Jump to content

Προβλήματα μετά την αναβάθμιση σε WP 8.1


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι δεν παρατηρώ κανένα απολύτως λαγκαρισμα με την 8.1 στο 920 μου. Τα προβλήματα που συναντώ είναι κυρίως στην συνεπεια των notifications και σε διάφορα bugs που όμως δεν έχουν να κάνουν με την ταχύτητα του λειτουργικού.

Με τα διάφανα παράθυρα και την κύλιση είχες κάποιο πρόβλημα; Στο 520 είναι εμφανή τα ψιλοκολλήματα πάντως...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα διάφανα παράθυρα και την κύλιση είχες κάποιο πρόβλημα; Στο 520 είναι εμφανή τα ψιλοκολλήματα πάντως...

 

Εγώ στο 625 που έχει την ίδια RAM δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα, έχω επίσημη Cyan.

Link to comment
Share on other sites

Με τα διάφανα παράθυρα και την κύλιση είχες κάποιο πρόβλημα; Στο 520 είναι εμφανή τα ψιλοκολλήματα πάντως...

Όχι με την ταχύτητα γενικώς από την αρχή κανένα πρόβλημα, αλλά έχω και 1GB ram. To ευχάριστο είναι ότι έστρωσε και η μπαταρία αφού δοκίμασα διάφορα κόλπα. Αυτό που παραμένει είναι διάφορα bugs με κυριότερο την αδυναμία ολοκλήρωσης του backup. Μένει να δω και την σταθερότητα των ενημερώσεων.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όχι με την ταχύτητα γενικώς από την αρχή κανένα πρόβλημα, αλλά έχω και 1GB ram. To ευχάριστο είναι ότι έστρωσε και η μπαταρία αφού δοκίμασα διάφορα κόλπα. Αυτό που παραμένει είναι διάφορα bugs με κυριότερο την αδυναμία ολοκλήρωσης του backup. Μένει να δω και την σταθερότητα των ενημερώσεων.

Λέτε με τις μέρες να στρώσει; Θα το παρακολουθώ πάντως κι εγώ. Άραγε αν ελαφρύνει λίγο από προγράμματα θα είναι καλύτερα; Τα 520-820 έχουν μόνο 8 GB, από τα οποία σχεδόν τα μισά είναι του συστήματος, οπότε μήπως αν γίνει π.χ. μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα, μήπως πηγαίνει πιο ομαλά μετά. Δεν ξέρω, στους υπολογιστές έπιανε πάντως αυτό... Και σίγουρα να μην τρέχουν πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα, γιατί η RAM πάει μετά... Όσον αφορά την μπαταρία, δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να κρατάει περισσότερο στα 8.1... (καθόλου εφαρμογές να τρέχουν, κλειστό ίντερνετ, 2G, κανονική ευαισθησία οθόνης, ελάχιστη-αυτόματη φωτεινότητα κλπ)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Λέτε με τις μέρες να στρώσει; Θα το παρακολουθώ πάντως κι εγώ. Άραγε αν ελαφρύνει λίγο από προγράμματα θα είναι καλύτερα; Τα 520-820 έχουν μόνο 8 GB, από τα οποία σχεδόν τα μισά είναι του συστήματος, οπότε μήπως αν γίνει π.χ. μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα, μήπως πηγαίνει πιο ομαλά μετά. Δεν ξέρω, στους υπολογιστές έπιανε πάντως αυτό... Και σίγουρα να μην τρέχουν πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα, γιατί η RAM πάει μετά... Όσον αφορά την μπαταρία, δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να κρατάει περισσότερο στα 8.1... (καθόλου εφαρμογές να τρέχουν, κλειστό ίντερνετ, 2G, κανονική ευαισθησία οθόνης, ελάχιστη-αυτόματη φωτεινότητα κλπ)

 

Για την μπαταρία δοκίμασα να σβήσω και να ξαναπεράσω τους λογαριασμούς mail μου, μετά από πρόταση ενός φίλου εδώ, και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι άλλαξα ρούτερ για το wifi στο σπίτι και πλέον έχω καλό και σταθερό σήμα, δείχνει να μειώνεται αισθητά η κατανάλωση μπαταρίας.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Επισης βλεπω στις εφαρμογες μου και αυτες που εχω σβησει να τις εχει ως μη εγκαταστημενες.Αυτες πως μπορουμε να τις πεταξουμε???

Μπορείς να τις σβήσεις ΟΛΕΣ όμως! Η τουλάχιστον έτσι νομίζω.

