Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποκλείεται να έχει όπως και δεν λειτουργεί το spen στην Ελληνική γλώσσα εγώ την άφησα στην άκρη και συνεχίζω με alexandr rom

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

την άφησες στην ακρη λογω της γλώσσας; η alexander τι παραπάνω εχει; είναι Ν7 port;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ελληνικο μενού εχεις;

 

Δεν το εψαξα, πάντα στα αγγλικά τό έχω, αν και στην εγκατάσταση είχε πολλές γλώσσες για να επιλέξω, όπως πάντα. Επίσης, είχα επιλογή ελληνικών και για το keyboard, αλλά έβαλα το swype.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εψαξα, πάντα στα αγγλικά τό έχω, αν και στην εγκατάσταση είχε πολλές γλώσσες για να επιλέξω, όπως πάντα. Επίσης, είχα επιλογή ελληνικών και για το keyboard, αλλά έβαλα το swype.

 

πες μας εντυπώσεις πως είναι ; σκέφτομαι να την περασω αλλα φοβαμαι μη μπω σε μπελαδες γιατι ειμαι με nameless v4 +vitamin kernel και φτανω εως 5.20 σοτ. αλλα με τρώει η Ν7 port.

Link to comment
Share on other sites

πες μας εντυπώσεις πως είναι ; σκέφτομαι να την περασω αλλα φοβαμαι μη μπω σε μπελαδες γιατι ειμαι με nameless v4 +vitamin kernel και φτανω εως 5.20 σοτ. αλλα με τρώει η Ν7 port.

 

Καταρχάς, έχει το πολύ όμορφο καινούργιο UI της Samsung, σημαντικός για εμένα λόγος να την περάσω. Πολύ ομαλή, πολύ σταθερή, theme store κανονικά,.

Με χάλασε κάπως το καινούργιο s note, το οποίο δεν υποστηρίζει action memos, και, όπως είπα, ή διαδικασία για να λειτουργήσει το fingerprint scanner. Για την μπαταρία δεν ξέρω δυστυχώς και ούτε θα το ψάξω, έχω πάντα δεύτερη μαζί μου, άλλα δεν νομίζω να μπορεί να βγάλει 5+ ώρες SOT!

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει και εγω την Norma v5.. Θα την προτεινα μόνο για πολυ ψαγμενους. Για να τη φερεις σε σημειο να πεις οτι ολα είναι οκ θα φας ωρες. Κυρίως για fingerprint.

Αν δε σε ενδιαφέρει ο fingerprint τα πράγματα είναι ποιο απλα.

Τα Ελληνικά λειπουν σε μερικά σημεια. Πχ στο μενου ρυθμίσεις σχεδον ολα εχουν εξληνιστει.

Στην εφαρμογή τηλέφωνου σχεδόν ολα είναι στα Αγγλικά, ενω στην εφαρμογή μυνηματων στα Ελληνικά.. Βλεπεις κατι "Calling" αντι "Σας καλουν" ας πουμε..

Γενικά ομως δεν το βλέπω για σημαντικό θεμα ιδιαίτερα, πλην οσων δίνουν βαρύτητα σε καθε λεπτομέρεια να εινα στα ελληνικά.

Το πρόβλημα με ολες τις νοτε 7 ρομ, είναι οτι δεν δουλεύει η αναγνώριση δαχτυλου. Υπάρχει μια μέθοδος που δουλεύει πλέον σε ολες. Ουσιαστικά κανεις το εξης:

Φλασαρεις τις ρυθμίσεις του νοτε 4. Εκει δουλευει η αναγνώριση δαχτυλου οπότε πας και βαζεις 3 δάχτυλα κατα τα γνωστα.

Φλασαρεις ξανα τις ρυθμίσεις του νοτε 7. Εδω δε δουλευει η αναγνώριση δαχτυλου, ουτε η lockscreen αν βάλεις με δαχτυλο.

