Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά ναι, σφραγισμένο.

Εμένα είχε 45% μπαταρία. Επίσης είχε το αυτοκόλλητο της Motorola σε μια πλευρά και ήταν τυλιγμενο όλο το κουτί σε πλαστικό, πράγμα που μου έκανε εντύπωση γιατί δε συνηθίζεται. Δεν ξέρω αν το έβαλε το Amazon.

 

edit: όπως σε αυτά τα βίντεο, είχε τέτοια πλαστική μεμβράνη.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονικά ναι, σφραγισμένο.

 

Το δικό μου, το ευρωπαικό που είχα από motomaker, είχε έρθει με 0.. το Pure Edition είχε έρθει σχεδόν full..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Από ισπανικό άμαζον ήρθε αρκετά καλά πακεταρισμένο.

Τεσπα. Είναι το πρώτο κινητό που μου ήρθε με 0 μπαταρία και μου φάνηκε κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Από ισπανικό άμαζον ήρθε αρκετά καλά πακεταρισμένο.

Τεσπα. Είναι το πρώτο κινητό που μου ήρθε με 0 μπαταρία και μου φάνηκε κάπως.

 

Ποιος ξέρει, μπορεί να ήταν στην αποθήκη καιρό, ποιο πήρες, white-bamboo? Δεν σε βλέπω πολύ ενθουσιαμένο όμως..:worry::p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το δικό μου το έχω ενα μήνα και το βγάζω απ το φορτιστή με 100% το πρωι στις 7 και στις 4 το μερημέρη εχω 4% με μέτρια χρήση.

Μηδέν ομιλία, κανα 2ωρο wifi και καμια ωρα (ουτε) gaming

ειναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το δικό μου το έχω ενα μήνα και το βγάζω απ το φορτιστή με 100% το πρωι στις 7 και στις 4 το μερημέρη εχω 4% με μέτρια χρήση.

Μηδέν ομιλία, κανα 2ωρο wifi και καμια ωρα (ουτε) gaming

ειναι φυσιολογικό?

Πρέπει να δώσεις πιο πολλές πληροφορίες. Έχεις lollipop, 4G ανοιχτό; Πόση ώρα οθόνης έχεις;

USB otg υποστηρίζει;

Ναι, κανονικά.

 

Μερικά screenshots της μπαταρίας με βαριά χρήση, ουσιαστικά όλο με αυτό ασχολούμαι.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσεις πιο πολλές πληροφορίες. Έχεις lollipop, 4G ανοιχτό; Πόση ώρα οθόνης έχεις;

 

εχω lollipop ναι και 3g αφού η κάρτα μου δεν ειναι 4g ωρες οθόνης δε μπορώ να σου πω τώρα γιατί έκλεισε απο μπαταρία και δεν εχω το ιστορικό αλλα όσες ώρες και να είχε μπορεί να αδιάζει έτσι η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσεις πιο πολλές πληροφορίες. Έχεις lollipop, 4G ανοιχτό; Πόση ώρα οθόνης έχεις;

 

Ναι, κανονικά.

 

Μερικά screenshots της μπαταρίας με βαριά χρήση, ουσιαστικά όλο με αυτό ασχολούμαι.

Πολύ καλή αυτονομία. Τι φωτεινότητα;

Μια ερώτηση ακόμα προς αυτούς που έχουν το κινητό αρκετό καιρό. Το δέρμα έχει αρχίσει και χαλάει καθόλου ή είναι όπως την πρώτη ημέρα; Είδα ένα στο mediamarkt και είχε πολλές γρατζουνιές στο δέρμα. Μήπως το ξύλινο είναι πιο ανθεκτικό;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσεις πιο πολλές πληροφορίες. Έχεις lollipop, 4G ανοιχτό; Πόση ώρα οθόνης έχεις;

 

Ναι, κανονικά.

 

Μερικά screenshots της μπαταρίας με βαριά χρήση, ουσιαστικά όλο με αυτό ασχολούμαι.

