογή δεν έπαιζε καν, λόγω μικρής ραμ (256 ΜΒ έχει το καημένο).

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε νεο update, windows phone 8.1 update 2

Δεν ξερω αν εχει να κανει με το οτι ενεργοποιησα το windows insider για να δοκιμασω τα 10. Πρωτα ηρθε αυτο το update και μετα μου βρισκει ενημερωση για τα 10ρια.

 

Εγώ πηραντο update μέσω windows insider αλλά έχει αλλάξει η έκδοση του λειτουργικού μόνο και όχι το firmware. Όλα τα αλλα είναι ίδια σαν το δικό σου... ξέρει κάνεις τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις λαμβάνεις σωστά; Και μπορείς να μιλήσεις και να επικοινωνήσεις κανονικά; Επειδή στο 610, το viber μου εμφάνιζε μετά από ώρες την κλήση, αντί να βαρέσει την ώρα που έπρεπε, τα μηνύματα επίσης ζόρι, κάποιες φορές που κατάφερνε να δεχτεί κλήση παταγα την απάντηση και δεν άνοιγε να μιλήσω. Δράμα γενικά... Αυτά λογικά με 1 γιγα ραμ, επεξεργαστή σωστό λογικά δεν πρέπει να τα αντιμετωπίζετε.

Για Skype εννοείται ούτε λόγος. Η εφαρμογή δεν έπαιζε καν, λόγω μικρής ραμ (256 ΜΒ έχει το καημένο).

 

έχω κάνει πάρα πολλές κλήσης με skype και έχω δεχτεί άλλες τόσες ... και πολλά video calls... μια χαρά...

Στο viber δυστυχώς μόνο μηνύματα ανταλλάσσω οπότε δεν μπορω να σου πω για της κλήσεις πως πάνε...

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...