Θυμάται ομως τα δάχτυλα που ειχες εισαγει και αν βαλεις κάποια αλλη lockscreen εκει δουλευει το δάχτυλο. Πχ LockR. Απλα σαν την original lockscreen δεν υπάρχει.. Στις τριτες lockscreen μπορει για καποια δεκατα του δευτερόλεπτου να δεις το Wallpaper πριν τρεξει η lockscreen. Επίσης ετσι, υπάρχει θεμα με την πενα και τη λειτουργία να την βγαζεις και να γραφεις κατευθείαν αφου τρεχει η lockscreen και πρέπει πρωτα να βαλεις το δάχτυλο για να ξεκλειδωσεις ώστε να δεις την εφαρμογή νοτε που εχει τρεξει και να γραψεις σε αυτη..

Η συγκεκριμένη ρομ προτεινεται με ramrom Kernel που είναι καλος και battery friendly.

Γενικα η ρομ είναι πολύ smooth και γρήγορη και με μαλλον καλη μπαταρία, αλλα χειρότερη μπαταρία απο original based custom rom.

Επίσης η ρομ είναι κινεζικη. Ο τυπος που την βαζει στο xda καθεται και τη μεταφράζει καθε φορα. Του ξεφεύγουν πράγματα ομως. Οποιος θελει ολες τις εφαρμογές της σαμσουνγκ πχ τον Internet browser, θα βρει καποια κινέζικα εκει και αλλου.

Παρολα αυτά ομως είναι μάλλον η καλύτερη σαν σύνολο νοτε 7 ρομ. Αλλες που μπορεί να δείχνουν καλυτερες εχουν χειρότερη μπαταρία.

Για το μεσο χρηστη η παμπαλαια και καταργημενη curama, είναι ισως προτιμοτερη. Ολα δουλευουν τελεια σαν να βαζεις την Original με καλη μπαταρία και smoth.

Το αν θα κρατήσω τη norma θα παιχτει αποκλειστικά απο την μπαταρία. Αν αυτη αποδειχθει κοντα στην curama, θα την κρατήσω αν δω σημαντική διαφορά θα φύγει.

Μια μερα τωρα παντως, νομίζω ότι είναι μεν χειρότερη η μπαταρία αλλα οχι πολυ χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει και εγω την Norma v5.. Θα την προτεινα μόνο για πολυ ψαγμενους. Για να τη φερεις σε σημειο να πεις οτι ολα είναι οκ θα φας ωρες. Κυρίως για fingerprint.

Αν δε σε ενδιαφέρει ο fingerprint τα πράγματα είναι ποιο απλα.

Τα Ελληνικά λειπουν σε μερικά σημεια. Πχ στο μενου ρυθμίσεις σχεδον ολα εχουν εξληνιστει.

Στην εφαρμογή τηλέφωνου σχεδόν ολα είναι στα Αγγλικά, ενω στην εφαρμογή μυνηματων στα Ελληνικά.. Βλεπεις κατι "Calling" αντι "Σας καλουν" ας πουμε..

Γενικά ομως δεν το βλέπω για σημαντικό θεμα ιδιαίτερα, πλην οσων δίνουν βαρύτητα σε καθε λεπτομέρεια να εινα στα ελληνικά.

Το πρόβλημα με ολες τις νοτε 7 ρομ, είναι οτι δεν δουλεύει η αναγνώριση δαχτυλου. Υπάρχει μια μέθοδος που δουλεύει πλέον σε ολες. Ουσιαστικά κανεις το εξης:

Φλασαρεις τις ρυθμίσεις του νοτε 4. Εκει δουλευει η αναγνώριση δαχτυλου οπότε πας και βαζεις 3 δάχτυλα κατα τα γνωστα.

Φλασαρεις ξανα τις ρυθμίσεις του νοτε 7. Εδω δε δουλευει η αναγνώριση δαχτυλου, ουτε η lockscreen αν βάλεις με δαχτυλο.

Θυμάται ομως τα δάχτυλα που ειχες εισαγει και αν βαλεις κάποια αλλη lockscreen εκει δουλευει το δάχτυλο. Πχ LockR. Απλα σαν την original lockscreen δεν υπάρχει.. Στις τριτες lockscreen μπορει για καποια δεκατα του δευτερόλεπτου να δεις το Wallpaper πριν τρεξει η lockscreen. Επίσης ετσι, υπάρχει θεμα με την πενα και τη λειτουργία να την βγαζεις και να γραφεις κατευθείαν αφου τρεχει η lockscreen και πρέπει πρωτα να βαλεις το δάχτυλο για να ξεκλειδωσεις ώστε να δεις την εφαρμογή νοτε που εχει τρεξει και να γραψεις σε αυτη..