 

κ γω εκει κολλαω για την αγορα,το ειδα απο κοντα,ειναι πανεμορφο κ γρηγορα,περιμενουμε να μας πειτε για την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

εχω lollipop ναι και 3g αφού η κάρτα μου δεν ειναι 4g ωρες οθόνης δε μπορώ να σου πω τώρα γιατί έκλεισε απο μπαταρία και δεν εχω το ιστορικό αλλα όσες ώρες και να είχε μπορεί να αδιάζει έτσι η μπαταρία?

Δυστυχώς ακόμη δεν έχω καταλάβει πως συμπεριφέρεται σε αναμονή το κινητό. Έχω διαβάσει παραδείγματα στο XDA που συμβαίνει ακριβώς αυτό που λες, το κινητό να έχει τραγικούς χρόνους αναμονής και η μπαταρία να πέφτει πολύ γρήγορα κι ας μην το χρησιμοποιείς. Επίσης ακόμη δεν το έχω τεσταρει μόνο με 3G/4G τι χρόνους βγάζει.

Έκανες factory reset μετά που εβαλες lollipop;

 

Πολύ καλή αυτονομία. Τι φωτεινότητα;

Μια ερώτηση ακόμα προς αυτούς που έχουν το κινητό αρκετό καιρό. Το δέρμα έχει αρχίσει και χαλάει καθόλου ή είναι όπως την πρώτη ημέρα; Είδα ένα στο mediamarkt και είχε πολλές γρατζουνιές στο δέρμα. Μήπως το ξύλινο είναι πιο ανθεκτικό;

 

Το έχω στη ρύθμιση adaptive λίγο κάτω από τη μέση, 40% δηλαδή.

Μετά απο πολύ διάβασμα κατέληξα στο μαύρο πλαστικό γιατί έχει καλύτερο grip απο το ξύλο και είναι πιο ανθεκτικό από το δέρμα στις φθορές.

Αν όμως είχαμε moto maker ίσως να μην κρατιομουν και να έπαιρνα το natural leather, που μου άρεσε απο τη πρώτη στιγμή που είδα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στη ρύθμιση adaptive λίγο κάτω από τη μέση, 40% δηλαδή.

Μετά απο πολύ διάβασμα κατέληξα στο μαύρο πλαστικό γιατί έχει καλύτερο grip απο το ξύλο και είναι πιο ανθεκτικό από το δέρμα στις φθορές.

Αν όμως είχαμε moto maker ίσως να μην κρατιομουν και να έπαιρνα το natural leather, που μου άρεσε απο τη πρώτη στιγμή που είδα.

 

Κυκλοφορεί και σε πλαστικό στην Ελλάδα; Σε όσα σκρουτζομάγαζα κοίταξα έχουν το δερμάτινο και το ξύλινο. Η αλήθεια είναι ότι το δερμάτινο το κάνει να δείχνει πιο premium.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί και σε πλαστικό στην Ελλάδα; Σε όσα σκρουτζομάγαζα κοίταξα έχουν το δερμάτινο και το ξύλινο. Η αλήθεια είναι ότι το δερμάτινο το κάνει να δείχνει πιο premium.

 

Στο public έχει το πλαστικό γιατί το είχα δει. Σκρουτζ δεν έχω κοιτάξει να σου πω την αλήθεια. Πάντως εγώ γενικά είμαι υπέρ του πλαστικού όσο κι αν το αντιπαθουν μερικοί, ιδίως αν είναι όπως του Nexus 5, moto x και Nokia. Αν είναι να βάζω θήκη στα μεταλλικά και γυάλινα, δε βρίσκω το λόγο να αυξανω τις διαστάσεις του κινητού τσάμπα. Το δέρμα πάντως είναι καλή λύση και το κάνει πιο premium όπως λες. Πάρε αυτό αν σου αρέσει πιο πολύ, εξάλλου με τη φθορά θα έχει και μια αίσθηση vintage :)

Link to comment
Share on other sites

Στο public έχει το πλαστικό γιατί το είχα δει. Σκρουτζ δεν έχω κοιτάξει να σου πω την αλήθεια. Πάντως εγώ γενικά είμαι υπέρ του πλαστικού όσο κι αν το αντιπαθουν μερικοί, ιδίως αν είναι όπως του Nexus 5, moto x και Nokia. Αν είναι να βάζω θήκη στα μεταλλικά και γυάλινα, δε βρίσκω το λόγο να αυξανω τις διαστάσεις του κινητού τσάμπα. Το δέρμα πάντως είναι καλή λύση και το κάνει πιο premium όπως λες. Πάρε αυτό αν σου αρέσει πιο πολύ, εξάλλου με τη φθορά θα έχει και μια αίσθηση vintage :)

Το πίσω καπάκι βγαίνει εύκολα; Βλέπω ότι υπάρχουν σε διάφορα χρώματα και υλικά στο eBay.

