Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά,το έχετε βρεί πουθενά live το κινητό??Ξέρω οτι θα το φέρει η Wind,αλλά ακόμα τίποτα,τουλάχιστον στο τοπικό κατάστημα...Φτάσαμε Φλεβάρη και κινητό γιόκ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά,το έχετε βρεί πουθενά live το κινητό??Ξέρω οτι θα το φέρει η Wind,αλλά ακόμα τίποτα,τουλάχιστον στο τοπικό κατάστημα...Φτάσαμε Φλεβάρη και κινητό γιόκ!

 

Mediamarkt Λάρισα live ανοιχτό!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,το έχετε βρεί πουθενά live το κινητό??Ξέρω οτι θα το φέρει η Wind,αλλά ακόμα τίποτα,τουλάχιστον στο τοπικό κατάστημα...Φτάσαμε Φλεβάρη και κινητό γιόκ!

 

Public Σύνταγμα, πήγα και το χάζεψα. Κοτσόβολος επίσης πρέπει να το έχει.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,το έχετε βρεί πουθενά live το κινητό??Ξέρω οτι θα το φέρει η Wind,αλλά ακόμα τίποτα,τουλάχιστον στο τοπικό κατάστημα...Φτάσαμε Φλεβάρη και κινητό γιόκ!

Public Καβάλας. Πηγαίνω κάθε μέρα και το χαζεύω....μήπως κάποια μέρα μου το χαρίσουν:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,το έχετε βρεί πουθενά live το κινητό??Ξέρω οτι θα το φέρει η Wind,αλλά ακόμα τίποτα,τουλάχιστον στο τοπικό κατάστημα...Φτάσαμε Φλεβάρη και κινητό γιόκ!

 

Public Ψυχικού επίσης

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου :)

 

 

Κανονισε να πεις εντυπωσεις. Δε θα ξεμπλεξεις ευκολα απο εμας!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Κανονισε να πεις εντυπωσεις. Δε θα ξεμπλεξεις ευκολα απο εμας!!!

:)

 

Εννοείται :)

Κανόνισε να το πάρεις κι εσύ, μόνος θα είμαι εδώ μέσα; Εν τω μεταξύ πάλι έκπτωση 140 δολ στην Αμερική!

Δεν πειράζει, αν είναι καλό δε με νοιάζει. Πάντως ο πήχης θα είναι πολύ ψηλά, εύχομαι να μη με απογοητεύσει.

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως ο πήχης θα είναι πολύ ψηλά, εύχομαι να μη με απογοητεύσει.

 

 

Συμφωνω. Στη θεση σου κι γω ψηλα θα εβαζα τον πηχη. Προκειτε για premium συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Mediamarkt Λάρισα live ανοιχτό!

 

Public Σύνταγμα, πήγα και το χάζεψα. Κοτσόβολος επίσης πρέπει να το έχει.

 

Public Καβάλας. Πηγαίνω κάθε μέρα και το χαζεύω....μήπως κάποια μέρα μου το χαρίσουν:)

 

Άρα μόνο εδώ δεν το έχουν φέρει...υπομονή!:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε!

Το μόνα σχόλια που μπορώ να κάνω είναι ότι η ποιότητα κατασκευής είναι πάρα πολύ καλή. Δεν τρίζει τίποτα και είναι πολύ στιβαρό κινητό. Στο χέρι κάθεται πάρα πολύ καλά και το βάρος του είναι όσο χρειάζεται και όση ώρα κι αν μιλάς δε σε κουράζει.

 

Η οθόνη θέλει χρόνο να τη συνηθίσεις με τα τόσο έντονα χρώματα που έχει. Η αλήθεια είναι ότι κουράζει αρκετά σε σχέση με των lg που είναι ζεστές. Αυτό το λέω προφανώς γιατί προέρχομαι από το G3, αλλιώς δε νομίζω να ενοχλήσει ιδιαίτερα.

 

Όσο αφορά την ποιότητα σήματος και ομιλίας εκεί απλά είναι υποδειγματικά. Πολύ καλή δουλειά από τη motorola.

