Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω οτι δεν άλλαξε κάτι στο θέμα της μπαταρίας. Ακόμα το ψάχνω όμως. Αλλα η ταχύτητα είναι εμφανής. Παει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας.Λοιπόν παρατήρησα σήμερα πως τα χρώματα στο κάτω μέρος της οθόνης είναι πιο σκούρα από ότι στην επάνω,περισσότερο φαίνεται όταν έχω το κινητό οριζόντια.Είναι φυσιολογικό ή πάω για σέρβις;;;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις το λινκ από το Public που την αγόρασες? Μπόρεσα να βρω μόνο τη θήκη τους για το παλιό moto g

 

Τη βρήκα στο Public στην Ούλωφ Πάλμε 44. Έχει περάσει όμως πάνω από δίμηνο που την έχω και γενικώς έφερναν περιορισμένα κομμάτια.

 

Edit: Υπάρχουν και εδώ: http://www.e-experts.gr/-c-109_245.html?filter_id=92&sort=2a

Edited by Brimstone
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δεν άλλαξε κάτι στο θέμα της μπαταρίας. Ακόμα το ψάχνω όμως. Αλλα η ταχύτητα είναι εμφανής. Παει σφαίρα.

 

Γιατί πριν πώς πήγαινε;;

Link to comment
Share on other sites

Και με την kit kat η απόκριση ήταν πολύ καλή, αλλά με την lollipop, δεν παίζεται.π.χ. όταν αλλαζω launcher,απο nova σε google,και το ανάποδο,δεν υπάρχει redraw.Τελικά το Art κανει την διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας.Λοιπόν παρατήρησα σήμερα πως τα χρώματα στο κάτω μέρος της οθόνης είναι πιο σκούρα από ότι στην επάνω,περισσότερο φαίνεται όταν έχω το κινητό οριζόντια.Είναι φυσιολογικό ή πάω για σέρβις;;;

 

Αυτή η οθόνη και τα χρώματά της.... Ξεκίνα το διάβασμα από τη σελίδα 70 (ποστ #1050) και εξής.... Διαβάζεις, τεστάρεις το δικό σου και αποφασίζεις....

Link to comment
Share on other sites

Τη βρήκα στο Public στην Ούλωφ Πάλμε 44. Έχει περάσει όμως πάνω από δίμηνο που την έχω και γενικώς έφερναν περιορισμένα κομμάτια.

 

Edit: Υπάρχουν και εδώ: http://www.e-experts.gr/-c-109_245.html?filter_id=92&sort=2a

 

Από το λινκ πήρα και τις δύο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω δεν μπορεις....

 

Διάβαζα σε κάποια forums ότι πατώντας spacebar 1-2 φορές το στέλνει, αλλά τελικά δεν ισχύει...

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να στείλεις κενό sms ?

 

για να σου πει το υπόλοιπο της κάρτας σου ; αν ναι πάτα την τελεία και στείλτο. θα πάει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

για να σου πει το υπόλοιπο της κάρτας σου ; αν ναι πάτα την τελεία και στείλτο. θα πάει.

 

Ούτε η τελεία κάνει. Έφυγε τελικά με το γράμμα Υ [Vodafone υπόλοιπο χρόνου]. Ευχαριστώ...

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

για να σου πει το υπόλοιπο της κάρτας σου ; αν ναι πάτα την τελεία και στείλτο. θα πάει.

Eleos exete smartfone και βλεπετε τα υπολοιπα με σμσ;;;

ΟΛΕΣ οι εταιρείες έχουν apps...

Link to comment
Share on other sites

Eleos exete smartfone και βλεπετε τα υπολοιπα με σμσ;;;

ΟΛΕΣ οι εταιρείες έχουν apps...

 

Χωρίς να θέλω να μπω σε κάποια αντιπαράθεση, τονίζω τα κάτωθι:

1. Το πως θα ελέγχει κάποιος το υπόλοιπό του είναι καθαρά προσωπικό του θέμα.

2. Η χρησιμοποίηση greeklish είτε χρησιμοποιείς smartphone είτε κινητό 1ης γενιάς, είναι, επιεικώς, απαράδεκτη.

3. Υπάρχουν εκατομμύρια apps. Δεν σημαίνει ότι θα φορτώνουμε την συσκευή μας [θέμα προσωπικής επιλογής]

4. Το smartfone γράφεται smartphone.

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

Eleos exete smartfone και βλεπετε τα υπολοιπα με σμσ;;;

ΟΛΕΣ οι εταιρείες έχουν apps...