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι βγαίνει εύκολα; Βλέπω ότι υπάρχουν σε διάφορα χρώματα και υλικά στο eBay.

 

Θες να το ανοίξω; :p

Δεν έχω ιδέα, είναι κολλημένο νομίζω και μάλιστα υποδειγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Θες να το ανοίξω; :p

Δεν έχω ιδέα, είναι κολλημένο νομίζω και μάλιστα υποδειγματικά.

Όχι εντάξει :p

Ο turbo charger περιέχεται στη συσκευασία; Αν όχι πόσο κοστίζει και που μπορώ να τον βρω, γιατί σε σκρουτζομάγαζα δεν τον βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ την πρώτη μέρα έπιανε με την πρώτη το κολπάκι με το δυο φορες τίναγμα του κινητού για να ανοίξει η κάμερα, από την δεύτερη μέρα και μετά δεν πιάνει με τίποτα! Μπήκα στις ρυθμίσεις του moto για να κάνω πάλι το test με τον οδηγό και πιάνει κανονικά. Το έχει δοκιμάσει κανεις άλλος?

 

Επίσης είναι "δοκιμασμένο" ότι πρέπει να γίνεται factory reset μετά το update σε lollipop? Εγώ δεν έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εντυπώσεις!

 

Μερικές παρατηρήσεις ακόμη για το κινητό.

 

Όντως το memory management είναι ολίγον προβληματικό αυτή τη στιγμή. Λογικό αφού έχουμε την 5.0. Εύχομαι να έρθει σύντομα η 5.0.2 να το διορθώσει γιατί χάνει τον αέρα του το κινητό. Το Nexus 5 με 5.0.1 είναι πιο αερατο και γρήγορο. Διαβάζοντας στο ίντερνετ ότι με την 4.4.4 το moto X ήταν πιο γρήγορο σε σχέση με το Nexus 5 το μόνο που μπορεί να φταίει είναι ότι έχουμε την πιο προβληματική lollipop, την 5.0.

 

Με τη μπαταρία περίμενα πολύ χειρότερα πράγματα. Με χρήση μόνο wifi/2g έβγαλα ένα 5ωρο και κάτι σε 20 ώρες. Ακόμη δεν έχω βγάλει ασφαλή συμπέρασμα μιας και δεν κάνω την κανονική μου χρήση. Έχει σίγουρα καλύτερη μπαταρία από το Nexus 5 και λογικά κυμαίνεται στα επίπεδα του G3, το τελευταίο όμως έχει το μεγάλο αβανταζ να μη χάνει καθόλου μπαταρία σε αναμονή.

 

Ο Google now launcher έφυγε κυρίως για τα τεράστια εικονίδια που με ενοχλούσαν. Έχω Nova και δουλεύει το ίδιο έχω την εντύπωση. Στην επόμενη αναβάθμιση θα κάνω πάλι τις δοκιμές μου.

 

Τα χρώματα στην οθόνη ακόμη να τα συνηθίσω :D

 

Ένα κουλό που είχε συμβεί την δεύτερη μέρα είναι να έχω πολύ χαμηλές ταχύτητες μόνο στο WiFi όταν κατεβαζα κάτι από το Google play. Με τα δεδομένα κατέβαζε κανονικά, με WiFi στον Chrome, κατέβασμα torrent, speed test και οτιδήποτε άλλο πήγαινε με φουλ ταχύτητα. Έκανα clear data στο play store και φαίνεται να διορθώθηκε. Ψάχνοντας είδα ότι μπορεί να συμβεί σε διάφορα κινητά και ο λόγος δεν ξέρω ποιος είναι. Ανα διαστήματα το έχω αντιμετωπίσει και στο HTC One.

