Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσες ωρες οθόνη δηλαδή ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ωρες οθόνη δηλαδή ?

 

περίπου 3-4 ώρες.μόλις η μπαταρία πήγε στο 10% έβαλα την συσκευή σε power saving.

οσο περναανε οι μέρες πάει ακάμα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Με 3-4 ώρες οθόνη παντως δε λες ότι σκίζει κιόλας. Φανταζομαι βεβαια ότι ειναι όλα ανοιχτα (data, instant messaging clients,mail sync κοκ) .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όσο πάει κρατάει περισσότερο ...κ μάλιστα με χρήση μόνιμη gps, wifi ή 3g. Με συγχρονισμό mails, πολυ tapatalk ή sites ενημερωσης κτλ. Χωρίς όμως παιχνίδια. ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω με τι χρήση βγάζει μόνο 4 ώρες οθόνης...

Εμένα στο 24ωρο με χρήση μικτή μου βγαζει πάνω από 6 ώρες και περίπου 1.1/2 ώρα ομιλίας με fb Twitter tapatalk browsing και αρκετές φωτογραφίες...

Με αποκλειστικά WiFi φτάνει άνετα τις 7:30 ώρες...

Εννοείται συνχρονισμοι ανοικτοι καθώς και GPS μόνιμα...

Βέβαια παίζει ρόλο και το σήμα παιδιά, σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα υπάρχει θέμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω με τι χρήση βγάζει μόνο 4 ώρες οθόνης...

Εμένα στο 24ωρο με χρήση μικτή μου βγαζει πάνω από 6 ώρες και περίπου 1.1/2 ώρα ομιλίας με fb Twitter tapatalk browsing και αρκετές φωτογραφίες...

Με αποκλειστικά WiFi φτάνει άνετα τις 7:30 ώρες...

Εννοείται συνχρονισμοι ανοικτοι καθώς και GPS μόνιμα...

Βέβαια παίζει ρόλο και το σήμα παιδιά, σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα υπάρχει θέμα...

 

Και εγω, οταν την εχω ανοιχτη την οθονη, μου βγαζει πολυ. Αν την εχω πολυ ωρα ανοιχτη, μπορει να μου βγαλει και 5-6 ωρες. Αλλα αν σε μια μερα εχω την οθονη ανοιχτη 2 ωρες θα πεσει πολυ η μπαταρια. Σιγουρα θα φταιει και οτι το 4G εδω που ειμαι πιανει 1 με 2 γραμμες σημα. Απο την αλλη, βαριεμαι να γυρναω απο 3G σε 4G mode, οποτε το αφηνω παντα 4G.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω όλα ανοικτά συν οτι παίζω και game(clash of clans).με το iphone 5s το εβγαζα στις 8:30 και 13 με 13:30 ήθελε φόρτιση..
Link to comment
Share on other sites

Ανοικτά όλα-σήμα όχι κ στα καλύτερα του-ανοικτό το mobile hotspot-μουσική συνέχεια και φυσικά game.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με τι χρήση έχεις αυτό το αποτέλεσμα; Χρησιμοποιείς data, location;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με τι χρήση έχεις αυτό το αποτέλεσμα; Χρησιμοποιείς data, location;

 

 

Σαφως, data,location και συγχρονισμος ειναι μονιμα ανοιχτα οταν ειμαι σπιτι, τα κλεινω μονο οταν ειμαι στο δρομο που δεν εχει ετσι και αλλιως wifi , τωρα αν καθησω καπου ανοιγω 3g (wind) + ολα τα υπολοιπα για οση ωρα τα χρειαζομαι επειτα τα ξανακλεινω, εαν εχει wifi το εχω μονιμα μαζι με τα υπολοιπα, φωτεινοτητα την εχω στο αυτοματο -2 το πρωι εως +3 (οχι αυτοματο) το βραδυ...

 

edit:

 

Να σημειωσω οτι εχω greenify (το απλο χωρις root) και το the cleaner οπου οταν κανω "clean" μου ριχνει την ραμ στα 1,30GB/2,72GB..ισως να παιζει και αυτο ρολο που κραταει η μπαταρια τοσο πολυ..viber, whatsup,tapatalk κτλ τα δουλευω κανονικα χωρις greenify!