 

Με το που το άνοιξα ήρθε αμέσως ειδοποίηση για λολλιποπ (5.0). Παρόλο που έχω διαβάσει για μερικά προβλήματα αποφάσισα να την κάνω. Με την ενημέρωση, ένα factory reset και ένα τηλεφώνημα δεν πρόλαβα να δουλέψω καθόλου το κινητό, επομένως εντυπώσεις για την εμπειρία χρήσης, μπαταρία, κάμερα κλπ θα γράψω τις επόμενες μέρες. Μέσα σε 3-4 μέρες θα έχω βγάλει ένα ασφαλές συμπεράσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε!

Το μόνα σχόλια που μπορώ να κάνω είναι ότι η ποιότητα κατασκευής είναι πάρα πολύ καλή. Δεν τρίζει τίποτα και είναι πολύ στιβαρό κινητό. Στο χέρι κάθεται πάρα πολύ καλά και το βάρος του είναι όσο χρειάζεται και όση ώρα κι αν μιλάς δε σε κουράζει.

 

Η οθόνη θέλει χρόνο να τη συνηθίσεις με τα τόσο έντονα χρώματα που έχει. Η αλήθεια είναι ότι κουράζει αρκετά σε σχέση με των lg που είναι ζεστές. Αυτό το λέω προφανώς γιατί προέρχομαι από το G3, αλλιώς δε νομίζω να ενοχλήσει ιδιαίτερα.

 

Όσο αφορά την ποιότητα σήματος και ομιλίας εκεί απλά είναι υποδειγματικά. Πολύ καλή δουλειά από τη motorola.

 

Με το που το άνοιξα ήρθε αμέσως ειδοποίηση για λολλιποπ (5.0). Παρόλο που έχω διαβάσει για μερικά προβλήματα αποφάσισα να την κάνω. Με την ενημέρωση, ένα factory reset και ένα τηλεφώνημα δεν πρόλαβα να δουλέψω καθόλου το κινητό, επομένως εντυπώσεις για την εμπειρία χρήσης, μπαταρία, κάμερα κλπ θα γράψω τις επόμενες μέρες. Μέσα σε 3-4 μέρες θα έχω βγάλει ένα ασφαλές συμπεράσμα.

Ωραίος. Τέλος εβδομάδας, αρχές της άλλης θα το έχω κι γω. Το πήρε φίλος ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Τέλος εβδομάδας, αρχές της άλλης θα το έχω κι γω. Το πήρε φίλος ;)

Καλή φάση :) Περιμένω κι από σένα εντυπώσεις.

 

Λίγο που το δούλεψα τώρα είναι πάρα πολύ γρήγορο, όχι οτι δεν το περίμενα, αυτός ηταν ο κύριος λόγος που το πήρα, όπως και για το σήμα του. Ένα nexus είναι ουσιαστικά με μερικά έξτρα πραγματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε!

Το μόνα σχόλια που μπορώ να κάνω είναι ότι η ποιότητα κατασκευής είναι πάρα πολύ καλή. Δεν τρίζει τίποτα και είναι πολύ στιβαρό κινητό. Στο χέρι κάθεται πάρα πολύ καλά και το βάρος του είναι όσο χρειάζεται και όση ώρα κι αν μιλάς δε σε κουράζει.

 

Η οθόνη θέλει χρόνο να τη συνηθίσεις με τα τόσο έντονα χρώματα που έχει. Η αλήθεια είναι ότι κουράζει αρκετά σε σχέση με των lg που είναι ζεστές. Αυτό το λέω προφανώς γιατί προέρχομαι από το G3, αλλιώς δε νομίζω να ενοχλήσει ιδιαίτερα.

 

Όσο αφορά την ποιότητα σήματος και ομιλίας εκεί απλά είναι υποδειγματικά. Πολύ καλή δουλειά από τη motorola.

 

Με το που το άνοιξα ήρθε αμέσως ειδοποίηση για λολλιποπ (5.0). Παρόλο που έχω διαβάσει για μερικά προβλήματα αποφάσισα να την κάνω. Με την ενημέρωση, ένα factory reset και ένα τηλεφώνημα δεν πρόλαβα να δουλέψω καθόλου το κινητό, επομένως εντυπώσεις για την εμπειρία χρήσης, μπαταρία, κάμερα κλπ θα γράψω τις επόμενες μέρες. Μέσα σε 3-4 μέρες θα έχω βγάλει ένα ασφαλές συμπεράσμα.

