Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγιες και καλορίζικο το ipad φίλε μου.

Η αλήθεια ειναι πως εάν έχεις συνηθησει από android μεριά θα σε ξενσει λίγο το γεγονός ότι αρκετές εφαρμογές ειναι paid ενώ ενδεχομένως τις έβρισκες δωρεάν.

Η αλήθεια ειναι όμως πως στο ios ακόμα και οι ίδιες εφαρμογές ειναι καλογραμμένες και όπως πρέπει να ειναι ..

Και εγω ειναι να μην το πιάσω στα χέρια μου και αρχίσω τ 1080p..ειναι απολαυστική αυτή η retina.

Αλήθεια γνωρίζει κάποιος γιατί στις επιλογές για ποιότητα στο youtube δεν βρίσκουμε πάνω από 1080p? σε συγκεκριμένα βίντεο στο υπολογιστή βλέπω πως έχει και παραπάνω ανάκληση ενώ στο ipad τερματίζουν στα 1080p οι επιλογές..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι περιορισμός της ίδιας της εφαρμογής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν εχει ακουστεί κάτι για καποιο update που να δείνει δυνατότητα για καλύτερη ανάλυση; Αφού μπορεί να υποστηριχθεί από την συσκευή μεγαλύτερη ανάλυση ειναι λίγο κρίμα..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν γνωρίζω κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Update η χθεσινή φόρτιση έπιασε 11 ώρες και 20 λεπτά..πρώτη φορά έτσι..

 

με τι apps ?

μπορεις να παραθεσεις screenshot την επομενη φορα;

ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορω την επόμενη φορά θα βάλω και screenshot η χρήση που του εκανα ειναι πολυ YouTube συνέχεια I messages Kai FaceTime αρκετά παιχνίδια και ένα από αυτα να τρέχει στο παρασκήνιο γενικά του εκανα κομπλέ σκληρή χρηση.. Απλά αυτή τη φορά έκλεινα τις εφαρμογές από το task manager. Και δεν εκανα εγκατάσταση διάφορες εφαρμογές

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Σκέφτομαι να το αγοράσω .

Διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες όμως διαπιστώνω οτι υπάρχει αρκετή μουρμούρα για το τρίξιμο κυρίως ..

εχω την εξής ερώτηση για τους κατόχους του air 2.

Εχει βάλει κανεις θηκη case; Αν ναι, Το τρίξιμο ειναι ακομη έντονο?

Link to comment
Share on other sites

Με case το τρίξιμο ειναι αμελητέο ... Αν και μην σε τρελάνει το τρίξιμο.. Εγω πλέον δεν το προσέχω καν δεν ειναι σε καμία περίπτωση η υπέρβολη που λέει και κάποιος φίλος μου ότι χορεύει στην παλάμη...

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι αν σε καποιο update μειωσουν τα μπασα του μεγαφωνου θα σταματησει το οποιο "τριξιμο"!

 

εννοειται οτι δεν χορευει στην παλαμη, απλα το νιωθεις, σε σχεση με το air1 που δεν εχει τετοιο θεμα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι αν σε καποιο update μειωσουν τα μπασα του μεγαφωνου θα σταματησει το οποιο "τριξιμο"!

 

εννοειται οτι δεν χορευει στην παλαμη, απλα το νιωθεις, σε σχεση με το air1 που δεν εχει τετοιο θεμα!

 

Καταρχήν ο παλμός της πλάτης στο Air 2 δεν είναι πρόβλημα, γίνεται σε όλες τις συσκευές Air 2 και αυτό οφείλεται στο πολύ λεπτό πάχος της συσκευής.

Ο ήχος είναι πολύ δυνατός και δεν μπορεί να διοχετευθεί, με αποτέλεσμα να γίνεται ο παλμός αισθητός στην παλάμη.

Πιθανός σε κάποιο νέο update να προσπαθήσουν να το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Με case το τρίξιμο ειναι αμελητέο ... Αν και μην σε τρελάνει το τρίξιμο.. Εγω πλέον δεν το προσέχω καν δεν ειναι σε καμία περίπτωση η υπέρβολη που λέει και κάποιος φίλος μου ότι χορεύει στην παλάμη...

οκ ευχαριστώ φίλε,

Θα πάω απο ενα κατάστημα να το δω σημερα..

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ φίλε,

Θα πάω απο ενα κατάστημα να το δω σημερα..

 

Λοιπόν , οι εντυπώσεις μου κατόπιν επίσκεψης σε κατάστημα και δοκιμής ενός iPad air 2 είναι οι εξής :

Πολύ γρήγορο

Πολύ ελαφρύ

Όντως αν βάζεις δυνατά μουσική τότε νιώθεις ότι έχεις Parkinson's..

H. Οθόνη από την δεξιά πλευρά κάνει νερά αν πιέσεις πολύ . Αλλα. Δεν νομίζω ότι υπό νορμαλ καταστάσεις θα πιέσει κάποιος τόσο την οθόνη ,..εκτός αν έχει τσακωθεί με την γυναίκα του χαχαχ

 

Γενικα μου έκανε καλή εντύπωση όποτε το παρήγγειλα. Μιας και θέλω να αναβάθμισω το iPad 2 που έχω.

