Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει σχέση και εγώ έχω Windows 8.1 αλλά μου ζήτησε email

Οταν παταω "ελεγχος αναβαθμισης" μου βγαζει αυτο το πινακακι

http://prntscr.com/7c1mw2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν παταω "ελεγχος αναβαθμισης" μου βγαζει αυτο το πινακακι

http://prntscr.com/7c1mw2

 

Αν πατήσεις στις τρεις μπλε γραμμες αριστερά θα σου βγαλει κάτι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις στις τρεις μπλε γραμμες αριστερά θα σου βγαλει κάτι ακόμα.

Ναι, μου βγαζει ενα μενου, ιδιο με αυτο που βγαζει το δεξι κλικ πανω στο εικονιδιο στην τασκμπαρ.... δεν λεει πουθενα να βαλω mail

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου βγαζει ενα μενου, ιδιο με αυτο που βγαζει το δεξι κλικ πανω στο εικονιδιο στην τασκμπαρ.... δεν λεει πουθενα να βαλω mail

 

ούτε εμένα μου ζήτησε email. φαντάζομαι λόφω του ότι ήταν ήδη καταχωρημένο.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έβγαλε αν θέλω να καταχωρήσω το email μου το οποίο όμως είναι κάτι που δεν χρειάζεται. Κυρίως για ειδοποιήσεις είναι να σου στέλνουν. Πάτησα παράβλεψη.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε λάβει το Pop Up στα Win 7 έχετε εγκαταστήσει όλες τις ενημερώσεις? Ξεκίνησα να εγκαθιστώ σιγά σιγά πρώτα τις "Security for Windows 7" αλλά τίποτα ακόμα. Χρειάζονται και οι ενημερώσεις για Net Framework και Internet Explorer? Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το patch που ευθύνεται για το μήνυμα της αναβάθμισης σε Windows 10 είναι το KB3035583.

 

Ωστόσο...

To install this update, you must have April 2014 update rollup for Windows RT 8.1, Windows 8.1, and Windows Server 2012 R2 (2919355) installed in Windows 8.1. Or, install Windows 7 SP1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το patch που ευθύνεται για το μήνυμα της αναβάθμισης σε Windows 10 είναι το KB3035583.

 

Ωστόσο...

 

Αυτό είναι το θέμα, πέρασα Windows 7 Starter (που λένε ότι υποστηρίζονται), πέρασα ως stand alone το SP1 και στις ενημερώσεις δεν βλέπω τίποτα σχετικό με αυτό. Έκανε μια ενημέρωση το Windows Update για να συνεχίσω να παίρνω ενημερώσεις και έχω περίπου 100 updates σχετικά με τα Windows 7 που δεν ξεπερνούν τα 3Mb η καθεμία και όλες οι άλλες είναι σχετικά με Net Framework.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει εντύπωση που μου έβγαλε το μήνυμα της αναβάθμισης και σε μηχανάκι με μη αυθεντικά Windows. Να φανταστώ πως δεν θα προχωρήσει όταν έρθει η ώρα για download;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει καποιος τροπος να δω αν τα windows που εχω ειναι πειρατικά η οχι ετσι ωστε να ξερω για οταν βγουν τα 10? το λαπτοπ μου τρεχει στα 8,1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει εντύπωση που μου έβγαλε το μήνυμα της αναβάθμισης και σε μηχανάκι με μη αυθεντικά Windows. Να φανταστώ πως δεν θα προχωρήσει όταν έρθει η ώρα για download;

Θα κανει αναβαθμιση απλα θα εχει καποιο υδατογραφημα απο οσο εχω διαβασει... τωρα αν το εχουν αλλαξει δεν ξερω...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω, εμένα που δεν μου έχει έρθει ακόμη ειδοποίηση για τα 10άρια, πως μπορώ να το κάνω χειροκίνητα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω, εμένα που δεν μου έχει έρθει ακόμη ειδοποίηση για τα 10άρια, πως μπορώ να το κάνω χειροκίνητα;;

 

Αν εχεις κανει ολα τα updates θα ερθει και σε εσενα... απλα δεν ηρθε σε ολους την ιδια ημερα... σταδιακα εμφανιζεται..

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω, εμένα που δεν μου έχει έρθει ακόμη ειδοποίηση για τα 10άρια, πως μπορώ να το κάνω χειροκίνητα;;

 

Κλέβω την απάντηση από το άλλο θέμα των Windows 10: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/i-want-to-reserve-my-free-copy-of-windows-10-but-i/848b5cce-958b-49ae-a132-a999a883265b

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

 

Βασικά έχω κάνει εγώ πατάτα. Επειδή πήρα καινούριο λαπτοπ έχω απενεργοποιήσει όλες τις αυτόματες εγκαταστάσεις και ενημερώσεις των windows update διότι σε παλαιότερα μηχανήματα που είχα, όποτε έκανα ενημερώσεις μετά το λαπτοπ σερνότανε. Και γι αυτό θέλω αρχικά να ρωτήσω, τις κάνουμε όλες και αν όχι τότε ποιες;; Πως μπορώ να ξέρω ποιες μου χρειάζονται...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω κάνει εγώ πατάτα. Επειδή πήρα καινούριο λαπτοπ έχω απενεργοποιήσει όλες τις αυτόματες εγκαταστάσεις και ενημερώσεις των windows update διότι σε παλαιότερα μηχανήματα που είχα, όποτε έκανα ενημερώσεις μετά το λαπτοπ σερνότανε. Και γι αυτό θέλω αρχικά να ρωτήσω, τις κάνουμε όλες και αν όχι τότε ποιες;; Πως μπορώ να ξέρω ποιες μου χρειάζονται...