Αν πας "Οι εφαρμογές μου" και πατήσεις το κουμπάκι που εμφανίζεται "κατω" και τις επιλέξεις ΟΛΕΣ, εμφανίζεται επιλογή "Απαλοιφή". Νομίζω ότι έτσι σβήνονται όλες. Δεν το έκανα γιατί κάποιες τις βάζω - βγάζω (και είναι και επί πληρωμή). Μπορείς να επιλέξεις και μερικές μονο αλλα τότε δεν υπάρχει η επιλογή "Απαλοιφή" :blink:.

Τρέχα γύρευε τι σκεφτόταν η M.Σ. όταν το ρύθμισε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σχετικά μετά την τελευταία αναβάθμιση του 720 στην 8.10.12393.890 η κατάσταση είναι απελπιστική με τα συνεχή κολλήματα (Κλείνει και δεν ανοίγει κ.λ.π) του τηλεφώνου το οποίο πριν το update ήταν άψογο.

Τελικά υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να περιμένουμε και πότε ! νέο update;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σχετικά μετά την τελευταία αναβάθμιση του 720 στην 8.10.12393.890 η κατάσταση είναι απελπιστική με τα συνεχή κολλήματα (Κλείνει και δεν ανοίγει κ.λ.π) του τηλεφώνου το οποίο πριν το update ήταν άψογο.

Τελικά υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να περιμένουμε και πότε ! νέο update;

 

Τα όποια προβλήματα συμβαίνουν ακόμα και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή hard reset;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Απέφυγα μέχρι στιγμής να πάω σε hard reset γιατί βαριέμαι να το ξαναχτίσω πάλι από την αρχή.

Απλά το ανοίγω με το πάτημα των δύο (volume down + power button) και ενημερώνω ώρα και ημερομηνία διότι βγάζει αλλανταλλων.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Απέφυγα μέχρι στιγμής να πάω σε hard reset γιατί βαριέμαι να το ξαναχτίσω πάλι από την αρχή.

Απλά το ανοίγω με το πάτημα των δύο (volume down + power button) και ενημερώνω ώρα και ημερομηνία διότι βγάζει αλλανταλλων.

 

Αν βλέπεις ότι τα προβλήματα συνεχίζουν θα σου πρότεινα πάντως να κάνεις μια επαναφορά. Είναι λίγο βαρετό να το ξαναστήσεις αλλά αν είναι να σου λύσει τα προβλήματα αξίζει τον κόπο! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν συνεχίζονται τα προβλήματα αυτό θα κάνω.

Ήθελα να ρωτήσω αν αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε και σε άλλους;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει κι εγώ μετά την αναβάθμιση σε Cyan/8.1 είναι ότι όντως έχει γίνει γενικά πιο αργό το κινητό (scrolling, εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών, άνοιγμα εφαρμογών κλπ) και επίσης ότι η αυτονομία έχει μειωθεί λιγάκι. Δεν είναι κάτι που με ενοχλεί ιδιαίτερα αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο "αεράτο" όσο ήταν παλιά. Επίσης η κάμερα σε ορισμένες περιπτώσεις κάνει αρκετό χρόνο να ξεκινήσει/ανοίξει (τόσο με την native εφαρμογή όσο και με τη Lumia Camera Beta).

 

Δοκίμασα μια φορά ένα soft forced reset και θα το ξανακάνω σε κάποια φάση. Αν βρω χρόνο, ίσως δοκιμάσω και hard reset, γιατί είμαι περίεργος να δω αν θα στρώσει. Αν έχετε κάποιο link για την επαναφορά ρυθμίσεων, SMS και εφαρμογών (αν είναι δυνατόν), θα με βοηθούσε πολύ!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα την απόφαση και έκανα διπλό hard reset σήμερα στο 720. Μου πήρε λίγη ώρα να το ξαναστήσω (και μάλλον χρεώθηκα άσκοπα για τη χρήση 3G χωρίς να το θέλω) αλλά μου φαίνεται ήδη ότι πάει καλύτερα το κινητό. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να διαβάσει περισσότερα εδώ - φυσικά μπορώ να βοηθήσω οποιονδήποτε θέλει να το επιχειρήσει αλλά για κάποιο λόγο διστάζει.

 

Απλά να αναφέρω ότι όλες σχεδόν οι ρυθμίσεις (των Windows Phone, όχι των εφαρμογών) ήταν έτοιμες μετά το reboot, όπως και SMS, εφαρμογές, όλα τα tiles της start screen κλπ. Παρόλα αυτά, θέλει λίγη δουλίτσα για να στηθεί ξανά το κινητό.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μέχρι στιγμής δουλεύει οκ το 920 με ιταλική cv.

