Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Aνοίγει εννοείται. Αν το κρατήσω στα πλάγια δεν ανοίγει. Αλλά τελειώς κάτω η οθόνη ανοίγει.

 

2. Σε καλεί κάποιος. Ανοίγεις απαντάς και κλείνεις την θήκη και μιλάς. Δεν κλείνει η γραμμή κλείνοντας την θήκη.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να δω από ποια χώρα ήρθε το τηλέφωνο?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να δω από ποια χώρα ήρθε το τηλέφωνο?

 

Δες την έκδοση fw που τρέχεις.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου δεν ανοίγει αν απλά το γυρίσω ανάποδα, κρατάει ο μαγνήτης.

 

Ναι αλλά αναφέρθηκε στη θήκη της Μοtorola για το 2014 πάντα μοντέλο. Και αυτή δεν έχει μαγνήτη. Εχω δύο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον είναι ότι όσοι έχουν λάβει Invitation για soak tests πρέπει να συμφωνήσουν σε απόλυτη εχεμύθεια και να μην το αναφέρουν δημόσια... απορώ, έχει λάβει κανένας από εδώ μέσα invitation survey?
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το email. Ημ. Αποστολής 16/01 . Είμαι περίεργος να δω, αν στέλνουν τώρα τα invites για το soak test, πότε θα γίνει release το OTA για το κοινό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αναφέρθηκε στη θήκη της Μοtorola για το 2014 πάντα μοντέλο. Και αυτή δεν έχει μαγνήτη. Εχω δύο.

 

Τη θήκη της Motorola έχω και εγώ από τα Public αγορασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάς τελείως το κινητό με την οθόνη κάτω και δεν ανοίγει το καπάκι;;;:blink::blink::blink:

 

Εχω 2 που δεν το κάνουν, αυθεντικές πάντα αλλά ξέρω και άλλων που δεν το κάνουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γυρνάς τελείως το κινητό με την οθόνη κάτω και δεν ανοίγει το καπάκι;;;:blink::blink::blink:

 

Εχω 2 που δεν το κάνουν, αυθεντικές πάντα αλλά ξέρω και άλλων που δεν το κάνουν.

 

Ναι με οθόνη κάτω μένει κλειστή. Αν κάνω ένα τίναγμα στον καρπό ανοίγει, αλλιώς μένει κλειστή κανονικά.

 

Τι να πω τώρα δεν ξέρω, έβγαλαν ίσως κάποιες χωρίς μαγνήτη ή με αδύναμο μαγνήτη ίσως?

 

Τώρα βέβαια ίσως καλύτερα να μην έχει μαγνήτη διότι έχω διαβάσει κάποιο παράπονα για απορύθμιση του GPS.

 

Ερώτηση: Η δική σου ανάβει/σβήνει την οθόνη ή είναι απλά για προστασία? Διότι εκεί ίσως είναι η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Nαι ανάβει και σβήνει κανονικά. Αυθεντική είναι 100%.

 

Δεν ξέρω τι να πω τότε. Ίσως είναι απλά πιο αδύναμος ο μαγνήτης καθώς αν δεν υπάρχει καθόλου τότε πως υποστηρίζει τη λειτουργία οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι να γράφει εδώ μέσα ο Mark_k ότι ο μαγνήτης υπάρχει στα 2ης απλά είναι πιο αδύναμος από τα 1ης. Ο δικός σου μάλλον πίνει Nesquick.:lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι να γράφει εδώ μέσα ο Mark_k ότι ο μαγνήτης υπάρχει στα 2ης απλά είναι πιο αδύναμος από τα 1ης. Ο δικός σου μάλλον πίνει Nesquick.:lol:

 

Χαχα τι να πω ίσως.

Link to comment
Share on other sites

κάνει μία αναλυτικότατη σύγκριση των original flip case των Moto 1st και 2nd gen. Αυτό που ανέφερα παραπάνω για το άνοιγμα του καπακιού φαίνεται από το 10:50 και μετά, κάτι το οποίο δε γίνεται στο 1st gen (06:50). Μάλλον πως έχουν βάλει λιγότερο ισχυρό μαγνήτη.

