Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι το έχουν για κάντε μια δοκιμή και ανοίξτε 4 καρτέλες browser.

The verge

Insomnia

Skroutz

Neowin.

Κάντε εναλλαγή μεταξύ τους και πείτε ποια η εμπειρία που βιώνεται.

Επίσης αν το αφήσετε κανα 10 λεπτό με τα 4 ανοιχτά χωρίς τίποτα αλλο παράλληλα και ανοίγεται εκ νέου έχουν φορτώσει εκ νέου η έμειναν εκεί που τα αφήσατε.

 

Σας τα λέω διότι με το mini 2 αυτα τα 4 site παρουσιάζουν την μεγαλύτερη συχνότητα κρασάρισματος του browser η reload.

 

Πρέπει λόγω 2gb ram η εμπειρία να ειναι κατα πολύ καλύτερη απο ολα τα υπόλοιπα iPad με 1gb ram.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έκανα το τεστακι με τα site.

Αρχικά όλα τα φόρτωσε ακαριαία. Η μετάβαση από καρτέλα σε καρτέλα γίνεται με το πατησω το κουμπί. Δεν έχω ούτε καθυστέρηση ούτε κολλήματα .

Άφησα κάποια λεπτά τις καρτέλες στον Safari ανοιχτές και reload δεν έκανε σε καμία.ηταν εκει που τις άφησα οι σελίδες κανονικές και έτοιμες για περιήγηση.

Η αλήθεια ειναι πως ειχα ανοιχτό και το myphone αλλα και ακόμα ένα site ενημερωσης την ίδια στιγμή.

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το τεστακι με τα site.

Αρχικά όλα τα φόρτωσε ακαριαία. Η μετάβαση από καρτέλα σε καρτέλα γίνεται με το πατησω το κουμπί. Δεν έχω ούτε καθυστέρηση ούτε κολλήματα .

Άφησα κάποια λεπτά τις καρτέλες στον Safari ανοιχτές και reload δεν έκανε σε καμία.ηταν εκει που τις άφησα οι σελίδες κανονικές και έτοιμες για περιήγηση.

Η αλήθεια ειναι πως ειχα ανοιχτό και το myphone αλλα και ακόμα ένα site ενημερωσης την ίδια στιγμή.

 

Ωραιος:)

Αφού η εμπειρία που αποκομίζεις με το air 2 ειναι σημαντικά βελτιωμένη ειναι μονόδρομος για όσους θέλουν iPad γενικότερα.

Προς πολύ θετική κατεύθυνση η Apple αρκεί να δούμε ανάλογα και στη mini σειρα για όσους μια ενδιαφέρει η φορητότητα του και η βολικότητα του.

 

Κάποια στιγμή θα πάω και εγω σε μαγαζί να το περιεργάστω live.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται να έχει γίνει καλή δουλειά με το 2.. Δεν το μετάνιωσα που περίμενα τόσο καιρό για ένα ταμπλετ καθώς ήθελα να δώσω ναι μεν κάποια χρήματα αλλα να έχω και μια σωστή εμπειρία χρήσης .

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πηγα κι εγω στο iStorm Κολωνακιου,και δοκιμασα το Air 2,με το απλο Air.Kαι μαλιστα,ειχα παει το δικο μου,που το δουλευα σε Κοσμοτε 4G,αλλα βρηκα οτι ειχαν εκει αλλο ενα,που δουλευε με το δικο τους wifi.Οπως αυτο που ειχε και το 2 δηλαδη.

Εβαζα διαφορες σελιδες που συνηθως κατεβαζω εγω και με ταλαιπωρουν,πότε με το ενα,και ποτε με το αλλο,και κοιταγα διαφορες στο χρονο.

Το αποτελεσμα;Εντυπωσιακο,η διαφορά στην ταχυτητα,πολυ μεγαλη,πραγμα που με εκανε να παρω την αποφαση να το αγορασω λιαν συντομως.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Άρα καλα σου τα έλεγα..

Στο χέρι πως σου φάνηκε ? η οθονη?

Δεν το κοιταξα,κοιτα να δεις.Φτου σκουληκομερμηγκοτρυπα...

