Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά, θα σας πω την γνώμη μου για το μαραφέτι μιας και το έχω στα χέρια μου εδώ και λίγες μέρες...

Πρώτα απ' όλα είναι προσωπική γνώμη και ζητάω συγνώμη αν προσβάλω κάποιον που το υποστηρίζει θερμά!

Επίσης να πω ότι είμαι ψιλοApple fan μιας και πολλά χρόνια έχουν περάσει από τα χέρια μου σχεδόν ΌΛΑ της σειράς!

Στο ζουμί τώρα! Πιστεύω πως το συγκεκριμένο μοντέλο είναι το χειρότερο που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή...

Ο ήχος τους είναι απλά ΤΡΑΓΙΚΟΣ!! Αν τον βάλεις πάνω από την μέση (που είναι το φυσιολογικό), νομίζεις πως φαλτσάρει κάποιος από τις τρυπούλες! Αν δεν το βάλεις και σε θήκη, τότε ακόμα χειρότερα μιας και νιώθεις και ένα βουητό/μπάσο στο χέρι!

Η οθόνη είναι ΜΕΤΡΙΑ, με ξεθωριασμένα χρώματα και ένα μουντό κιτρινωπό άσπρο! Δηλαδή έλεος, βλέπεις το ντέμο στο μαγαζί με ολόλευκο άσπρο και ανοίγεις το δικό σου και είναι λες και έχεις πάρει κάνα κινέζικο τάμπλετ που το είχαν στον ήλιο με την οθόνη ανοιχτή και έχει ξεθωριάσει/κιτρινίσει κάπως!

Μετά πάμε στο τεχνικό μέρος που δεν είναι άλλο από το γνωστό θέμα της παραμόρφωσης της οθόνης στα δεξιά όταν το πιάσεις στο σημείο αυτό! Να πω φυσικά ότι είναι γελοίο να το ζουλήξεις (ισχύει και γενικά αυτό για συσκευές) κάτι για να βρεις πρόβλημα, ΑΛΛΑ μιλάμε για απλό άγγιγμα! Δεν ξέρω τι έχει τύχει σε άλλους, αλλά στο δικό μου όταν απλά το κρατάω με το ένα χέρι (με το δεξί) , τότε κάνει την παραμόρφωση! Και μιλάμε για μια συσκευή που κάνει 639 ευρώ!

Τέλος δεν ξέρω τι παίζει με τις δαχτυλιές, αλλά πρώτη φορά παίρνω τάμπλετ στην ζωή μου που μαζεύει τόσες και μάλιστα φεύγουν πολύ δύσκολα με κάποιο πανάκι! Το καλό είναι τουλάχιστον πως τώρα ΔΕΝ νιώθεις την αίσθηση της πλαστικούρας/οθόνης που σου άφηνε το προηγούμενο air!

Ήταν η χειρότερη αγορά που έχω κάνει ποτέ! Άδικα λεφτά... :(

Υ.γ. ... ξαναλέω, είναι απλά η γνώμη μου με σταρατα λόγια και χωρίς παρωπίδες!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά, θα σας πω την γνώμη μου για το μαραφέτι μιας και το έχω στα χέρια μου εδώ και λίγες μέρες...

Πρώτα απ' όλα είναι προσωπική γνώμη και ζητάω συγνώμη αν προσβάλω κάποιον που το υποστηρίζει θερμά!

Επίσης να πω ότι είμαι ψιλοApple fan μιας και πολλά χρόνια έχουν περάσει από τα χέρια μου σχεδόν ΌΛΑ της σειράς!

Στο ζουμί τώρα! Πιστεύω πως το συγκεκριμένο μοντέλο είναι το χειρότερο που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή...

Ο ήχος τους είναι απλά ΤΡΑΓΙΚΟΣ!! Αν τον βάλεις πάνω από την μέση (που είναι το φυσιολογικό), νομίζεις πως φαλτσάρει κάποιος από τις τρυπούλες! Αν δεν το βάλεις και σε θήκη, τότε ακόμα χειρότερα μιας και νιώθεις και ένα βουητό/μπάσο στο χέρι!

Η οθόνη είναι ΜΕΤΡΙΑ, με ξεθωριασμένα χρώματα και ένα μουντό κιτρινωπό άσπρο! Δηλαδή έλεος, βλέπεις το ντέμο στο μαγαζί με ολόλευκο άσπρο και ανοίγεις το δικό σου και είναι λες και έχεις πάρει κάνα κινέζικο τάμπλετ που το είχαν στον ήλιο με την οθόνη ανοιχτή και έχει ξεθωριάσει/κιτρινίσει κάπως!

