Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το stock android δεν είναι καθόλου μικρή υπόθεση. Μπορεί 2 κινητά να έχουν ολόιδιο hardware και να δεις το ένα με την stock να πηγαίνει σφαίρα και το άλλο να σέρνεται. Χαρακτηριστικό παράδειγμα μία φίλη η οποία πήρε το samsung s3 neo την ίδια εποχή που πήρα κι εγώ το moto μου και ενώ θεωρητικά το samsung έχει καλύτερο hardware (και φυσικά αρκετά παραπάνω ευρώπουλα), "λύσσαξε" με το πόσο πιο smooth ήταν η πλοήγηση και γενικότερα η εμπειρία χρήσης στο moto.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ένα πρόβλημα.

Μετά από κάθε τηλεφώνημα με γυρίζει από τον ήχο στην δόνηση.

Έκανα καμία ρύθμιση εγώ και δεν το κατάλαβα; αλλάζει προφίλ και κάθε φορά πρέπει να το αλλάζω.

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις...χαχαχαχα αυτο παει πιο γρηγορα απο το S4 με βγαλμενο πολυ bloat :D

 

(εννοειτε δεν μιλαω για παιχνιδια)

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Γυρίστε το κινητό σε art θα παθετε πλάκα με την ταχύτητα του.Η ram μόνιμα 460-470 η ελεύθερη και νομιζω έχει και καλύτερη μπαταρια:p
Link to comment
Share on other sites

λοιπον διαβαζω οτι η 5.0 εχει βγει για τα ξεκλειδωτα αμερικανικα, κανει και για τα δικα μας εδω? να τη καρφωσω το βραδυ αν ειναι
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Γυρίστε το κινητό σε art θα παθετε πλάκα με την ταχύτητα του.Η ram μόνιμα 460-470 η ελεύθερη και νομιζω έχει και καλύτερη μπαταρια:p

 

Εννοείται πως πάει πολύ γρήγορα. Τα μόνα μειονεκτήματα που έχει είναι ότι δε σε αφήνει να μεταφέρεις apk στην sd card και ότι σε κάθε επανεκκίνηση, θέλει μερικά λεπτά μέχρι να κάνει boot διότι παραμετροποιεί όλες τις εφαρμογές του κινητού ώστε να δουλεύουν σε art.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον διαβαζω οτι η 5.0 εχει βγει για τα ξεκλειδωτα αμερικανικα, κανει και για τα δικα μας εδω? να τη καρφωσω το βραδυ αν ειναι

 

Προτιμότερο να περιμένεις να έρθει η official παρά να μπείς στη διαδικασία να εγκαταστήσεις μία rom η οποία δημιουργήθηκε για να λειτουργεί σε μονόκαρτο κινητό και με mod λειτουργεί σε δίκαρτο. Στο xda που ενδεχομένως το διάβασες υπάρχουν διφορούμενα σχόλια ως πρός την απόδοση της για το κινητό μας. Η απόφαση είναι δική σου.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω και γω αύριο. Επιτέλους, καινούργιο κινητό μετά από 4 χρόνια!:w00t: Μια ερώτηση. Είναι water resistance ή όχι; Γιατί από την μια στο εγχειρίδιο η μοτορόλα λέει χαρακτηριστικά Μην εκθέτετε τη φορητή συσκευή σε νερό, βροχή, υπερβολική υγρασία περιβάλλοντος, ιδρώτα ή άλλου είδους υγρά. και από την άλλη κυκλοφορούν κάτι βιντεάκια στα οποία ποτίζουν το κινητό ή το βάζουν να δουλεύει μέσα σε νιπτήρα! Εντάξει, δεν λέω να κάνω μπάνιο με το κινητό αλλά τι ισχύει τελικά; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω και γω αύριο. Επιτέλους, καινούργιο κινητό μετά από 4 χρόνια!:w00t: Μια ερώτηση. Είναι water resistance ή όχι; Γιατί από την μια στο εγχειρίδιο η μοτορόλα λέει χαρακτηριστικά Μην εκθέτετε τη φορητή συσκευή σε νερό, βροχή, υπερβολική υγρασία περιβάλλοντος, ιδρώτα ή άλλου είδους υγρά. και από την άλλη κυκλοφορούν κάτι βιντεάκια στα οποία ποτίζουν το κινητό ή το βάζουν να δουλεύει μέσα σε νιπτήρα! Εντάξει, δεν λέω να κάνω μπάνιο με το κινητό αλλά τι ισχύει τελικά; :wacko:

 

http:// http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5737968

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής από sony xperia mini κάνει για φόρτιση; Διάβασα ότι αν ο φορτιστής βγάζει 1.5Α κάνει, απλά στον δικό μου δεν φαίνονται τα γράμματα, είναι και μικρά τα άτιμα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να ξεπερνάει το 1Α ο φορτιστής του xperia mini. Αν μιλάμε για το x10 mini ή 0,85 ή 1 είναι, δεν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Εχω usbonthego το βαζω και δεν το διαβαζει.Ξερει κανεις κατι;
Link to comment
Share on other sites

Είναι με καλωδιάκι και θηλυκό usb??

Πολλά από αυτά τα κινέζικα δεν έχουν σωστή συνδεσμολογία εσωτερικά και δεν δουλεύουν.

Με καλό τέτοιο OTG που δοκίμασα δουλεύει κανονικά.

