Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λέμε ότι πέφτει η μπαταρία του κινητού, εννοούμε ότι αδειάζει πολύ γρήγορα, ότι π.χ εκεί που δείχνει 60% ξαφνικά δείχνει 40% ή ότι εκεί που δείχνει 30% ξαφνικά κλείνει το κινητό?

Ρωτάω γιατί σε μένα συμβαίνουν και τα τρία.....υπάρχει περίπτωση να μην φταίει η μπαταρία αλλά κάτι άλλο?

Έτσι ακριβώς!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως καταλαβαίνουμε ότι μια μπαταρία είναι γνήσια; παρήγγειλα μια από ένα ηλεκ. κατάστημα της Αθήνας και αύριο θα μου έρθει, οπότε πως μπορώ να την ελέγξω; θα είναι σε bulk Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

πως καταλαβαίνουμε ότι μια μπαταρία είναι γνήσια; παρήγγειλα μια από ένα ηλεκ. κατάστημα της Αθήνας και αύριο θα μου έρθει, οπότε πως μπορώ να την ελέγξω; θα είναι σε bulk

 

Από ότι κατάλαβα δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Είχα πάρει για το samsung galaxy s4 mini της γυναίκας μου και δεν βγήκε μάλλον γνήσια. Αναγκάστηκα να τηλεφωνήσω την προηγούμενη εβδομάδα στην SAMSUNG για να πάρω γνήσια εγγυημένη και μου είπαν να επικοινωνήσω με την SMARTEC. Έτσι και έγινε και πήρα μία με 21 ευρώ. Κάπου τόσο μου είπαν ότι έχει και για το ΝΟΤΕ. Οπότε για σιγουριά μόνο από εκεί για εμένα!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει για το samsung galaxy s4 mini της γυναίκας μου και δεν βγήκε μάλλον γνήσια.

 

πως το εννοείς αυτό; πως το κατάλαβες; δεν άντεχε αρκετά; εγώ 20φευγα ευρώ δεν ξέρω μου ακούγονται πάρα πολλά για μια μπαταρία σε τηλ. 2 ετών (για μένα)

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

πως το εννοείς αυτό; πως το κατάλαβες; δεν άντεχε αρκετά; εγώ 20φευγα ευρώ δεν ξέρω μου ακούγονται πάρα πολλά για μια μπαταρία σε τηλ. 2 ετών (για μένα)

 

Έπεσε πολύ γρήγορα και άρχισε να σβήνει όταν έφτανε στο 40-50%! Την είχα πάρει φθηνά και δεν ξεχώριζε από την γνήσια. Κάποια μικροδιαφορά είδα για να πω την αλήθεια μετά τη σύγκρινα σε κάτι λεπτομέρειες. Οπότε δεν ήθελα να το ρισκάρω ξανά. Ναι 21 ευρώ + τα μεταφορικά 4 ευρώ δεν είναι λίγα, αλλά είσαι σίγουρος από το να δώσεις 11+ μεταφορικά, να έχεις προβλήματα και σε 6 μήνες να τα δώσω πάλι! Με λίγα λόγια αν τα βάλεις κάτω τότε....

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε πολύ γρήγορα και άρχισε να σβήνει όταν έφτανε στο 40-50%! Την είχα πάρει φθηνά και δεν ξεχώριζε από την γνήσια. Κάποια μικροδιαφορά είδα για να πω την αλήθεια μετά τη σύγκρινα σε κάτι λεπτομέρειες. Οπότε δεν ήθελα να το ρισκάρω ξανά. Ναι 21 ευρώ + τα μεταφορικά 4 ευρώ δεν είναι λίγα, αλλά είσαι σίγουρος από το να δώσεις 11+ μεταφορικά, να έχεις προβλήματα και σε 6 μήνες να τα δώσω πάλι! Με λίγα λόγια αν τα βάλεις κάτω τότε....

 

ωχ και εγώ κάπου τόσο την πήρα. θα δούμε όταν παραλάβω και την χρησιμοποιήσω πιο καλά θα δούμε :(

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν update στην μπαταρία.