Βεβαια,ειχα και μια ατυχια,το οτι δεν δουλευε κανενα οταν πρωτοπηγα,γιατι ως φαινεται,κατι ειχε το δικτυο τους,και μετα που ξαναπηγα,το ξεχασα.:(

(Αν δεν δουλευε μονον το Air 2,θα ελεγα οτι μπορει να ηταν ελαττωματικο,αλλα δε δουλευε ουτε το απλο Air,που ειχαν ακριβως διπλα του.

Οταν λεω δεν δουλευαν,εννοω δεν εμπαιναν στο Ιντερνετ).

Θα πεταχτω αλλη μια φορα να το δω,και θα το βαλω να παιξει και τιποτα μουσικη,για να ακουσω και τον κραδασμο που γραφουν οτι εχει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο river west.τοχει το istorm.απλα φανταστικο.το χαζευα 15'.ανοιξα 4 καρτελες στο σαφαρι,minimize,μετα numbers ,αρχισα να γραφω εκει, ξανα minimize,σαφαρι και ολες οι καρτελες εκει χωρις redraw.εννοειται και αλλες εφαρμογες ανοικτες παραλληλα.σε σχεση με το air (που τοχε διπλα) φαινεται απιστευτα λεπτο (και αναρωτιομουν πως γινεται να γινει πιο λεπτο;)

Εβαλα και μουσικη στο τερμα.δονειται αλλα οχι τοσο ωστε να αποτελει προβλημα (κατα τη γνωμη μου).

Πιεσα και την οθονη και δεν ειδα καποια αλλοιωση.

Κατι πρεπει να γινει με τον αη βασιλη φετος.....

Ας μου στειλει και μενα κατι...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο river west.τοχει το istorm.απλα φανταστικο.το χαζευα 15'.ανοιξα 4 καρτελες στο σαφαρι,minimize,μετα numbers ,αρχισα να γραφω εκει, ξανα minimize,σαφαρι και ολες οι καρτελες εκει χωρις redraw.εννοειται και αλλες εφαρμογες ανοικτες παραλληλα.σε σχεση με το air (που τοχε διπλα) φαινεται απιστευτα λεπτο (και αναρωτιομουν πως γινεται να γινει πιο λεπτο;)

Εβαλα και μουσικη στο τερμα.δονειται αλλα οχι τοσο ωστε να αποτελει προβλημα (κατα τη γνωμη μου).

Πιεσα και την οθονη και δεν ειδα καποια αλλοιωση.

Κατι πρεπει να γινει με τον αη βασιλη φετος.....

Ας μου στειλει και μενα κατι...

Καταλαβα,με πριζωνεις κι αλλο.:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα,με πριζωνεις κι αλλο.:lol:

 

Εγω να δεις πως μπριζωνομαι...αλλα ηδη εχω στο προγραμμα κινητο για τη γυναικα.οποτε θαναι πολυ δυσκολο και κινητο και ipad...

Dum spiro spero...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω καποιον,που γνωριζει και το Air,αλλα και το Air 2,να αναφερει τη σχετικη συμπεριφορα τους,στο κατεβασμα βαριων σελιδων,αλλα και πως ειναι η εμπειρια απο το γραψιμο.Εχει αμεση ανταποκριση δηλαδη το πατημα του γραμματος,ή καθυστερει;Βαζει, απο λαθος, το τελικο σιγμα στη θεση του σκετου σιγμα;

Εγω,εχω το Air,και τα ρωταω,ετσι για να δω πως ειναι η διαφορα,μιας και δε βρηκα να υπαρχει δειγμα σε μαγαζι,ωστε να παω να το συγκρινω με το δικο μου.

 

Μιας και τα δουλευω διπλα διπλα, μερες τωρα, οι σελιδες κατεβαινουν με τον ιδιο τροπο! Δε βρισκω καποια διαφορα ταχυτητας... Ουτε στα reload εχει καποια διαφορα το 1 με το 2... Μονο στο ανοιγμα των εφαρμογων που το 2 δειχνει την διαφορα απο το 1!

 

Το "ς" συνεχιζει να εχει προβλημα σε ολες τις iOS συσκευες παντως, γιατι δεν ειναι θεμα συσκευης αλλα iOS!

 

Επισης με το Swype δεν υπαρχει το προβλημα πουθενα!

