Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας!

 

Είχε βάλει το μαγαζί QuickShop.gr/ το 64άρι Silver στα 495,2 ευρώ!!!

 

Το παρήγγειλα φυσικά, μαζί με τα έξοδα αποστολής μου βγαίνει στα 501,19€.

 

Να δω μόνο αν θα το στείλουν γιατί μπορεί να ήταν και λάθος στην τιμή.

 

 

(Sent from iPhone 6)

 

Το παρελαβες;

 

Edit : OK .Δεν το παρελαβες.Προφανώς λάθος τιμη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχε 2 με 3 μέρες διαθεσιμότητα.

 

Το παράξενο είναι ότι το είχε στο site από Παρασκευή απόγευμα έως πριν λίγη ώρα!

Και τώρα το έβγαλε εντελώς!! Άμα ήταν λάθος δεν θα το κατέβαζε νωρίτερα!!

 

 

(Sent from iPhone 6)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Καποιο λάθος θα έχει γίνει με την τιμή..

Σκέφτομαι τρόπους για να προστατέψω το αιρ2 μου αλλά η αλήθεια είναι πως δεν θελω να χάσω το λεπτό προφίλ του πΡα μόνο για την ορίτζιναλ θήκη (αφήνει πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι και σίγουρα καλή προστασία) οι άλλες θήκες που έχω δει όπως της puro δεν μου αρέσουν καθόλου λόγο αίσθησης. Από την άλλη η ορίτζιναλ θήκη παρά είναι ακριβή.

 

Εσείς με ποιον τροπο προστατεύεται το iPad ?

Σκέφτηκα την λύση του tampered glass αλλά και ακριβή είναι και δεν θα έχει το αντίθετο αποτέλεσμα από την antiglare επίστρωση του νέου iPad;

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λάθος θα έχει γίνει με την τιμή..

Σκέφτομαι τρόπους για να προστατέψω το αιρ2 μου αλλά η αλήθεια είναι πως δεν θελω να χάσω το λεπτό προφίλ του πΡα μόνο για την ορίτζιναλ θήκη (αφήνει πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι και σίγουρα καλή προστασία) οι άλλες θήκες που έχω δει όπως της puro δεν μου αρέσουν καθόλου λόγο αίσθησης. Από την άλλη η ορίτζιναλ θήκη παρά είναι ακριβή.

 

Εσείς με ποιον τροπο προστατεύεται το iPad ?

Σκέφτηκα την λύση του tampered glass αλλά και ακριβή είναι και δεν θα έχει το αντίθετο αποτέλεσμα από την antiglare επίστρωση του νέου iPad;

Η πιο ισορροπημένη λύση ειναι σπίτι γυμνό-έξω σε θήκη κατα την μεταφορά η ελαφριά χρηςη που θα του κάνω.

Εγω έτσι κάνω με το iPad μου.

Τώρα ποια συγκεκριμένη θήκη για το air 2 ας πουν την γνώμη τους κάτοχοι

Εγω επιλέγω αυτήν την εταιρία και το στυλ για iPad αποκλειστικά και μόνο.

http://store.apple.com/us/product/HFSJ2VC/A/moshi-versacover-stand-case-for-ipad-mini-with-retina-display

Μπορεί να έβγαλε και για air 2.

Έχουν επίσημο site που μπορεις να ψάξεις(τα μοντέλα τους τα διαθέτουν σε Amazon και ebay)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αγοράσει την συγκεκριμένη θήκη; Αν ναι ποιες οι εντυπώσεις σου;

Την έχω σε σκούρο μπλε για το mini 2 και απλά άψογη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν δεν σε κουράζω φυσικά να μου πεις 2-3 πράγματα που με ενδιαφέρουν για θήκη..

Αρχικά είναι σταθερή;σε τραπέζι γραφείο αλλά κυρίως σε κρεβάτι αν ενδεχομένως έχεις δοκιμάσει (για ταινίες για παράδειγμα)

Ανοιγόκλεινει την οθόνη όταν ανοίγεις το καβερ;

Τι αίσθηση σου αφήνει στο χέρι ( αν και είναι καθαρά θέμα του καθενως )

Και τέλος το καβερ από μπροστά είναι δερμάτινο η άλλο υλικό ;

 

Συγγνώμη αν σε κουράζω με τις απανωτές ερωτήσεις μου και φυσικά οποιεσδήποτε προτάσεις από αλλά μέλη είναι ευπροσδεκτες

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν δεν σε κουράζω φυσικά να μου πεις 2-3 πράγματα που με ενδιαφέρουν για θήκη..

