Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για ότι έχει να κάνει με τη μπαταρία του Galaxy Note 4.

Παρακαλώ να δίνονται τα απαραίτητα στοιχεία (Firmaware, kernel κ.τ.λ.) ώστε να γίνονται οι συγκρίσεις μεταξύ των χρηστών.

 

http://note4tips.com/wp-content/uploads/2014/10/Samsung-Galaxy-Note-4-Battery-Life-620x400.jpg

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσες μέρες που κάποια άτομα το έχουν καιρός είναι να μας ενημερωσει ένας σχετικά με την διάρκεια μπαταρίας. Και αν έχει διαφορά από το note 3 και s5. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

7:30 ώρες οθόνης με κυρια χρήση WiFi σε 19 ώρες χρήσης της συσκευής.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

7:30 ώρες οθόνης με κυρια χρήση WiFi σε 19 ώρες χρήσης της συσκευής.

 

πιο μοντελο εχεις με τον exynos ή με τον snap ;;;

Link to comment
Share on other sites

7:30 ώρες οθόνης με κυρια χρήση WiFi σε 19 ώρες χρήσης της συσκευής.

 

Πολύ καλά πάει βλέπω, σε ευχαριστώ Νίκο:)

Link to comment
Share on other sites

πιο μοντελο εχεις με τον exynos ή με τον snap ;;;

 

Γράφει στην υπογραφή του πως έχει exynos. :)

Όντως πάρα πολύ καλά ποσοστά. Μάλλον θα χρειαστεί κάποια αναβάθμιση ο Snapdragon για να πιάσει τέτοια ποσοστά, ελπίζω δηλαδή!

Κάπως έτσι έγινε και στο Note3 αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

7:30 ώρες οθόνης με κυρια χρήση WiFi σε 19 ώρες χρήσης της συσκευής.

 

Καλησπέρα! Άκρως ικανοποιητικοί οι χρόνοι του exynos. Ποιο μοντέλο έχεις συγκεκριμένα; Το C με το modem της ericsson,το U με το intel ή κάποιο από τα υπόλοιπα με το modem της samsung;

Link to comment
Share on other sites

Το u είναι παιδιά...

Μεταξύ μας δεν υπάρχει αυτή η συσκευή... Πραγματικά όμως για όποιον δεν έχει θέμα με το μέγεθος το κινητό είναι το απόλυτο εργαλείο.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το u είναι παιδιά...

Μεταξύ μας δεν υπάρχει αυτή η συσκευή... Πραγματικά όμως για όποιον δεν έχει θέμα με το μέγεθος το κινητό είναι το απόλυτο εργαλείο.

 

Ευχαριστώ για τη πληροφορία! Άρα φοράει το καινούριο montem της intel. Πριν λίγο μίλησα μ'ένα παλικάρι από εξωτερικό που έχει ένα κανάλι στο youtube και έχει το κινητό 17 μέρες τώρα μαζί με iphone 6 και nvidia shield tablet. Το δικό του όμως είναι το C και μου είπε πως καθημερινά,χωρίς να παίξει παιχνίδια,πιάνει 5 με 6 ώρες περίπου ανάλογα τη χρήση,από 100% μέχρι 3-4%.Δεν έχει λόγο να πει ψέμματα αλλά ποτέ δε ξέρεις. Σήμερα στο επίσημο άλλα δύο παιδιά πήραν το C. Αν αυτά τα νούμερα επαληθευτούν σημαίνει πως τελικά το παλιό modem της ericsson ρουφάει τ'άντερά του. Σκεφτόμουν πως αν οι διαφορές στην κατανάλωση ήταν αμελητέες θα αγόραζα το C για να έχω και εγγύηση και να γλιτώσω ταλαιπωρίες με τελωνεία και region sim lock. Αν μιλάμε όμως για τόση διαφορά πάω για U χίλια τα εκατό. Για να δούμε....:worry:

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]51942[/ATTACH]

Υπάρχει και αυτή η λύση. Μην σας αγχώνει η μπαταρία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.αν παρω το U θαχω καποιο προβλημα λετε???ειναι καλυτερα με exynos παρα με snapdragon???και γιατι αναφερεστε σε τελωνεια αμα εχει διαφορετικα γραμματα????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.αν παρω το U θαχω καποιο προβλημα λετε???ειναι καλυτερα με exynos παρα με snapdragon???και γιατι αναφερεστε σε τελωνεια αμα εχει διαφορετικα γραμματα????

 

Διάβασε τις τελευταίες σελίδες από το [Επίσημο] Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910) και αυτό για τη Διαθεσιμότητα και Αγορά του Galaxy Note 4 .