 

Όχι όχι ειναι η ίδια ανάλυση και στο αιρ2.

Αλλά ειναι αρκετά πιο απολαυστική με καλύτερη αντίθεση.. Πράγμα που παρατήρησε φίλος μου με το αιρ1 πριν το δω και εγω...

Το αιρ 2 πάντως με το antiglare coating. Που έχει η οθονη σίγουρα κάνει παρά πολύ καλή δουλειά στο θέμα των αντανακλάσεων..

 

Δεν εχει τοση διαφορα το antiglare παντως που να λες οτι ειναι κατι διαφορετικο στο ενα απο το αλλο!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα δουλευω διπλα διπλα, μερες τωρα, οι σελιδες κατεβαινουν με τον ιδιο τροπο! Δε βρισκω καποια διαφορα ταχυτητας... Ουτε στα reload εχει καποια διαφορα το 1 με το 2... Μονο στο ανοιγμα των εφαρμογων που το 2 δειχνει την διαφορα απο το 1!

 

Το "ς" συνεχιζει να εχει προβλημα σε ολες τις iOS συσκευες παντως, γιατι δεν ειναι θεμα συσκευης αλλα iOS!

 

Επισης με το Swype δεν υπαρχει το προβλημα πουθενα!

 

Δεν εχει τοση διαφορα το antiglare παντως που να λες οτι ειναι κατι διαφορετικο στο ενα απο το αλλο!!!

Εγω,ειχα παει χθες στο iStorm Κολωνακιου,και τα συνεκρινα σε σελιδες,τοσο με το δικο μου Air,που δουλευε με Κοσμοτε 4G,οσο και με το δικο τους Air,που δουλευε με το wifi ,με το οποιο δουλευε και το Air 2.

Μετρησα χρονους κατεβασματος της ιδιας σελιδας,και το αποτελεσμα ηταν συγκλονιστικα υπερ του 2.Δηλαδη,μπορει να μετρουσα 3 sec ,για το 2,και 13 sec για το απλό!

Τις παρατηρησεις,τις εκανα πολλες φορες,σε ολες τις σελιδες που κατεβαζω συνηθως.

Επειδη ομως οι δικες σου παρατηρησεις,ερχονται σε αντιθεση με τις δικες μου,θα ξαναπαω να το ξαναελεγξω.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και γω , δεν άντεξα.... :D

Θα κοιτάξω να κάνω και μια επέκταση εγγύησης από το κατάστημα γιατί με βλέπω να το κρατάω για 2-3 χρονάκια!

Θα σας πω εντυπώσεις όταν το πάρω! (Στο κατάστημα πάντως που το περιεργάστηκα για αρκετή ώρα με έβαλε σε σκέψεις να το τραβήξω με το καλώδιο ασφαλείας που έχουν και να τρέξω προς το σπίτι μου! :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Εγω,ειχα παει χθες στο iStorm Κολωνακιου,και τα συνεκρινα σε σελιδες,τοσο με το δικο μου Air,που δουλευε με Κοσμοτε 4G,οσο και με το δικο τους Air,που δουλευε με το wifi ,με το οποιο δουλευε και το Air 2.

Μετρησα χρονους κατεβασματος της ιδιας σελιδας,και το αποτελεσμα ηταν συγκλονιστικα υπερ του 2.Δηλαδη,μπορει να μετρουσα 3 sec ,για το 2,και 13 sec για το απλό!

Τις παρατηρησεις,τις εκανα πολλες φορες,σε ολες τις σελιδες που κατεβαζω συνηθως.

Επειδη ομως οι δικες σου παρατηρησεις,ερχονται σε αντιθεση με τις δικες μου,θα ξαναπαω να το ξαναελεγξω.:)

 

Έλεγξε το διότι αν δεν έχει διαφορά σε ταχύτητα τουλάχιστον ένα 30-40% σε browsing δεν έχει νόημα.

Το σκέφτομαι και εγω,θα το δω και ο ίδιος μιας και θα έχω το mini retina μαζί μου να συγκρίνω live.

Αλλα μόνο αν η εμπειρία χρήσης έχει αυξηθεί σημαντικά αλλιώς ούτε στο εκατομμύριο.

