Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Προσπαθώ να μεταφέρω κάποια βίντεο από το κινητό μου στην κάρτα μνήμης, όμως δεν μπορώ. Αντιθέτως, οι φωτογραφίες μεταφέρονται. Υπάρχει τρόπος να μεταφερθούν τα βίντεο;

 

Τσεκαρα με την εφαρμογη files που δινει η microsoft στο store και δεν εχω κανενα θεμα να μεταφερω οπου θελω βιντεο φωτος και αλλους τυπους αρχειων. Πως ακριβως προσπαθεις να τα μεταφερεις? Για τα ταξι δεν χρησιμοποιω καποια απο τις εφαρμογες για να εκφρασω γνωμη αλλα υπαρχουν καποιες στο store σαν αυτη που ανεφερε πιο πανω ο συνφορουμιτης.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος εντύπωση εχεις.

Τσεκαρε το taxibeat

 

Συμφωνώ για τη λάθος εντύπωση. Αλλά η εφαρμογή του taxibeat πολλά κολλήματα ακόμα!

 

Αυτα τα δυο φωτεινα σημειαςιναι καμμενα πιξελ? Ειναι στην εγγυηση η αλλαγη οθονης γι αυτο; στη φωτο το ενα σημειο φαινεται καθαρα.

 

http://s27.postimg.org/hl3ileayr/WP_20160111_18_13_32_Pro.jpg

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Το taxibeat δεν ανοίγει καν... Και δεν βρίσκω άλλη σχετική εφαρμογή.

georgb, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την εφαρμογή που μου είπες!! Το πρόβλημα λύθηκε. Να είσαι καλά!!! Προσπαθούσα να τα μεταφέρω μέσα από το άλμπουμ των φωτογραφιών, επιλογή και αντιγραφή στην κάρτα sd. Οι φωτογραφίες μεταφέρονταν, όμως για κάποιο λόγο δεν μεταφέρονταν τα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή αυτή ( "Αρχεία") νομίζω είναι από τα MUST και έπρεπε να έρχεται προεγκατεστημένη. Τα xperia έχω δει μόνο (εκτός των lumia) που παρόλο android δεν έρχοναι με προεγκατεστημένο file explorer. Ποτέ δεν κατάλαβα το λόγο.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Όντως θα έπρεπε να είναι προεγκατεστημένη... Στα Windows 10 Mobile έχουν φτιάξει νέο file explorer (πολύ καλύτερο και ταχύτερο) όπου είναι προεγκατεστημένος (όπως είναι και το λογικό)...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με τα δεκάρια η χρηστικότητα του τηλεφώνου γενικά θα εκτοξευτεί. Πολύς κόσμος αγνοεί ότι οι εφαρμογές που βλέπει στο desktop pc του στα windows 10 και έχουν το καινούργιο UI (ιντερφεις των windows 10) όπως η εφαρμογή που δείχνει τον καιρό πχ , μπορούν να τρέχουν και στο κινητό χωρίς να γίνει καμία αλλαγή στον κώδικα. Στα καινούργια εργαλεία ανάπτυξης που δίνει η microsoft στους προγραμματιστές (visual studio 2015) ότι φτιάχνεις σαν universal app τρέχει ταυτόχρονα σε όλες τις πλατφόρμες. Και 0% να ήταν το μερίδιο των windows phone σήμερα δεν υπάρχει εμπόδιο και επιπλέον κόστος στους developers ότι βγάζουν από εδώ και πέρα για το σταθερό pc και το λαπτοπ να το ανεβάζουν και στις διαθέσιμες εφαρμογές του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ίσως χαζό αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται, αφού το 535 έχει τον snapdragon 200 ο οποίος υποστηρίζει το quick charge 2.0 και αφού έχω και 2Α φορτιστή, ποίος άλλος περιορισμός υπάρχει για να μην δέχεται τα 2Α ;; Λόγο μπαταρίας π.χ. ;; Ή λόγο γενικά hardware και αν ναι ποιο κομμάτι του hardware πρέπει να είναι συμβατό για ταχεία φόρτιση ;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Που μπορώ να βρω οθόνη για το τηλέφωνο; έσπασε. Και που μπορώ να την περάσω Θεσσαλονίκη;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Που μπορώ να βρω οθόνη για το τηλέφωνο; έσπασε. Και που μπορώ να την περάσω Θεσσαλονίκη;

 

 

 

Πανε σε ενα nokia care να σου πουν τιμη; Αμα θες το φτιαχνεις,αλλιως ψαξε ανταλλακτικο απο ebay.Αλλα επειδη το 535 εχει θεματα multitouch,πανε για επισκευη στο nokia care.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Που μπορώ να βρω οθόνη για το τηλέφωνο; έσπασε. Και που μπορώ να την περάσω Θεσσαλονίκη;

Στον Εύοσμο Καραολή & Δημητριου, πρώην Nokia care τωρα Vodafone! Ασχολείται και με Nokia Microsoft ακόμα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στον Εύοσμο Καραολή & Δημητριου, πρώην Nokia care τωρα Vodafone! Ασχολείται και με Nokia Microsoft ακόμα!