 

Επειδή είμαι στην ίδια φαση με σένα, εγκαθιστώ μόνο ό,τι έχει σχέση με τα Windows, όπως "Security Update for Windows".

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω κάνει εγώ πατάτα. Επειδή πήρα καινούριο λαπτοπ έχω απενεργοποιήσει όλες τις αυτόματες εγκαταστάσεις και ενημερώσεις των windows update διότι σε παλαιότερα μηχανήματα που είχα, όποτε έκανα ενημερώσεις μετά το λαπτοπ σερνότανε. Και γι αυτό θέλω αρχικά να ρωτήσω, τις κάνουμε όλες και αν όχι τότε ποιες;; Πως μπορώ να ξέρω ποιες μου χρειάζονται...

 

 

 

Όλα χρειάζονται ρε παιδιά η είναι fix η extra feutures η για την ασφάλεια του συστήματος.. Δεν έχει ποτε τίποτα κακό.. Και αν βγάλουν κάτι που θα χαλάσει κάτι άλλο σε μερικούς μετά το διορθώνουν

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Όλα χρειάζονται ρε παιδιά η είναι fix η extra feutures η για την ασφάλεια του συστήματος.. Δεν έχει ποτε τίποτα κακό.. Και αν βγάλουν κάτι που θα χαλάσει κάτι άλλο σε μερικούς μετά το διορθώνουν

 

Ναι, εννοείται αυτό απλώς για όποιον θέλει τις ενημερώσεις για να λάβει τα Windows 10 χρειάζονται μόνο αυτές που αφορούν το σύστημα κι όχι αυτές που αφορούν κάτι άλλο όπως Internet Explorer, Net Framework etc. Και για του λόγου το αληθές, μόλις έκανα restart και στην τελευταία ενημέρωση συστήματος ήρθε το πολυπόθητο μήνυμα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοείται αυτό απλώς για όποιον θέλει τις ενημερώσεις για να λάβει τα Windows 10 χρειάζονται μόνο αυτές που αφορούν το σύστημα κι όχι αυτές που αφορούν κάτι άλλο όπως Internet Explorer, Net Framework etc. Και για του λόγου το αληθές, μόλις έκανα restart και στην τελευταία ενημέρωση συστήματος ήρθε το πολυπόθητο μήνυμα.

 

Είναι μέρος του οικοσυστήματος των Windows internet explorer και net framework κτλ.

Φιλέ άσε τα windows να κάνουν μόνα τους τις ανανεώσεις που χρειάζονται μάλιστα επέλεξε και για τα αλλά προϊόντα.

Πως κατάλαβες ότι βαραίνει το σύστημα σου από τις αναβαθμίσεις;

Μήπως είναι θέμα hardware;

Αν το hardware είναι αδύναμο δικαιολογείται να είναι ελαφρός πιο αργός μετά από ενημέρωση γιατί κάνει κάποιες εργασίες επιπλέον ώστε να ολοκλήρωση την ενημέρωση αυτή. Θέλει το χρόνο του.

Να μας εγγραφές ότι προήλθε μετά από μη σημαντική ενημέρωση θα το καταλάβαινα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδικότερα για τα windows 10 ακόμα το λειτουργικό δεν είναι πλήρως ξεδιπλώμένο στον υπολογιστή, κάθε τόσο προσθέτουν καινούργια πράγματα λογικό είναι να έχει διαφορετική αίσθηση μετά από κάθε αναβάθμιση.

Τρέχουν και υποσυστήματα που παρέχουν σε άμεσο χρόνο πληροφόρηση στη Microsoft για τις συνήθειες μας τις επιπλοκές λογικά αυτά θα φύγουν στη τελική έκδοση όταν αντικαταστήσει μια παλαιότερη ή περάσεις το πληρωμένο κλειδί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μου εβγαλε και μενα το μηνυμα για την αναβαθμιση εδω και τουλαχιστον 2 εβομαδες! Eχω Windows 7, 64 bit σε Laptop Toshiba i5.

Δεν εχω κανει την "κρατηση" ακομη. Αν δεν την κανουμε θα χασουμε αργοτερα τη δυνατοτητα για το free update σε Windows 10;

Αν κανουμε την κρατηση η αναβαθμιση θα γινει αυτοματα: (ακουσα για Ιουλιο).