Αρχικά είναι σταθερή;σε τραπέζι γραφείο αλλά κυρίως σε κρεβάτι αν ενδεχομένως έχεις δοκιμάσει (για ταινίες για παράδειγμα)

Ανοιγόκλεινει την οθόνη όταν ανοίγεις το καβερ;

Τι αίσθηση σου αφήνει στο χέρι ( αν και είναι καθαρά θέμα του καθενως )

Και τέλος το καβερ από μπροστά είναι δερμάτινο η άλλο υλικό ;

 

Συγγνώμη αν σε κουράζω με τις απανωτές ερωτήσεις μου και φυσικά οποιεσδήποτε προτάσεις από αλλά μέλη είναι ευπροσδεκτες

 

Σε γραφείο,τραπέζι ναι σταθερή ειναι.

Αν και τις περισσότερες φορές την έχω στο χέρι για οτιδήποτε κάνω μαζί με το tablet με η χωρίς τη θήκη.

Ανοιγοκλείνει κανονικά η οθόνη με το cover.

Η αίσθηση που μου αφήνει ειναι στιβαρή κατασκευή,ελαφρια και ποιοτική παράλληλα.

Τώρα απο τι υλικό θα σε γελάσω,μοιάζει με δέρμα έτσι οπως το νιώθω στο χέρι.

 

Ρίξε μια μάτια στο site να δεις ακριβή χαρακτηριςτικα και υλικά.

http://www.moshi.com/case-stand-versacover-origami-ipad-air#blue

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου φίλε μου μου φαίνεται μια αρκετά καλή επιλογή όσο την κοιτάζω..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω καποιον,που γνωριζει και το Air,αλλα και το Air 2,να αναφερει τη σχετικη συμπεριφορα τους,στο κατεβασμα βαριων σελιδων,αλλα και πως ειναι η εμπειρια απο το γραψιμο.Εχει αμεση ανταποκριση δηλαδη το πατημα του γραμματος,ή καθυστερει;Βαζει, απο λαθος, το τελικο σιγμα στη θεση του σκετου σιγμα;

Εγω,εχω το Air,και τα ρωταω,ετσι για να δω πως ειναι η διαφορα,μιας και δε βρηκα να υπαρχει δειγμα σε μαγαζι,ωστε να παω να το συγκρινω με το δικο μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου air2 δεν μπερδεύει το σίγμα αν κατάλαβα καλα τι εννοείς..

Βαριές σελίδες τις ανοίγει ταχύτατα και όσο για το πληκτρολόγιο και τα γράμματα η ανταπόκριση ειναι πραγματικά ακαριαία ..

 

Για κάποιο λόγο ούτε εγω έχω δει air2 σε μαγαζιά συνήθως βλέπω το μίνι 3..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου air2 δεν μπερδεύει το σίγμα αν κατάλαβα καλα τι εννοείς..

Βαριές σελίδες τις ανοίγει ταχύτατα και όσο για το πληκτρολόγιο και τα γράμματα η ανταπόκριση ειναι πραγματικά ακαριαία ..

 

Για κάποιο λόγο ούτε εγω έχω δει air2 σε μαγαζιά συνήθως βλέπω το μίνι 3..

Σ'ευχαριστω φιλε μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω φιλε μου.

Εγώ το είχα δει στο Public Συντάγματος πριν κάνα 2 βδομαδο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το έχω πετύχει ακόμα. Ακόμα και την πρώτη μέρα που πήγα να το πάρω από το istorm να σκεφτείτε δεν το είχαν να το δεις.. Πάλι μόνο το μίνι 3 είχε ανοιχτό.

 

Πάντως φίλε @theodore41 οι μεγαλύτερες διάφορες που είδα στο αιρ2 ειναι στην οθόνη και στο πάχος ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το έχω πετύχει ακόμα. Ακόμα και την πρώτη μέρα που πήγα να το πάρω από το istorm να σκεφτείτε δεν το είχαν να το δεις.. Πάλι μόνο το μίνι 3 είχε ανοιχτό.

 

Πάντως φίλε @theodore41 οι μεγαλύτερες διάφορες που είδα στο αιρ2 ειναι στην οθόνη και στο πάχος ..

Εχει μεγαλυτερη αναλυση η οθονη στο 2;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Τα τεχνικά χαρακτηριστικά βρίσκονται στο πρώτο post του παρόντος θέματος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι ειναι η ίδια ανάλυση και στο αιρ2.

