Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην 5.1.1 εξαλείφθηκε η μικρή καθυστέρηση στο άνοιγμα του γρήγορου σημειώματος;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή δεν γινόταν τίποτα με το εικονίδιο της αναβάθμισης (τα δοκίμασα όλα) ξαναγύρησα στην 5.0.1. αυτή τη φορά όμως έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ενώ βρισκόμουν σε 4.4.4 κατέβασα μέσω ota την 5.0.1 την έκανα εγκατάσταση και μετα ξανά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπως πρότειναν κάποιοι μερικές σελίδες πριν.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι τα κολλήματα εξαφανίστηκαν, η μπαταρία επανήλθε στα επίπεδα της 4.4.4 ( απενεργοποίησα όλες τις εφαρμογές της google talkback, βιβλια google klp, hangouts,flipboard) η διαθέσιμη μνήμη πλέον είναι σταθερά πάνω από 1gb και γένικα το τηλεφωνο έγινε καλύτερο. Να ενημερώσω ότι δεν έχω πλέον πρόβλημα με IR (πριν είχα άλλα το έλυσα με επανεγκατάσταση της μαμά εφαρμογής).

Να υπενθυμίσω ότι μόλις το είχα πάρει (ειχε ουγκρική ρομ) έκανα αναβάθμιση lollipop μέσω odin χωρίς format με αποτέλεσμα να έχω πολλά κολλήματα και μπαταρία χειρότερη από πριν γι αυτό και αποφάσισα να κάνω downgrade σε 4.4.4.

Αυτά από μένα.

Μπορείς να πεις σε πάρακαλω ποιες εφαρμογές απενεργοποιησες και από που;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Παρατήρησα πολύ καλύτερη λειτουργία στον αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος επίσης... Τα recent όντως έχουν γίνει πιο σβέλτα... Αλλά μου φαίνεται πως τρώει λίγο μπαταρία ή είναι που το σκαλίζω συνέχεια;; :p
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/vsi80ps53/

Εγω αυτες απενεργοποιησα συν το talkback

Στην καινουρια ρομ φαινεται οτι πεφτει πιο γρηγορα η μπαταρια

Edited by evagelak
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την Πολωνική 5.1.1 μέσω odin. Αν την κατεβάσω απο εδώ: http://samsung-updates.com/device/?id=SM-N910C και με δεδομένο ότι η συσκευή είναι απο Ρουμανία (csc: COXX1BOC1) θα αλλάξει και το csc σε Πολωνικό ώστε να παίρνω μελλοντικά ΟΤΑ updates;

 

Thanks :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/vsi80ps53/

Εγω αυτες απενεργοποιησα συν το talkback

Στην καινουρια ρομ φαινεται οτι πεφτει πιο γρηγορα η μπαταρια

Αυτά γίνονται με μαμά το κινητό,ή το έχεις κάνει ρουτ;Και αν ισχύει το πρώτο,τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να τα διώξω κι εγώ;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Απλά πας μέσα στις "Ρυθμίσεις - Εφαρμογές" και κανείς απενεργοποίηση όσες δεν θέλεις. Δεν χρειάζεται να είσαι ρουτ
Link to comment
Share on other sites

Αυτά γίνονται με μαμά το κινητό,ή το έχεις κάνει ρουτ;Και αν ισχύει το πρώτο,τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να τα διώξω κι εγώ;:confused:

 

Σε μαμά τηλ.

Πας ρυθμίσεις-διαχείριση εφαρμογών, εκεί βρίσκεις κάθε εφαρμογή, πατάς επάνω & στο μενού που βγάζει υπάρχει επιλογή για disable(απενεργοποίηση)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ τόσην ώρα να περάσω την 5.1.1 και όλο κρασάρει το odin!!!Έχω κατεβάσει τις εκδόσεις 3.10.6, 3.09, 3.07 σε win10 και winXP και κρασάρει συνεχώς με το που βάλω το tar.md5 στο πεδίο ap. Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Γνωρίζει κανείς κάτι; :(

 

 

 

Οχι τίποτα άλλο αλλά το έχω κάνει φορμάτ και είναι ταλαιπωρία να το ξαναστήνω απο την αρχή χωρίς να κάνω την αναβάθμιση...

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ τόσην ώρα να περάσω την 5.1.1 και όλο κρασάρει το odin!!!Έχω κατεβάσει τις εκδόσεις 3.10.6, 3.09, 3.07 σε win10 και winXP και κρασάρει συνεχώς με το που βάλω το tar.md5 στο πεδίο ap. Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Γνωρίζει κανείς κάτι; :(

 

 

 

Οχι τίποτα άλλο αλλά το έχω κάνει φορμάτ και είναι ταλαιπωρία να το ξαναστήνω απο την αρχή χωρίς να κάνω την αναβάθμιση...