 

Και εγω εκει το πηγα, αρχες εβδομαδος, ειναι εξουσιοδοτημενο σερβις nokia/microsoft.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

ok thanks θα παω να δω. τι κοστος υπολογιζετε;

Δεν έχουμε αλλάξει οθόνη.... ακόμα!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ok thanks θα παω να δω. τι κοστος υπολογιζετε;

 

το καταστημα στον Ευοσμο εχει σελιδα στο ιντερνετ:carephone.gr ,θα βρεισ εκει πληροφοριες που θελεις.

Edited by Alex_tz
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία επαφή με αυτό το λειτουργικό. Θέλω να το πάρω για τον θείο μου.Χρήση λίγο Facebook, YouTube, viber και κλήσεις. Θα έχει κανα θέμα ή θα μείνει ευχαριστημένος ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία επαφή με αυτό το λειτουργικό. Θέλω να το πάρω για τον θείο μου.Χρήση λίγο Facebook, YouTube, viber και κλήσεις. Θα έχει κανα θέμα ή θα μείνει ευχαριστημένος ?

 

Για Facebook συστήνεται η χρήση μέσω IE για να τα κάνει όλα. Τώρα αν θέλει ένα απλό check-in και να διαβάζει post, η εφαρμογή είναι μια χαρά. Απλά δεν έχει όλες τις δυνατότητες (γενέθλια, διόρθωση μηνύματων κλπ), ενώ το YouTube είναι ικανοποιητικό από τον IE και ικανοποιητικότατο από 3rd party εφαρμογές

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αλλαγη του back cover σε Nokia Care.Κοστος 10€ και πηγα στο Nokia Care στην Ιωνος Δραγουμη στο κεντρο της Θεσσαλονικης.Πηρα σε ασπρο χρωμα,για να αλλαξω το μαυρο καπακι που ειχε η συσκευη μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα Microsoft Lumia 535.

Σαν κάτοχος κινητού Νokia παλαιότερης τεχνολογίας (οχι smartphone) με δύνατότητες back up δεδομένων μέσω Nokia pc suite,

παρακαλώ ενημερώστε με αν μπορώ να μεταφέρω μαζικά τα δεδομένα (επαφές, σημειώσεις ημερολογίου) στο 535 ή θα πρέπει να γίνουν

χειροκίνητα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Νεκτάριος

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα Microsoft Lumia 535.

Σαν κάτοχος κινητού Νokia παλαιότερης τεχνολογίας (οχι smartphone) με δύνατότητες back up δεδομένων μέσω Nokia pc suite,

παρακαλώ ενημερώστε με αν μπορώ να μεταφέρω μαζικά τα δεδομένα (επαφές, σημειώσεις ημερολογίου) στο 535 ή θα πρέπει να γίνουν χειροκίνητα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Νεκτάριος

 

Σημειωσεις ημερολογιου δεν.Επαφες στο email σου μπορεις να περασεις.

Edited by alex_gate_7
Ίδιο ποστ

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,αποφασισα να γραψω σημερα,μετα απο 6 μηνες συμβιωσης με το 535 την εμπειρια μου και τα θεματα που ειχα.

 

Καταρχας τα Windows ειναι ενα ωραιο λογισμικο,σοβαρο και παραμετροποιησιμο στα βασικα,χωρις ιδιαιτερες δυσκολιες οπως στο iOS οπου για να συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη θελει itunes και δεν μπορεις να αλλαξεις ακομα και τις συντομευσεις στο toggle bar και η μη χρηση widgets στην επιφανεια εργασιας.Τα Windows εχουν τα live tile που κανουν την ιδια δουλεια με τα Widgets.Τα εικονιδια των εφαρμογων δειχνουν μεχρι και ειδοποιησεις(Facebook της Microsoft) και τον καιρο(MSN Καιρος).Ωστοσο οι ρυθμισεις ειναι λιγο αναρχες αν και στο update 2 οπου ειναι διαθεσιμο για τα 640 και 830 ειναι πιο μαζεμενες οπως και στα Windows 10.