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρια ελαχιστα καλυτερη απο του 3. Φευγει και παλι γρηγορα. Βεβαια ειναι με δεδομενα παντα ανοιχτα, GPS, συγχονισμο, κτλ κτλ

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Με τον snap παμε καλά με μόνιμα τα πάντα ανοιχτά. ..θεωρώ ότι μόλις στρώσει η μπαταρία μετά από 5-6 φορτίσεις θα είμαστε λίγο καλύτερα Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Με τον snap παμε καλά με μόνιμα τα πάντα ανοιχτά. ..θωρώ ότι μόλις στρώσει η μπαταρία μετά από 5-6 φορτίσεις θα είμαστε λίγο καλύτερα

 

Καλημερα.Αν βγαζεις 6ωρες ανοιχτη οθονη και εχεις 28% μπαταρια μπορω να πω οτι ειναι οτι το καλυτερο.Βεβαια παιζει ρολο η χρηση που του κανεις και ποσο φωτεινοτητα εχεις στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αν βγαζεις 6ωρες ανοιχτη οθονη και εχεις 28% μπαταρια μπορω να πω οτι ειναι οτι το καλυτερο.Βεβαια παιζει ρολο η χρηση που του κανεις και ποσο φωτεινοτητα εχεις στην οθονη.

 

Άλλη μια...

Μια χαρα.Φοβαμαι το 8 πυρινο λογο μοντεμ που εχει πανω (περσυνης γενιας της Sony) μηπως ρουφαει ποιο γρηγορα την μπαταρια.Κατι ακομα εχει δοκιμασει κανεις να ξετικαρει το fast charging για να μας πει ποση ωρα κανει να φορτιση;Μηπως χωρις τικαρισμενο το fast charging εχει καλυτερη φορτιση η μπαταρια;Ρωταω πολλα το ξερω αλλα ετσι για να μου φυγουν οι αποριες.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα είναι στην μέση και καμιά φορα στο +2 ιδίως το βράδυ μου αρέσει να φωτίζει περισσότερο, την μέρα στο αυτόματο στην μέση είναι μια χαρά.

Την φορτισα εγώ χωρίς το fast charging αλλά ήταν βράδυ και είχα κλειστό το κινητό οπότε δεν ξέρω πόση ώρα έκανε ή αν όντως είναι καλύτερα για την μπαταρία.... πάντως στο fast charging την φορτίζει όντως πολύ γρήγορα. ..μεγάλη υπόθεση, δεν το περίμενα αυτό!

Για τον exynos δεν ξέρω πολλά , θα σου πούνε περισσότερα τα παιδιά που το πήραν ...

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αν βγαζεις 6ωρες ανοιχτη οθονη και εχεις 28% μπαταρια μπορω να πω οτι ειναι οτι το καλυτερο.Βεβαια παιζει ρολο η χρηση που του κανεις και ποσο φωτεινοτητα εχεις στην οθονη.

 

Άλλη μια...

 

Μια χαρα.Φοβαμαι το 8 πυρινο λογο μοντεμ που εχει πανω (περσυνης γενιας της Sony) μηπως ρουφαει ποιο γρηγορα την μπαταρια.Κατι ακομα εχει δοκιμασει κανεις να ξετικαρει το fast charging για να μας πει ποση ωρα κανει να φορτιση;Μηπως χωρις τικαρισμενο το fast charging εχει καλυτερη φορτιση η μπαταρια;Ρωταω πολλα το ξερω αλλα ετσι για να μου φυγουν οι αποριες.

 

Η φωτεινότητα είναι στην μέση και καμιά φορα στο +2 ιδίως το βράδυ μου αρέσει να φωτίζει περισσότερο, την μέρα στο αυτόματο στην μέση είναι μια χαρά.

Την φορτισα εγώ χωρίς το fast charging αλλά ήταν βράδυ και είχα κλειστό το κινητό οπότε δεν ξέρω πόση ώρα έκανε. .. πάντως στο fast charging την φορτίζει όντως πολύ γρήγορα. ..μεγάλη υπόθεση, δεν το περίμενα αυτό!

Για τον exynos δεν ξέρω πολλά , θα σου πούνε περισσότερα τα παιδιά που το πήραν ...

 

Να΄σαι καλα ευχαριστω για τις πληροφοριες.;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρια ελαχιστα καλυτερη απο του 3. Φευγει και παλι γρηγορα. Βεβαια ειναι με δεδομενα παντα ανοιχτα, GPS, συγχονισμο, κτλ κτλ

 

το μοντελο C εχεις εσυ φιλε μ; ποσες ωρες δλδ σου βγαζει;

 

Με τον snap παμε καλά με μόνιμα τα πάντα ανοιχτά. ..θεωρώ ότι μόλις στρώσει η μπαταρία μετά από 5-6 φορτίσεις θα είμαστε λίγο καλύτερα

 

πολυ καλα αποτελεσματα οντως ! wi-fi / 3g αντε και κανενα game για κανενα μισαωρο ποσο θα σε βγαλει;

Link to comment
Share on other sites

Αν κ παιχνιδια δεν παιζω, θεωρω οτι μια ωρα τουλαχιστον θα την χασεις απο την αυτονομια σιγουρα παιζοντας παιχνιδια , wifi,GPS,sync, τα εχω μονιμα ανοιχτα, 3g βαζω οπου δεν εχω wifi Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Edit:

Η μπαταρία όσο πάει κρατάει και πιο πολύ. ..και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης και άλλα αν προσέχει κάποιος...πάντα με τον snapdragon για exynos σαφώς θα είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...