Η συγκεκριμένη ρομ προτεινεται με ramrom Kernel που είναι καλος και battery friendly.

Γενικα η ρομ είναι πολύ smooth και γρήγορη και με μαλλον καλη μπαταρία, αλλα χειρότερη μπαταρία απο original based custom rom.

Επίσης η ρομ είναι κινεζικη. Ο τυπος που την βαζει στο xda καθεται και τη μεταφράζει καθε φορα. Του ξεφεύγουν πράγματα ομως. Οποιος θελει ολες τις εφαρμογές της σαμσουνγκ πχ τον Internet browser, θα βρει καποια κινέζικα εκει και αλλου.

Παρολα αυτά ομως είναι μάλλον η καλύτερη σαν σύνολο νοτε 7 ρομ. Αλλες που μπορεί να δείχνουν καλυτερες εχουν χειρότερη μπαταρία.

Για το μεσο χρηστη η παμπαλαια και καταργημενη curama, είναι ισως προτιμοτερη. Ολα δουλευουν τελεια σαν να βαζεις την Original με καλη μπαταρία και smoth.

Το αν θα κρατήσω τη norma θα παιχτει αποκλειστικά απο την μπαταρία. Αν αυτη αποδειχθει κοντα στην curama, θα την κρατήσω αν δω σημαντική διαφορά θα φύγει.

Μια μερα τωρα παντως, νομίζω ότι είναι μεν χειρότερη η μπαταρία αλλα οχι πολυ χειρότερη.

Νομίζω η xrom note 7 port είναι καλύτερη και με πλήρη υποστήριξη Ελληνικών ακόμα και στο spen από την norma v5.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει και εγω την Norma v5.. Θα την προτεινα μόνο για πολυ ψαγμενους. Για να τη φερεις σε σημειο να πεις οτι ολα είναι οκ θα φας ωρες. Κυρίως για fingerprint.

Αν δε σε ενδιαφέρει ο fingerprint τα πράγματα είναι ποιο απλα.

Τα Ελληνικά λειπουν σε μερικά σημεια. Πχ στο μενου ρυθμίσεις σχεδον ολα εχουν εξληνιστει.

Στην εφαρμογή τηλέφωνου σχεδόν ολα είναι στα Αγγλικά, ενω στην εφαρμογή μυνηματων στα Ελληνικά.. Βλεπεις κατι "Calling" αντι "Σας καλουν" ας πουμε..

Γενικά ομως δεν το βλέπω για σημαντικό θεμα ιδιαίτερα, πλην οσων δίνουν βαρύτητα σε καθε λεπτομέρεια να εινα στα ελληνικά.

Το πρόβλημα με ολες τις νοτε 7 ρομ, είναι οτι δεν δουλεύει η αναγνώριση δαχτυλου. Υπάρχει μια μέθοδος που δουλεύει πλέον σε ολες. Ουσιαστικά κανεις το εξης:

Φλασαρεις τις ρυθμίσεις του νοτε 4. Εκει δουλευει η αναγνώριση δαχτυλου οπότε πας και βαζεις 3 δάχτυλα κατα τα γνωστα.

Φλασαρεις ξανα τις ρυθμίσεις του νοτε 7. Εδω δε δουλευει η αναγνώριση δαχτυλου, ουτε η lockscreen αν βάλεις με δαχτυλο.

Θυμάται ομως τα δάχτυλα που ειχες εισαγει και αν βαλεις κάποια αλλη lockscreen εκει δουλευει το δάχτυλο. Πχ LockR. Απλα σαν την original lockscreen δεν υπάρχει.. Στις τριτες lockscreen μπορει για καποια δεκατα του δευτερόλεπτου να δεις το Wallpaper πριν τρεξει η lockscreen. Επίσης ετσι, υπάρχει θεμα με την πενα και τη λειτουργία να την βγαζεις και να γραφεις κατευθείαν αφου τρεχει η lockscreen και πρέπει πρωτα να βαλεις το δάχτυλο για να ξεκλειδωσεις ώστε να δεις την εφαρμογή νοτε που εχει τρεξει και να γραψεις σε αυτη..