 

Καλησπέρα, το moto το έχω περίπου μία εβδομάδα μόνο τα καλύτερα έχω να πω, με το λολλιποπ κανένα πρόβλημα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το moto το έχω περίπου μία εβδομάδα μόνο τα καλύτερα έχω να πω, με το λολλιποπ κανένα πρόβλημα :D

Αντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά να πάρει μπρος το θέμα :)

 

Μια χαρά βλέπω κι εγώ το λολλιποπ μέχρι στιγμής. Όπως δουλεύει και στο Nexus 5 της γυναίκας μου είναι, το οποίο δεν έχει αντιμετωπίσει κανένα από τα διάφορα θέματα που έχουν αναφερθεί.

 

Αυτό που μου είχε λείψει από την εποχή που είχα Nexus είναι να βλέπεις μέχρι και εφαρμογές τρίτων να δουλεύουν πιο ομαλά και γρήγορα. Λογικό, μιας και η πλειοψηφία των devs σε Nexus τις τεσταρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση :) Περιμένω κι από σένα εντυπώσεις.

 

Λίγο που το δούλεψα τώρα είναι πάρα πολύ γρήγορο, όχι οτι δεν το περίμενα, αυτός ηταν ο κύριος λόγος που το πήρα, όπως και για το σήμα του. Ένα nexus είναι ουσιαστικά με μερικά έξτρα πραγματάκια.

 

 

Περιμενω εντυπωσεις για την active display. Για μενα, η πιο εξυπνη οθονη σε smartphone αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω εντυπωσεις για την active display. Για μενα, η πιο εξυπνη οθονη σε smartphone αυτη τη στιγμη.

Μέχρι στιγμής δεν την έχω αξιοποιησει πλήρως. Πιστεύω στην καθημερινότητα θα φανούν τα πλεονεκτήματά της. Έχει χάσει λίγο την αίγλη της με τα lockscreen notifications του lollipop να σου πω την αλήθεια, αλλά η δουλειά με τους αισθητήρες είναι καταπληκτική και είναι ο μόνος λόγος που δεν την απενεργοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν την έχω αξιοποιησει πλήρως. Πιστεύω στην καθημερινότητα θα φανούν τα πλεονεκτήματά της. Έχει χάσει λίγο την αίγλη της με τα lockscreen notifications του lollipop να σου πω την αλήθεια, αλλά η δουλειά με τους αισθητήρες είναι καταπληκτική και είναι ο μόνος λόγος που δεν την απενεργοποιώ.

Είπες τη σωστή λέξη. "Καθημερινότητα", όπως τσέπη, τσάντα. Στη πορεία, όπως λες, θα βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποδειγματική, ούτε ανοίγει μόνης της, ούτε κομπιάζει, ούτε τίποτα και το ίδιο φυσικά ισχύει και στο moto maxx.
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία πως τα πάει; Πόσες ώρες βγάζει;

 

Κάνε λίγο πίσω, ουτε 11 σελίδες δεν είναι το νήμα και έχουμε πει αρκετές φορές για την μπαταρία..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη πανέμορφη συσκευή. Θα το χαρώ μέχρι το Σαββατοκύριακο.

Μου ήρθε εντελώς αφόρτιστο και προβληματίζομαι.

Τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη πανέμορφη συσκευή. Θα το χαρώ μέχρι το Σαββατοκύριακο.

Μου ήρθε εντελώς αφόρτιστο και προβληματίζομαι.

Τί λέτε;

 

Και? Αν ήταν sealed κανένα πρόβλημα. Τι firmware έχει?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη πανέμορφη συσκευή. Θα το χαρώ μέχρι το Σαββατοκύριακο.

Μου ήρθε εντελώς αφόρτιστο και προβληματίζομαι.

Τί λέτε;

Περιμένω εντυπώσεις!

 

Μερικές παρατηρήσεις ακόμη για το κινητό.