Μετά πάμε στο τεχνικό μέρος που δεν είναι άλλο από το γνωστό θέμα της παραμόρφωσης της οθόνης στα δεξιά όταν το πιάσεις στο σημείο αυτό! Να πω φυσικά ότι είναι γελοίο να το ζουλήξεις (ισχύει και γενικά αυτό για συσκευές) κάτι για να βρεις πρόβλημα, ΑΛΛΑ μιλάμε για απλό άγγιγμα! Δεν ξέρω τι έχει τύχει σε άλλους, αλλά στο δικό μου όταν απλά το κρατάω με το ένα χέρι (με το δεξί) , τότε κάνει την παραμόρφωση! Και μιλάμε για μια συσκευή που κάνει 639 ευρώ!

Τέλος δεν ξέρω τι παίζει με τις δαχτυλιές, αλλά πρώτη φορά παίρνω τάμπλετ στην ζωή μου που μαζεύει τόσες και μάλιστα φεύγουν πολύ δύσκολα με κάποιο πανάκι! Το καλό είναι τουλάχιστον πως τώρα ΔΕΝ νιώθεις την αίσθηση της πλαστικούρας/οθόνης που σου άφηνε το προηγούμενο air!

Ήταν η χειρότερη αγορά που έχω κάνει ποτέ! Άδικα λεφτά... :(

Υ.γ. ... ξαναλέω, είναι απλά η γνώμη μου με σταρατα λόγια και χωρίς παρωπίδες!

 

 

Μόλις πήρα μια θήκη και μπορώ να πω ότι το θέμα του ήχου βελτιώθηκε,.. Εννοώ ότι χωρίς θήκη πάει κάποιος για εξέταση parkinson's

Κιτρινωπη οθόνη δεν έχω...ευτυχώς !

Για τα νερά στην δεξι μέρος της οθόνης , μου το κάνει αν πιέσω αρκετά.. Αλλά δεν χρειάζεται να πιέσω τόσο στο κράτημα ή πάτημα ...

Αν όμως με ρωτήσει κάποιος αν τελικά αξίζει για 639 γιούρια θα πω με βεβαιότητα όχι γιατί περίμενα και στις μικρολεπτομέρειες να ειναι άψογο.

Αυτά και από μένα..

Link to comment
Share on other sites

Nα πω και εγώ κάτι που δεν το εχω ξαναδεί σε συσκευή απο τις δεκάδες που εχουν περάσει απο τα χεράκια μου

Είναι δεύτερη φορά που το παρατηρώ και στο interneτ εχει γίνει θέμα

Οταν εχω τη συσκευή στη φόρτιση και νομίζω οταν είναι στο 100% και το πιάσω απο τη πλάτη νοιώθω ενα πως να το πω...σαν ελαφρύ.....ηλεκτροσόκ...σαν να νοιώθεις στα δάχτυλα ενα μούδιασμα...δεν μπορω να το περιγράψω αλλιώς.......πως καμμιά φορά στα παλιά αυτοκίνητα που οταν δεν είχε γείωση το αμάξι και ακουμπαγαμε τη πόρτα και σαν μας χτύπαγε το ρεύμα ?...δεν μπορω να το περιγράψω καλά..ας κάνει τη δοκιμή αυτη καποιος και οταν ειναι στο 100% φορτισμένο και χωρίς να το βγάλει απο τη μπρίζα να το πιασει απο τη πλάτη αν νοιώθει κάτι στα χέρια του

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Nα πω και εγώ κάτι που δεν το εχω ξαναδεί σε συσκευή απο τις δεκάδες που εχουν περάσει απο τα χεράκια μου

Είναι δεύτερη φορά που το παρατηρώ και στο interneτ εχει γίνει θέμα

Οταν εχω τη συσκευή στη φόρτιση και νομίζω οταν είναι στο 100% και το πιάσω απο τη πλάτη νοιώθω ενα πως να το πω...σαν ελαφρύ.....ηλεκτροσόκ...σαν να νοιώθεις στα δάχτυλα ενα μούδιασμα...δεν μπορω να το περιγράψω αλλιώς.......πως καμμιά φορά στα παλιά αυτοκίνητα που οταν δεν είχε γείωση το αμάξι και ακουμπαγαμε τη πόρτα και σαν μας χτύπαγε το ρεύμα ?...δεν μπορω να το περιγράψω καλά..ας κάνει τη δοκιμή αυτη καποιος και οταν ειναι στο 100% φορτισμένο και χωρίς να το βγάλει απο τη μπρίζα να το πιασει απο τη πλάτη αν νοιώθει κάτι στα χέρια του

Bαλε ενα ηλεκτρικο κατσαβιδ πανω στο αλουμινιο,ι να δεις,αναβει;Και μετα,αλλαξε πολικοτητα στην πριζα που παει στο ρευμα και ξανακαντο.