Η συγκεκριμένη ρομ προτεινεται με ramrom Kernel που είναι καλος και battery friendly.

Γενικα η ρομ είναι πολύ smooth και γρήγορη και με μαλλον καλη μπαταρία, αλλα χειρότερη μπαταρία απο original based custom rom.

Επίσης η ρομ είναι κινεζικη. Ο τυπος που την βαζει στο xda καθεται και τη μεταφράζει καθε φορα. Του ξεφεύγουν πράγματα ομως. Οποιος θελει ολες τις εφαρμογές της σαμσουνγκ πχ τον Internet browser, θα βρει καποια κινέζικα εκει και αλλου.

Παρολα αυτά ομως είναι μάλλον η καλύτερη σαν σύνολο νοτε 7 ρομ. Αλλες που μπορεί να δείχνουν καλυτερες εχουν χειρότερη μπαταρία.

Για το μεσο χρηστη η παμπαλαια και καταργημενη curama, είναι ισως προτιμοτερη. Ολα δουλευουν τελεια σαν να βαζεις την Original με καλη μπαταρία και smoth.

Το αν θα κρατήσω τη norma θα παιχτει αποκλειστικά απο την μπαταρία. Αν αυτη αποδειχθει κοντα στην curama, θα την κρατήσω αν δω σημαντική διαφορά θα φύγει.

Μια μερα τωρα παντως, νομίζω ότι είναι μεν χειρότερη η μπαταρία αλλα οχι πολυ χειρότερη.

 

Τα έγραψες όλα, όπως θα τα έγραφα και εγώ!

Εγώ έφυγα τελικά, ξαναγύρισα στην Dr.Ketan με 5.1... Ένας λόγος ήταν το fingerprint, χρειάζεται αρκετή δουλειά για να στρώσει, αλλά κυρίως το καινούργιο S note, πραγματικά κατέστρεψαν την εφαρμογή στη νεότερη έκδοσή της. Εξαφάνισαν το action note, έγινε πιο άσχημη και αρκετά πιο μπερδεμένη.

Από την άλλη, το νέο UI της samsung το βρίσκω υπέροχο, ενώ το quick panel της έγινε απλά τέλειο. Επίσης, πράγματι είναι πάρα πολύ γρήγορη και ομαλή. Θα περιμένω και άλλο.

Link to comment
Share on other sites

τριτη ημερα με norma v5 προερχομενος απο nameless v4 , εχω να πω πως εχω εντελως διαφορετικο τηλεφωνο, πολυ πιο σμουθυ και μπαταρια με πρωτη φορτιση ειχα αναμονη 1,5ημερα και 4,30 σοτ ! θεωρω οτι αν μεινω με αυτη τη ρομ θα φιαξει λιγο ακομη η μπαταρια, επισης δεν εχει σε ολα τα μενου Ελληνικα αλλα δεν με πολυ-ενοχλει αυτο.

Επισης μια ερωτηση για οποιον γνωριζει, ποιες ειναι οι διαφορες (εκτος Ελληνικων) με την xrom ; απο μπαταρια πως τα παει ;

Link to comment
Share on other sites

τριτη ημερα με norma v5 προερχομενος απο nameless v4 , εχω να πω πως εχω εντελως διαφορετικο τηλεφωνο, πολυ πιο σμουθυ και μπαταρια με πρωτη φορτιση ειχα αναμονη 1,5ημερα και 4,30 σοτ ! θεωρω οτι αν μεινω με αυτη τη ρομ θα φιαξει λιγο ακομη η μπαταρια, επισης δεν εχει σε ολα τα μενου Ελληνικα αλλα δεν με πολυ-ενοχλει αυτο.

