Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα σοβαρο προβλημα ειναι αυτο https://forums.motorola.com/posts/6168839e0e?page=1 και ενα άλλο με τις ειδοποιήσεις εφαρμογών, που δεν ακούγονται όπως Facebook, what's up. Ακόμη η μπαταρία πέφτει γρήγορα, ειδικα στο lollipop. Καλοριζικο!

 

σχετικά με την μπαταρία σε loillipop, έκανεςclean install ή την πέρασες από πάνω; αν εκανες το δεύτερο παίζει να οφείλεται εκει.

δεν εχω δοκιμάσει την lollipop (περιμένω την επίσημη) αλλα θεωρητικα τουλάχιστον πρεπει να έχει καλύτερη μπαταρία.

 

με τις ειδοποιήσεις facebook και whatsapp δεν εχω κανένα πρόβλημα σε kitkat.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου, με καθαρή εγκατάσταση της 5.0.2, δεν έχει κανένα απολύτως θέμα με την μπαταρία, ίσα-ίσα που είναι μάλλον εξαιρετική, δεν έχει κανένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις, και δεν έχει βεβαίως και καμία σχέση με τα αναγραφόμενα σε ένα thread που ξεκίνησε τον Σεπτέμβριο του 2014! Έχει άφθονη ελεύθερη RAM ανά πάσα στιγμή παρά τις 60 εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες. Το τηλέφωνο φυσάει και δεν βλέπω την παραμικρή διαφορά στην απόδοση με τα ακριβά θηρία (δεν ασχολούμαι με παιχνίδια).

 

Θα συμφώνησε απόλυτα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, με καθαρή εγκατάσταση της 5.0.2, δεν έχει κανένα απολύτως θέμα με την μπαταρία, ίσα-ίσα που είναι μάλλον εξαιρετική, δεν έχει κανένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις, και δεν έχει βεβαίως και καμία σχέση με τα αναγραφόμενα σε ένα thread που ξεκίνησε τον Σεπτέμβριο του 2014! Έχει άφθονη ελεύθερη RAM ανά πάσα στιγμή παρά τις 60 εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες. Το τηλέφωνο φυσάει και δεν βλέπω την παραμικρή διαφορά στην απόδοση με τα ακριβά θηρία (δεν ασχολούμαι με παιχνίδια).

 

Πολυ ωραια παιδια :D

 

Την 5.0.2 την εγκαταστησατε OTA ? Αν το κινητο το rootαρω και του αλλαξω το recovery θα μπορει να την παρει OTA ?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει επίσημα σε κανέναν αδερφέ πόσο μάλλον και ota.

 

Ααα μαλιστα. Τωρα σ'αυτο που ρωτησα ξερετε μηπως τι γινεται?

 

Αν το κινητο το rootαρω και του αλλαξω το recovery θα μπορει να παρει την 5.0.2 OTA ?

 

Στο Moto G 1gen που εχω τωρα μια χαρα εκανε την αναβαθμιση απο 4.4.2 σε 4.4.4 και το ειχα με αλλαγμενο recovery και rooted

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να βαλουμε ART?

το δοκιμασα μολις να δω τι λεει

τι λετε;

 

Απανταω στον ευατο μου

 

αξιζει,το προτεινω

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Αν το ρουτάρεις ξέχνα εγγύηση.

 

Ναι το γνωριζω. Απο εκει και περα σ'αυτο που ρωτησα ξερετε τιποτα?

 

Αν το κινητο το rootαρω και του αλλαξω το recovery θα μπορει να παρει την 5.0.2 OTA ?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απανταω στον ευατο μου

 

αξιζει,το προτεινω

 

Φυσικά και αξίζει αν και μόλις έρθει η lollipop θα είναι σε art όπως και να χει

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει αν και μόλις έρθει η lollipop θα είναι σε art όπως και να χει

Βεβαια θελει ενα δεκαλεπτο για να γινει set up

ΥΓ εξαρταται ποσες εφαρμογες εχει ο καθενας

Edited by ceron
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια θελει ενα δεκαλεπτο για να γινει set up

ΥΓ εξαρταται ποσες εφαρμογες εχει ο καθενας

 

Ε ναι έτσι ειναι

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απανταω στον ευατο μου

 

αξιζει,το προτεινω

 

