Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάλε το antivirus.

Στο android άχρηστο είναι. Ειδικά αν βάζεις εφαρμογές από google play. Είμαι σίγουρος πως δεν έχει τίποτα απολύτως το τηλέφωνό σου και το πρόγραμμα που έβαλες το βγάζει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγάλε το antivirus.

Στο android άχρηστο είναι. Ειδικά αν βάζεις εφαρμογές από google play. Είμαι σίγουρος πως δεν έχει τίποτα απολύτως το τηλέφωνό σου και το πρόγραμμα που έβαλες το βγάζει αυτό.

 

το πρόγραμμα αυτό το χρησιμοποιώ από το 2012 που είχα το παλιό κινητό xperia neo v και το χρησιμοποιώ και στο νέο motorola moto g (2nd gen) αλλά και στο tablet είναι δωρεάν (free) , είναι ελαφρύ δεν καταναλώνει τίποτα και το κυριότερο έχει μια πάρα πολύ χρήσιμη λειτουργία που σου επιτρέπει να μπλοκάρεις κλήσεις από απόρρητους αριθμούς ή αριθμούς ενοχλητικούς ή sms και να τους βάλεις στην μαύρη λίστα και να μην σε ξανά ενοχλήσουν ποτέ (δεν το έχω βρει πουθενά αυτό και έχω δοκιμάσει πάρα πολλά ακόμα και το διαφημιζόμενο 360)

 

ότι αφορά το μήνυμα είναι false positive σύμφωνα με αυτούς http://developer.android.com/reference/android/security/KeyChain.html

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα αυτό το χρησιμοποιώ από το 2012 που είχα το παλιό κινητό xperia neo v και το χρησιμοποιώ και στο νέο motorola moto g (2nd gen) αλλά και στο tablet είναι δωρεάν (free) , είναι ελαφρύ δεν καταναλώνει τίποτα και το κυριότερο έχει μια πάρα πολύ χρήσιμη λειτουργία που σου επιτρέπει να μπλοκάρεις κλήσεις από απόρρητους αριθμούς ή αριθμούς ενοχλητικούς ή sms και να τους βάλεις στην μαύρη λίστα και να μην σε ξανά ενοχλήσουν ποτέ (δεν το έχω βρει πουθενά αυτό και έχω δοκιμάσει πάρα πολλά ακόμα και το διαφημιζόμενο 360)

 

ότι αφορά το μήνυμα είναι false positive σύμφωνα με αυτούς http://developer.android.com/reference/android/security/KeyChain.html

Δεν υπάρχουν apps που "δε καταναλώνουν τίποτα" , όντως τα διάφορα αντιβαιρους είναι άχρηστα και επιπλέον υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές για να μπλοκάρεις κλήσεις και sms. Υποτίθεται ότι και το ίδιο το android το κάνει, αλλά στην έκδοση αυτή όχι. Τι ειναι το διαφημιζόμενο 360???

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν apps που "δε καταναλώνουν τίποτα" , όντως τα διάφορα αντιβαιρους είναι άχρηστα και επιπλέον υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές για να μπλοκάρεις κλήσεις και sms. Υποτίθεται ότι και το ίδιο το android το κάνει, αλλά στην έκδοση αυτή όχι. Τι ειναι το διαφημιζόμενο 360???

 

καταρχήν μιας και το android είναι linux based και λόγω γνώσης από ηλεκτρονικούς υπολογιστές και φυσικά από Linux (μιας και έχω μηχάνημα 24/7 που τρέχει περιβάλλον Linux και εκτελεί λειτουργίες Server) ουδέποτε έχω βάλει πρόγραμμα προστασίας κτλ...

 

ότι αφορά το 360 (μου κάνει εντύπωση που δεν το γνωρίζεις) είναι το πιο πολύ διαφημιζόμενο πρόγραμμα προστασίας από ιούς

 

έχω δοκιμάσει τα πάντα από τέτοια προγράμματα (δωρεάν , επί πληρωμή) ενδεικτικά αναφέρω ESET , AVAST , AVIRA , AVG κτλ...