 

Για τα 119€ που κοστιζει ειναι τιμια συσκευη,ομορφη και κομψη οπως τα samsung galaxy στην κατηγορια του και τα sony.Η κατασκευη δεν ειναι τοσο γερη οπως των 630,635,530,520 που ειχα πιασει απο φιλους και γνωστους που τα εχουν/ειχαν στη κατοχη τους.Το καπακι αλλαζει με μολις 10€ στα nokia care,κατι που δεν σε αναγκαζει να παρεις απαραιτητα θηκη.Οι καμερες των 5mp ειναι αρκετα καλες την ημερα και μετριες το βραδυ,η Lumia Camera κανει θαυματα,μονο θεμα ειναι το video το οποιο ειναι 480p αλλα εχει μετρια με καλη ποιοτητα εικονας και ηχου.Το φλας αν και μικρο ειναι δυνατο(μεσα απο apps στο store γινεται και φακος).Για selfies υπαρχει το Lumia Selfie αλλα και το B612 το οποιο ειναι σαν το retrica και το candy camera με συμπαθητικα εφε.Το ηχειο αν και σε σημειο που καλυπτεται ευκολα ακομα και στο κρατημα,ακουγεται ικανοποιητικα με ποιοτικο ηχο,χωρις τσιριγματα.Απλα δεν ειναι το δυνατο ηχειο που θα μπορεις να ακους με την παρεα σου τη μουσικη σου.Γι αυτο το σκοπο αγορασα ενα ενσυρματο ηχειακι.Η Οθονη ειναι ευκρινης και φωτεινη,ακομα και στον ηλιο αλλα δεν εχει ρυθμιση για φωτεινοτητα και εχει 3 επιλογες οι οποιες δεν αλλαζουν.Γι αυτο δουλευω το αυτοματο και το υψηλο οταν εχω τον ηλιο πανω στην οθονη.Απο επιδοσεις ρολαρει μια χαρα αλλα που και που εχει λιγο κολληματακια οταν εναλλαζω γρηγορα τα apps.Επισης το GPS χωρις δεδομενα αργει να κλειδωσει κατι που με απογοητευσε οταν χρησιμοποιησα το sports tracker.

Το touch του επισης εχει θεμα(επεσα σε προβληματικη παρτιδα)οπου εστω και λιγο ιδρωτα να εχουν τα δαχτυλα σου ειναι αδυνατο να το χρησιμοποιησεις.Με ενα tempered glass φυσικα το θεμα εχει καλυτερευσει αλλα και παλι εχει θεματακια.Το πληκτρολογιο ειναι απλα απιστευτο,εχει πολλα emoticons οπως του iOS.Επισης εχει ενσωματωμενο call blocker και Double tap to wake.Η μπαταρια με μεση χρηση προς εντατικη απο τις 7 το πρωι εως τις 11 το βραδυ φτανει στο 15% και το φορτιζω.Χρησιμοποιω 1 ωρα δεδομενα σε 3G,μια ωρα μουσικη/ραδιοφωνο και γυρω στις 3ωρες browsing και ελαχιστο gaming.

 

Ειμαι ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες αλλα το παραπονο που εχω ειναι το touch και το gps.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το gps είναι και λίγο θέμα τύχης να έχεις πετύχει σε καλή μέρα τον κινέζο που έκανε την συναρμολόγηση. Έχω μεταξύ άλλων και το 535 και το 930. Το 535 μου ρίχνει στα αυτιά του 930 μου. Το συγκεκριμένο κινητό και σε πηγάδι μέσα να βρεθεί πιάνει σήμα ακαριαία. Το 930 είναι τα ζώα μου αργά. Οπότε είναι και λίγο τι θα σου κάτσει.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,αποφασισα να γραψω σημερα,μετα απο 6 μηνες συμβιωσης με το 535 την εμπειρια μου και τα θεματα που ειχα.

 

Καταρχας τα Windows ειναι ενα ωραιο λογισμικο,σοβαρο και παραμετροποιησιμο στα βασικα,χωρις ιδιαιτερες δυσκολιες οπως στο iOS οπου για να συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη θελει itunes και δεν μπορεις να αλλαξεις ακομα και τις συντομευσεις στο toggle bar και η μη χρηση widgets στην επιφανεια εργασιας.Τα Windows εχουν τα live tile που κανουν την ιδια δουλεια με τα Widgets.Τα εικονιδια των εφαρμογων δειχνουν μεχρι και ειδοποιησεις(Facebook της Microsoft) και τον καιρο(MSN Καιρος).Ωστοσο οι ρυθμισεις ειναι λιγο αναρχες αν και στο update 2 οπου ειναι διαθεσιμο για τα 640 και 830 ειναι πιο μαζεμενες οπως και στα Windows 10.