 

Μου το χε κάνει και μένα, βάλε το tar.md5 & άστο για αρκετή ώρα(~10min) χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο στο pc, ενώ στην αρχή κρασάρει τελικά το παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αποθηκεύσω τα games .gps navigator κ.λ που έχω για να το ενημερώσω και εγω το κινητό..!! Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μου το χε κάνει και μένα, βάλε το tar.md5 & άστο για αρκετή ώρα(~10min) χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο στο pc, ενώ στην αρχή κρασάρει τελικά το παίρνει.

 

Να είσαι καλά φίλε μου, αυτό ήταν τελικά. Την φλάσαρα και επανέρχομαι αργότερα για εντυπώσεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια. Εσβησα κατα λαθος ενα αλμπουμ με φωτογραφιες απο το note4. Υπαρχει τροπος να τις ανακτησω; δεν εχω βοηθητικο προγραμμα και δεν τις εχω κανει backup στο cloud.

Τι καααανωωωωω;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια. Εσβησα κατα λαθος ενα αλμπουμ με φωτογραφιες απο το note4. Υπαρχει τροπος να τις ανακτησω; δεν εχω βοηθητικο προγραμμα και δεν τις εχω κανει backup στο cloud.

Τι καααανωωωωω;;;;;;;

 

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο πριν λίγο καιρό όταν έσβησα κατά λάθος όλες τις photos και τα videos που είχα αποθηκευμένα στην microSD… Μετά από πολύ κόπο και πολύ ψάξιμο στο internet βρήκα ένα πρόγραμμα και μου επανέφερε όλα τα αρχεία! :D Σε microSD τα είχες ή στην μνήμη συσκευής του τηλεφώνου;

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποση ωρα κανει να εγκατασταθεί το καινούργιο update? εκω κατεβάσει την rom απο το sammobile και μεσο odin κανω τα βηματα οπως λεει τρεχει το αρχειο μου γραφει system.img και εκει που ξεκιναει η πρασινη μπαρα να γεμιζει και στο odin και στο κινητο ειναι καμια ωρα στο ιδιο σημειο και δεν βλεπω να κουνιεται καθολου ποση ωρα κανει? εχω μεινει χωρις κινητο Edited by Kosmas86
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποση ωρα κανει να εγκατασταθεί το καινούργιο update? εκω κατεβάσει την rom απο το sammobile και μεσο odin κανω τα βηματα οπως λεει τρεχει το αρχειο μου γραφει system.img και εκει που ξεκιναει η πρασινη μπαρα να γεμιζει και στο odin και στο κινητο ειναι καμια ωρα στο ιδιο σημειο και δεν βλεπω να κουνιεται καθολου ποση ωρα κανει? εχω μεινει χωρις κινητο

Σε 4+ λεπτά την έβαλα σήμερα το μεσημέρι...παράξενο που σου αρκεί τόσο!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι κατοχος ενος note n910c απο Ουγγαρια, αγορα απο το skroutz!

Το εχω 5 μηνες κ οσο ετρεχε σε κιτκατ ηταν μια χαρα κ εδω κ 1 μηνα που του εβαλα την lollipop αρχισαν τα προβληματα!

με κιτκατ εβγαζε στο antutu 52000 ( δειτε την φωτο) με τα 3D γραφικα 15000 κ με το λολλιποπ μου βγαζει 43000 με τα 3D γραφικα στο μισο στα 7300.

Η αναβαθμιση εγινε κανονικα απο ΟΤΑ μολις με ειδοποιησε κ δεν εκανα reset !

Μολις το περασα ειδα το χαμηλο σκορ στο antutu κ εκανα εκ των υστερων factory reset αλλα κ παλι δεν αλλαξε κατι!

Επισης σε μετρηση στο antutu με ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας μου βγαζει το ιδιο σκορ!

Εχω φαει απειρες ωρες διαβαζοντας στο φορουμ κ στους xda αλλα τπτ απο αυτα που προτεινονται δεν με βοηθησε!:wacko:

Επισης σε καποια παιχνιδια νιωθω οτι ψιλολαγκαρει το κινητο κ αναφερω το "kritika" το οποιο δεν εχει κ τρελες απαιτησεις! συγκεκριμενα σημερα ετρεχα ταυτοχρονα το συγκεκριμενο παιχνιδι κ σε multitask το cpu-z κ οι τιμες που επαιρνα στο clock speed της gpu ηταν 266Μhz ενω σπανια το ειδα να φτανει στιγμιαια τα 420Mhz!

Ημουν ετοιμος να κανω downgrade στην kitkat αλλα διαβασα οτι βγηκε η 5.1.1 (poland) κ σκεφτομαι να περιμενω κ αυτην μηπως διορθωθει!

Σκεφτομαι να κατεβασω την rom να την περασω με odin, ομως δεν ξερω αν θα γραψει το knoxx 0x1 κ χασω την εγγυηση μετα?