 

με κανένα δεν έμεινα ευχαριστημένος

 

με το zoner free antivirus το χρησιμοποιώ από το 2012 με το android 4.0.x (xperia neo v) είναι ελαφρύ , δεν καταναλώνει μνήμη/χώρο/μπαταρία και κάνει αυτό που ανάφερα

 

μπλοκάρει ανεπιθύμητα τηλεφωνικά νούμερα και sms

 

παρόμοια εφαρμογή που να το κάνει δεν έχω βρει μέχρι τώρα (αξιόπιστη) γιατί πολλές υπάρχουν που λένε ότι το κάνουν αλλά στην πράξη θα έλεγα τι κάνουν

 

όταν λες υπάρχει σαν λειτουργία του συστήματος αυτό για εξήγησε μου γιατί ούτε στο xperia neo v (4.0.x) ούτε σε αυτό motorola moto g (2nd gen) (4.4.4) ούτε στο tablet asus nexus 7 (2013) (5.0.2) έχω βρει τέτοια λειτουργία

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν μιας και το android είναι linux based και λόγω γνώσης από ηλεκτρονικούς υπολογιστές και φυσικά από Linux (μιας και έχω μηχάνημα 24/7 που τρέχει περιβάλλον Linux και εκτελεί λειτουργίες Server) ουδέποτε έχω βάλει πρόγραμμα προστασίας κτλ...

 

ότι αφορά το 360 (μου κάνει εντύπωση που δεν το γνωρίζεις) είναι το πιο πολύ διαφημιζόμενο πρόγραμμα προστασίας από ιούς

 

έχω δοκιμάσει τα πάντα από τέτοια προγράμματα (δωρεάν , επί πληρωμή) ενδεικτικά αναφέρω ESET , AVAST , AVIRA , AVG κτλ...

 

με κανένα δεν έμεινα ευχαριστημένος

 

με το zoner free antivirus το χρησιμοποιώ από το 2012 με το android 4.0.x (xperia neo v) είναι ελαφρύ , δεν καταναλώνει μνήμη/χώρο/μπαταρία και κάνει αυτό που ανάφερα

 

μπλοκάρει ανεπιθύμητα τηλεφωνικά νούμερα και sms

 

παρόμοια εφαρμογή που να το κάνει δεν έχω βρει μέχρι τώρα (αξιόπιστη) γιατί πολλές υπάρχουν που λένε ότι το κάνουν αλλά στην πράξη θα έλεγα τι κάνουν

 

όταν λες υπάρχει σαν λειτουργία του συστήματος αυτό για εξήγησε μου γιατί ούτε στο xperia neo v (4.0.x) ούτε σε αυτό motorola moto g (2nd gen) (4.4.4) ούτε στο tablet asus nexus 7 (2013) (5.0.2) έχω βρει τέτοια λειτουργία

Δεν έχω βάλει ποτέ αντιβαιρους σε android κινητό γιατί απλά δε χρειάζεται. Ξαναλέω ότι δεν γίνεται αυτό που λες, να μην καταναλώνει μνήμη και μπαταρία και επαναλαμβάνω ότι υπάρχουν δεκάδες apps για μπλοκάρισμα ανεπιθύμητων calls&sms σκέτες, όχι αντιβάιρους. Σε διάφορες εκδόσεις του android πιθανόν όχι pure enough όπως του Μoto G, τις μπλοκάρεις από τη λίστα των κλήσεων. Εγώ έβαλα μια τυχαία app (Calls Blacklist) που μια χαρά κόβει κλήσεις . Για sms ζητάει να είναι αποκλειστική εφαρμογή sms, και το απέφυγα (αναγκαστική λειτουργία λόγω του 4.4.4, λέει ο κατασκευαστής).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ποτέ αντιβαιρους σε android κινητό γιατί απλά δε χρειάζεται. Ξαναλέω ότι δεν γίνεται αυτό που λες, να μην καταναλώνει μνήμη και μπαταρία και επαναλαμβάνω ότι υπάρχουν δεκάδες apps για μπλοκάρισμα ανεπιθύμητων calls&sms σκέτες, όχι αντιβάιρους. Σε διάφορες εκδόσεις του android πιθανόν όχι pure enough όπως του Μoto G, τις μπλοκάρεις από τη λίστα των κλήσεων. Εγώ έβαλα μια τυχαία app (Calls Blacklist) που μια χαρά κόβει κλήσεις . Για sms ζητάει να είναι αποκλειστική εφαρμογή sms, και το απέφυγα (αναγκαστική λειτουργία λόγω του 4.4.4, λέει ο κατασκευαστής).