Πάρα πολύ καλή με μια βδομάδα χρήσης προς το παρόν. Πολύ ευχαριστημένη και θα προσέχω να μην της φέρομαι άσχημα :P

Έτσι παρέλαβα:

34071023075_06ba0c12ee_c.jpg20170411_162140 by Aribeth83, on Flickr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε σχέση με την παλιά μπαταρία είδες διάφορα σε ώρες οθόνης παραπάνω και γενικά στην όλη χρήση;
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε σχέση με την παλιά μπαταρία είδες διάφορα σε ώρες οθόνης παραπάνω και γενικά στην όλη χρήση;

 

Nαι σαφώς μιας και την άλλη μπαταρία τη φόρτιζα 2 φορές μέσα στη μέρα ενώ αυτή, με τη χρήση που του κάνω, το φορτίζω κάθε βράδυ. Δεν πέφτει επίσης το ποσοστό της μπαταρίας δραματικά με περιήγηση/fb/tapatalk όπως έκανε η άλλη.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμες πληροφοριες.Κ ποσο πληρωσες για τγν συγκεκριμενη?:-)

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμες πληροφοριες.Κ ποσο πληρωσες για τγν συγκεκριμενη?:-)

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

10,50€ από ηλεκτρ. μαγαζι

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Eνα παρελκόμενο της μπαταρίας.

Είχα κολλήσει με αυτοκόλλητη ταινία διπλής όψης πάνω στη μπαταρία, το ειδικό εξάρτημα για να φορτίζει ασύρματα το τηλέφωνο.Αλλάζοντας μπαταρία,αναγκάστηκα να ξεκολλήσω το εξάρτημα αυτό για να το βάλω στην καινούρια μπαταρία.Βγάζοντας το όμως,δεν μπορούσα να ξεκολλήσω την ταινία από τη μεριά της μπαταρίας,και έτσι αυτή αχρηστεύτηκε.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως θα καταφέρω να κολλήσω το εξάρτημα πάνω στην καινούρια μπαταρία;Υπάρχουν αυτοκόλλητες ταινίες ταινίες διπλής όψης για να βάλω,ή μπορώ και αλλοιώς;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ισως απο τα καλιτερα κινητα που ειχα ποτε!!!! το μονο ελατωμα που βρηκα ειναι οπως ολα τα κινητα οτι καποιες αναβαθμισεις δεν μπορεις να τις ξεφωρτοθεις η να μινεις εκει γιατι μου σταματησαν οι υπεριθρες κατα τα αλλα τελειο κινητο.:)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Μου χάλασε το NOTE4 μετά από 3,5 χρόνια χρήσης.

Εδώ και λίγο καιρό έκανε κάτι σαν επαναφορτώσεις του λογισμικού κατά την στιγμή της χρήσης, οι οποίες την τελευταία εβδομάδα είχαν γίνει πολύ συχνές. Στη συνέχεια πριν 2 μέρες, το πρωί που πήγα να ξεσυνδέσω από την φόρτιση την συσκευή ήταν απενεργοποιημένη. Πατώντας το πλαϊνό κουμπί για να ανοίξει, ξεκινούσε, όμως δεν φόρτωνε το λειτουργικό και μετά από λίγο έσβηνε. Μερικές φορές ξανάπαιρνε πατώντας το πλαϊνό, άλλες δεν ξανάπαιρνε και έπρεπε να αφαιρέσω μπαταρία. Μετά από πολλές προσπάθειες στο τέλος κατάφερα να δουλέψει η συσκευή και δούλεψε για όλη τη μέρα. Την επόμενη το πρωί, πάλι τα ίδια, μόνο που αυτή τη φορά δεν μπόρεσα να καταφέρω να δουλέψει η συσκευή. Το καλύτερο που κατάφερα ήταν να μείνει σε κανονική λειτουργία μισή ώρα περίπου. Τις πιο πολλές φορές χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία γιατί έμενε κολλημένη σβηστή.

Σήμερα πήγα στο σέρβις στα ΚΤΕΛ του Κηφισού και μου είπαν ότι μάλλον είναι μητρική, η οποία θα μου στοιχίσει 250 - 350 ευρώ για να φτιαχτεί και η ελάχιστη χρέωση για διάγνωση είναι 18 ευρώ. Έτσι αποφάσισα να μην αφήσω την συσκευή εκεί και να ρωτήσω μήπως συμφωνείτε εδώ ότι η περιγραφή των συμπτωμάτων δείχνουν μητρική πλακέτα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις το F;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι το F είναι, από εκεί που το πήγα για επισκευή μου είπαν ότι είναι πρόβλημα της μνήμης του.

Οπότε κτύπησα το 8άρι για να τελειώνουμε και να έχουμε να παίζουμε.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το F είναι, από εκεί που το πήγα για επισκευή μου είπαν ότι είναι πρόβλημα της μνήμης του.

Οπότε κτύπησα το 8άρι για να τελειώνουμε και να έχουμε να παίζουμε.

Το κλασικό πρόβλημα δυστυχώς των F. Με γεια το 8άρι!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...