Edited by Itchrist86

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Bαλε ενα ηλεκτρικο κατσαβιδ πανω στο αλουμινιο,ι να δεις,αναβει;Και μετα,αλλαξε πολικοτητα στην πριζα που παει στο ρευμα και ξανακαντο.

Δοκίμασα πάλι τώρα και το άφησα να ξαναπάει στο 100%..τώρα δεν το έκανε....δεν μπορώ να καταλάβω ...παίζει να είναι η πολικότητα ;θα πάρω ένα κατσαβίδι τέτοιο να έχω ....αλλά εάν το κάνει όποτε θέλει αυτό δεν βγάζω άκρη

Link to comment
Share on other sites

Nα πω και εγώ κάτι που δεν το εχω ξαναδεί σε συσκευή απο τις δεκάδες που εχουν περάσει απο τα χεράκια μου

Είναι δεύτερη φορά που το παρατηρώ και στο interneτ εχει γίνει θέμα

Οταν εχω τη συσκευή στη φόρτιση και νομίζω οταν είναι στο 100% και το πιάσω απο τη πλάτη νοιώθω ενα πως να το πω...σαν ελαφρύ.....ηλεκτροσόκ...σαν να νοιώθεις στα δάχτυλα ενα μούδιασμα...δεν μπορω να το περιγράψω αλλιώς.......πως καμμιά φορά στα παλιά αυτοκίνητα που οταν δεν είχε γείωση το αμάξι και ακουμπαγαμε τη πόρτα και σαν μας χτύπαγε το ρεύμα ?...δεν μπορω να το περιγράψω καλά..ας κάνει τη δοκιμή αυτη καποιος και οταν ειναι στο 100% φορτισμένο και χωρίς να το βγάλει απο τη μπρίζα να το πιασει απο τη πλάτη αν νοιώθει κάτι στα χέρια του

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου ποιά θήκη πήρες και αν γίνεται απο πού ?..εχω φάει τον τόπο και δεν βρήκα τίποτα

Ευχαριστώ

 

Φίλε να σου πω την αλήθεια 1 χρόνο και βάλε είχα αυτό το πρόβλημα.

Με χτυπούσε το λιγο ρεύμα στο iMac και στο iPhone και έλεγα δεν γινεται να έχουν κανει τόσο πατάτα και να έχουν διαρροή οι συσκευές.

Μια μέσα μου ήρθε η ΘΕΙΑ φώτιση να δω μήπως εχει θέμα η μπριζα.

Τι να δω. Απο τα δυο σίδερα της γείωσης το πάνω και κάτω δηλαδή το ενα ηταν πατημένο μέσα και δεν έκανε επαφή το πολύμπριζο για να γινει σωστά η γείωση.

Κατέβασα γενικό έφερα στην θέση του το σίδερο σύνδεσα το πολύμπριζο και ως δια μαγείας όλα δουλεύουν καλά απο τοτε.

Ρώτησα έναν καθηγητή στο σχολείο και μου ειπε οτι όταν δεν εχει γείωση γινεται γείωση το πλαίσιο της συσκευής.

Κάτι αντίστοιχο έχεις κι εσυ.

Η άλλαξε μπριζα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ανάλογο ήθελα να πω και εγω αλλα με πρόλαβε ο φίλος από πάνω.. Δοκίμασε το φίλε μου και το πρόβλημα σου θα λυθεί σίγουρα ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα περί θηκών μετεφέρθησαν στο σωστό θέμα:

[Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια κτλ

 

Συνεχίστε εκεί τη συζήτηση σας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο σε όλους τους κατόχους (νυν και μελλοντικούς :D )

Ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.