 

θα συμφωνήσω με την γενική σου άποψη ότι δεν χρειάζεται πρόγραμμα προστασίας

 

αλλά θα διαφωνήσω με την άποψη ότι δεν γίνετε αυτό που αναφέρω

 

καθώς την συγκεκριμένη εφαρμογή την χρησιμοποιώ από το 2012 (Android 4.0.x που είχε το xperia neo v ξερεις αυτό με τα 512ΜΒ μνήμης) έως τώρα που έχω το motorola moto g (2nd gen) (Android 4.4.4 KitKat) και το asus google nexus 7 (Android 5.0.2)

 

ότι αφορά τις εφαρμογές για απόρριψη κλήσεων / μηνυμάτων που λες ότι υπάρχουν δεκάδες (να προσθέσω και εγώ όσες έχω βρει) καμία δεν κάνει αυτό που θέλω...συμπεριλαμβανόμενης και αυτής που αναφέρεις και την δοκίμασα μια στιγμή , την επόμενη έφυγε όπως μπήκε.

 

αν εννοείς αυτή βέβαια

Calls Blacklist - Call Blocker Vlad Lee https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist&hl=el την οποία δίνει και επί πληρωμή

 

ή αυτή

Call Blocker Free - Blacklist NQ Mobile Security (NYSE:NQ) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netqin.mm

 

και άλλες παρόμοιες

 

καμία όμως δεν κάνει αυτό που θέλω (απλό πράγμα) ...

Edited by Zer0c00L

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ρυθμιση για δονηση κατα την απαντηση κλησης; εαν οχι υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει αυτη τη δουλεια;
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα με το MMS.

 

Στην sim1 έχω ένα what's up. Στις ρυθμίσεις /δίκτυα κνητής τηλεφωνίας/ονόματα σημείων πρόσβασης, είναι:

 

όνομα Cosmote Internet MMS
APN internet
διακομιστής μεσολάβησης -
θύρα -
όνομα χρήστη -
κωδικός πρόσβασης -
διακομιστής -
MMSC http://mmsc.cosmote.gr:8002
διακομιστής μεσ/βησης MMS 10.10.10.20
θύρα MMS 8080
MCC 202
MNC 01
τυπος ελέγχου ταυτότητας PAP
τυπος APN -
πρωτοκολλο APN IPv4
πρωτοκολλο περιαγωγης APN IPv4
φορεας
τυπος MVNO

 

Επίσης στις ρυθμίσεις/ρυθμίσεις διπλής sim/ρυθμίσεις μηνυμάτων, έχω τικάρει το "αυτόματη ανάκτηση" για τα MMS.

 

Τώρα, μου έστελαν MMS και δεν το βλέπω, μου ήρθε το γνωστό sms να μπω στη θυρίδα παραλαβής mms στο site της cosmote κτλ κτλ.

 

Δοκίμασα να προσθέσω επιπλέον το εξής στο ρυθμίσεις /δίκτυα κνητής τηλεφωνίας/ονόματα σημείων πρόσβασης :

 

όνομα Cosmote MMS
APN: mms
MMSC: http://mmsc.cosmote.gr:8002
Μεσολαβητής MMS:10.10.10.20:8080

 

Μου ξαναέστειλαν mms και πάλι δεν το πήρα. Αυτή τη φορά δεν μου ήρθε ούτε το sms να μπω στη θυρίδα παραλαβής mms κτλ κτλ.

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο ζήτημα με τα MMS; και πως διορθώνεται.