Αλλά ειναι αρκετά πιο απολαυστική με καλύτερη αντίθεση.. Πράγμα που παρατήρησε φίλος μου με το αιρ1 πριν το δω και εγω...

Το αιρ 2 πάντως με το antiglare coating. Που έχει η οθονη σίγουρα κάνει παρά πολύ καλή δουλειά στο θέμα των αντανακλάσεων..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι ειναι η ίδια ανάλυση και στο αιρ2.

Αλλά ειναι αρκετά πιο απολαυστική με καλύτερη αντίθεση.. Πράγμα που παρατήρησε φίλος μου με το αιρ1 πριν το δω και εγω...

Το αιρ 2 πάντως με το antiglare coating. Που έχει η οθονη σίγουρα κάνει παρά πολύ καλή δουλειά στο θέμα των αντανακλάσεων..

Αν ειχες το 1,θα το αλλαζες για το 2;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται για την χρήση που προορίζεται το μηχάνημα . Για παράδειγμα :

 

Εγω θελω να το χρησιμοποιώ για ώρες και να το κρατάω στο χέρι. Δεν ανοίγω καν το λαπτοπ μου εκτός αν θελω να τρέξω κάποιο βαρύ σχεδιαστικό προγραμμα. Ακόμα, εγω θελω να το χρησιμοποιώ έξω αρκετά. Όποτε, το 2 ειναι σαφώς καλύτερο για εμένα καθώς σαν κράτημα ειναι πούπουλο και σου δείχνει την αίσθηση πως κρατάς ένα λεπτό φύλλο οθόνης μόνο. Όσο για τις αντανακλάσεις η antiglare επίστρωση κάνει παρά πολύ καλή δουλειά πράγμα που δεν περίμενα σε τέτοιο βαθμό. Στην γενικότερη εμπειρία χρήσης δεν έχω βιώσει κάτι άσχημο ακόμα και σίγουρα το γυαλί της οθόνης απέχει κατα πολύ από την πλαστική αίσθηση του 1.

 

Επεξεργαστική και γραφική ήσχησνκαθως και οι διάφορες στην θέαση της οθόνης πιστεύω πως δεν ειναι ο να.1 λόγος να πας στο 2 καθώς και το 1 ειναι μια χαρά.

 

Τέλος αν θέλεις ένα iPad να αντέξει όσο περισσότερο γίνεται στο χρόνο πιστεύω το 2 ειναι καλή επιλογή καθώς έχει τον a8x τριπυρινο και ειναι το πρώτο iPad με 2gb ram.

 

Συγγνώμη γι το μακροσκελές ποστ, αλλά πιστεύω μια κάπως τεκμηριωμένη άποψη θα σε βοηθούσε περισσότερο

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται για την χρήση που προορίζεται το μηχάνημα . Για παράδειγμα :

 

Εγω θελω να το χρησιμοποιώ για ώρες και να το κρατάω στο χέρι. Δεν ανοίγω καν το λαπτοπ μου εκτός αν θελω να τρέξω κάποιο βαρύ σχεδιαστικό προγραμμα. Ακόμα, εγω θελω να το χρησιμοποιώ έξω αρκετά. Όποτε, το 2 ειναι σαφώς καλύτερο για εμένα καθώς σαν κράτημα ειναι πούπουλο και σου δείχνει την αίσθηση πως κρατάς ένα λεπτό φύλλο οθόνης μόνο. Όσο για τις αντανακλάσεις η antiglare επίστρωση κάνει παρά πολύ καλή δουλειά πράγμα που δεν περίμενα σε τέτοιο βαθμό. Στην γενικότερη εμπειρία χρήσης δεν έχω βιώσει κάτι άσχημο ακόμα και σίγουρα το γυαλί της οθόνης απέχει κατα πολύ από την πλαστική αίσθηση του 1.

 

Επεξεργαστική και γραφική ήσχησνκαθως και οι διάφορες στην θέαση της οθόνης πιστεύω πως δεν ειναι ο να.1 λόγος να πας στο 2 καθώς και το 1 ειναι μια χαρά.

 

Τέλος αν θέλεις ένα iPad να αντέξει όσο περισσότερο γίνεται στο χρόνο πιστεύω το 2 ειναι καλή επιλογή καθώς έχει τον a8x τριπυρινο και ειναι το πρώτο iPad με 2gb ram.

