Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβάζω τραγούδια από το play store και μου εμφανίζονται στο play music . Πως μπορώ να μεταφέρω τραγούδια στο Music ?

Ασε αυτο ειναι μεγάλο θέμα. ..Ποτέ δεν μπόρεσα να τα πέρασω και όταν τα πέρασα ήταν και χωρίς εξώφυλλο. ..αν δεις αρκετές σελίδες πίσω (ίσως και στην αρχη) κάπου το αναφερω αυτό και τελικά έχω βρει 2 λύσεις...προτείνω την δεύτερη! !!

Η μια είναι να κατεβάζω από τον λογαριασμό που είχα στο i tunes με το i Phone που είχα παλιά και μετά μέσω pc να τα μεταφέρω στο note-συνήθως ολόκληρα album.

Και η άλλη που ειναι και πιο φτηνη (ο τζάμπας ζει... ) και πιο αμεση είναι το tubemate το οποίο το κατέβασα εκτος playstore όπου κατεβάζω ότι βίντεο θελω από το youtube και το βλέπω ακόμα και εκτός σύνδεσης ή μετατρέπω το βίντεο απευθείας σε mp4 την ώρα που το κατεβαζω. Έχω και την εφαρμογή coverGrabber και περνάω ότι εξώφυλλο θελω στα τραγούδια. ..

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε όσοι περάσατε lollipop αν έχετε αυτό το φαινόμενο των πατασιτων στις κλήσεις που έχουμε αρκετοί που έχουμε ακόμα kitkat?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε όσοι περάσατε lollipop αν έχετε αυτό το φαινόμενο των πατασιτων στις κλήσεις που έχουμε αρκετοί που έχουμε ακόμα kitkat?

 

Mε lollipop εξαφανιστηκε το προβλημα 100%:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η οθονη εχει θεματακια με τις γωνιες θεασης καπως ε? Στο Νοτε 3 οι γωνιες θεασης ήταν σχεδον άψογες.. Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η οθονη εχει θεματακια με τις γωνιες θεασης καπως ε? Στο Νοτε 3 οι γωνιες θεασης ήταν σχεδον άψογες..

Κάθε άλλο... Προσωπικά δεν έχω δει κάτι καλύτερο στον τομέα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέχρι στιγμής για το κινητό μας έχουμε την Γερμανική και την Ολλανδική έκδοση του 5.0.1, σωστά?

Υπάρχουν γενικά κάποιες διαφορές μεταξύ των 2? Δηλαδή η Ολλανδική που βγήκε 1 μήνα μετά από την Γερμανική μπορεί να πει κάποιος ότι είναι καλύτερη?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέχρι στιγμής για το κινητό μας έχουμε την Γερμανική και την Ολλανδική έκδοση του 5.0.1, σωστά?

Υπάρχουν γενικά κάποιες διαφορές μεταξύ των 2? Δηλαδή η Ολλανδική που βγήκε 1 μήνα μετά από την Γερμανική μπορεί να πει κάποιος ότι είναι καλύτερη?

 

Είναι Πολωνική όχι Ολλανδική και η κάθε μία είναι για ξεχωριστό μοντέλο Exynos & Snapdragon

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέχρι στιγμής για το κινητό μας έχουμε την Γερμανική και την Ολλανδική έκδοση του 5.0.1, σωστά?

Υπάρχουν γενικά κάποιες διαφορές μεταξύ των 2? Δηλαδή η Ολλανδική που βγήκε 1 μήνα μετά από την Γερμανική μπορεί να πει κάποιος ότι είναι καλύτερη?

Σωστά, η BOB4 είναι η γερμανική και η BOC3 η ολλανδική (5.0.1 και οι δύο). Και ναι υπάρχουν διαφορές αλλά μικρές με σημαντικότερη αυτή της προσθήκης του αθόρυβου προφίλ. Στη ταχύτητα δεν θα καταλάβεις διαφορά αλλά έχουν διορθωθεί μικροσφάλματα όπως αυτό των εφαρμογών που παρ'όλο που εσύ δεν τα έβλεπες, έτρεχαν από πίσω.

Στα αρνητικά (για εμένα) το ότι πλέον στην εναλλαγή έντασης κλήσης κάνει και ήχο. Σταγόνα στον ωκεανό βέβαια. Κανένα θέμα με τις γωνίες θέασης.

 

Γενικά το τηλέφωνο με lollipop γίνεται αγνώριστο.

