Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα το νέο μου iPad Air 2 !!!

Σε παρακαλώ πες μας για το θέμα, που γράφηκε παραπάνω, σχετικά με το μαύρισμα της οθόνης LCD με φυσιολογική πίεση στην πλάτη του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πες μας για το θέμα, που γράφηκε παραπάνω, σχετικά με το μαύρισμα της οθόνης LCD με φυσιολογική πίεση στην πλάτη του.

 

Δεν είδα κάτι προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν το είδα στο public. Πεντακάθαρα η πίεση που ασκείται στη πλάτη φαίνεται στην οθόνη (δεξιά πλευρά και μέση). Αν ασκηθεί και λίγο παραπάνω πίεση δημιουργείται "κυματισμός". Εγώ δεν θα σταθώ σε αυτό όμως, μιας και αν δεν του ασκείς σχετική πίεση δεν φαίνεται τίποτα. Το ενοχλητικό είναι το sound vibration, βάζεις να παίξει ένα κομμάτι και νιώθεις τη δόνηση σε όλο το tablet και στη παλάμη σου φυσικά. Το συγκεκριμένο είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Το air 1 και το mini 3 δεν εμφάνιζαν τέτοια θέματα (ήταν ακριβώς δίπλα στο 2 και τα δοκίμασα)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν το είδα στο public. Πεντακάθαρα η πίεση που ασκείται στη πλάτη φαίνεται στην οθόνη (δεξιά πλευρά και μέση). Αν ασκηθεί και λίγο παραπάνω πίεση δημιουργείται "κυματισμός". Εγώ δεν θα σταθώ σε αυτό όμως, μιας και αν δεν του ασκείς σχετική πίεση δεν φαίνεται τίποτα. Το ενοχλητικό είναι το sound vibration, βάζεις να παίξει ένα κομμάτι και νιώθεις τη δόνηση σε όλο το tablet και στη παλάμη σου φυσικά. Το συγκεκριμένο είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Το air 1 και το mini 3 δεν εμφάνιζαν τέτοια θέματα (ήταν ακριβώς δίπλα στο 2 και τα δοκίμασα)

"Το πολυ το κυριελεησον,το βαριεται κι ο παπας".(Λαικη παροιμια).

Και το πολυ το μαζεμα,το στριμωγμα,του iPad απο την Apple,δεν περνάει ετσι,αφηνει "ιχνη".Ελλειψη αντοχης δηλαδη.

Και ημουν ετοιμος να το παρω,αλλα μαζι με την ενημερωση ενος παιδιου απο δω για τα καινουρια fanless μηχανακια της Λενοβο,που θα πλακωσουν κατα τα Χριστουγεννα,θα την κανω για κει,και ας πληρωσω τα διπλά.Καλυτερα η ψυχικη μου υγεια.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με την παραμόρφωση της οθόνης είναι γεγονός. Σήμερα μετά την πρώτη μέρα με το air2 μου, το δοκίμασα και κάνει αυτές τις μαυρίλες.ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, δεν το κάνει κάτω υπό normal πίεση.θελει δύναμη η οποία δε μπορεί να ασκηθεί απλά από το κράτημα της συσκευής όποτε, ναχαμε να λέγαμε.. Το χρυσό είναι πανέμορφο πάντως

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Τη παραμόρφωση άντε τη ξεχνάμε γιατί θέλει λίγο πίεση παραπανω στο κράτημα.Το γεγονος οτι δονειται ολοκληρο το tablet όταν παιζει πχ ενα μουσικό κομματι, δεν σε ενοχλεί;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τη παραμόρφωση άντε τη ξεχνάμε γιατί θέλει λίγο πίεση παραπανω στο κράτημα.Το γεγονος οτι δονειται ολοκληρο το tablet όταν παιζει πχ ενα μουσικό κομματι, δεν σε ενοχλεί;

Ισχύει το παραπάνω;

Αν θέλεις ψάξε το θέμα, με το iPad Air 2 που ήδη έχεις και δώσε περισσότερες πληροφορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της παραμόρφωσης το δικό μου air τουλάχιστον θα το κάνει μόνο αν βάλθω να το κάνει..στο κράτημα δεν το κάνει για κανένα λόγο..

 

Για τις δονήσεις τώρα, ναι είναι σίγουρα αντιληπτές .Δεν με ενοχλούν ( ακόμα ίσως ) αλλά υπάρχουν...

 

Οτιδήποτε θέλετε μπορείτε να με ρωτήσετε..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της παραμόρφωσης το δικό μου air τουλάχιστον θα το κάνει μόνο αν βάλθω να το κάνει..στο κράτημα δεν το κάνει για κανένα λόγο..

 

Για τις δονήσεις τώρα, ναι είναι σίγουρα αντιληπτές .Δεν με ενοχλούν ( ακόμα ίσως ) αλλά υπάρχουν...

 

Οτιδήποτε θέλετε μπορείτε να με ρωτήσετε..