Να την Βαλω με odin? να περιμενω να ερθει μονη της, η να επικοινωνησω με την samsung?

Edited by wertance
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο πριν λίγο καιρό όταν έσβησα κατά λάθος όλες τις photos και τα videos που είχα αποθηκευμένα στην microSD… Μετά από πολύ κόπο και πολύ ψάξιμο στο internet βρήκα ένα πρόγραμμα και μου επανέφερε όλα τα αρχεία! :D Σε microSD τα είχες ή στην μνήμη συσκευής του τηλεφώνου;

 

Φιλε στην μνημη του κινητου. Εχεις κατι να προτεινεις;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι κατοχος ενος note n910c απο Ουγγαρια, αγορα απο το skroutz!

Σκεφτομαι να κατεβασω την rom να την περασω με odin, ομως δεν ξερω αν θα γραψει το knoxx 0x1 κ χασω την εγγυηση μετα?

Να την Βαλω με odin? να περιμενω να ερθει μονη της, η να επικοινωνησω με την samsung?

 

Περιεργο... Κι εγω ουγγρικο εχω και μου ηρθε η αναβαθμιση ΟΤΑ. Δεν σου ηρθε εσενα ? Γιατι να την περασεις μεσω odin ? Δεν κανεις εναν ελεγχο ενημερωσεων ?

Απο την αλλη, κι ετσι να το κανεις, official rom περνας. Δε βλεπω το λογο να γραψει ο knox.

(Με επιφυλαξη παντα. Ας πουν τη γνωμη τους και πιο εμπειροι χρηστες)

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το περάσατε ενημερώστε αν είναι καλύτερη ή χειρότερη η μπαταρία. Ίσως είναι το σημαντικότερο κριτήριο. Επίσης το πρόβλημα που στην αρχή της κλήσης κάνει 1-2 δευτερόλεπτα για να αρχίσεις να ακούς το συνομιλητή διορθώθηκε;
Link to comment
Share on other sites

Κάποια γρήγορα σχόλια για την 5.1.1:

Αισθητά πιο γρήγορο σε όλα, τα recent apps επιτέλους εμφανίζονται γρήγορα και ρολλάρουν smoothly, με βόλεψε η έξτρα εφαρμογή "έξυπνη διαχείριση" ενώ και το άνοιγμα του γρήγορου σημειώματος φαίνεται να είναι πιο γρήγορο (όχι ακαριαίο πάντως). Γενικότερα το κινητό έγινε πιο σπίρτο!! Όσο για την μπαταρία δεν θέλω να πω και από τώρα, να γίνουν 2-3 κύκλοι φόρτισης και μετά...

 

 

Edit: Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς γιατί η Συλλογή δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες κάμερας που είναι αποθηκευμένες στην ext sd; Στις επιλογές για εμφάνιση δεν βλέπω κάπου την επιλογή ext sd. Φυσικά και δεν υπάρχει nomedia αρχείο...

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλετε ασφαλή συμπεράσματα για μπαταρία ενημερώστε γιατί αυτό είναι το βασικό για μένα για να προχωρήσω στο update. Επίσης μπορεί να δει κάποιος αν διορθώθηκε αυτό με την κλήση το οποίο δημιουργεί εκνευρισμό. Σηκώνεις το τηλ και πρέπει να περιμένεις 2 δευτερόλεπτα, δηλαδή στα πρώτα 1-2 έλα δεν ακούγεσαι ούτε ακούς
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλετε ασφαλή συμπεράσματα για μπαταρία ενημερώστε γιατί αυτό είναι το βασικό για μένα για να προχωρήσω στο update. Επίσης μπορεί να δει κάποιος αν διορθώθηκε αυτό με την κλήση το οποίο δημιουργεί εκνευρισμό. Σηκώνεις το τηλ και πρέπει να περιμένεις 2 δευτερόλεπτα, δηλαδή στα πρώτα 1-2 έλα δεν ακούγεσαι ούτε ακούς

Σχετικά με την κλήση που λες, το δοκίμασα τώρα 4-5 φορές με το τηλέφωνο της γυναίκας μου και δεν υπήρχε η παραμικρή καθαστέρηση ακόμα και σε ανοιχτή ακρόαση.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο... Κι εγω ουγγρικο εχω και μου ηρθε η αναβαθμιση ΟΤΑ. Δεν σου ηρθε εσενα ? Γιατι να την περασεις μεσω odin ? Δεν κανεις εναν ελεγχο ενημερωσεων ?

Απο την αλλη, κι ετσι να το κανεις, official rom περνας. Δε βλεπω το λογο να γραψει ο knox.

(Με επιφυλαξη παντα. Ας πουν τη γνωμη τους και πιο εμπειροι χρηστες)

Και εγώ Ουγγαρίας έχω αλλά δεν μου ήρθε ειδοποίηση.

Υπάρχουν κι'άλλα Ουυγρικά, που έχουν πάρει την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...