 

Μία άλλη ερώτηση: το πρόβλημα με το "σκότωμα" των εφαρμογών που τρέχουν στο background, όταν η διαθέσιμη Ram πέφτει γύρω στα 250 MB και το οποίο έχει αναφερθεί και εδώ στο παρελθόν, το έχετε? Στο αντίστοιχο forum της Μοτορόλα αναφέρεται ότι το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει, ακόμα και στην 5.0.2. Και μάλιστα, έχουν ανοίξει και το αντίστοιχο issue μπας και το κοιτάξει η Google, αφού φαίνεται ότι έχει να κάνει με τον κώδικα γενικότερα, και όχι με το Moto G 2nd gen ειδικά.

 

Οπότε, ίσως να ήταν καλό, ακόμα κι αν κάποιος δεν το αντιμετωπίζει το πρόβλημα, να το κάνει star, αφού όσο περισσότερο ενδιαφέρον δοθεί από τους χρήστες, τόσο μεγαλύτερες οι πιθανότητες να διορθωθεί στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

κάνει μία αναλυτικότατη σύγκριση των original flip case των Moto 1st και 2nd gen. Αυτό που ανέφερα παραπάνω για το άνοιγμα του καπακιού φαίνεται από το 10:50 και μετά, κάτι το οποίο δε γίνεται στο 1st gen (06:50). Μάλλον πως έχουν βάλει λιγότερο ισχυρό μαγνήτη.

 

Μία άλλη ερώτηση: το πρόβλημα με το "σκότωμα" των εφαρμογών που τρέχουν στο background, όταν η διαθέσιμη Ram πέφτει γύρω στα 250 MB και το οποίο έχει αναφερθεί και εδώ στο παρελθόν, το έχετε? Στο αντίστοιχο forum της Μοτορόλα αναφέρεται ότι το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει, ακόμα και στην 5.0.2. Και μάλιστα, έχουν ανοίξει και το αντίστοιχο issue μπας και το κοιτάξει η Google, αφού φαίνεται ότι έχει να κάνει με τον κώδικα γενικότερα, και όχι με το Moto G 2nd gen ειδικά.

 

Οπότε, ίσως να ήταν καλό, ακόμα κι αν κάποιος δεν το αντιμετωπίζει το πρόβλημα, να το κάνει star, αφού όσο περισσότερο ενδιαφέρον δοθεί από τους χρήστες, τόσο μεγαλύτερες οι πιθανότητες να διορθωθεί στο μέλλον.

 

Παλια με το κιτκατ το ειχα παρατηρησει αυτο με την ραμ. Τωρα με το lollipop δεν ξερω, αλλα το έκανα σταρ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Παλια με το κιτκατ το ειχα παρατηρησει αυτο με την ραμ. Τωρα με το lollipop δεν ξερω, αλλα το έκανα σταρ πάντως.

 

και εγώ το έκανα (δεν έχω παρατηρήσει κάτι) ούτε στο tablet που φοράει την 5.0.2 ούτε στο moto με την kitkat.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας τα ακουστικά της xiaomi piston?? Δουλεύουν τα κουμπιά??

 

 

Δεν δουλεύουν καθόλου. Τα πήρα και εγώ και απογοητεύτηκα. Ούτε στο ραδιόφωνο αναγνωρίζονται ούτε περνάει ήχος απο αυτά. Πλήρης ασυμβατοτήτα.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν καθόλου. Τα πήρα και εγώ και απογοητεύτηκα. Ούτε στο ραδιόφωνο αναγνωρίζονται ούτε περνάει ήχος απο αυτά. Πλήρης ασυμβατοτήτα.

 

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία... Κριμα που δεν δουλεύουν λένε οτι ειναι κορυφή έτοιμος ήμουν να τα παραγγειλω:(

Link to comment
Share on other sites

Τη θήκη της Motorola έχω και εγώ από τα Public αγορασμένη.

 

Μπορείς να δώσεις το λινκ από το Public που την αγόρασες? Μπόρεσα να βρω μόνο τη θήκη τους για το παλιό moto g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...