Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη ειναι αλλα ενα κλικ λιγοτερο smooth scroll απο την androidnow. Μια φορα ομως μεχρι τωρα ελπιζω και μοναδικη μου εσβησε εντελως η συσκευη εκει που εκανα copy αρχεια και ηθελε βγαλσιμο μπαταριας...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλη ειναι αλλα ενα κλικ λιγοτερο smooth scroll απο την androidnow. Μια φορα ομως μεχρι τωρα ελπιζω και μοναδικη μου εσβησε εντελως η συσκευη εκει που εκανα copy αρχεια και ηθελε βγαλσιμο μπαταριας...

Οντως και εγω εχω την εντυπωση οτι ειναι ελαχιστα πιο αργή.αλλα δεν εχει το προβλημα με το σημα που ειχα στην androiodnow οποτε μενω σε αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι αλλα ενα κλικ λιγοτερο smooth scroll απο την androidnow. Μια φορα ομως μεχρι τωρα ελπιζω και μοναδικη μου εσβησε εντελως η συσκευη εκει που εκανα copy αρχεια και ηθελε βγαλσιμο μπαταριας...

εγω με cloudy 2.0 ξυπνησα το πρωι κ ηταν κλειστο το g3. ανοιξε κανονικα χωρις να βγαλω μπαταρία. κατα τα αλλα φαίνεται καλύτερη απο androidnow hd 7

Link to comment
Share on other sites

εγω με cloudy 2.0 ξυπνησα το πρωι κ ηταν κλειστο το g3. ανοιξε κανονικα χωρις να βγαλω μπαταρία. κατα τα αλλα φαίνεται καλύτερη απο androidnow hd 7

Χμ...Η μπαταρια ειχε πεσει η απλα ειχε κλεισει η συσκευη?

 

BTW εβγαλε και ο Seven androidnow 7.3 (δεν την εχω δοκιμασει)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον δεν λύθηκε το πρόβλημα .Για δειτε και δω .. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395789

 

LG G3 - ξαφνικό κλείσιμο συσκευης

Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Χμ...Η μπαταρια ειχε πεσει η απλα ειχε κλεισει η συσκευη?

 

BTW εβγαλε και ο Seven androidnow 7.3 (δεν την εχω δοκιμασει)

 

είχε μπαταρία κανονικα. λυση δεν βρισκω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι στην τελευταία κκ κλείνει και ανοίγει γρήγορα και από μόνο του ..Μόνο από το gsum battery καταλαβαίνεις πως επανεκκινησε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποιο είναι το τελευταίο FW kitkat και από που μπορώ να το κατεβάσω? 10E ή βγήκε και άλλο μετά?
Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω σημερα την 7.3. Καλη φαινεται. Χτες ημουν με την cloudyg3 2.0 και το βραδυ ειχα 50% μπαταρια με 2+ ωρες οθονη και ανοιχτα data/bluetooth/sync. Βλεπουμε αυριο με την androidnow...

 

Παντως και οι 2 rom που δοκιμασα στο scroll στον app drawer εχουν παντα ενα stuttering οταν κανεις πρωτη φορα scroll τις σελιδες με τις εφαρμογες μετα απο ωρα που ειναι κλειδωμενο. Το εκανε και στην ΚΚ αυτο αλλα πολυ πιο εντονα. (εχω 140 εφαρμογες και 5-6 widgets στην αρχικη οθονη)

 

Chupachups εχει δοκιμασει κανεις?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει lollipop...μπορουμε να κανουμε root;;;

 

Κατευθείαν όχι ακόμα.

Μπορείς να κάνεις downgrade πρώτα σε ΚΚ μέσω Lg Flash Tool 2014 και μετά να κάνεις root στη ΚΚ με Purple Drake ,να περάσεις recovery και να flashάρεις από εκεί μια από τις πολλές Lollipop που υπάρχουν στο XDA οι οποίες είναι είδη rooted.

 

Υπάρχουν όλα στο XDA.

 

Κινέζικα ;

Μετάφραση έχει;

 

Πλάκα κανω........επειδή είμαι άσχετος με αυτά τα πράγματα Δεν κατάλαβα λέξη !

 

Θα σου πω εγώ τι έκανα όταν ήμουν στη θέση σου (όταν δεν ήξερα και γω στην αρχή) και με βοήθησε πολύ.

Ξεκίνησα να μαθαίνω την ορολογία του android και μετά σιγά σιγά άρχισα να καταλαβαίνω πως λειτουργεί.

Υπάρχουν πάρα πολλά σημεία στο internet που μπορείς να τα βρεις όλα,όπως π.χ εδώ : http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=306146

Μετά ξεκίνησα βήμα,βήμα να κατανοώ τι σημαίνει το καθένα και τί χρήση έχει,ὀταν κόλλαγα κάπου και δεν το καταλάβαινα ρωτούσα σε διάφορα φόρουμ ελληνικά και ξένα και υπήρχαν άνθρωποι που με βοήθησαν να κατανοήσω την εκάστοτε κατάσταση.Δεν είναι δύσκολο,αρκεί να ξεκινήσεις από την βασική ορολογία και μετά όλα θα σου φαίνονται απλά.Ελπίζω να σε βοήθησα.

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

G3 πλέον και εγώ από σήμερα από G2. Και ήδη έχω ετοιμάσει το έδαφος για android now 7.3 να ξεκινήσουν οι δοκιμές! Οπότε θα σας δώσω και εγώ από εβδομάδα τις εντυπώσεις μου για την rom.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

G3 πλέον και εγώ από σήμερα από G2. Και ήδη έχω ετοιμάσει το έδαφος για android now 7.3 να ξεκινήσουν οι δοκιμές! Οπότε θα σας δώσω και εγώ από εβδομάδα τις εντυπώσεις μου για την rom.