 

Οχι δεν ειναι με καλωδιακι και δεν ειναι κινεζικο,ειναι Kingnston.Θελει καποιο προγραμμα η το διαβαζει κατευθειαν;Παντως σε ενα g2 που ειχα το διαβαζε κανονικα:)

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας που ξέρει να ψωνίζει και δεν παρασύρεται από την παγίδα των οκταπύρηνων κινεζιών τρίμηνης διάρκειας ζωής. :clap:

 

Γεια σου ρε haki με τα ωραια σου.Πολυ μου κανεις ρε φιλε αληθεια σου λεω:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kι εσύ αυτό έχεις...γι' αυτήν τη 'βδομάδα βέβαια; :lol:

Kαι ομως το εχω 2 βδομαδες μεχρι τωρα:p

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα,στα 170.

αριστο!

 

 

Κι εγώ, καλορίζικο:D

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

προτου 2 ημερες αγορασα απο το publlic το τηλεφωνο και ολα καλα μεχρι εδω.διαβαζοντας μεσα στο φορουμ για το προβλημα στην οθονη που οταν την πατας στο κατω μερος κανει κατι κυματισμους περιεργους η οθονη εκανα και εγω το τεστ και οντως το ειχα και στο δικο μου τηλεφωνο οποτε το πηγα στο publlic και ζητησα αλλαγη τηλεφωνου.στο σερβις του καταστηματος που με εστειλε ο πωλητης αφου ειδε οτι οντως ειχε το προβλημα στην οθονη μολις το εδειξα μου αρχισε κατι περιεργα να μου λεει ο υπαληλος στο σερβις οτι δεν εχει τιποτα το τηλεφωνο και οτι ετσι ειναι σε ολα τηλεφωνα οταν πιεζεις την οθονη τοσο πολυ του ειπα οτι εγω το θεωρω κατασκευαστικο λαθος και θελω αμεση αντικατασταση της συσκευης.αφου μιλησε με τον υπευθηνο του καταστηματος τελικα μου δωσανε αλλο καινουργιο.οταν πηγα σπιτη το ανοιξα και ειδα οτι και αυτο εκανε παλι τα ιδια στην οθονη.οποτε δεν ξερω τωρα τι να κανω το παω ξανα παλι πισω η το κραταω.και ενα αλλο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι στο πρωτο μεσα στο κουτι οι οδιγιες ηταν στα ελληνικα ενω στο δευτερο που μου δωσανε ηταν στα αγγλικα δεν υπηρχε βιβλιαρακι οδηγιων σε ελληνικα οχι οτι με ενοχλει αλλα μου φανηκε περιεργο.τωρα για το θεμα με την οθονη δεν ξερω τι να κανω δευτερη φορα αν το ξαναπαω πισω δεν ξερω τι θα γινει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

προτου 2 ημερες αγορασα απο το publlic το τηλεφωνο και ολα καλα μεχρι εδω.διαβαζοντας μεσα στο φορουμ για το προβλημα στην οθονη που οταν την πατας στο κατω μερος κανει κατι κυματισμους περιεργους η οθονη εκανα και εγω το τεστ και οντως το ειχα και στο δικο μου τηλεφωνο οποτε το πηγα στο publlic και ζητησα αλλαγη τηλεφωνου.στο σερβις του καταστηματος που με εστειλε ο πωλητης αφου ειδε οτι οντως ειχε το προβλημα στην οθονη μολις το εδειξα μου αρχισε κατι περιεργα να μου λεει ο υπαληλος στο σερβις οτι δεν εχει τιποτα το τηλεφωνο και οτι ετσι ειναι σε ολα τηλεφωνα οταν πιεζεις την οθονη τοσο πολυ του ειπα οτι εγω το θεωρω κατασκευαστικο λαθος και θελω αμεση αντικατασταση της συσκευης.αφου μιλησε με τον υπευθηνο του καταστηματος τελικα μου δωσανε αλλο καινουργιο.οταν πηγα σπιτη το ανοιξα και ειδα οτι και αυτο εκανε παλι τα ιδια στην οθονη.οποτε δεν ξερω τωρα τι να κανω το παω ξανα παλι πισω η το κραταω.και ενα αλλο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι στο πρωτο μεσα στο κουτι οι οδιγιες ηταν στα ελληνικα ενω στο δευτερο που μου δωσανε ηταν στα αγγλικα δεν υπηρχε βιβλιαρακι οδηγιων σε ελληνικα οχι οτι με ενοχλει αλλα μου φανηκε περιεργο.τωρα για το θεμα με την οθονη δεν ξερω τι να κανω δευτερη φορα αν το ξαναπαω πισω δεν ξερω τι θα γινει

 

 

και φυσικα θα το πας, και αν χρειαστει 10 φορες να το αλλαξεις. εσυ απο 200 ευρω που εδωσες ηταν τα 150 καλα και τα αλλα ελλατωματικα? δεν νομιζω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

οποτε ξαναπαω παλι και βλεπουμε.σε αλλους υπαρχει αυτο το προβλημα με την οθονη η ειναι σε μερικα τηλεφωνα
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

5 ωρες οθονη, με 1 ωρα και 15 λεπτα ομιλια, ΒΤ ανοιχτο και συνδεδεμενο με ΒΤ ακουστικο συνεχεια, δεδομενα ανοιχτα σε 2G και σε wifi στο 80% του χρονου, κρατησε 18 ωρες και εχω ακομα 18% μπαταρια. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.

 

 

ΑΛΛΑ μου την εχει σπασει η μοτο γιατι θα μπορουσε να βαλει μια μεγαλυτερη και να πηγαινει ακομα καλυτερα, θα ηθελα επισης τον επεξεργαστη στο 1,4 και 1,5 γιγα ραμ, και ας πλερωναμε ενα 20ρικο παραπανω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...