 

Συγγνώμη γι το μακροσκελές ποστ, αλλά πιστεύω μια κάπως τεκμηριωμένη άποψη θα σε βοηθούσε περισσότερο

Ισα ισα,με ενημερωσες μια χαρα,και γι αυτο σ' ευχαριστω πολυ.:)

(Αν εχεις διαβασει κι αλλα ποσ δικα μου για το θεμα,θα καταλαβες οτι απο τη μιά τρώγομαι να το παρω,αλλα απο την αλλη,θα ηθελα κατι πιο κομπιουτεροειδες,οπως τα καινουρια Λενοβο και M/S Surface 3+ ,με τα τσιπακια της Ιντελ,που βγαινουν χωρις ανεμιστηρια,οπου νάναι).:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πάρει το μάτι μου..

Και εγω το ίδιο σκεφτόμουν καθώς ειναι το πρώτο μου ταμπλετ και για χρόνια δοκίμαζα μηχανήματα άλλων μέχρι που έφτασα στο σημείο να κοιτάω προς surface..

Αλλά μπορώ να σου κάνω μια ερώτηση; Τι χρήση θέλεις να του κανεις του ταμπλετ ?

 

Για παράδειγμα office video audio books μπορείς να επεξεργαστεις άνετα στο 2. Για προγράμματα όπως autocad για παράδειγμα μπορείς με εφαρμογή να τα ανοίξεις και στο tablet.. ΕΣΥ θέλεις να τρέχεις αλλά προγράμματα που δεν μπορούν στο 2;

Γιατί εγω που ενδιαφέρομαι για κάποια αλλα προγράμματα δεν νόμιζω να καθόμουν να δουλέψω σε 10 ιντσες οθονη... Θα πήγαινα στον υπολογιστή/λαπτοπ

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πάρει το μάτι μου..

Και εγω το ίδιο σκεφτόμουν καθώς ειναι το πρώτο μου ταμπλετ και για χρόνια δοκίμαζα μηχανήματα άλλων μέχρι που έφτασα στο σημείο να κοιτάω προς surface..

Αλλά μπορώ να σου κάνω μια ερώτηση; Τι χρήση θέλεις να του κανεις του ταμπλετ ?

 

Για παράδειγμα office video audio books μπορείς να επεξεργαστεις άνετα στο 2. Για προγράμματα όπως autocad για παράδειγμα μπορείς με εφαρμογή να τα ανοίξεις και στο tablet.. ΕΣΥ θέλεις να τρέχεις αλλά προγράμματα που δεν μπορούν στο 2;

Γιατί εγω που ενδιαφέρομαι για κάποια αλλα προγράμματα δεν νόμιζω να καθόμουν να δουλέψω σε 10 ιντσες οθονη... Θα πήγαινα στον υπολογιστή/λαπτοπ

Οχι,δεν θα κανω καμια περιεργη χρηση,αλλα απλως,δεν μου εχει κατσει το μηχανημα,με ενοχλει,και η πλακα ειναι οτι ειναι το τριτο στη σειρα που παιρνω,(3,4,Air),και καθε φορα σκεφτομαι,δεν μπορει,το επομενο,θα ειναι καλυτερο απο αυτο που ηδη εχω.

Εχω παρει ενα λαπτοπ,DELL XPS L702Χ,το οποιο ειναι τελειο,αλλα επειδη το πηρα ετσι,ευάερο και ευηλιο,με 17" οθονη,για να βλεπω και καμια ταινια,ζυγιζει 3,5 κιλα,και αυτο,δεν μου επιτρεπει να το μεταφερω με ευκολια.(Γερασαμε πια).

Γι αυτο,περιμενω να φερει καποιο μαγαζι ενα Air 2,προς επιδειξιν,για να το συγκρινω με το σκετο Air,,και αμα η βελτιωση που εχει γινει,ειναι αρκετη για μενα,θα το αγορασω.Αλλοιως,θα περιμενω καποιους ,λιγους,μηνες,να ελθουν τα καινουρια fanless και τυπου Surface μηχανακια με τα καινουρια τσιπακια της Ιντελ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

@Theodore41

Πήγαινε να το δεις σε κάποιο κατάστημα iStorm. Τα έχουν από την πρώτη μέρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@Theodore41

Πήγαινε να το δεις σε κάποιο κατάστημα iStorm. Τα έχουν από την πρώτη μέρα.

Ευχαριστω,εφυγα.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις..

Αλήθεια , τι ειναι αυτο που σου λείπει σε σχέση με το πρώτο αιρ

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...