 

Hehe welcome welcome. Βλεπω τα ιδια ατομα απο g2 -> g3 :)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Hehe welcome welcome. Βλεπω τα ιδια ατομα απο g2 -> g3 :)

 

Μην σας αφήσουμε έτσι. Δεν λέει. Ήρθαμε να σας κάνουμε παρέα :lol::lol:

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μην σας αφήσουμε έτσι. Δεν λέει. Ήρθαμε να σας κάνουμε παρέα :lol::lol:

 

Αντε κανε και εσυ καμμια δοκιμη (androidnow,cloudyg3,chupachups) να πεις και εσυ τη γνωμη σου. :) Αναμεσα στις 2 πρωτες παντως εγω ειδα πολυ μικρες διαφορες...Απλα η 1η εχει πιο πολυ customizing tools μεσα στη rom ενω η 2η εχει busybox installed ενω η πρωτη οχι απο τη μανα της...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ τι έκανα όταν ήμουν στη θέση σου (όταν δεν ήξερα και γω στην αρχή) και με βοήθησε πολύ.

Ξεκίνησα να μαθαίνω την ορολογία του android και μετά σιγά σιγά άρχισα να καταλαβαίνω πως λειτουργεί.

Υπάρχουν πάρα πολλά σημεία στο internet που μπορείς να τα βρεις όλα,όπως π.χ εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

Μετά ξεκίνησα βήμα,βήμα να κατανοώ τι σημαίνει το καθένα και τί χρήση έχει,ὀταν κόλλαγα κάπου και δεν το καταλάβαινα ρωτούσα σε διάφορα φόρουμ ελληνικά και ξένα και υπήρχαν άνθρωποι που με βοήθησαν να κατανοήσω την εκάστοτε κατάσταση.Δεν είναι δύσκολο,αρκεί να ξεκινήσεις από την βασική ορολογία και μετά όλα θα σου φαίνονται απλά.Ελπίζω να σε βοήθησα.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αντε κανε και εσυ καμμια δοκιμη (androidnow,cloudyg3,chupachups) να πεις και εσυ τη γνωμη σου. :) Αναμεσα στις 2 πρωτες παντως εγω ειδα πολυ μικρες διαφορες...Απλα η 1η εχει πιο πολυ customizing tools μεσα στη rom ενω η 2η εχει busybox installed ενω η πρωτη οχι απο τη μανα της...

 

Με ποιο app έβαλες busybox γιατί το έχω ξεχάσει τόσα χρόνια. Όλες το είχαν από μόνες τους.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γαλλικο 16 και εγώ. Τώρα κατεβαζω τηνlolipop.

Ερωτηση: να κανω factory reset ;;;;;

Αν ναι πριν ή μετά;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έφτιαξα εύκολο οδηγό αναβάθμισης και επιστροφής σε stock για αρχάριους για να δουλεύει τέλεια και δοκιμασμένα το κινητό το έχω δοκιμάσει σε 16ρι και 32ρι http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=406940 enjoy ;)
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο παρτιδας 412 16αρι με lollipop. Καλα παει αλλα δεν εχει το smoothness που περιμενα. 800-840 ελευθερη μνημη με τις εφαρμογες που του εχω. Περιμενω καποια updates μηπως στρωσουν καποια θεματα.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!:

Ο οδηγός για αναβάθμιση και επιστροφή σε stock frimware που εγραψε το μελος vagetore μεταφέρθηκε στην σωστή ενότητα (LG Guides ) όπως επίσης και στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος .

Τον ευχαριστούμε πολύ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Νέος και γω κάτοχος G3 (16GB, 411σειρα, 6NE) προερχόμενος από G2. Τόλμησα λοιπόν και έβαλα την CloudyG3 2.0, αφενός γιατί με την αντίστοιχη rom στο G2 ήμουν πολύ ευχαριστημένος και αφετέρου για να δω το πολυπόθητο Lolipop.

Οι εντυπώσεις μου από τις 3 πρώτες μέρες χρήσης είναι ανάμεικτες...

Καταρχήν στο θέμα της μπαταρίας τα πράγματα είναι απογοητευτικά. Στο 10% με 13 ώρες λειτουργίας και 2 ώρες οθόνη (όλα ανοιχτά τα πάντα, όπως πάντα).

Το τηλέφωνο είναι όχι απλά αισθητά, αλλά σαφώς πιο αργό από πριν και με αρκετά lags.

Από αισθητικής πλευράς τώρα, σίγουρα είναι λίγο καλύτερο αλλά μου λείπουν 2 βασικές λειτουργίες που τις είχα συνηθίσει.

Πρώτον τα widgets την οθόνη κλειδώματος. Αυτή η ώρα στον μικρό κύκλο με τα μικρά γραμματάκια πως αλλάζει βρε παιδιά?

Και δεύτερον στην kitkat όταν πατάγαμε παρατεταμένα στην ειδοποίηση μιας εφαρμογής μας έδινε τη δυνατότητα να πάμε κατευθείαν στις πληροφορίες της. Τώρα πρέπει να μπούμε από τις ρυθμίσεις και να την ψάξουμε στις ειδοποιήσεις (στον ήχο!) ή στις εφαρμογές για απεγκατάσταση.

Με επιφύλαξη βέβαια όλα τα παραπάνω μήπως οφείλονται στην rom του Cloudy. Ας μας πει κάποιος που αναβάθμισε σε stock Lolipop αν ισχύουν και εκεί, γιατί βλέπω να ξαναγυρνάω σε kitkat

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...