1. Η οθόνη πώς τα πάει με το διάβασμα βιβλίων; δηλ ποση ώρα μπορεί να διαβάσει κάποιος χωρίς να νιώθει ενόχληση στα μάτια;

2. Εκτός σπιτιού πώς το μεταφέρετε; οκ προφανώς πρέπει να υπάρχει θήκη, αλλά δεν είναι πολύ ασφαλές να το κρατάμε στο χέρι. Σε τσάντα με άλλα πράγματα μπαίνει ή υπάρχει φόβος για γρατζουνιές εκεί που δεν καλύπτει η θήκη;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο σε όλους τους κατόχους (νυν και μελλοντικούς :D )

Ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.

1. Η οθόνη πώς τα πάει με το διάβασμα βιβλίων; δηλ ποση ώρα μπορεί να διαβάσει κάποιος χωρίς να νιώθει ενόχληση στα μάτια;

2. Εκτός σπιτιού πώς το μεταφέρετε; οκ προφανώς πρέπει να υπάρχει θήκη, αλλά δεν είναι πολύ ασφαλές να το κρατάμε στο χέρι. Σε τσάντα με άλλα πράγματα μπαίνει ή υπάρχει φόβος για γρατζουνιές εκεί που δεν καλύπτει η θήκη;

Ευχαριστώ!!

 

Καλησπέρα φίλε μου ..

1)Εμενα η οθονη του δεν με κουράζει όση ώρα και αν εχει τύχει να την χρησιμοποιήσω η να κάνω κάποια εργασία ..αν προσαρμόσεις σωστά την φωτεινότητα δε νομιζω να έχεις θεμα... ( εμενα με κουράζουν οι amoled αν και μου αρέσουν τα εντυπωσιακά τους χρώματα ).

 

2) εγω έχω πάρει μια θήκη τύπου φάκελος που από έξω ειναι σαν καουτσούκ όποτε και να πέσει δεν τρέχει τιποτα.. Μεχρι να πάρω την smart case το έχω γυμνό... Γενικά πάντως θα σου πρωτεΐνη μια θήκη τέτοιου τύπου ( smart case ) για να προστατεύετε μπρος πίσω η συσκευη... Τώρα για τσάντα δε θα το συνιστούσα γιατί να ρισκάρεις γρατζουνιές σε οθονη και πίσω σασί για το τιποτα ;

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου ..

1)Εμενα η οθονη του δεν με κουράζει όση ώρα και αν εχει τύχει να την χρησιμοποιήσω η να κάνω κάποια εργασία ..αν προσαρμόσεις σωστά την φωτεινότητα δε νομιζω να έχεις θεμα... ( εμενα με κουράζουν οι amoled αν και μου αρέσουν τα εντυπωσιακά τους χρώματα ).

 

2) εγω έχω πάρει μια θήκη τύπου φάκελος που από έξω ειναι σαν καουτσούκ όποτε και να πέσει δεν τρέχει τιποτα.. Μεχρι να πάρω την smart case το έχω γυμνό... Γενικά πάντως θα σου πρωτεΐνη μια θήκη τέτοιου τύπου ( smart case ) για να προστατεύετε μπρος πίσω η συσκευη... Τώρα για τσάντα δε θα το συνιστούσα γιατί να ρισκάρεις γρατζουνιές σε οθονη και πίσω σασί για το τιποτα ;

 

Φίλη είμαι ;)

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, με συγχωρείς δεν το πρόσεξα , λάθος μου ..

Αφού ειςαι γυναίκα λοιπόν αν έχεις καμία ωραία τσάντα με θήκες κλπ και βάζεις σε μια από αυτές μονο το ipad και τιποτα άλλο νομιζω θα δεν θα έχεις πρόβλημα ...

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου ..

1)Εμενα η οθονη του δεν με κουράζει όση ώρα και αν εχει τύχει να την χρησιμοποιήσω η να κάνω κάποια εργασία ..αν προσαρμόσεις σωστά την φωτεινότητα δε νομιζω να έχεις θεμα... ( εμενα με κουράζουν οι amoled αν και μου αρέσουν τα εντυπωσιακά τους χρώματα ).

 

2) εγω έχω πάρει μια θήκη τύπου φάκελος που από έξω ειναι σαν καουτσούκ όποτε και να πέσει δεν τρέχει τιποτα.. Μεχρι να πάρω την smart case το έχω γυμνό... Γενικά πάντως θα σου πρωτεΐνη μια θήκη τέτοιου τύπου ( smart case ) για να προστατεύετε μπρος πίσω η συσκευη... Τώρα για τσάντα δε θα το συνιστούσα γιατί να ρισκάρεις γρατζουνιές σε οθονη και πίσω σασί για το τιποτα ;

 

Καλησπέρα, για το πόσες ώρες μπορείς να διαβάζεις ειναι υποκειμενικό. για να απαντήσω... ειναι πολύ ξεκούραστη για μένα... Σε σύγκριση με ένα iPad 2 που είχα... Η ανάλυση της ειναι μια χαρά και η φωτεινότητα ειναι οκ ...