Το προβλημα διαχρονικά στα iPad ήταν τα κρέμασματα και τα reload στους browser.

Αν δεν έχουν φύγει οριστικά και αμετάκλητα απο εμένα άκυρο απο τα αποδυτήρια.

Δεν φτάνει που τα τιμολογούν στο Θεό άμα η εμπειρία ειναι κατα το ήμισυ να τα βράσω ολα τα υπόλοιπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το χτύπησα και γω , δεν άντεξα.... :D

Θα κοιτάξω να κάνω και μια επέκταση εγγύησης από το κατάστημα γιατί με βλέπω να το κρατάω για 2-3 χρονάκια!

Θα σας πω εντυπώσεις όταν το πάρω! (Στο κατάστημα πάντως που το περιεργάστηκα για αρκετή ώρα με έβαλε σε σκέψεις να το τραβήξω με το καλώδιο ασφαλείας που έχουν και να τρέξω προς το σπίτι μου! :lol: )

Τσέκαρε αν έχεις καμία προσφορά σε επέκταση εγγύησης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα διαχρονικά στα iPad ήταν τα κρέμασματα και τα reload στους browser.

 

Δεν φταινε τα iPad αλλα το iOS!

 

Εγω,ειχα παει χθες στο iStorm Κολωνακιου,και τα συνεκρινα σε σελιδες,τοσο με το δικο μου Air,που δουλευε με Κοσμοτε 4G,οσο και με το δικο τους Air,που δουλευε με το wifi ,με το οποιο δουλευε και το Air 2.

Μετρησα χρονους κατεβασματος της ιδιας σελιδας,και το αποτελεσμα ηταν συγκλονιστικα υπερ του 2.Δηλαδη,μπορει να μετρουσα 3 sec ,για το 2,και 13 sec για το απλό!

Τις παρατηρησεις,τις εκανα πολλες φορες,σε ολες τις σελιδες που κατεβαζω συνηθως.

Επειδη ομως οι δικες σου παρατηρησεις,ερχονται σε αντιθεση με τις δικες μου,θα ξαναπαω να το ξαναελεγξω.:)

 

Μηπως η διαφορα ομως εχει να κανει με το 4G και το WiFi και οχι με τις συσκευες;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω αυτα που εισπράττω.

Μόνο αυτό με ενδιαφέρει και βάση αυτού κρίνω και αποφασίζω για ολα τα προϊόντα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταινε τα iPad αλλα το iOS!

 

 

 

Μηπως η διαφορα ομως εχει να κανει με το 4G και το WiFi και οχι με τις συσκευες;

...θεωρεις οτι αν αλλαξει το 8.1,θα αλλαξει και η συμπεριφορα,ή ειναι κατι βαθυτερο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα! αν για τις οποιες δυσλειτουργιες φταιει το λογισμικο, τοτε πρεπει να στρωσουν τον απαυτο τους κατω και να το φτιαξουν να δουλευει χωρις reload χωρις crashαρσιματα κλπ!

 

παιζω ενα παιχνιδι απο την εποχη του iPad2! σε συγκεκριμενες στιγμες παντα κολαει! δεν τους φταιει το iOS6/7/8 αφου παντα ειχε θεματακια φταιει η εταιρεια του!

 

το ιδιο και για την apple! το iOS6 ποτε δεν εκανε reload στον σαφαρι, αλλα ξεκινησε με το iOS7!

 

ουτε η μνημη φταιει για οσους την εκραζαν τοσο καιρο!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα πάντως η antiglare επίστρωση έχει αρκετή διαφορά ειδικά έξω αλλα και μέσα στο σπίτι. Τι να πω μπορεί να φταίει ο υψηλός φωτισμός που έχω στο σπίτι πάντως έξω μπορείς να χρησιμοποιήσεις το 2 αξιοπρεπέστατα σε αρκετά χαμηλότερη φωτεινότητα από το 1 και να βλέπεις μια χαρά.. Πάντως και εγω βρίσκω αρκετά μεγάλη την απόκτηση σε φόρτωμα σελίδας που αναφέρθηκε. Ειναι ένα τσικ ποιο γρήγορο αλλα δεν νομίζω να πιάνει τέτοια διαφορα..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα πάντως η antiglare επίστρωση έχει αρκετή διαφορά ειδικά έξω αλλα και μέσα στο σπίτι. Τι να πω μπορεί να φταίει ο υψηλός φωτισμός που έχω στο σπίτι πάντως έξω μπορείς να χρησιμοποιήσεις το 2 αξιοπρεπέστατα σε αρκετά χαμηλότερη φωτεινότητα από το 1 και να βλέπεις μια χαρά.. Πάντως και εγω βρίσκω αρκετά μεγάλη την απόκτηση σε φόρτωμα σελίδας που αναφέρθηκε. Ειναι ένα τσικ ποιο γρήγορο αλλα δεν νομίζω να πιάνει τέτοια διαφορα..

