Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά φτάσαμε στις 30 σελίδες χωρίς να έχουμε ακουμπήσει κινητό... και μέχρι να έρθουν... Μήπως από κάποια φάση και μετά θα έπρεπε να σπάσει το νήμα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορούμε μόνοι μας να κατεβάσουμε play store?

 

Δεν μπορούμε να εγκαταστήσουμε μονοί μας play store?

Φίλε είναι δυνατόν όλοι να προβληματιζομαστε με το ότι δεν έχει play store και να ήταν τόσο απλό στο να μπει;

Μειώνεις την νοημοσύνη μας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι δυνατόν όλοι να προβληματιζομαστε με το ότι δεν έχει play store και να ήταν τόσο απλό στο να μπει;

Μειώνεις την νοημοσύνη μας.

Εχεις δίκιο. Δεν τα έχω βέβαια διαβάσει βέβαια όλα τα μηνύματά σας παρα τα τελευταια. Απλα έχω δει κάποιους τρόπους στο youtube και θα ήθελα να μου πεις αν αυτά που δείχνουν ισχύουν. Ευχαριστώ.

Edited by dimitrisxoust
ξέχασα λεξη.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον review αλλά επαληθεύει ότι τα τρία κάτω κουμπιά για μια ακόμα φορά κάνει το ίδιο λάθος η jiayu να μην ανάβουν όπως και στα G4. Τόσο δύσκολο είναι πια να βάλει led από πίσω; το περίεργο είναι ότι σε κάποια κομμάτια προπαραγωγής φαινόταν ότι άναβαν. Τι να πω...

 

 

Αυτό ακριβως έχω σχολιάσει σε 2-3 μηνύματα μου εδώ τελευταια. Ουτε εδώ είδα να αναρωτιέται κάνας άλλος, ουτε απο το minideal πήρα απάντηση. Τι να πω..

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

ποιο Play store παιδια??

 

το 1mobile σαιτ δινει το απκ 1mobile για κατεβασμα..

 

να το store σας..

 

αυτο για τους απλους χρηστες..

 

υποθετω οταν μου ερθει αν

προλαβω να ασχοληθω και αργησει η jiayu

θα περασω Play store οπως εκανα

και στο jiayu s1..

 

αλλα εκει ελειπε και κομματι κώδικα..

ρουτ να βρουμε κιολα γινονται..

τεσπα αμα ερθει τα λεμε

 

α και jiayu μαρκα ισον 600 σελιθες θρεντ..καποιος ρωτουσε πιο πανω..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη απο vickmall το κερδος της προπαραγγελιας σε σχεση με την τιμη που ειναι τωρα σε στοκ ειναι 20 ευρω για μένα (12% φθηνότερα) αλλα και με την συγκυρία της ισοτιμίας που τωρα ειναι αρνητικη σε σχεση με πριν απο 25 μερες που το παρηγγειλα.

 

Preorder 189,99$

In stock 199,99$

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να λέτε για το Root και το Play Store όλη την ώρα, έλεος πια. Σε 20-25 μέρες ούτως θα παραλάβουμε, δεν υπάρχει περίπτωση μέχρι τότε να μην έχει βγει μια διαδικασία.
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια κι άλλο ενα βιντεακι σημερινο από to2c
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι είχε στερεοφωνικά ηχεία η συγκεκριμένη συσκευή, δεν τα βλέπω όμως.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά φτάσαμε στις 30 σελίδες χωρίς να έχουμε ακουμπήσει κινητό... και μέχρι να έρθουν... Μήπως από κάποια φάση και μετά θα έπρεπε να σπάσει το νήμα;

 

Δεν υπάρχει λόγος, αυτό που μπορεί να γίνει είναι μόλις έρθουν οι πρώτες συσκευές να κλειδωθεί το παρόν και να ανοίξουμε καινούργιο, με ενημερώνετε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι είχε στερεοφωνικά ηχεία η συγκεκριμένη συσκευή, δεν τα βλέπω όμως.

 

Στην θεση τους ειναι ! Δυο ορθογώνια ηχεια στην πλάτη του κινητού κατω απο την θεση της μπαταρίας. Που τα ψάχνεις και δεν τα βρηκες?!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος, αυτό που μπορεί να γίνει είναι μόλις έρθουν οι πρώτες συσκευές να κλειδωθεί το παρόν και να ανοίξουμε καινούργιο, με ενημερώνετε...

Γιατί να γίνει αυτό;

Για να ξαναμπεί νέος κόσμος και να κάνει άλλες 100 ερωτήσεις ξανά για root/play store κλπ;

Ας συνεχιστεί εδώ η κουβέντα και μετά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

News!!!JIAYU S3 4G FDD LTE MTK6752 64-bit Octa Core SMARTPHONE Android 4.4 5.5 Inch 1080P IPS FHD Screen 13MP Camera 3000mAh 2GB 16GB, now white is in stock, come on!!Only $199.99, screen protector & silicone case as the gift!! http://www.minideal.net/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-64-bit-octa-core-smartphone-android-4-4-5-5-inch-1080p-ips-fhd-screen-13mp-camera-3000mah-2gb-16gb.html

 

 

Ρώτησα τη minideal και περιμένω απάντηση αν τα μαύρα s3 προκειται να αργήσουν γιατι μεχρι τωρα μονο τα άσπρα διαφημίζει.