 

Αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω όποιος πήρε το air 2 δεν έχει κανένα πρόβλημα η συσκευή του ? Πρόβλημα λέγοντας για παράδειγμα βρίσκομαι στο 2ο μου ipad air 2 64gb WiFi Space Grey αγορασμένα απο Κοτσόβωλο και τα δύο. Το πρώτο είχε χτυπηματάκια στο μέταλλο και κιτρινίλα στην οθόνη και πήγε DOA. Το 2ο που παρέλαβα χθες έχει και αυτό θεματάκια όπως κάποια που διαβάζω στα forums της Apple.

Π.χ η Οθόνη ενώ δεν έχει dead pixels έχει στο κάτω μέρος κατά μήκος (σε portrait mode) μια αχνή ροζ απόχρωση πάχους περίπου 10 mm.

Επίσης όπως και σε άλλους χρήστες (τουλάχιστον του εξωτερικού) παρατήρησα οτι σε τυχαίο χρόνο το ηχείο κάνει έναν ήχο σαν στατικός ηλεκτρισμός ή καλύτερα όπως κάνει ένα ηχείο το οποίο βγάζεις από ηχοσύστημα ή Η/Υ χωρίς να το κλείσεις, αν κάποιος ενδιαφέρεται και ψάξει στο google "ipad air 2 pop noise" θα το βρεί.

Εσείς που το έχετε έχετε τυχόν τέτοιου προβλήματα ή απλά έτυχε ?:)

HTC ONE Silver / S-Off / SuperCid /Hboot:1.54/ Rom: ARHD 12.1 / Kernel: Elemental X v3.4 / CPU:@1.99 Ghz 1.205 V / GPU:@450 Mhz / CPU-GPU Gov: Intellidemand-Simple
Link to comment
Share on other sites

Αν και του εκανα έναν καλό έλεγχο κατα το άνοιγμα της συσκευής όταν το πρώτο παρέλαβα.. Τσέκαρα μήπως μου ξέφυγε κάτι και Δεν πρόσεξα τιποτα ..δεν μου εμφανίζει κάτι η οθονη ούτε το ηχείο ευτυχώς, που δεν έπεσα σε καμία ελαττωματική συσκευή...

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το πρωί. Το έχω λιώσει...

Δεν μου έχει του θέματα που αναφέρει ο φίλος. Τα κλασσικά που είχα γράψει πιο πάνω ..δλδ με τον ήχο τα έχει... Όλα τ´αλλά ειναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλό λιώσιμο Ίκαρο κοιτά να το χαρείς όσο του αρμόζει .

Σε ποια έκδοση και χρωμα το πήρες ?

Edited by Itchrist86

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλό λιώσιμο Ίκαρο κοιτά να το χαρείς όσο του αρμόζει .

Σε ποια έκδοση και χρωμα το πήρες ?

 

Ευχαριστώ φίλε

 

Στην 64 gb wifi & Space grey..

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Πλέον κάτοχος και εγώ!

iPad air 2 16gb cellular space gray.

Έχει μισή ωρίτσα που το άνοιξα.

θεματάκια που παρατήρησε ο φίλος παραπάνω δεν παρατήρησα.

Όλα μέχρι στιγμής δουλεύουν ρολόι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ετοιμος να παρω και ipad air 2. Πείστε με οτι πρεπει να μεινω με το mini retina. Κυριος λόγος πως εχω 16gb κ στο iphone κ στο ipad κ σκεφτομαι να αρχισω να του περναω κ αρκετες ταινίες,το δα απο κοντα κ εντυπωσιάστηκα πολύ.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Πλέον κάτοχος και εγώ!

iPad air 2 16gb cellular space gray.

Έχει μισή ωρίτσα που το άνοιξα.

θεματάκια που παρατήρησε ο φίλος παραπάνω δεν παρατήρησα.

Όλα μέχρι στιγμής δουλεύουν ρολόι!

 

Καλορίζικο φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε εντυπωσίασε και μονο παρτο σε μεγαλύτερη μνήμη και άστο να Παει στην ευχή.

Ειναι ωραίο αυτο που κρατάς να σε... ´´φτιαχνει ´´

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παρέλαβα και εγώ πριν λίγο. Σε σχέση με το iPad 3 που είχα μέρα με τη νύχτα. Καμία σχέση απολύτως. Καλύτερη οθόνη , πιο ελαφρύ πολύ πιο κομψό και ταχύτατο. Πάμε τώρα σε αυτά που παραξένεψαν. Αν πατήσω με μέτρια δύναμη στην home screen κάνει νερά. Το ίδιο κάνει και από πίσω βάζοντας όμως πιο πολύ δύναμη. Επίσης, με φουλ φωτεινότητα και αν δεις μια ολόμαυρη εικόνα σε σκοτάδι υπάρχει light bleeding στο κάτω και στο δεξιά μέρος. Τέλος όταν ακούς μουσική αν πιέσεις λίγο πάνω από το μέρος που είναι τα ηχεία έχω την εντύπωση ότι ακούγεται καλύτερα ο ήχος. Τα έχει παρατηρήσει άλλος αυτά; Αν όχι ας το κάνει παρακαλώ και ας με ενημερώσει για να το γυρίσω πίσω αν είναι. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...