 

υγ. κάπου διάβασα ότι για να δουλεύουν και να έρχονται τα mms πρέπει να είναι ανοικτό το data. Ισχύει αυτό;

Αν ναι, δεν είναι λογικό να δουλεύει το mms μόνο όταν έχεις το data ανοικτό. Υπάρχει λύση;

 

ευχαριστώ

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το άκυρο σχόλιο μου αλλά mms τον καιρό του viber ?!!

Τα smartphone εχουν κανει πολλα πισωγυρισματα τη τελευταια πενταετια. κι αυτο ειναι ενα απο αυτα.

mms-video κλησεις και αλλα feature που ειχαμε πριν χρονια θεωρουνται νεκρα. Κακως βεβαια γιατι μπαινουμε στη λογικη του always connected-streaming κτλ. Σε λιγο ουτε ραδιοφωνο δεν θα υπαρχει.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το άκυρο σχόλιο μου αλλά mms τον καιρό του viber ?!!

 

sorry κιόλας, αλλά το κινητό με τo ολόγραμμα το έστειλα για service και πρέπει να χρησιμοποιήσω τα MMS!!!

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα με το MMS.

 

Στην sim1 έχω ένα what's up. Στις ρυθμίσεις /δίκτυα κνητής τηλεφωνίας/ονόματα σημείων πρόσβασης, είναι:

 

όνομα Cosmote Internet MMS
APN internet
διακομιστής μεσολάβησης -
θύρα -
όνομα χρήστη -
κωδικός πρόσβασης -
διακομιστής -
MMSC http://mmsc.cosmote.gr:8002
διακομιστής μεσ/βησης MMS 10.10.10.20
θύρα MMS 8080
MCC 202
MNC 01
τυπος ελέγχου ταυτότητας PAP
τυπος APN -
πρωτοκολλο APN IPv4
πρωτοκολλο περιαγωγης APN IPv4
φορεας
τυπος MVNO

 

Επίσης στις ρυθμίσεις/ρυθμίσεις διπλής sim/ρυθμίσεις μηνυμάτων, έχω τικάρει το "αυτόματη ανάκτηση" για τα MMS.

 

Τώρα, μου έστελαν MMS και δεν το βλέπω, μου ήρθε το γνωστό sms να μπω στη θυρίδα παραλαβής mms στο site της cosmote κτλ κτλ.

 

Δοκίμασα να προσθέσω επιπλέον το εξής στο ρυθμίσεις /δίκτυα κνητής τηλεφωνίας/ονόματα σημείων πρόσβασης :

 

όνομα Cosmote MMS
APN: mms
MMSC: http://mmsc.cosmote.gr:8002
Μεσολαβητής MMS:10.10.10.20:8080

 

Μου ξαναέστειλαν mms και πάλι δεν το πήρα. Αυτή τη φορά δεν μου ήρθε ούτε το sms να μπω στη θυρίδα παραλαβής mms κτλ κτλ.

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο ζήτημα με τα MMS; και πως διορθώνεται.

 

υγ. κάπου διάβασα ότι για να δουλεύουν και να έρχονται τα mms πρέπει να είναι ανοικτό το data. Ισχύει αυτό;

Αν ναι, δεν είναι λογικό να δουλεύει το mms μόνο όταν έχεις το data ανοικτό. Υπάρχει λύση;

 

ευχαριστώ

 

αυτές τις ρυθμίσεις έχω και εγώ αλλά είναι μόνιμα τα data ανοικτά , 3G , WiFi και λαμβάνω SMS/MMS κανονικά

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με τις ρυθμίσεις που αναφέρω παραπάνω(και με τις 2 ρυθμίσεις) και με ανοικτό το data, τα MMS έρχονται. Το πρόβλημα υπάρχει όταν το data είναι κλειστό, καθώς τότε τα mms δεν έρχονται.

Υπάρχει κάποια λύση;

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα για handsfree (κανονικά με καλώδιο οχι bluetooth) που να λειτουργεί κανονικά με το τηλέφωνό μας? Δηλαδή να λειτουργούν και τα κουμπιά για απάντηση/ακύρωση κλήσεων και για την ένταση της φωνής?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με τις ρυθμίσεις που αναφέρω παραπάνω(και με τις 2 ρυθμίσεις) και με ανοικτό το data, τα MMS έρχονται. Το πρόβλημα υπάρχει όταν το data είναι κλειστό, καθώς τότε τα mms δεν έρχονται.