Link to comment
Share on other sites

στο vickmall αναφερουν οτι το τηλεφωνο εχει root και θα εγκαταστησουν το playstore πριν το στειλουν http://www.vickmall.com/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-octa-core-1-7-ghz-android-4-4-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen-black.html ρωτησα και μου το επιβεβαιωσαν, επισης ρωτησα για τα κουμπια και μου ειπε οτι ΔΕΝ φωτιζονται (huge fail βλεποντας το hardware που φοραει η συσκευη :wacko: )
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τη minideal και περιμένω απάντηση αν τα μαύρα s3 προκειται να αργήσουν γιατι μεχρι τωρα μονο τα άσπρα διαφημίζει.

 

Απο εχτες πλεον υπαρχει in stock στο κορυφαιο Vickmall, οποτε μην ταλαιπωρεισαι..

Link to comment
Share on other sites

στο vickmall αναφερουν οτι το τηλεφωνο εχει root και θα εγκαταστησουν το playstore πριν το στειλουν http://www.vickmall.com/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-octa-core-1-7-ghz-android-4-4-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen-black.html ρωτησα και μου το επιβεβαιωσαν, επισης ρωτησα για τα κουμπια και μου ειπε οτι ΔΕΝ φωτιζονται (huge fail βλεποντας το hardware που φοραει η συσκευη :wacko: )

Επιβεβαιώνω τα καλά νέα για ροοτ και store, αλλά για τα κουμπιά, εδώ γράφουν ότι φωτίζονται όταν τα πατάμε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5918859

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα λοιπον εγω περιμενω απαντηση απο minideal να δω τι θα μου πουν για root kai playstore μιας και ειδη μου το εχουν στειλει.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι είχε στερεοφωνικά ηχεία η συγκεκριμένη συσκευή, δεν τα βλέπω όμως.

 

Απλα μπερδευεσαι και λογικο ειναι επειδη εξωτερικα στο καπακι εχει μια ενιαια γρυλλια.. Αν δεις σε καποιο απο τα βιντεο που κυκλοφορουν, κατω απο το καπακι υπαρχουν κανονικα 2 ηχεια κατω απο την αριστερη και δεξια ακρη της γρυλλιας..

Link to comment
Share on other sites

Αν βρει καποιος τα αρχεια που χρειαζομαστε για να βαλουμε το playstore στην συγκεκριμενη συσκευη ας ενημερωσει..
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ούτε και σε άλλα 'φρέσκα' βίντεο (π.χ. αυτό του To2c) φωτίζονται τα κουμπιά.

 

Οπότε το... ενδιαφέρον ερώτημα είναι: Αν κάποιος παραλάβει συσκευή με κουμπιά που φωτίζονται,

με τι θα έχει βρεθεί, με καλύτερη ή μήπως με χειρότερη συσκευή...;

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο εχτες πλεον υπαρχει in stock στο κορυφαιο Vickmall, οποτε μην ταλαιπωρεισαι..

 

Το έχω προπαραγγείλει από minideal γι' αυτό ταλαιπωρούμαι...

Edited by nommie21
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ούτε και σε άλλα 'φρέσκα' βίντεο (π.χ. αυτό του To2c) φωτίζονται τα κουμπιά.

 

Οπότε το... ενδιαφέρον ερώτημα είναι: Αν κάποιος παραλάβει συσκευή με κουμπιά που φωτίζονται,

με τι θα έχει βρεθεί, με καλύτερη ή μήπως με χειρότερη συσκευή...;

:lol: :lol: :lol:

 

Πως ακριβώς θα είναι χειρότερη άμα φωτίζονται? Καλύτερη θα είναι, πιό φρέσκια παραγωγή, που λύσανε το πρόβλημα με τα σβηστά κουμπιά, είτε μέσω software (οπότε θα δείτε χαΐρι και εσείς του minideal με κάποιο update), είτε μέσω hardware, οπότε δεν θα δείτε...

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα video
που και παλι δεν εχουν φως τα πληκτρα.Πολυ ωραιο παντως με το καλο να παραλαβουμε...αλλα gps δεν δοκιμαζει κανεις...
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα και για μενα απο vickmall...Mε γεια μας!!!

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουμπιά, ως τώρα, έχουμε δει να ανάβουν μονο σε μαυρο (δεν ξέρω αν παιζει ρολο αυτό, πρεπει όμως να αναφερθεί), σε πρώιμα πολύ βίντεο. Μετέπειτα βίντεο με λευκό....τίποτα.

GPS, παλι σε πρώιμα (δοκιμαστικα κυρίως) βίντεο, έταζαν ενα σκασμο δορυφόρους ολων των ειδών και σε εσωτερικό μάλιστα χωρο. Σε ενα και μοναδικο μετεπειτα βίντεο ομως, σε εξωτερικο χώρο κιόλας....η λήψη ηταν απογοητευτική.

Μου φαίνεται δεν θα είμαστε ποτε σίγουροι γι αυτά τα δυο, παρα μονο αν αρχισουν να παραλαμβανουν καποιοι και λευκά και μαύρα.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...