Και μια ερωτηση ακομη, σ' αυτους που ενδεχομενως γνωριζουν!! Καποια απ' τα προγραμματα που εχω τωρα εγκατεστημενα υπαρχει περιπτωση να μην ειναι συμβατα σε Windows 10; Μιλαω βεβαια για παλια προγραμματα, τα οποια εχω τα setup τους χρονια! Π.χ. το προγραμμα της βιντεοκαμερας SONY για να γραφω σε DVD τα πλανα που τραβαω ειναι 7 ετιας, υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργει μετα την αναβαθμιση;

Συγγνωμη εξ' αρχης αν αυτα που ρωταω εχουν απαντηθει και παλαιοτερα με καποιο τροπο ή αν θεωρουνται αυτονοητα!! Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μου εβγαλε και μενα το μηνυμα για την αναβαθμιση εδω και τουλαχιστον 2 εβομαδες! Eχω Windows 7, 64 bit σε Laptop Toshiba i5.

Δεν εχω κανει την "κρατηση" ακομη. Αν δεν την κανουμε θα χασουμε αργοτερα τη δυνατοτητα για το free update σε Windows 10;

Αν κανουμε την κρατηση η αναβαθμιση θα γινει αυτοματα: (ακουσα για Ιουλιο).

Και μια ερωτηση ακομη, σ' αυτους που ενδεχομενως γνωριζουν!! Καποια απ' τα προγραμματα που εχω τωρα εγκατεστημενα υπαρχει περιπτωση να μην ειναι συμβατα σε Windows 10; Μιλαω βεβαια για παλια προγραμματα, τα οποια εχω τα setup τους χρονια! Π.χ. το προγραμμα της βιντεοκαμερας SONY για να γραφω σε DVD τα πλανα που τραβαω ειναι 7 ετιας, υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργει μετα την αναβαθμιση;

Συγγνωμη εξ' αρχης αν αυτα που ρωταω εχουν απαντηθει και παλαιοτερα με καποιο τροπο ή αν θεωρουνται αυτονοητα!! Ευχαριστω...

αφου σου έβγαλε το μυνημα γιατί δεν το ανοιγεις και να πατησεις στις τρεις γραμμες πανω αριστερα να δεις αν ειναι συμβατες οι εφαρμογες που εχεις;

Link to comment
Share on other sites

αφου σου έβγαλε το μυνημα γιατί δεν το ανοιγεις και να πατησεις στις τρεις γραμμες πανω αριστερα να δεις αν ειναι συμβατες οι εφαρμογες που εχεις;

Πατωντας δηλαδη "Ο υπολογιστης σας ειναι ετοιμος";

Πατωντας εκει μου βγαζει "Βρεθηκαν 0 γνωστα προβληματα".

Αυτο σημαινει, οτι και καλα, ολες οι εφαρμογες που εχω ειναι συμβατες και με τα 10αρια;

Link to comment
Share on other sites

Πατωντας δηλαδη "Ο υπολογιστης σας ειναι ετοιμος";

Πατωντας εκει μου βγαζει "Βρεθηκαν 0 γνωστα προβληματα".

Αυτο σημαινει, οτι και καλα, ολες οι εφαρμογες που εχω ειναι συμβατες και με τα 10αρια;

 

Συμφωνα με αυτους ναι. :lol:

 

Σε εμενα εβγαζε προβλημα στη συσκευη BT στην αρχή,πριν λιγο που το κοιταξα για να σου γραψω δεν το εβγαλε.Μαλλον ενημερωνεται συνεχεια.

Παντως δνε περιμενω να ειναι τελείως απροβληματιστα ,τοσες εφαρμογες και συσκευες δυσκολο να δουλεψουν όλες!Ειδικά οι παλιές.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτους ναι. :lol:

 

Σε εμενα εβγαζε προβλημα στη συσκευη BT στην αρχή,πριν λιγο που το κοιταξα για να σου γραψω δεν το εβγαλε.Μαλλον ενημερωνεται συνεχεια.

Παντως δνε περιμενω να ειναι τελείως απροβληματιστα ,τοσες εφαρμογες και συσκευες δυσκολο να δουλεψουν όλες!Ειδικά οι παλιές.

Αυτο φοβαμαι και 'γω, :p γι' αυτο ρωταω αυτους που ξερουν 5 πραγματα παραπανω και ενημερωνονται!!

Μην παμε για μαλλι και βγουμε κουρεμενοι :lol:

Εξαλλου δεν εχω κανενα παραπονο απ' τα 7αρια, εκτος κι αν οι "γνώστες" μας πουν οτι αξιζει με 1000 η αναβαθμιση!! Αντι για καλο, μην τα κανουμε χειροτερα!!

Μια παροιμια λεει: Τα σκ@τ@ οσο τα ανακατευεις..... βρωμανε :X:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρησιμοποιώ τα 10 με το vmware, και δεν μπορώ να βάλω όνομα χρήστη και κωδικό, μου λέει πως κάτι πήγε στραβά. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος το πρόβλημα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...