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Σαφως, data,location και συγχρονισμος ειναι μονιμα ανοιχτα οταν ειμαι σπιτι, τα κλεινω μονο οταν ειμαι στο δρομο που δεν εχει ετσι και αλλιως wifi , τωρα αν καθησω καπου ανοιγω 3g (wind) + ολα τα υπολοιπα για οση ωρα τα χρειαζομαι ειπειτα τα ξανακλεινω, εαν εχει wifi το εχω μονιμα μαζι με τα υπολοιπα, φωτεινωτητα την εχω στο αυτοματο -2 το πρωι εως +3 (οχι αυτοματο) το βραδυ...

 

edit:

 

Να σημειωσω οτι εχω greenify (το απλο χωρις root) και το the cleaner οπου οταν κανω "clean" μου ρειχνει την ραμ στα 1,30GB/2,72GB..ισως να παιζει και αυτο ρολο που κραταει η μπαταρια τοσο πολυ..viber, whatsup,tapatalk κτλ τα δουλευω κανονικα χωρις greenify!

 

Έχεις το C ή το F;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ Mail, Tapatalk, viber, hangouts, whatsapp, browsing και Power AMP για μουσική μια ώρα, συνεχόμενα σε δίκτυα Wi-Fi.

Καθόλου παιχνίδια, η φωτεινότητα τη περισσότερη ώρα κάτω από τη μέση γιατί μου φαίνεται υπερβολικά φωτεινή η οθόνη και χωρίς gps και data γιατί έτυχε σήμερα στις περιοχές που κινήθηκα να έχω μόνιμα Wi-Fi.

 

Rooted Snapdragon συσκευή καθαρισμενη από περιττές εφαρμογές με αρκετές αλλαγμένες/μονταρισμενες σε μαύρο φόντο για λιγότερη κατανάλωση.

 

Για τη δική μου χρήση είμαι κάτι πολύ παραπάνω από ευχαριστημένος..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Πολύ Mail, Tapatalk, viber, hangouts, whatsapp, browsing και Power AMP για μουσική μια ώρα, συνεχόμενα σε δίκτυα Wi-Fi.

Καθόλου παιχνίδια, η φωτεινότητα τη περισσότερη ώρα κάτω από τη μέση γιατί μου φαίνεται υπερβολικά φωτεινή η οθόνη και χωρίς gps και data γιατί έτυχε σήμερα στις περιοχές που κινήθηκα να έχω μόνιμα Wi-Fi.

 

Rooted Snapdragon συσκευή καθαρισμενη από περιττές εφαρμογές με αρκετές αλλαγμένες/μονταρισμενες σε μαύρο φόντο για λιγότερη κατανάλωση.

 

Για τη δική μου χρήση είμαι κάτι πολύ παραπάνω από ευχαριστημένος..

 

Τελειο! Εγω αντε να βγαλω 4 ωριτσες οθονη. Αν και παιζω και κανα 30' με 1 ωρα Angry Birds Transformers. Γενικα και εγω ολα ανοιχτα τα εχω, συγχρονισμο, viber, gps, wifi, data και φωτεινοτητα στο +5. Μακαρι ομως να βγει και κανα root χωρις Knox 0x1 να πεταξω ολη την σαβουρα...

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ Mail, Tapatalk, viber, hangouts, whatsapp, browsing και Power AMP για μουσική μια ώρα, συνεχόμενα σε δίκτυα Wi-Fi.

Καθόλου παιχνίδια, η φωτεινότητα τη περισσότερη ώρα κάτω από τη μέση γιατί μου φαίνεται υπερβολικά φωτεινή η οθόνη και χωρίς gps και data γιατί έτυχε σήμερα στις περιοχές που κινήθηκα να έχω μόνιμα Wi-Fi.

 

Rooted Snapdragon συσκευή καθαρισμενη από περιττές εφαρμογές με αρκετές αλλαγμένες/μονταρισμενες σε μαύρο φόντο για λιγότερη κατανάλωση.

 

Για τη δική μου χρήση είμαι κάτι πολύ παραπάνω από ευχαριστημένος..

 

Οι χρόνοι που ποστάρεις ειναι τρομεροί..δλδ εγω που στο σπίτι κάνω τα παντα απο το ipad και απλά έξω για κάποιες ώρες θα μιλαω απο what's app με gps και συγχρονισμός παντα κλειστά παίζει να εκανα καμία εβδομάδα να το φορτίσω...

Αλήθεια σε stand by me wifi on πως τα παει η συσκευη ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι που ποστάρεις ειναι τρομεροί..δλδ εγω που στο σπίτι κάνω τα παντα απο το ipad και απλά έξω για κάποιες ώρες θα μιλαω απο what's app με gps και συγχρονισμός παντα κλειστά παίζει να εκανα καμία εβδομάδα να το φορτίσω...