 

Για το θέμα της θήκης κοιτά να πάρεις κάτι που να καλύπτει και το εμπρός και το πίσω μέρος...προσωπικά έχω smart case και ειναι ότι πρέπει..

 

Αυταααα......:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο σε όλους τους κατόχους (νυν και μελλοντικούς :D )

Ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.

1. Η οθόνη πώς τα πάει με το διάβασμα βιβλίων; δηλ ποση ώρα μπορεί να διαβάσει κάποιος χωρίς να νιώθει ενόχληση στα μάτια;

2. Εκτός σπιτιού πώς το μεταφέρετε; οκ προφανώς πρέπει να υπάρχει θήκη, αλλά δεν είναι πολύ ασφαλές να το κρατάμε στο χέρι. Σε τσάντα με άλλα πράγματα μπαίνει ή υπάρχει φόβος για γρατζουνιές εκεί που δεν καλύπτει η θήκη;

Ευχαριστώ!!

Να παιξεις με τη φωτεινοτητα,κατεβαζοντας την πολυ,γιατι αλλοιως ενοχλει.Το εψαξα αρκετα το θεμα γιατι κι εμενα με ενοχλουσε.Την εχω βαλει πολύ κατω απο τη μεση.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι που θημηθηκα τωρα.

Απο αυτους που ειχαν το Air,και πηραν το Air 2,τι βλεπουν για το iOS 8.1.1 σε σχεση με τα δυο αυτα μηχανακια;

Ρωταω,γιατι για το Air,εχουν γραφτει πολλα,για την ταλαιπωρία που υφισταται απο το 8.Το ιδιο γινεται και με το Αir 2;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι που θημηθηκα τωρα.

Απο αυτους που ειχαν το Air,και πηραν το Air 2,τι βλεπουν για το iOS 8.1.1 σε σχεση με τα δυο αυτα μηχανακια;

Ρωταω,γιατι για το Air,εχουν γραφτει πολλα,για την ταλαιπωρία που υφισταται απο το 8.Το ιδιο γινεται και με το Αir 2;

 

Τι ταλαιπωρια δηλαδη υφιστανται οι χρηστες του air1? Μαζι τα δουλευω αρκετο καιρο τωρα και δεν ειδα καμια διαφορα που να με ενοχλησε στο 1!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Τι ταλαιπωρια δηλαδη υφιστανται οι χρηστες του air1? Μαζι τα δουλευω αρκετο καιρο τωρα και δεν ειδα καμια διαφορα που να με ενοχλησε στο 1!

Το οτι αρνειται να λκατεβαζει τις σελιδες,ενω παλια δεν το εκανε,πως σου φαινεται;

Και μαλιστα,πηγα στο iStorm και το ειπα,και η απαντηση ηταν οτι φταιει το 8.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι αρνειται να λκατεβαζει τις σελιδες,ενω παλια δεν το εκανε,πως σου φαινεται;

Και μαλιστα,πηγα στο iStorm και το ειπα,και η απαντηση ηταν οτι φταιει το 8.

 

Δεν κρινω την απαντηση του istorm. Κρινω οτι δεν βλεπω διαφορα απο το 1 στο 2! Με το ιδιο λειτουργικο παντα! Αν με την 7 ηταν καλυτερα, δεν το θυμαμαι!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήμουν πριν λίγο στο public στην Θεσσαλονίκη και κοιταζα το air2. Μπορώ να πω ότι τλκ αυτό με τα στίγματα στην οθόνη ισχύει στο έπακρο. Ισχύει όμως μόνο στη δεξιά πλευρά όπως κοιτάμε και για ολόκληρη την κάθετη της. Αριστερά όσο και αν το πιεσα δεν εμφάνισε τπτ. Απλό κράτημα έκανα δεξιά όχι κάτι ιδιαίτερο.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω πια με αυτο το θεμα ..θα πάω σε καποιο κατάστημα να το τσεκάρω μήπως και έπεσα σε έλατοματικη συσκευη και δεν κανει την παραμόρφωση ..:p:p