 

Καλημέρα και απο εμένα θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο παραπάνω ότι για εμένα προσωπικά που είχα και τα 2 διαδοχικά -ipad4 τώρα air σε σχέση με το ipad air 2 του γείτονα απο USA , δύο θέματα είναι αυτά τα οποία είναι αισθητά βελτιωμένα

1. H θέαση γενικά της οθόνης μέσα και έξω απο το σπίτι κυρίως στο νεο ipad air 2 είναι αρκετά βελτιωμένη θα το πώ όπως το αισθάνομαι ρε παιδί μου εδώ και ένα χρόνο για το ipad air δεν είναι τόσο μπουκωμένη σαν χλωμή κάπως σε χαμηλή φωτεινότητα .

2. Μια διαφορά στόν τρόπο που βγαίνει ο ήχος απο το ipad είναι ποιό δυνατός και για μένα όχι απόλυτα ποιο καθαρός .

 

Οσο αφορά τώρα τα υπόλοιπα που έχουν αναφερθεί απο τα παιδιά παραπάνω η γνώμη μου είναι η παρακάτω ΝΑΙ το ipad air 2 είναι στημένο ένα σκαλί πάνω απο το air ποιός φρέσκος επεξεργαστής + 2 GB ram αυτό όμως δεν μπορείς να το συγκρίνεις σε μαγαζιά με κοινό Wifi , μπορείς να το συγκρίνεις στο σπίτι με το wifi το ένα δίπλα στο άλλο , εγώ το έκανα απο περιέργεια και αποκόμισα μια μικρή διαφορα στο άνοιγμα το οποίο ωφείλεται στο push του επεξεργαστή και στην διαχείρηση που κάνει .

Αρα τελικά για μένα προσωπικά δεν θα μεταβώ στο ipad air 2 όχι γιατί το air είναι το ίδιο ή παρόμοιο με το air 2 και τι να το κάνω αλλά γιατί κρίνω ότι κάνω αρκετα ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ - ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ την δουλειά μου με το air (office - mail - browsing) για αυτα που τα θέλω και το πήρα αλλά όλα είναι υποκειμενικά και εξαρτώνται απο πολούς παράγοντες . Τελικά προσωπικά αυτός που δεν έχει να το πάρει , με το τα προηγούμενα του air NAI έχει διαφορά , σε όσους έχουν air στήν ζυγαριά πρέπει να βάλει καποιος και την ερώτηση Γιατί το θέλω το ipad ?

 

Συγνώμη για την μακροσκελή ανάρτηση .

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σημερα!

Το πρώτο μου ταμπλετ και η πρώτη μου Apple συσκευή!

Σαν πρώτη εντύπωση... Φανταστικό!

Είναι πολύ λεπτό, πιο λεπτό και από κορυφαία κινητά (πχ το galaxy S4 μου) και όχι μόνο στους αριθμούς, η αίσθηση στο χέρι φαίνεται.

Πολύ γρήγορο και καλή οθόνη όχι κάτι εντυπωσιακό (είμαι fan των superamoled)

 

Μείον το ηχείο... Παρόλο που είναι δυνατό, τρίζει η συσκευή.

Αυτά για την ώρα

Edited by kourou13
fan αντί θα
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σημερα!

Το πρώτο μου ταμπλετ και η πρώτη μου Apple συσκευή!

Σαν πρώτη εντύπωση... Φανταστικό!