μερικές εφαρμογές ότι κολλάνε στο art ισχύει ? πιο παλιά είχα ένα θέμα με ένα άλλο κινητό βεβαια με 4.4.2 !! αν έχει κάποια σημασία αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μπορει καποιος να μου πει αν η εκδοση με τις δυο κάρτες εχει διαφορες σε εμπειρια χρησης με το μονοκαρτο?μπαταρια ταχυτητα και κτλ.οι καρτες δουλευουν ταυτοχρονα?δηλαδη μπορω να δεχομΙ κληση και απο τις δυο οταν ειναι ενεργες?ευχαριστω πολυ. Edited by Manolovas
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα, δεν υπάρχει στην Ευρώπη να αγοράσεις συσκευή με μία κάρτα Sim. Δεν έχει κάποια διαφορά στην εμπειρία χρήσης. Αν τρώει λίγο παραπάνω μπαταρία είναι αμελητέο, σε βαθμό που δεν θα το αντιληφθεί κανείς. Οι 2 κάρτες όταν είναι στην αναμονή μπορεί όποιαδήποτε να δεχτεί κλήση. Όταν όμως χρησιμοποιείται η μία η άλλη βγαίνει εκτός δικτύου. Φυσικά μπορείς να το δουλέψεις και με μία κάρτα αν δεν τοποθετήσεις δεύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Δείχνουν ενδεικτικά. Το χρόνο θέλεις για να συγκρίνεις, όπως λέει αναλυτικά (αυτό που έγραψες). Είναι κάτι αναμενόμενο. Σε 1,5 μέρα 2ώρες και 10 λεπτά. Δεν το δούλεψες και ΠΑΡΑ πολύ. Ενδεικτικά εγώ αυτή τη στιγμή έχοντας πάει στο 48% μέσα σε 17,5 ώρες από τη φόρτιση έχω οθόνη ανοιχτή 3 ώρες και 2 λεπτά. Είναι ψιλοστάνταρ το τι μπορεί να κάνει το τηλέφωνο. Αν το δουλεύεις με wi-fi και mobile data μόνο όταν πραγματικά τα χρειάζεσαι και είσαι έξω, βγάζει άνετα 4-6 ώρες ανοιχτή οθόνη, ανάλογα και που θα το βάλεις ξανά να φορτίσει (γενικά δεν είναι καλό να το αφήνεις κάτω από 20%). Αν δεν το χρησιμοποιείς πολύ σαν smartphone, παρά ελάχιστα και κάνεις και λίγες κλήσεις, τότε μπορεί να σου κρατήσει και μέρες μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Λίγο πολύ έτσι είναι όλα τα τηλέφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι εξαιρετική .με WiFi πάντα ανοιχτό και με 3g όποτε το χρειάζομαι χαλαρά βγάζω την μέρα και έχω πάντα ρέστα...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σε flight mode. Αν είναι καινούριο και δεν έχει τίποτα εγκατεστημένο δεν θα καταναλώσει τίποτα σχεδόν. Μπορεί να το βρεις το πρωί με το ίδιο ποσοστό. Όταν έχω εγκαταστήσει πολλές εφαρμογές ίσως τρέχει κάτι από πίσω και μέχρι το πρωί μπορεί να καταναλώσει 2-3%. Έτσι μου συνέβη από εχθές το βράδυ για παράδειγμα, το είχα αφήσει στο 75% και σηκώθηκα και το βρήκα στο 72. Αλλά η αλήθεια είναι πως έχω μέρες να του κάνω restart.
Link to comment
Share on other sites

Δείχνουν ενδεικτικά. Το χρόνο θέλεις για να συγκρίνεις, όπως λέει αναλυτικά (αυτό που έγραψες). Είναι κάτι αναμενόμενο. Σε 1,5 μέρα 2ώρες και 10 λεπτά. Δεν το δούλεψες και ΠΑΡΑ πολύ. Ενδεικτικά εγώ αυτή τη στιγμή έχοντας πάει στο 48% μέσα σε 17,5 ώρες από τη φόρτιση έχω οθόνη ανοιχτή 3 ώρες και 2 λεπτά. Είναι ψιλοστάνταρ το τι μπορεί να κάνει το τηλέφωνο. Αν το δουλεύεις με wi-fi και mobile data μόνο όταν πραγματικά τα χρειάζεσαι και είσαι έξω, βγάζει άνετα 4-6 ώρες ανοιχτή οθόνη, ανάλογα και που θα το βάλεις ξανά να φορτίσει (γενικά δεν είναι καλό να το αφήνεις κάτω από 20%). Αν δεν το χρησιμοποιείς πολύ σαν smartphone, παρά ελάχιστα και κάνεις και λίγες κλήσεις, τότε μπορεί να σου κρατήσει και μέρες μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Λίγο πολύ έτσι είναι όλα τα τηλέφωνα.

Εννοείται πως το wifi το βάζουμε να κοιμάται όταν κοιμάται το τηλέφωνο , τα data μόνιμα ανοιχτά και όντως δε το δουλεψα πολύ σε αυτές τις ώρες. Και η φωτεινοτητα αυτόματη, εννοείται.

Edited by pap paok
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου τη γνώμη σας. Αξίζει η μετάβαση από το moto g 2013 στο moto g 2014? Έχω τη δυνατότητα να την κάνω και ψιλοαναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο ποιά είναι η γνώμη σας;Την έχει κάνει κανένας; Υπάρχει ουσιαστική διαφορά; Επίσης τα κουμπιά στο μοντέλο 2014 δεν είναι λίγο περίεργα; Ευχαριστώ!
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση για το Google keyboard και έχει επιλογή για material design θέμα. Να δείτε που κομμάτι κομμάτι θα γίνουμε lollipop χωρίς να το καταλάβουμε... :P
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...