Μπορεί να μην έχει πακέτο δεδομένων και να μπαίνει μόνο όταν βρίσκει Wi-Fi. Εκεί κόλλησες; Εσύ που έχεις smartphone, γιατί δεν βάζεις ένα πληκτρολόγιο της προκοπής να γράφεις σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχει πακέτο δεδομένων και να μπαίνει μόνο όταν βρίσκει Wi-Fi. Εκεί κόλλησες; Εσύ που έχεις smartphone, γιατί δεν βάζεις ένα πληκτρολόγιο της προκοπής να γράφεις σωστά;

 

Σε 2 λέξεις που ξεφύγανε κόλλησες εσύ; Εχω το swype, αγορασμένο μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα.Αξιζει να περασουμε την lollipop; Η ερωτηση μου αφορα σε οσους την εχουν περασει στο κινητο τους...ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Για κενό μήνυμα μπορείτε να δοκιμάσετε το "κενό" (το spacebar στο querty πληκτρολόγιο δλδ : Ρ). Στο προηγούμενο smartphone μου δούλευε στην ενημέρωση υπολοίπου της Vodafone, φαντάζομαι κι αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα.Αξιζει να περασουμε την lollipop; Η ερωτηση μου αφορα σε οσους την εχουν περασει στο κινητο τους...ευχαριστω..

 

Καλησπέρα. Χωρίς να κατέχω ειδικές γνώσεις και ως εκ τούτου τη δυνατότητα να τεκμηριώσω "τεχνικά" την άποψη μου, έχοντας περάσει την lollipop, παρατηρώ ότι το κινητό συμπεριφέρεται ελαφρώς "καλύτερα".

Πιο συγκεκριμένα:

- Η ελεύθερη διαθέσιμη μνήμη έχει αυξηθεί.

- Το πρόβλημα με την εξαφάνιση των shortcuts των εφαρμογών, που είναι αποθηκευμένες στην εξωτερική μνήμη, από τις home screens, κάθε φορά που επανεκκινούσες το κινητό έχει διορθωθεί (δεν γνωρίζω αν έχει διορθωθεί πλέον και για την Kit Kat, καθώς ήταν πρόβλημα του Launcher).

- Κάποια ανεπαίσθητα λαγκαρίσματα έχουν σχεδόν εξαφανιστεί. Για παράδειγμα, πριν την αναβάθμιση όταν άνοιγα το Ημερολόγιο Google και επιχειρούσα γρήγορο scroll υπήρχαν κολλήματα που πλέον δεν υφίστανται.

Παρόλα αυτά δεν θα προέβαινα στην αναβάθμιση, αν μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω, επειδή όταν βγει η ΟΤΑ θα ήθελα να την περάσω στο κινητό μου και δε γνωρίζω πως να επιστρέψω το κινητό μου στην πρότερη κατάσταση (Kit Kat) :)

Πιστεύω, ότι η πλειοψηφία όσων έχουν τις γνώσεις, το χρόνο και τη διάθεση για update και downgrade θα έχουν ήδη προβεί στην αναβάθμιση απλά και μόνο από περιέργεια.

Όσοι δε διαθέτουν τη γνώση και την εμπειρία του downgrade καλό θα είναι να περιμένουν, καθώς ο καιρός γαρ εγγύς :)

Όπως προανέφερα και με Kit Kat ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος με τη συμπεριφορά του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη γνωμη σου Prince_Zamouda,γνωσεις υπαρχουν λογω cyanogenmod σε αλλο κινητο αλλα μαλλον θα περιμενω γιατι το εχω λιγοτερο απο μηνα και ειναι νωρις για πειραγματα και πειραματα θα ελεγα....περιμενω την ΟΤΑ δηλαδη,// ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την συσκευη μεχρι στιγμης με μονο μελανο σημειο αυτο τις διαρκειας της μπαταριας....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η θερμοκρασία της μπαταρίας πόσο πρέπει να είναι; Καμια φορά πιάνει (με ζορισμα απο παιχνιδια π.χ.) τους 40 βαθμούς! Τώρα που σερφαρισα λιγάκι πήγε στους 32. Είναι φυσιολογικές τιμές; Την μέτρηση την βλέπω απο το all in one toolbox.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η θερμοκρασία της μπαταρίας πόσο πρέπει να είναι; Καμια φορά πιάνει (με ζορισμα απο παιχνιδια π.χ.) τους 40 βαθμούς! Τώρα που σερφαρισα λιγάκι πήγε στους 32. Είναι φυσιολογικές τιμές; Την μέτρηση την βλέπω απο το all in one toolbox.

 

Μια χαρα ειναι! Εμενα μια φορα μου ειχα φτασει 46! :lol: (απο οτι ελεγε..)

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...