Είναι Πολωνική όχι Ολλανδική και η κάθε μία είναι για ξεχωριστό μοντέλο Exynos & Snapdragon

Σωστά τα λέει, έχεις μείνει λίγο πίσω. :-)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέει, έχεις μείνει λίγο πίσω. :-)

 

 

και για την Κορεατικη ξερω βγηκε και Ολλανδικη λοοολ! σρ αναθεωρω:lol: να φανατστω Κορεατικη παλι Exynos και Ολλανδικη Snap

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο αλλά μόλις δοκίμασα σε viber και δε μου βγάζει επιλογή βιντεοκλησης.. Το κάνει και σε εσάς? Με iPhone δεν είχα θέμα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο αλλά μόλις δοκίμασα σε viber και δε μου βγάζει επιλογή βιντεοκλησης.. Το κάνει και σε εσάς? Με iPhone δεν είχα θέμα..

Πρέπει πρώτα να κάνεις κλήση και έπειτα θα σου εμφανιστεί η επιλογή για εναλλαγή της κλήσης σε βίντεοκλήση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, η BOB4 είναι η γερμανική και η BOC3 η ολλανδική (5.0.1 και οι δύο). Και ναι υπάρχουν διαφορές αλλά μικρές με σημαντικότερη αυτή της προσθήκης του αθόρυβου προφίλ. Στη ταχύτητα δεν θα καταλάβεις διαφορά αλλά έχουν διορθωθεί μικροσφάλματα όπως αυτό των εφαρμογών που παρ'όλο που εσύ δεν τα έβλεπες, έτρεχαν από πίσω.

Στα αρνητικά (για εμένα) το ότι πλέον στην εναλλαγή έντασης κλήσης κάνει και ήχο. Σταγόνα στον ωκεανό βέβαια. Κανένα θέμα με τις γωνίες θέασης.

 

Γενικά το τηλέφωνο με lollipop γίνεται αγνώριστο.

 

Οκ. Ευχαριστώ! Μάλλον θα την περάσω και εγώ το Σαββατοκύριακο!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω τα video που έχω στο κινητο στην TV ? Σύνδεσα το καλώδιο που φορτίζω το Note4 με την TV αλλά ΤΊΠΟΤΑ !!! Εσείς πώς προβάλετε τα video σας στην τηλεόραση ?
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω τα video που έχω στο κινητο στην TV ? Σύνδεσα το καλώδιο που φορτίζω το Note4 με την TV αλλά ΤΊΠΟΤΑ !!! Εσείς πώς προβάλετε τα video σας στην τηλεόραση ?

Χρειάζεσαι προφανώς ενα καλώδιο σαν αυτό.....

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-MHL-2-0-To-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-S5-Note-/311158365318

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι προφανώς ενα καλώδιο σαν αυτό.....

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-MHL-2-0-To-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-S5-Note-/311158365318

 

Έχει βγει και MHL 3.0 αντάπτορας από τη Samsung για όσους θέλουν να προβάλουν 4K video από το Note 4.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω τα video που έχω στο κινητο στην TV ? Σύνδεσα το καλώδιο που φορτίζω το Note4 με την TV αλλά ΤΊΠΟΤΑ !!! Εσείς πώς προβάλετε τα video σας στην τηλεόραση ?

 

αν η τηλεοραση ειναι σχετικα καινουρια λογικα θα εχει και screen mirroring! χωρις καλωδια και κατι αλλο! :D

Link to comment
Share on other sites

Mε lollipop εξαφανιστηκε το προβλημα 100%:)

 

Εμενα εμφανιστηκε αντι να εξαφανιστει

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να κάνεις κλήση και έπειτα θα σου εμφανιστεί η επιλογή για εναλλαγή της κλήσης σε βίντεοκλήση.

Κάνω κλήση αλλά είναι αχνο το εικονίδιο δεν πατιεται. Δε μου δίνει αυτή την επιλογή και στον άλλο που συνομιλει μαζί μου λέει ότι ο άλλος χρηστης(δηλαδή εγω) δεν υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τη λολιποπ πανε ολα μια χαρα αλλα με τη μπαταρια τι γινετε;νομιζω ρουφαει περισσοτερο απο οτι με kit kat

Το ίδιο είναι και λίγο καλύτερα. Έκανες επαναφορά πριν και μετά το πέρασμα της lolipop?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια με τη λολιποπ πανε ολα μια χαρα αλλα με τη μπαταρια τι γινετε;νομιζω ρουφαει περισσοτερο απο οτι με kit kat

 

Στα ίδια επίπεδα είναι με kit kat η 5.

Αν βλέπεις σημαντικά μεγαλύτερη κατανάλωση στην 5, τότε πρέπει να τσεκαρείς τι πήγε λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...