 

Όντως το memory management είναι ολίγον προβληματικό αυτή τη στιγμή. Λογικό αφού έχουμε την 5.0. Εύχομαι να έρθει σύντομα η 5.0.2 να το διορθώσει γιατί χάνει τον αέρα του το κινητό. Το Nexus 5 με 5.0.1 είναι πιο αερατο και γρήγορο. Διαβάζοντας στο ίντερνετ ότι με την 4.4.4 το moto X ήταν πιο γρήγορο σε σχέση με το Nexus 5 το μόνο που μπορεί να φταίει είναι ότι έχουμε την πιο προβληματική lollipop, την 5.0.

 

Με τη μπαταρία περίμενα πολύ χειρότερα πράγματα. Με χρήση μόνο wifi/2g έβγαλα ένα 5ωρο και κάτι σε 20 ώρες. Ακόμη δεν έχω βγάλει ασφαλή συμπέρασμα μιας και δεν κάνω την κανονική μου χρήση. Έχει σίγουρα καλύτερη μπαταρία από το Nexus 5 και λογικά κυμαίνεται στα επίπεδα του G3, το τελευταίο όμως έχει το μεγάλο αβανταζ να μη χάνει καθόλου μπαταρία σε αναμονή.

 

Ο Google now launcher έφυγε κυρίως για τα τεράστια εικονίδια που με ενοχλούσαν. Έχω Nova και δουλεύει το ίδιο έχω την εντύπωση. Στην επόμενη αναβάθμιση θα κάνω πάλι τις δοκιμές μου.

 

Τα χρώματα στην οθόνη ακόμη να τα συνηθίσω :D

 

Ένα κουλό που είχε συμβεί την δεύτερη μέρα είναι να έχω πολύ χαμηλές ταχύτητες μόνο στο WiFi όταν κατεβαζα κάτι από το Google play. Με τα δεδομένα κατέβαζε κανονικά, με WiFi στον Chrome, κατέβασμα torrent, speed test και οτιδήποτε άλλο πήγαινε με φουλ ταχύτητα. Έκανα clear data στο play store και φαίνεται να διορθώθηκε. Ψάχνοντας είδα ότι μπορεί να συμβεί σε διάφορα κινητά και ο λόγος δεν ξέρω ποιος είναι. Ανα διαστήματα το έχω αντιμετωπίσει και στο HTC One.

 

Όσο αφορά το software της moto. Μια παρατήρηση, θα έπρεπε όταν βάζω το κινητό στο no notifications να μη αναβοσβήνει το moto display. Στο Nexus 5 δεν αναβοσβήνει το Led. Προς το παρόν έχω το κινητό ανάποδα για να μη με ενοχλεί.

Επίσης απενεργοποιησα να κάνω wave και να ανάβει η οθόνη γιατί δε με βολεψε τελικά και ευτυχώς το moto display δουλεύει όταν βγάζεις ή με το που σηκώσεις το κινητό.

Στο θέμα του moto display συνεχίζω να προτιμώ τον τρόπο που ανοίγεις τα notifications στη lockscreen του lollipop και ο τρόπος που ξεκλειδώνει. Είναι πολύ πιο βολικό να κάνω double tap για να ανοίξει η ειδοποίηση και swipe όπου θέλω για να ξεκλειδώσει το κινητό, απ το να έχω μόνο ένα σημείο να κάνω swipe και ιδίως προς τα κάτω. Νιώθω επίσης ότι η διαδρομή είναι πολύ μεγάλη, θα έπρεπε να είναι πιο κοντά.

 

Στα πολύ θετικά το πως κάθεται στο χέρι και πόσο άνετο είναι. Προσωπικά είναι το τέλειο μέγεθος μαζί με το G2 γιατί έχεις 5.2 ίντσες οθόνη που είναι όσο μεγάλη μου χρειάζεται σε μέγεθος 5 ιντσών κινητό άλλων εταιριών.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό.

 

Αυτά μέχρι στιγμής :)

Link to comment
Share on other sites

Και? Αν ήταν sealed κανένα πρόβλημα. Τι firmware έχει?

Κανονικά ναι, σφραγισμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...