Αποσυνδέσεις στο wifi υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Aπο ο,τι βλεπω εδω,το Air 2,κοστισε στην Απλ, 1 δολλαριο περισσοτερο,απο ο,τι το σκετο Air.

http://www.theregister.co.uk/2014/10/29/the_great_fondleslab_fiddle_how_apple_spent_just_one_dollar_on_beefing_up_the_latest_ipad_air_2/

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, εσείς με ποιο app βλέπετε ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους ;

Δοκίμασε το vlc player (δωρεάν) ή το avplayer hd (επί πληρωμή).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το vlc δεν το βρίσκω στο AppStore έχεις καμία ιδέα τι συμβαίνει ;

Για κάποιο λόγο, τον οποίο δεν ξέρω, δεν είναι διαθέσιμο στον Ελληνικό appstore. Ίσως είναι διαθέσιμο στο Αμερικάνικο. Αν έχεις λογαριασμό στο Αμερικάνικο τότε κατέβασε το από εκεί. Αν δεν έχεις για δοκίμασε και το infuse 3 https://itunes.apple.com/gr/app/infuse-3/id577130046?mt=8

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αν η οθόνη του είναι "Retina";

Αν ναι, και φυσικά είναι. Είναι ακριβώς ίδιας ανάλυσης με αυτή του iPad Air, iPad 4 & 3.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη φυσικά και είναι retina.. Η αλήθεια είναι πως την βρίσκω καλύτερη στα σημεία από το air.. Και σίγουρα δεν αφήνει εκείνη την εξολοκλήρου πλαστική αίσθηση κατα την αφή.. όσο για το antiglare επίστρωμα ναι κάνει δουλειά..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα λεφτά του; Θέλω ένα κορυφαίο tablet. Με jailbreak μπορώ να έχω ένα ελεύθερο tablet;

 

Με προβληματίζει η απουσία flash. Αν και ίσως με κάποιον άλλο browser να μην έχω τέτοιο πρόβλημα.

 

Πάντως σε αυτονομία και στα benchmarks βγαίνει αρκετά δυνατό.

 

Το cellular που λέει υποστηρίζεται στην Ελλάδα;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα λεφτά του; Θέλω ένα κορυφαίο tablet. Με jailbreak μπορώ να έχω ένα ελεύθερο tablet;

 

Με προβληματίζει η απουσία flash. Αν και ίσως με κάποιον άλλο browser να μην έχω τέτοιο πρόβλημα.

 

Πάντως σε αυτονομία και στα benchmarks βγαίνει αρκετά δυνατό.

 

Το cellular που λέει υποστηρίζεται στην Ελλάδα;

Σίγουρα θα υποστηρίζεται το LTE. Πήγαινε δες το όμως πρωτα όπως εκανα και εγω.Άποψη μου οτι δεν αξίζει τα λεφτά του και ο λογος είναι οτι ειτε ακούς μουσική ειτε βλεπεις ενα βίντεο, το tablet δονείται λόγω κατσκευαστικου λάθους (άποψη μου.Είναι τόσο λεπτο που στο συγκεκριμένο θέμα μάλλον τα έκαναν μανταρα).Το θέμα με το screen distortion όταν πιέσεις τη πλάτη του tablet για εμένα δεν υπάρχει (ίσως δεις video στο YouTube ή διαβασεις threads σε sites) μιας και δεν πρόκειται να ασκήσεις τόση δυναμη όταν κρατας το tablet.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα υποστηρίζεται το LTE. Πήγαινε δες το όμως πρωτα όπως εκανα και εγω.Άποψη μου οτι δεν αξίζει τα λεφτά του και ο λογος είναι οτι ειτε ακούς μουσική ειτε βλεπεις ενα βίντεο, το tablet δονείται λόγω κατσκευαστικου λάθους (άποψη μου.Είναι τόσο λεπτο που στο συγκεκριμένο θέμα μάλλον τα έκαναν μανταρα).Το θέμα με το screen distortion όταν πιέσεις τη πλάτη του tablet για εμένα δεν υπάρχει (ίσως δεις video στο YouTube ή διαβασεις threads σε sites) μιας και δεν πρόκειται να ασκήσεις τόση δυναμη όταν κρατας το tablet.

Αμα πας εδω, https://discussions.apple.com/thread/6626518 ,θα δεις οτι ειναι παααρα πολλοι που εχουν το ιδιο προβλημα,και εχουν αρχισει και τα επιστρεφουν.

Καλυτερα,θα κρατησει τιμη το δικο μας, το σκετο Air,ωσπου να παρω το MS ή το Lenovo,με τα καινουρια τσιπακια της Ιντελ μετα τα Χριστουγεννα.

Οσοι βιαστηκαν να το παρουν,τους ευχαριστουμε που μας προστατευσαν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Στους πρώτους μήνες του 15 έρχεται το iPad Pro. Υπομονή λιγο .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το iPad mini 2 έχει τέτοια προβλήματα; Επίσης μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως ακριβώς λειτουργεί το cellular στο tablet; Παίρνει sim; Πως συνδέεται στο internet; Λειτουργεί και σαν τηλέφωνο; Και το γίνεται με το sar;
Link to comment
Share on other sites

Κάθε συσκευή έχει το δικό της θέμα. Προσπάθησε να απευθύνεσαι κάθε φορά στο αντίστοιχο.

 

Όσο αφορά το cellular, ναι υπάρχει κανονικά υποδοχή για κάρτα nano-SIM, μέσω της οποίας μπορείς να έχεις μόνο δεδομένα. Τηλεφωνικές υπηρεσίες ή SMS/MMS, δεν υποστηρίζονται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...