Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση;

 

Έχω κατεβάσει τα windows 10 στο tablet αλλά δεν μπορώ να τα εγκαταστήσω γιατί δεν φαίνεται όλο το παράθυρο και δεν μπορώ να πάω στο επόμενο βήμα!!Η ανάλυση της οθόνης είναι τέρμα...

 

Έχετε καμιά ιδέα πως θα καταφέρω να τα περάσω;Και στην τηλεόραση που το σύνδεσα με hdmi πάλι δεν μπορώ να δω όλο το παράθυρο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση;

 

Έχω κατεβάσει τα windows 10 στο tablet αλλά δεν μπορώ να τα εγκαταστήσω γιατί δεν φαίνεται όλο το παράθυρο και δεν μπορώ να πάω στο επόμενο βήμα!!Η ανάλυση της οθόνης είναι τέρμα...

 

Έχετε καμιά ιδέα πως θα καταφέρω να τα περάσω;Και στην τηλεόραση που το σύνδεσα με hdmi πάλι δεν μπορώ να δω όλο το παράθυρο

 

Αν έχει η κάρτα γραφικών άλλη έξοδο, προσπάθησε να συνδέσεις εκεί την οθόνη, μπορεί να αναγνωρίζει

την hdmi που συνδέεις σαν δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει η κάρτα γραφικών άλλη έξοδο, προσπάθησε να συνδέσεις εκεί την οθόνη, μπορεί να αναγνωρίζει

 

 

την hdmi που συνδέεις σαν δεύτερη.

 

 

 

Το βρήκα φίλε μου!!Ήθελε μια ρύθμιση για την προβολή από το tablet!!!Τα κατάφερα πάντως...

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Καταφέρατε όλοι να πάρετε την αναβάθμιση σε 10130?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καταφέρατε όλοι να πάρετε την αναβάθμιση σε 10130?

 

Αν εννοείς στον υπολογιστή, ναι κανονικά έγινε η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowscentral.com/windows-10-build-10130-everything-you-need-know

 

Πάρα πολλές αλλαγές, αισθητικές και μη.. Μάλλον είμαστε κοντά σε RTM έκδοση..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

http://www.windowscentral.com/windows-10-build-10130-everything-you-need-know

 

Πάρα πολλές αλλαγές, αισθητικές και μη.. Μάλλον είμαστε κοντά σε RTM έκδοση..

 

Δεν βρίσκω κάτι που να μου αρέσει πραγματικά, ειδικά σε dektop PC. Η Cortana μου είναι άχρηστη (χωρίς μικρόφωνο), τα notifications μου φαίνονται περίεργα και το aero βλέπω έφυγε οριστικά. Κρίμα. Αν δεν καταφέρω να τα πάρω δωρεάν ή σε μία "λογική" τιμή όπως στα Windows 8, βλέπω να μένω σε 7/8.1.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω κάτι που να μου αρέσει πραγματικά, ειδικά σε dektop PC. Η Cortana μου είναι άχρηστη (χωρίς μικρόφωνο), τα notifications μου φαίνονται περίεργα και το aero βλέπω έφυγε οριστικά. Κρίμα. Αν δεν καταφέρω να τα πάρω δωρεάν ή σε μία "λογική" τιμή όπως στα Windows 8, βλέπω να μένω σε 7/8.1.

 

Το aero έχει επιστρέψει με άλλη μορφή. Αν δείς στις εικόνες έχει διάφανα σχεδόν όλα τα παράθυρα απο notifications μέχρι start menu. Στα παράθυρα προγραμμάτων κλπ. δεν έχει όχι. Απο ότι είδα τουλάχιστον. Πάντως μην εκπλαγείς αν βγεί παράπλευρος τρόπος να το ενεργοποιείς.Να ξέρεις, όμως, δωρεάν θα τα δώσουν τον πρώτο χρόνο, οποτε μπορείς να τα αναβαθμίσεις όταν βγούνε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το aero έχει επιστρέψει με άλλη μορφή. Αν δείς στις εικόνες έχει διάφανα σχεδόν όλα τα παράθυρα απο notifications μέχρι start menu. Στα παράθυρα προγραμμάτων κλπ. δεν έχει όχι. Απο ότι είδα τουλάχιστον. Πάντως μην εκπλαγείς αν βγεί παράπλευρος τρόπος να το ενεργοποιείς.Να ξέρεις, όμως, δωρεάν θα τα δώσουν τον πρώτο χρόνο, οποτε μπορείς να τα αναβαθμίσεις όταν βγούνε.

 

Ναι, το aero έχει επιστρέψει στο Start και είναι πιο light, όπως στα Windows 8, στην taskbar. Αλλά σε ό,τι είναι σε στυλ app δεν υπάρχει ίχνος. Να δούμε ποιες εκδόσεις θα υποστηρίξουν δωρεάν γιατί έχω μία υπόνοια ότι κατά 99% δεν θα υποστηρίξουν την Starter έκδοση των Windows 7. Ευελπιστώ σε μία χαμηλή τιμή αναβάθμισης, αλλιώς αν δεν δώσουν κάτι που να με εντυπωσιάσει, δεν ξέρω αν θα αναβαθμίσω. Έτσι κι αλλιώς στα Windows 8 δεν χρησιμοποιούσα καθόλου τις metro εφαρμογές τις οποίες φτιάχνουν καλύτερα στα 10, μικρόφωνο δεν έχω για την Cortana, οπότε δεν βλέπω κάτι σημαντικό σε σχέση με τα Windows 8.1 Update 1.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το aero έχει επιστρέψει στο Start και είναι πιο light, όπως στα Windows 8, στην taskbar. Αλλά σε ό,τι είναι σε στυλ app δεν υπάρχει ίχνος. Να δούμε ποιες εκδόσεις θα υποστηρίξουν δωρεάν γιατί έχω μία υπόνοια ότι κατά 99% δεν θα υποστηρίξουν την Starter έκδοση των Windows 7. Ευελπιστώ σε μία χαμηλή τιμή αναβάθμισης, αλλιώς αν δεν δώσουν κάτι που να με εντυπωσιάσει, δεν ξέρω αν θα αναβαθμίσω. Έτσι κι αλλιώς στα Windows 8 δεν χρησιμοποιούσα καθόλου τις metro εφαρμογές τις οποίες φτιάχνουν καλύτερα στα 10, μικρόφωνο δεν έχω για την Cortana, οπότε δεν βλέπω κάτι σημαντικό σε σχέση με τα Windows 8.1 Update 1.