Αστιευομαι φυσικά... Αλλα δεν μπορω να καταλάβω στο δικο μου για να το κανει αυτο πρέπει να ΘΕΛΩ να το κανει... Στην πραγματική χρήση δεν θα συμβεί ποτέ... Και στο λαπτοπ μου με παραπανω πίεση θα κανει παραμόρφωση..υπάρχει όμως λόγος να ασκήσω παραπανω πίεση στην οθονη οποιουδήποτε μηχανήματος ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω πια με αυτο το θεμα ..θα πάω σε καποιο κατάστημα να το τσεκάρω μήπως και έπεσα σε έλατοματικη συσκευη και δεν κανει την παραμόρφωση ..:p:p

Αστιευομαι φυσικά... Αλλα δεν μπορω να καταλάβω στο δικο μου για να το κανει αυτο πρέπει να ΘΕΛΩ να το κανει... Στην πραγματική χρήση δεν θα συμβεί ποτέ... Και στο λαπτοπ μου με παραπανω πίεση θα κανει παραμόρφωση..υπάρχει όμως λόγος να ασκήσω παραπανω πίεση στην οθονη οποιουδήποτε μηχανήματος ?

Για μένα δεν είναι πρόβλημα. Σίγουρα οχι.ιδιαιτεροτητα θα την ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπάρξει καμία παρεξήγηση φυσικά και δεν αναφερόμουν σε εσένα προσωπικά. Φίλε μου .. Σε διάφορες συζητήσεις που έχω κανει με φίλους μου λένε αυτο για την οθονη..ξέρεις διάβασα στο ΝΕΤ αυτο και αυτο και πραγματικά ειναι κρίμα γιατί όπως έχω πει θελει πολυ πίεση για να συμβει

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την πίεση ειναι τελικά υποκειμενικό. Και μένα δεν με ενοχλεί γιατί δεν το πιέζω τόσο όσο για να κάνει νερά... Άλλους μπορεί να τους ενοχλεί...

Όποτε δοκιμάστε το σε ενα κατάστημα καο μόνο τότε θα διαπιστώσετε αν σας ενοχλεί ...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 ημέρες περίπου χρήσης ήρθε η στιγμή να παραθέσω την εμπειρία μου. Λοιπόν όταν αφορά στο θέμα με τα νερά στην οθόνη. Σε καθημερινή χρήση δεν πρόκειται να το αντιμετωπίσετε ούτε μια φορά. Ακόμα και σε παιχνίδια που χρειάζεται να πιέζεις την οθόνη δεν φαίνεται τίποτα. Αν θέλεις όμως να τα δεις και πιέσεις την οθόνη τότε ναι θα τα δεις αλλά πιστέψτε με δεν υπάρχει λόγος. Αν τώρα όπως λένε κάποιοι ότι με απλό κράτημα φαίνονται μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα και καλό θα ήταν να επισκεφτούν το σέρβις. Προβλήματα με wifi δεν αντιμετώπισα ούτε μια φορά αλλά ούτε και υπερθέρμανση. Με βαριά χρήση η μπαταρία βγάζει 8 με 9 ώρες λίγο λιγότερο δηλαδή από το iPad 3 που είχα. Ο ήχος που το κάνει να δονείται κατα την άποψη μου μετά από λίγο καιρό συνηθίζεται και ειδικά με το Smart Cover διπλωμένο δεν ενοχλεί σχεδόν καθόλου. Να πω την αλήθεια καλός και δυνατός ο ήχος αλλά δεν εντυπωσιάστηκα. Η δίκη μου η οθόνη δεν είναι ούτε κίτρινη ούτε μπλε και τα χρώματα πολύ καλά. Ένα αρνητικό σημείο είναι ότι η οθόνη μαζεύει εύκολα δαχτυλιες και δεν καθαρίζονται εύκολα. Βέβαια φαίνονται περισσότερο όταν είναι σβηστή. Κατα τα αλλά είναι πανέμορφο πανάλαφρο και ταχύτατο σε ότι του ζητήσεις. Πιστεύω ότι το 64gb είναι value for money γιατί ειδικά τώρα με τα 2 gb το κρατάς άνετα 3 χρόνια και το πουλάς τότε 200 ευρώ για να πάρεις κάτι άλλο. Με λίγα λόγια για μένα είναι το καλύτερο tablet που κυκλοφορεί αυτήν τη στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...