Είναι πολύ λεπτό, πιο λεπτό και από κορυφαία κινητά (πχ το galaxy S4 μου) και όχι μόνο στους αριθμούς, η αίσθηση στο χέρι φαίνεται.

Πολύ γρήγορο και καλή οθόνη όχι κάτι εντυπωσιακό (είμαι θα των superamoled)

 

Μείον το ηχείο... Παρόλο που είναι δυνατό, τρίζει η συσκευή.

Αυτά για την ώρα

 

καλοριζικο!

 

παιδες ερωτηση!

τελικα πανω απο 11 ωρες usage τις βγαζει;

Δεν ζηταω πανω απο 14 που κανει το air 1.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σημερα!

Το πρώτο μου ταμπλετ και η πρώτη μου Apple συσκευή!

Σαν πρώτη εντύπωση... Φανταστικό!

Είναι πολύ λεπτό, πιο λεπτό και από κορυφαία κινητά (πχ το galaxy S4 μου) και όχι μόνο στους αριθμούς, η αίσθηση στο χέρι φαίνεται.

Πολύ γρήγορο και καλή οθόνη όχι κάτι εντυπωσιακό (είμαι fan των superamoled)

 

Μείον το ηχείο... Παρόλο που είναι δυνατό, τρίζει η συσκευή.

Αυτά για την ώρα

Kaνε το εξης.Γυρισε το αναποδα,αφου πρωτα το εχεις βαλει να παιζει κατι,σε ενταση που ακουγεται το τριξιμο.Κατοπιν,ψαχουλεψε με το χερι σου την πλατη του,ελαφρα ομως,ωστε να νοιωσεις τους κραδασμους του αλουμινιου,και ψαξε να βρεις το σημειο εκεινο που δονειται περισσοτερο.Τοτε,πιεσε το πιο δυνατα,προσπαθωντας να σταματησεις τον κραδασμο,και δες αν αλλαζει τιποτα στον παραμορφωμενο ηχο.

Αν αλλαζει,κολλα ενα σελλοτειπ εκει,και ακουσε το παλι.Αν σταματησει,τόλυσες το προβλημα.Αν υπαρχει και αλλο σημειο που δονειται πολυ,κολλα κι εκει ενα σελλοτειπ.

Αν ειναι ασημενιο το καπακι,δε νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να βγαλει μπογια με το σελλοτειιπ,αφου δεν ειναι βαμμενο.

Τελικα,ας γραψει και κανας αλλος τις εντυπωσεις του απο τη συγκριση του παλιου και του καινουριοου Air,ετσι να δουμε καλυτερα,προσπαθωντας να κατεβασετε βαριες σελιδες,που εχουν πολλες φωτογραφιες,γιατι εκει θα δειτε διαφορά,αν υπαρχει διαφορά.

Εγω κατεβαζα "το Βημα","247news","σκαι","myphone",και "adsl.gr".

Kαλά ...πειράματα.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της μπαταρίας εγω Με βαριά χρήση παίζοντας παιχνίδια και έχοντας ένα μόνιμα να τρέχει στο παρασκήνιο.πολυ Video YouTube και streaming εκπομπής καμία ώρα FaceTime imessage Skype όλη μέρα και κατέβασμα/απεγκατάσταση εφαρμογών, που ειναι μια τυπική καθημερινή χρήση εμένα μου βγάζει εκεί στο δεκάωρο άντε και κανενα τέταρτο πάνω από το δεκάωρο. Δεν έχω δει παραπάνω ποτέ .

 

Σήμερα για παραδειγμα που δεν παίζω τα games έχω 86% με 2 ώρες και 24 λεπτά χρήσης.

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη εντυπωση οσον αφορα την μπαταρια.

Το ανοιξα στις 12 και κατι και ειχε 92% και στις 8 και κατι πηγε στο 5%!

Ναι του αλλαξα τα φωτα:lol::lol::lol:

Youtube videos σε 720ρ και 1080ρ, facetιme και skype κανα μισαωρο, ειδα τηλεοραση αλλο τοσο, αρκετο serfing και περιηγηση στο appstore για εφαρμογες (καλα ολα paid ειναι εκει?). Παιχνιδια δεν επαιξα.

Ωρα να το αφησω ησηχο για την πρωτη φορτιση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...