Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον snap παμε καλά με μόνιμα τα πάντα ανοιχτά. ..θεωρώ ότι μόλις στρώσει η μπαταρία μετά από 5-6 φορτίσεις θα είμαστε λίγο καλύτερα

 

Εγω στο ιδιο ποσοστο μπαταριας με εσενα, ειχα 2 ωρες οθονη :Ρ

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω στο ιδιο ποσοστο μπαταριας με εσενα, ειχα 2 ωρες οθονη :Ρ

 

2 ωρες οθονη μονο ;;; πιο μοντελο;; και γιατι αναφερεσαι οτι ειχες ;;

Link to comment
Share on other sites

Αν έπαιζες παιχνίδια λογικό. Εγώ η χρήση που κάνω είναι σε mail, forums , τίποτα εφημερίδες με ειδήσεις, YouTube και καμιά φωτογραφία. αααα και με το πενάκι λίγο παιχνίδι !!

 

ποιο έχεις εσύ με snap ή exynos?

και τι χρήση κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες οθονη μονο ;;; πιο μοντελο;; και γιατι αναφερεσαι οτι ειχες ;;

 

Ειχα, γιατι μετα το φορτισα :lol:

 

Παιχνιδα τιποτα. Σημερα μονο επαιξα κανα μισαωρο συνολο. Το Snap εχω. Θα προσπαθησω να δω τι κανει sync απο πισω, απο αυτα που εχω βαλει εγω τουλαχιστον.

 

Γενικα, κλησεις, gmail, chrome, viber χρησιμοποιω.

 

Sync κανουν:

 

Dropbox (Carousel)

Καιρος (καθε 1 ωρα)

Google: GMail, Google Keep, Chrome, Docs, Δεδομενα εφαρμογων, Επαφες, Στοιχεια Ατομων

Samsung: S Note, Επαφες

 

Βεβαια, τωρα κανω την 2η φορτιση, οποτε ελπιζω να στρωσει.

 

Και οι χρονοι μου:

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα εχω κατεβασει το greenify και το the cleaner οπου πολλες λειτουργιες τις εχω βαλει στην αδρανεια κ οταν της ανοιξω τοτε λειτουργουν οποτε δεν ξοδευουν μπαταρια, οπως κ με το the cleaner σου καθαριζει πολυ καλα την ram, δοκιμασε τα να δεις..μαλλον σου τρωνε πολλες εφαρμογες μπαταρια που δουλευουν απο πισω... Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στον exynos το σύστημα Android αλλά και το λειτουργικό σύστημα Android σχεδόν δεν φαίνονται στα στατιστικά τις μπαταρίας παιδιά.

Ένας ακόμα λόγος για καλύτερη διαχείρηση στο μοντέλο με τον exynos.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα εχω κατεβασει το greenify και το the cleaner οπου πολλες λειτουργιες τις εχω βαλει στην αδρανεια κ οταν της ανοιξω τοτε λειτουργουν οποτε δεν ξοδευουν μπαταρια, οπως κ με το the cleaner σου καθαριζει πολυ καλα την ram, δοκιμασε τα να δεις..μαλλον σου τρωνε πολλες εφαρμογες μπαταρια που δουλευουν απο πισω...

 

 

Τρεχει το Greenify χωρις root?

 

Επισης, δεν νομιζω να εχει να κανει ο exynos. Απλα τρεχουν ενα σωρο λαλακιες απο πισω.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει το Greenify χωρις root?

 

Επισης, δεν νομιζω να εχει να κανει ο exynos. Απλα τρεχουν ενα σωρο λαλακιες απο πισω.

 

θελει ροοτ να τρεξει :/

 

Στις τελευταίες εκδόσεις του υποστηρίζει και μη rooted συσκευές, δεν το έχω χρησιμοποιήσει χωρίς root για να ξέρω αν και τι χάνεις, αλλά υποθέτω ότι τα βασικά θα τα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες εκδόσεις του υποστηρίζει και μη rooted συσκευές, δεν το έχω χρησιμοποιήσει χωρίς root για να ξέρω αν και τι χάνεις, αλλά υποθέτω ότι τα βασικά θα τα κάνει.

 

Α ωραια. Θα το δοκιμασω τοτε. Αν ειναι θα βαλω και το Snapdragon Battery Guru.

 

Thanks.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και χωρίς root ικανοποιητικά.:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Την τετάρτη θα πάρω το NOTE 4 θα ηθελα να ρωτήσω πως να κανω τις πρωτες φόρτισης, να αφησω την μπαταρια να τελείωση για 3 γύρους η όποτε θελω να το φορτίζω?
Link to comment
Share on other sites

Την τετάρτη θα πάρω το NOTE 4 θα ηθελα να ρωτήσω πως να κανω τις πρωτες φόρτισης, να αφησω την μπαταρια να τελείωση για 3 γύρους η όποτε θελω να το φορτίζω?