 

Όσο αφορά το software της moto. Μια παρατήρηση, θα έπρεπε όταν βάζω το κινητό στο no notifications να μη αναβοσβήνει το moto display. Στο Nexus 5 δεν αναβοσβήνει το Led. Προς το παρόν έχω το κινητό ανάποδα για να μη με ενοχλεί.

Επίσης απενεργοποιησα να κάνω wave και να ανάβει η οθόνη γιατί δε με βολεψε τελικά και ευτυχώς το moto display δουλεύει όταν βγάζεις ή με το που σηκώσεις το κινητό.

Στο θέμα του moto display συνεχίζω να προτιμώ τον τρόπο που ανοίγεις τα notifications στη lockscreen του lollipop και ο τρόπος που ξεκλειδώνει. Είναι πολύ πιο βολικό να κάνω double tap για να ανοίξει η ειδοποίηση και swipe όπου θέλω για να ξεκλειδώσει το κινητό, απ το να έχω μόνο ένα σημείο να κάνω swipe και ιδίως προς τα κάτω. Νιώθω επίσης ότι η διαδρομή είναι πολύ μεγάλη, θα έπρεπε να είναι πιο κοντά.

 

Στα πολύ θετικά το πως κάθεται στο χέρι και πόσο άνετο είναι. Προσωπικά είναι το τέλειο μέγεθος μαζί με το G2 γιατί έχεις 5.2 ίντσες οθόνη που είναι όσο μεγάλη μου χρειάζεται σε μέγεθος 5 ιντσών κινητό άλλων εταιριών.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό.

 

Αυτά μέχρι στιγμής :)

 

Κάπου διάβασα οτι υπάρχει ''conflict'' μεταξύ moo display k ειδοποιήσεις της lollipop,οι οποίες θα διορθωθούν με μελλοντική αναβάθμιση.Μου προκαλεί εντύπωση αυτό που λές,οτι δεν είσαι 100% ικανοποιημένος με το moto display.Σε διάφορα βίντεο λειτουργούσε πολύ καλά και είχα ''ψηθεί'' πολύ ώστε να το πάρω...Ίδωμεν...

Η οθόνη του σε σχέση με το ν5 πως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι εντάξει :p

Ο turbo charger περιέχεται στη συσκευασία; Αν όχι πόσο κοστίζει και που μπορώ να τον βρω, γιατί σε σκρουτζομάγαζα δεν τον βρίσκω.

 

Όχι, δεν περιέχεται και καλύτερα να σου πω την αλήθεια έτσι όπως ζεσταίνεται η μπαταρία όταν τη φορτίζεις. Νομίζω πως αν το χρησιμοποιείς συνέχεια θα κάνει κακό στη μπαταρία πολύ πιο σύντομα απ ότι με ένα κανονικό φορτιστή. Μην ξεχνάμε ότι έχουμε μπαταρία ενσωματωμένη.

 

Ενώ την πρώτη μέρα έπιανε με την πρώτη το κολπάκι με το δυο φορες τίναγμα του κινητού για να ανοίξει η κάμερα, από την δεύτερη μέρα και μετά δεν πιάνει με τίποτα! Μπήκα στις ρυθμίσεις του moto για να κάνω πάλι το test με τον οδηγό και πιάνει κανονικά. Το έχει δοκιμάσει κανεις άλλος?

 

Επίσης είναι "δοκιμασμένο" ότι πρέπει να γίνεται factory reset μετά το update σε lollipop? Εγώ δεν έκανα.

 

Όσες φορές το έχω δοκιμάσει μου έχει δουλέψει με την πρώτη.

 

Πάντα είναι καλό σε μια τόσο μεγάλη αναβάθμιση να γίνεται factory reset. Καλό είναι να κάνεις πιστεύω.

 

Κάπου διάβασα οτι υπάρχει ''conflict'' μεταξύ moo display k ειδοποιήσεις της lollipop,οι οποίες θα διορθωθούν με μελλοντική αναβάθμιση.Μου προκαλεί εντύπωση αυτό που λές,οτι δεν είσαι 100% ικανοποιημένος με το moto display.Σε διάφορα βίντεο λειτουργούσε πολύ καλά και είχα ''ψηθεί'' πολύ ώστε να το πάρω...Ίδωμεν...