Αλήθεια σε stand by me wifi on πως τα παει η συσκευη ?

 

Θα το παρατηρήσω το βράδυ να σου πω αλλά γενικότερα δηλώνω ευχαριστημένος.

Οι χρόνοι που έγραψα παραπάνω δεν είναι ο κανόνας, έτυχε γιατί δεν μου χρειάστηκαν gps και data (ήμουν σε GSM), επίσης εγώ έχω τη φωτεινότητα μόνιμα αρκετά κάτω από τη μέση γιατί παραείναι φωτεινό το μαραφέτι!

Τέλος έχω σβήσει με root πολλά πράγματα οπότε όλα παίζουν το ρόλο τους, καλύτερα να σου πει κάποιος κάτοχος χωρίς root την εμπειρία του με τη μπαταρία.

 

Τις 5 ώρες οθόνης πάντως με σωστή φόρτιση αποφόρτιση πιστεύω τις έχεις άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φίλε ..όταν το παρατηρήσεις ενημέρωσε με αν δεν σου κανει κόπο..

Κοιτά γενικά gps θα ειναι μετρημένες οι φορές που θα ανοίξω αν όχι μηδενικές..

3G data μονο για κάποιες ώρες την ημέρα και αν... Όποτε πιστεύω θα ειχα πολυ καλούς χρόνους...

 

Το γλυκοκοίταζε αφάνταστα η αλήθεια ειναι...αλλα διχάζομαι . Πριν κανενα μήνα πήρα iPad Air 2 και κάνω τα παντα απο εκει ...όποτε στην κυριολεξία το Νοτε θα το έχω στο σπίτι δίπλα για κάποιον που θα με πάρει τηλ... Έξω εντάξει θα κάνω τα παντα βέβαια, αλλα διχάζομαι δεν ξερω αν μου ειναι όντως τόσο απαραίτητο

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη φόρτιση με 70% wifi και 30% data στο 22% μπαταρία είχα 5:20 λεπτά οθόνη...Για να δούμε αργότερα όταν στρώσει η μπαταρία

Χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας

Link to comment
Share on other sites

αν μπορειτε παιδια να γραφετε και πιο μοντελο εχετε το C ή το F για να βλεπουμε τις διαφορες αναμεσα σε αυτα τα δυο στις ανοτεχες τις μπαταριας!
Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη φόρτιση με 70% wifi και 30% data στο 22% μπαταρία είχα 5:20 λεπτά οθόνη...Για να δούμε αργότερα όταν στρώσει η μπαταρία

Χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας

 

Ειλικρινα πως βγαζεις τοσες ωρες οθονη και μαλιστα οχι στο αυτοματο. Εγω εχω το C, μονιμα στο αυτοματο στη μεση και βγαζω 4:30-5. Παραπανω ουτε καν. Ειμαι ηδη στην 3η φορτιση. Εχω πολλες ωρες το wifi ανοιχτο. Φεισμπουκ, ινστα και ιντερνετ. Λιγες φωτογραφιες και λιγο κλησεις. Βαιμπερ και μεσεντζερ αρκετα. Το δικαιολογω εξαιτιας της τεραστιας αναλυσης. Το note 3 ποσο εβγαζε δλδ, ξερει κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα πως βγαζεις τοσες ωρες οθονη και μαλιστα οχι στο αυτοματο. Εγω εχω το C, μονιμα στο αυτοματο στη μεση και βγαζω 4:30-5. Παραπανω ουτε καν. Ειμαι ηδη στην 3η φορτιση. Εχω πολλες ωρες το wifi ανοιχτο. Φεισμπουκ, ινστα και ιντερνετ. Λιγες φωτογραφιες και λιγο κλησεις. Βαιμπερ και μεσεντζερ αρκετα. Το δικαιολογω εξαιτιας της τεραστιας αναλυσης. Το note 3 ποσο εβγαζε δλδ, ξερει κανεις ;

 

Και εγώ απόρησα αλλά όντως τόσο μου έβγαλε...θα βγάλω φώτο να σου δείξω...συγχρονισμοι αυτοματοι τους έχω κλειστούς...φωτεινότητα κάτω από την μέση...βασικά την ορίζω όπως με βολέψει ανάλογα που είμαι

Το F έχω εγώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...