 

 

 

Εγώ ενώ ποτε δεν είχα πρόβλημα με αναβαθμίσεις την τελευταία δεν την παίρνει βγάζει error για να γίνει στο χρωμα τον μενού η task bar Kai notification center πρέπει να το ενεργοποίησης από το personalize

 

 

 

Όλες οι εκδόσεις θα πάρουν δωρεάν αναβάθμιση αλλά έτσι και αλλιώς άμα έχεις γραφτεί από νωρίς στο insider και από εκεί είπαν θα το πάρεις δωρεαν

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ενδεικτικές τιμές των Windows 10

 

http://m.newegg.com/ProductList?Keyword=Windows+10+

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαστε έκανα και εγώ κράτηση.

Windows 8.1

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

πρωί πρωί στο γραφείο με windows 7 ultimate 32bit. :)

 

ακριβως το ιδιο και σε εμενα σε home premium win 7 64 bit στα ελληνικα ομως :lol: αντε με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ για να περάσουμε τα windows 10 πρέπει να κάνουμε φόρματ τον υπολογιστή για να κάνουμε καθαρή εγκατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Με τα όχι αγορασμένα Windows τελικά τι γίνεται;

Μου έβγαλε κι εμένα ειδοποίηση πρωί-πρωί σε μη αγορασμένα 7 Ultimate x64.

Να φανταστώ πως εάν περάσω τα αγορασμένα Home Premium x86 που έχω και αναβαθμίσω, θα με πάει στα 10 Home x86, σωστά;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με τα όχι αγορασμένα Windows τελικά τι γίνεται;

Μου έβγαλε κι εμένα ειδοποίηση πρωί-πρωί σε μη αγορασμένα 7 Ultimate x64.

Να φανταστώ πως εάν περάσω τα αγορασμένα Home Premium x86 που έχω και αναβαθμίσω, θα με πάει στα 10 Home x86, σωστά;

 

Σε μη αγορασμένα Windows 7 Pro x86 με SP1 δεν βγάζει τίποτα. Φυσικά μόνο το SP1 έχω περάσει από πάνω κι έχει 1Gb κοντά ενημερώσεις, αλλά σχετικό μήνυμα αναβάθμισης δεν βγάζει.

Στο site της MSFT ξεκαθαρίζει ότι μέσα στις εκδόσεις των Windows 7 η μόνη που δεν θα έχει υποστήριξη σε δωρεάν 10 θα είναι η Enterprise. Να περάσω άφοβα τα Starter που έχω αυθεντικά ή θα φάω χ? Δοκίμασε κανείς με Notebook?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 υπολογιστές με γνήσια win 8.1 στο ίδιο δίκτυο συνδεμένα στο σπίτι. Το πρωί όταν άνοιξα τον πρώτο υπολογιστή είδα το εικονίδιο κάτω δεξιά, έκανα reserve και έδωσα και ένα mail που μου ζήτησε. Ανοίγω τον δεύτερο υπολογιστή να κάνω και σε εκείνον το ίδιο και βλέπω ότι ήταν ήδη reserve χωρίς να έχω κάνει εγώ κάτι. Πώς γίνετε αυτό; Τί πρέπει να κάνω τώρα για να κάνω και τον δεύτερο reserve και να δώσω και σε εκείνον το mail που χρειάζεται; Αν πατήσω το cancel reservation μετά μπορώ να το ξανακάνω;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν μου ζητησε mail? εβγαλε το εικονιδιο και οταν πατησα επανω στο κουμπι για "ελεγχο καταστασης αναβαθμισης" μου λεει οτι ειναι ετοιμο και δεν χρειαζεται να κανω τιποτα αλλο....

μηπως επειδη εχω τα 8.1 και εχει το mail ηδη περασμενο?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν μου ζητησε mail? εβγαλε το εικονιδιο και οταν πατησα επανω στο κουμπι για "ελεγχο καταστασης αναβαθμισης" μου λεει οτι ειναι ετοιμο και δεν χρειαζεται να κανω τιποτα αλλο....

μηπως επειδη εχω τα 8.1 και εχει το mail ηδη περασμενο?

 

Δεν έχει σχέση και εγώ έχω Windows 8.1 αλλά μου ζήτησε email

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, βρήκα τον πίνακα αναβάθμισης με τις εκδόσεις των 7/8.1 κι έχουν ως εξής:

Windows 7

Windows 7 Starter will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 7 Home Basic will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 7 Home Premium will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 7 Professional will be upgraded to Windows 10 Pro

Windows 7 Ultimate will be upgraded to Windows 10 Pro

Windows 8

Windows 8.1 will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 8.1 with Bing will be upgraded to Windows 10 Home

Windows 8.1 Pro will be upgraded to Windows 10 Pro

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...