Η οθόνη του σε σχέση με το ν5 πως είναι?

 

Μωρέ conflict δεν έχω, απλά δε με έχει βολέψει τόσο πολύ όσο πίστευα λόγω της πρόσφατης εμπειρίας μου με τη lollipop lockscreen, αλλά δε μπορώ και να το απενεργοποιήσω γιατί έχει τα θετικά του και δουλεύει απροβλημάτιστα. Αν δούλευε έτσι καλά το ambient display μάλλον θα χρησιμοποιούσα αυτό, αλλά μέχρι στιγμής είναι αναξιόπιστο δυστυχώς.

Με άλλα λόγια κάποιες επισημάνσεις κάνω και τι βελτιώσεις θα ήθελα.

Ένα άλλο αρνητικό που έχει είναι ότι όταν ακούς μουσική δεν το εμφανίζει πουθενά ούτε έχει controls να αλλάξεις τραγούδι. Πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό αναγκαστικά για να χειριστείς τον player.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την οθόνη σε σχέση με το Nexus 5 είναι η μέρα με τη νύχτα, τα δύο άκρα. Του Nexus έχει ζεστό λευκό και είναι πιο φωτεινή στο φουλ. Τα χρώματα είναι πολύ απαλά. Το moto X έχει πάρα πολύ υπερτονισμενα χρώματα. Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα έξω όταν έχει ήλιο, αλλά θα μπορούσε να είναι και καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν περιέχεται και καλύτερα να σου πω την αλήθεια έτσι όπως ζεσταίνεται η μπαταρία όταν τη φορτίζεις. Νομίζω πως αν το χρησιμοποιείς συνέχεια θα κάνει κακό στη μπαταρία πολύ πιο σύντομα απ ότι με ένα κανονικό φορτιστή. Μην ξεχνάμε ότι έχουμε μπαταρία ενσωματωμένη.

 

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει από 0-100%;

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει από 0-100%;

1:50 με 2 ώρες αν δεν κάνω λάθος.

 

Τελικά μου φαίνεται το moto X είναι πιο γρήγορο από το Nexus 5, απλά χαντακωνεται κάπως από την 5.0 σε διάφορες διεργασίες. Όταν πάρουμε την 5.0.2 και 5.1 νομίζω πως η διαφορά θα είναι εμφανής.

 

Δυστυχώς το multitasking και στα 2 κινητά με τη lollipop είναι απαράδεκτο, είναι σαν να έχεις κινητό με 1gb ram. Στον Chrome δεν κρατάει σελίδες και κάνει reload. Βγάζω φωτογραφίες και όλα έχουν κλείσει από πίσω. Αναρωτιέμαι αν είναι θέμα της lollipop το οποίο θα λυθεί με τα updates που έρχονται και θα επανέλθει σε εποχή kit kat ή η lollipop χρειάζεται 3gb ram.

 

Αυτό που μετανιώνω είναι ότι δεν δούλεψα καθόλου το κινητό με kit kat να δω πως συμπεριφερεται σε σχέση με τα κινητά που είχα (htc one, LG G3, nexus 5). Θα είχα βγάλει πιο σωστά συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το multitasking και στα 2 κινητά με τη lollipop είναι απαράδεκτο, είναι σαν να έχεις κινητό με 1gb ram. Στον Chrome δεν κρατάει σελίδες και κάνει reload. Βγάζω φωτογραφίες και όλα έχουν κλείσει από πίσω. Αναρωτιέμαι αν είναι θέμα της lollipop το οποίο θα λυθεί με τα updates που έρχονται και θα επανέλθει σε εποχή kit kat ή η lollipop χρειάζεται 3gb ram.

 

Στο multitask δεν έχω χάσει ποτέ εφαρμογή. Ακόμα και με τη κάμερα παγωμένη. Εμένα δε μου φάνηκε καθόλου πρακτική η απεικόνιση του νέου multitask.