Επισης μια ερωτηση για οποιον γνωριζει, ποιες ειναι οι διαφορες (εκτος Ελληνικων) με την xrom ; απο μπαταρια πως τα παει ;

Για μένα η xrom είχε καλύτερη απόδοση μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η xrom είχε καλύτερη απόδοση μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ποιο kernel;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και τον Emotion kernel. Δεν έχω ψάξει το θέμα κατανάλωση, αλλά το Double tap to wake που προσθέτει στην συσκευή τον κάνει για εμένα αναντικατάστατο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την κρατησα τη Norma v5 τελικά.. Υπάρχει και ενας αλλος Kernel που δουλεύει, αν και δεν τον τεσταρα ακομα. Τον εχω κατεβασει . N4_AELKernel_MM_Ed_N910F_v10.7_Note7Port.zip Στο site του http://www.echoerom.com/ μονο για μελη του site.

Ο γνωστός ael στην τελευταία του έκδοση τροποποιημενος για note7 port, τον έχουν δοκιμασει στην norma και λενε οτι δουλευει καλα. Πληρως παραμετροποιησημος.

Επίσης για lockscreen με δάχτυλο εκτός του lockr δουλευει και ο smart app lock, με συν και πλην. Είναι τελειως απλος σαν lockscreen, αλλα δουλευει πχ η λειτουργία που βγαζεις το πενακι και γράφεις κατευθείαν. Τον ειχα βαλει αλλα δεν το τεσταρα. Επίσης ειναι ποιο αμεσος, δε συμβαίνει πχ να βλεπεις για λιγα δεκατα του δευτερόλεπτου το Wallpaper οπως στο lockr.

Αν εξελιχθει λιγο ακομα θα γίνει καλη lockscreen εναλλακτική.

Το μόνο κακο, προσπαθώ να την κανω Debloated, .Τρεχω ενα σκριπτακι παλαιο που τρεχαμε και στις note4 based roms, του battlehero, δουλεύει, σβηνει καποια. Παγωνω μετα καποια αλλα με το titanium και καποια στιγμη δε μου δουλεύει η lockr και θελει επαναφορα ολο το backup..

Δυστυχώς δεν εχω καταλήξει ποιο απο οσα αφαιρω δημιουργεί το πρόβλημα.. Ο smart app lock δουλευει και τοτε παντως.. Μονο ο lockr εχει πρόβλημα..

Εχω βαλει 420 dpi, και nova. Οπως και xposed.

Τελικά είναι ο μονος τροπος για εμπειρία νοτε 7 χωρις εκρήξεις σήμερα... :)

Το νεο note application εχει και μια επιλογή που μου αρεσε πολυ. Βγαζεις την πενα, και οπου δειχνεις με αυτη σου κανει μετάφραση τη λεξη, πχ απο αγγλικά σε ελληνικά. Δουλεύει παντου πχ dolphin browser κλπ.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

2η μέρα με Norma V6 (Μαζι με H Vitamin Kernel) και μπορω να πω πως είναι απο τις καλύτερες Rom, αρκετά smoothly και πολύ σταθερη.Σήμερα δοκιμασία την αυθεντική την Flip (Όχι S-View) και έχω το εξης πρόβλημα, κατα το άνοιγμα δεν ανοίγει η οθόνη και ουτε κατα το κλείσιμο δεν σβήνει η οθόνη, ξέρετε τι μπορεί να φταιει η μήπως υπάρχει κάποιο Bloat για να κατεβασω που να αναγνωρίζεται η Flip?

 

Sent from my SM-N9300 using Tapatalk

Edited by KILLER146

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ειμαι με στοκ και θελω να περασω την ΝορμαV6 ομως δεν θυμαμαι την φαση με τα μοτεμ με ποια σειρα , αν θυμαμαι καλα φλασαρο τη Ρομ και δεν ανοιγω το κινητο και μπαινω μεσω ODIN και τ περναω???