Υπάρχει κάποια λύση;

 

δοκίμασες να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών της COSMOTE (τεχνικό τμήμα) μήπως έχουν αλληλοεπίδραση τα Data (δεδομένα) με τα MMS το λέω μην τυχόν θέλει διαφορετική ρύθμιση για Data (δεδομένα) και διαφορετική για MMS

 

καθώς εμένα από την πρώτη στιγμή που έβαλα τις κάρτες SIM1 = GR COSMOTE WhatsUp , SIM 2 = WING GR F2G πήρε αυτόματα τις ρυθμίσεις και στο COSMOTE μου γράφει INTERNET/MMS και τα ίδια στο WIND απλά δεν έχω σύνδεση DATA (Δεδομένα) ενεργοποιημένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ότι αφορά το δικό μου "θέμα" λύθηκε με εγκατάσταση αυτής της εφαρμογής Bluebox security scanner που απλά μου επιβεβαίωσε την εσφαλμένη (πιθανόν) προειδοποίηση του προγράμματος προστασίας

 

όλα καλά.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με τις ρυθμίσεις που αναφέρω παραπάνω(και με τις 2 ρυθμίσεις) και με ανοικτό το data, τα MMS έρχονται. Το πρόβλημα υπάρχει όταν το data είναι κλειστό, καθώς τότε τα mms δεν έρχονται.

Υπάρχει κάποια λύση;

 

ΝΑΙ, να έχεις τα data ανοιχτά...dooooooooohhhhhhh...... :knife:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, να έχεις τα data ανοιχτά...dooooooooohhhhhhh...... :knife:

 

εκπληκτική λύση, πως δεν το σκέφτηκα τόσο καιρό :!:

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως στα android τηλέφωνα χρησιμοποιεί τα δεδομένα. Ακόμα και να μην χρειάζεται, θέλει να είναι ανοιχτά. Βλέπουμε πως και στις ρυθμίσεις έχει ένα κοινό προφίλ και για δεδομένα και για mms. Για δοκιμή μετονόμασα το apn ώστε να μην μπορεί να συνδεθεί, αλλά δυστυχώς ένα mms που δοκίμασα να στείλω δεν έφυγε. Θα ήθελα να κάνω και άλλες δοκιμές αλλά δυστυχώς η χρέωση για κάθε μήνυμα με αποτρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα έχω μια απορία και θα ήθελα μια βοήθεια και ίσως εχει απαντηθεί έβαλα το lollipop 5.02 και πάνω στο wifi και αφού είμαι συνδεδεμένος στο σήμα πάνω εχει ενα θαυμαστικό ξέρει κανεις τι ειναι ;;;
Link to comment
Share on other sites

Και πως το λύνω???

Δεν μπορείς να κανεις κάτι..Κάπου διάβασα οτι φεύγει με το καιρό, αλλά εγώ νομιζω οτι απλα σου δείχνει οτι δεν είσαι συνδεμένος με data ή με wifi..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα . Θέλω να ρωτήσω το εξής : Στην οθόνη με της εφαρμογές αντί να φαίνετε η ταπετσαρία ( να είναι διαφανές δλδ) που έχω μου εμφανίζει ένα άσπρο τετράγωνο και μέσα είναι όλες οι εφαρμογές , Η εικόνα φαίνετε από κάτω από το άσπρο .. Πώς γίνεται να το αλλάξω φαίνετε χάλια ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, έτσι είναι πλέον ο Google Now Launcher που έχει το Lollipop. Προς το παρόν αν δεν σ'αρέσει θα πας στις εφαρμογές, θα βρεις την "Εφαρμογή Google" και θα κάνεις απεγκατάσταση ενημερώσεων. Αργότερα δεν ξέρω αν θα γίνεται αν πάρουμε το Lollipop. Μια επιλογή είναι να το συνηθίσεις. Προσωπικά έτσι έκανα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...