 

Για τα 119€ που κοστιζει ειναι τιμια συσκευη,ομορφη και κομψη οπως τα samsung galaxy στην κατηγορια του και τα sony.Η κατασκευη δεν ειναι τοσο γερη οπως των 630,635,530,520 που ειχα πιασει απο φιλους και γνωστους που τα εχουν/ειχαν στη κατοχη τους.Το καπακι αλλαζει με μολις 10€ στα nokia care,κατι που δεν σε αναγκαζει να παρεις απαραιτητα θηκη.Οι καμερες των 5mp ειναι αρκετα καλες την ημερα και μετριες το βραδυ,η Lumia Camera κανει θαυματα,μονο θεμα ειναι το video το οποιο ειναι 480p αλλα εχει μετρια με καλη ποιοτητα εικονας και ηχου.Το φλας αν και μικρο ειναι δυνατο(μεσα απο apps στο store γινεται και φακος).Για selfies υπαρχει το Lumia Selfie αλλα και το B612 το οποιο ειναι σαν το retrica και το candy camera με συμπαθητικα εφε.Το ηχειο αν και σε σημειο που καλυπτεται ευκολα ακομα και στο κρατημα,ακουγεται ικανοποιητικα με ποιοτικο ηχο,χωρις τσιριγματα.Απλα δεν ειναι το δυνατο ηχειο που θα μπορεις να ακους με την παρεα σου τη μουσικη σου.Γι αυτο το σκοπο αγορασα ενα ενσυρματο ηχειακι.Η Οθονη ειναι ευκρινης και φωτεινη,ακομα και στον ηλιο αλλα δεν εχει ρυθμιση για φωτεινοτητα και εχει 3 επιλογες οι οποιες δεν αλλαζουν.Γι αυτο δουλευω το αυτοματο και το υψηλο οταν εχω τον ηλιο πανω στην οθονη.Απο επιδοσεις ρολαρει μια χαρα αλλα που και που εχει λιγο κολληματακια οταν εναλλαζω γρηγορα τα apps.Επισης το GPS χωρις δεδομενα αργει να κλειδωσει κατι που με απογοητευσε οταν χρησιμοποιησα το sports tracker.

Το touch του επισης εχει θεμα(επεσα σε προβληματικη παρτιδα)οπου εστω και λιγο ιδρωτα να εχουν τα δαχτυλα σου ειναι αδυνατο να το χρησιμοποιησεις.Με ενα tempered glass φυσικα το θεμα εχει καλυτερευσει αλλα και παλι εχει θεματακια.Το πληκτρολογιο ειναι απλα απιστευτο,εχει πολλα emoticons οπως του iOS.Επισης εχει ενσωματωμενο call blocker και Double tap to wake.Η μπαταρια με μεση χρηση προς εντατικη απο τις 7 το πρωι εως τις 11 το βραδυ φτανει στο 15% και το φορτιζω.Χρησιμοποιω 1 ωρα δεδομενα σε 3G,μια ωρα μουσικη/ραδιοφωνο και γυρω στις 3ωρες browsing και ελαχιστο gaming.

 

Ειμαι ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες αλλα το παραπονο που εχω ειναι το touch και το gps.

 

Πάντως, το θέμα της οθόνης το έχει αναγνωρίσει η Microsoft και μπορείς να το αλλάξεις δωρεάν. Θα χάσεις το tempered glass, όμως..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

στην προσπαθεια μου να μπω στον internet explorer μου ζηταει να μπω στον λογαριασμο μου microsoft ......το κανω και στη συνεχεια ζηταει να γινει επαληθευση ταυτοτητας, για να αποκτησω προσβαση στα ευαισθητα δεδομενα μου, με εναν κωδικο που θα στειλουν στο κινητο μου ή στο mail μου.......δοκιμαζω και τους δυο τροπους, μου στελνουν τους κωδικους και στην σελιδα που μου λεει να βαλω τον κωδικο στο τελος της δεν εχει καποια επιλογη οπως "ΕΠΟΜΕΝΟ"..........ΕΤΣΙ ΦΤΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΧΩΡΙς ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΩΝΩ........τι συμβαινει;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...