From N9
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα παρε ενα Backup καλου κακου μη συμβει τιποτα κατα τη διαδικασια του φλασαρισματος. Τωρα για να την περασεις πας Recovery(TWRP κατα προτιμηση, τελευταια εκδοση) πας Wipe και σερνεις κατω την μπαρα που λεει Swipe to Factory Reset, μετα πας Install και περνας Norma V6 και Kernel, εγω χρησιμοποιω τον H Vitamin, και αφου φλασαριστουν και τα 2 πας στην αρχικη του TWRP και πας Reboot σε Download Mode, μετα συνδεεις το κινητο στον υπολογιστη, ανοιγεις Odin(3.11.1 χρησιμοποιησα εγω) και περνας Bootloader και Modem με οποια σειρα θες, ξετικαρε το auto-reboot ετσι ωστε να φλασαρεις στο καπακι Bootloader η Modem οτι σου εμεινε και τελος κανεις ενα Reboot το κινητο και εισαι ετοιμος, θα παρει λιγη ωρα οποτε μην ανυσηχεις για Brickαρισμα

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε ακομα μια ερωτηση

στη σελιδα που λεει Bootloader η Modem οταν το κατεβαζω ειναι μονο ενα file αυτο (BL_N910FXXU1DPH2.tar.md5)

From N9
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε ακομα μια ερωτηση

στη σελιδα που λεει Bootloader η Modem οταν το κατεβαζω ειναι μονο ενα file αυτο (BL_N910FXXU1DPH2.tar.md5)

Αυτα τα 3 θα κατεβασεις, Bootloader, Modem και Kernel : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68619690&postcount=101

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μπορειτε να μου βρειτε οδηγους με τους οποιους να ξανα περασω την εκδοση 5.1.1 την Lollipop :D ξανα πανω απο την Marshmallow 6.0.1 :@. Επισης θελω και τον bootloader της lollipop 5.1.1 και ολα τα απαραιτητα αρχεια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Γνωριζει κανεις αν μπορω να βαλω το s planner που ειχε πριν η 5.1.1;

Μου ηταν πολυ βολικο που σχεδιαζα/ζωγραφιζα κατι πανω στις ημερες του ημερολογιου

Αυτη την στιγμη φοραω την 6.0.1

 

Note 4 910c

Custom rom DN5 v0.6 by E-Team

 

Step-33.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Γνωριζει κανεις αν μπορω να βαλω το s planner που ειχε πριν η 5.1.1;

Μου ηταν πολυ βολικο που σχεδιαζα/ζωγραφιζα κατι πανω στις ημερες του ημερολογιου

Αυτη την στιγμη φοραω την 6.0.1

 

Note 4 910c

Custom rom DN5 v0.6 by E-Team

 

Step-33.png

Δεν έχεις το παρακάτω εικονίδιο;

 

Εγώ με την ίδια έκδοση μπορώ να γράψω

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161021/9e5438c7e33497bd04e7824f50f9e507.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161021/102227455dc583ebbde6f64b16a77e8c.jpg

Link to comment
Share on other sites

kapios na m pei an gnorizei kati gia ta pio pano?

 

Στο titanium πήγαινε στο menu>preferences>backup default location, πάτησε το detect και επίλεξε scan entire device. Αν δεν βρεθούν και έτσι τα backups, τότε κάτι πήγε στραβά και χάθηκαν.

 

 

Εν τω μεταξύ, είμαι έτοιμος να δοκιμάσω την Nemesis Note 7 port, είναι η πρώτη όπου το fingerprint scanner δουλεύει αρκετά καλά πλέον για αυτό που το θέλω.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν πρόκειται να υπάρξει νέα rom για το Note 7, οπότε δεν έχουμε να περιμένουμε κάποια εξέλιξή της. Από την άλλη, το Grace UX είναι εξαιρετικό και το θέλω. Ίσως θα πρέπει να περιμένω την μεταφορά του Grace στο S7 και περάσω σε κάποια S7 port rom.

Link to comment
Share on other sites

euxaristo ke signomi gia ta greekenglish an kserei kapios gia ti Norma V6 pos mporo na valo ellinika tha ine Fantastic

Ξέρω σίγουραοότι η norma έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο αν πας δτιε ρυθμίσεις του πληκτρολογίου δτιε γλώσσες και το αφήσεις μερικά δευτερόλεπτα θα την βρει για κατέβασμα,πάντως η μόνη note 7 port με πλήρη χρήση Ελληνικών ακόμα και στο πενακι ήταν η xrom

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...