 

Πλεον οι μπαταριες δεν εχουν τα προβληματα που ειχαν οι παλιες, οποτε οπως θες :)

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Την τετάρτη θα πάρω το NOTE 4 θα ηθελα να ρωτήσω πως να κανω τις πρωτες φόρτισης, να αφησω την μπαταρια να τελείωση για 3 γύρους η όποτε θελω να το φορτίζω?

Οι περισσότεροι κάνουν 3 πλήρεις κύκλους. Μερικοί απορρίπτουν αυτή τη μέθοδο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν αυτην ειναι η αυθεντικη μπαταρια;; http://www.e-shop.gr/samsung-battery-eb-bn910bb-for-galaxy-note-4-p-TEL.018575 αξιζει η αγορα απο τωρα η μπορω να την βρω και απο αλλου φθηνοτερα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν τικαρο την ταχεια φορτιση και το φορτιζω συνεχεια με αυτη την επιλογη θα υπαρξει θεμα με την μποταρια η απλα σου δινει και αυτη την επιλογη για να την φορτιζεις μια στο τοσο οταν σου χρειαστει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να πάθει κάτι η μπαταρία του αδερφέ. Σε ξανά τριάρι χρόνια μπορεί να τα παίξει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν αυτην ειναι η αυθεντικη μπαταρια;; http://www.e-shop.gr/samsung-battery-eb-bn910bb-for-galaxy-note-4-p-TEL.018575 αξιζει η αγορα απο τωρα η μπορω να την βρω και απο αλλου φθηνοτερα;

 

 

Τωρα που την ειδα ξανα, δεν πρεπει να ειναι. Η γνησια γραφει την χωρητικοτητα και τα volt μπροστα. Αυτη δεν γραφει τιποτα.

 

Μπορεις να παρεις απο το eBay με 15-16€ γνησια. Και για να εισαι πιο σιγουρος, κοιτα να ειναι απο Korea.

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που την ειδα ξανα, δεν πρεπει να ειναι. Η γνησια γραφει την χωρητικοτητα και τα volt μπροστα. Αυτη δεν γραφει τιποτα.

 

Μπορεις να παρεις απο το eBay με 15-16€ γνησια. Και για να εισαι πιο σιγουρος, κοιτα να ειναι απο Korea.

 

σε ευχαριστω φιλε μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν τικαρο την ταχεια φορτιση και το φορτιζω συνεχεια με αυτη την επιλογη θα υπαρξει θεμα με την μποταρια η απλα σου δινει και αυτη την επιλογη για να την φορτιζεις μια στο τοσο οταν σου χρειαστει;

 

Δεν πρόκειται να πάθει κάτι η μπαταρία του αδερφέ. Σε ξανά τριάρι χρόνια μπορεί να τα παίξει.

 

Thanks για την απάντηση .Αν μου κρατήσει στα χέρια μου 3 χρόνια θα είναι κατόρθωμα :lol:.Παντός η μπαταρία του δεν υπάρχει βγάζει 6:30 ώρες ανοιχτή οθόνη με την δική μου χρήση γιατί θυμάμαι είχες ποστάρει μια φωτογραφία αν δεν κάνω λάθος με 7ωρες και 20λεπτα.Βέβαια εσύ έχεις το N910U που έχει το νεότερο μόντεμ της Intel ενώ εγώ έχω το N910C με το περσινό μόντεμ της Sony.

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση .Αν μου κρατήσει στα χέρια μου 3 χρόνια θα είναι κατόρθωμα :lol:.Παντός η μπαταρία του δεν υπάρχει βγάζει 6:30 ώρες ανοιχτή οθόνη με την δική μου χρήση γιατί θυμάμαι είχες ποστάρει μια φωτογραφία αν δεν κάνω λάθος με 7ωρες και 20λεπτα.Βέβαια εσύ έχεις το N910U που έχει το νεότερο μόντεμ της Intel ενώ εγώ έχω το N910C με το περσινό μόντεμ της Sony.

 

Αν θυμάμαι καλά ο Νικόλας έχει για κύριο τηλέφωνο ένα iPhone 6, οπότε λογικό να βγάζει πιο πολλές ώρες οθόνη σαβ δεύτερο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μάξιμουμ 7 ώρες με φουλ χρήση.

Βέβαια κάτι πρέπει να κάνω γιατί σε 2 μέρες έχει μπεί 4 φορές σε φόρτιση..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μάξιμουμ 7 ώρες με φουλ χρήση.

Βέβαια κάτι πρέπει να κάνω γιατί σε 2 μέρες έχει μπεί 4 φορές σε φόρτιση..

 

Γι αυτο τα αγοραζουμε αδελφε. Για φουλ χρηση, αλλιως θα περναμε κινητο του στρατου. Τιποτα δεν παθαινουν οι μπαταριες τους, αλλά και να παθουν πανω στον χρονο, ειναι φτηνες. Κι εγω τις καθημερινες στη δουλεια θελω φορτιση το μεσημερι στο 3αρι και στο 2αρι που ειχα και το ιδιο θα γινει και στο τεσσαρι. Του ρουφαω την ταση με το καλαμακι :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...