Μήπως οι ατέλειες και αυτά που δεν μας άφησαν τόσο καλή εντύπωση φταίει η google;

Προσωπικά βλέπω μία εξαιρετική συσκευή από τη πλευρά της μοτορολα. Ασε που περίμενα χειρότερη αυτονομία. Μου φαίνεται κυμαίνεται σε μεσαία επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

1:50 με 2 ώρες αν δεν κάνω λάθος.

 

Τελικά μου φαίνεται το moto X είναι πιο γρήγορο από το Nexus 5, απλά χαντακωνεται κάπως από την 5.0 σε διάφορες διεργασίες. Όταν πάρουμε την 5.0.2 και 5.1 νομίζω πως η διαφορά θα είναι εμφανής.

 

Δυστυχώς το multitasking και στα 2 κινητά με τη lollipop είναι απαράδεκτο, είναι σαν να έχεις κινητό με 1gb ram. Στον Chrome δεν κρατάει σελίδες και κάνει reload. Βγάζω φωτογραφίες και όλα έχουν κλείσει από πίσω. Αναρωτιέμαι αν είναι θέμα της lollipop το οποίο θα λυθεί με τα updates που έρχονται και θα επανέλθει σε εποχή kit kat ή η lollipop χρειάζεται 3gb ram.

 

Αυτό που μετανιώνω είναι ότι δεν δούλεψα καθόλου το κινητό με kit kat να δω πως συμπεριφερεται σε σχέση με τα κινητά που είχα (htc one, LG G3, nexus 5). Θα είχα βγάλει πιο σωστά συμπεράσματα.

 

Κι εδώ στο Μ8 είναι χάλια το multitasking και σε κάποιες φάσεις σκέφτηκα μήπως φταίει το One.

Επίσης σήμερα το παρατήρησα που πήγα να ενημερώσω το play, ότι κυριολεκτικά σέρνεται ενώ με δεδομένα πάει μια χαρά. Νόμιζα όμως ότι φταίει η Forthnet και ήμουν έτοιμος να πάρω τηλέφωνο και να τους κραξω.

Τι στο καλό, τόσο βιαστικά την έδωσε τελικά η Google την 5 ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ στο Μ8 είναι χάλια το multitasking και σε κάποιες φάσεις σκέφτηκα μήπως φταίει το One.

Επίσης σήμερα το παρατήρησα που πήγα να ενημερώσω το play, ότι κυριολεκτικά σέρνεται ενώ με δεδομένα πάει μια χαρά. Νόμιζα όμως ότι φταίει η Forthnet και ήμουν έτοιμος να πάρω τηλέφωνο και να τους κραξω.

Τι στο καλό, τόσο βιαστικά την έδωσε τελικά η Google την 5 ;

 

Άσε Γιάννη, μιλάμε για τη χειρότερη ενημέρωση που έχει βγει ποτέ. Είναι δυνατόν να δίνεις αναβάθμιση με battery drain και memory leak; Από τον Αύγουστο τι έκανα δηλαδή που μας έδειξαν το demo; Εύχομαι η 5.1 να τα διορθώσει όλα αυτά και να είναι τουλάχιστον η εμπειρία χρήσης όπως στην kit kat. Κανονικά θα έπρεπε να είναι καλύτερη μιας και ο σκοπός μιας αναβάθμισης είναι και αυτός.

 

Όσο για το πρόβλημα που έχεις και εσύ με το WiFi στο playstore διαβάζοντας βρήκα 3 λύσεις. Δοκίμασε τες μήπως και φτιάξει.

1. Κάνεις sign out από το hangouts (από όλα τα accounts), μετά sign in και μπες play store να δεις αν έφτιαξε.

2. Clear cache του play store κι αν δεν φτιάξει Clear data.

3. Κάνε forget το WiFi σου, reset το router, reboot το κινητό και δοκίμασε πάλι.

 

Μπορεί να φτιάξει προσωρινά με κάποια από αυτές τις λύσεις. Εγώ έκανα μόνο την 1 και 2. Νομίζω πως η πρώτη βοήθησε το κινητό μέχρι στιγμής, αλλά δεν είμαι ακόμη σίγουρος γιατί δεν έχω κάθε μέρα updates, ούτε κατεβάζω εφαρμογές, ούτε κι έχω όρεξη να ασχολούμαι με τις σαχλαμάρες της Google.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...