 

Κάποια bug σε πορτοφόλι ie και αλλα ελπίζω να φτιαχτούν σε κάποιο update πάντως μου κάνει εντύπωση πως κάτι που δούλευε μια χαρά στα 8 πχ Xbox

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε οτι το κακό στις αναβαθμίσεις το προκαλεί το restore του backup Και κυρίως οι επαναφορά των ρυθμίσεων των εφαρμογών. Καλό είναι να παίρνετε Backup αλλά όχι τις ρυθμίσεις των εφαρμογών. Τουλάχιστον εγώ εκει κατέληξα μετά από μεγάλη ταλαιπωρία και χωρίς πλέον εδώ και πολύ καιρό προβλήματα.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μαζεύουμε τα προβλήματα ας παραθέσουμε και πιθανές αιτίες και προτάσεις για λύσεις μήπως και βρούμε άκρη.

 

Προσωπικά (φτου φτου) δεν μου έχει ξανά κολλήσει.

 

A κι ένα πάγωμα σε 925 φίλου να αναφέρω!

θέλει να ανοίξει το κινητό, το πιάνει στο χέρι ενεργοποιείται η glance (με φωτό), το χτυπάει ...τίποτε.

Αφού μπινελικωνει πάει να το ανοίξει από το πλαϊνό κουμπί.

Καμια αντίδραση!

Έμεινε να κοιτάει την φωτό της glance κανένα δεκάλεπτο (δεν έφευγε η glance) και μετά του έκανε soft και επανήλθε.

 

Λοιπόν

 

Πιθανές αιτίες.

 

1.Πριν την αναβάθμιση στα 8.1 δεν υπήρχε πλήρες back up (ξέρετε το μήνυμα στο 96% ότι κάτι πήγε λάθος).

 

Αντιμετωπίζεται με Ρυθμίσεις>Αντίγραφα Ασφαλειας>Διαχείριση>Διαγραφή του back up και μετά δημιουργία νέου αντιγραφου και ...hard reset

 

1a. Ίσως να πρέπει να μην κρατήσετε αντίγραφα από τις ρυθμίσεις εφαρμογών, γιατί μπορεί κάποια από τις συγκεκριμένες να προκαλεί το πρόβλημα. Είναι ζόρι να τις ξαναρυθμίσουμε, αλλα...

 

2. Κάποιο wi fi. Τρία από τα κολλήματα που έφαγε το δικό μου ήταν όταν ήταν συνδεδεμένο σ ένα συγκεκριμένο router.

 

Αν δεν είναι το βασικό σας router, διαγράψτε το.

 

3. Κάποια εφαρμογή με βασική ύποπτη τη Lock Screen Beta.

Βγάλτε τη.

 

4. Ειδοποιήσεις ημερολογίου στη Lock Screen.

 

5. Proximity Sensor, αυτό είναι θέμα hardware.

 

Τα περισσότερα κολλήματα έγιναν μετά από αρκετή ώρα στην αναμονή. Συμβουλή, αν το έχετε αφήσει ανενεργό αρκετή ώρα δώστε του ένα περιθώριο να "ξυπνήσει" μην αρχίσετε να το κοπανάτε αμέσως μόλις διακρίνετε μια καθυστέρηση.

 

Καλά πολύ καλά τα 8.1, αλλα τα έχουν τα θέματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον το post σου - σε ευχαριστώ που έβαλες το χρόνο να περιγράψεις αυτά τα προβλήματα. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα έχουν τα ίδια θέματα που περιγράφεις, οπότε ίσως βρούν τη λύση εύκολα. Εγώ έκανα την αναβάθμιση και μετά το hard reset αλλά πριν δω τα μηνύματα για τις ρυθμίσεις των εφαρμογών, οπότε τις έκανα restore. Αν δω ότι έχω θέμα θα επαναλάβω τη διαδικασία χωρίς να κάνω επαναφορά των ρυθμίσεων.

 

Καλά πολύ καλά τα 8.1, αλλα τα έχουν τα θέματα τους.

 

Αυτό είναι σίγουρο. Ελπίζω αρκετά (αν όχι όλα) να λυθούν με την αναβάθμιση σε Denim (Lumia) που περιμένουμε προς το τέλος της χρονιάς.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έιλικρινά αν έχετε τέτοια θέματα κάντε το κόπο και πάρτε backup χωρίς τις ρυθμίσεις των εφαρμογών κι ας πάει 97% δε πειράζει.

μετά hard reset και επαναφορά backup.

Θα δείτε ότι όλα θα πάνε καλά και το νέο backup που θα πάρετε θα είναι οκ. Απλά αποφεύγετε το Backup Των ρυθμίσεων εφαρμογών γιατί στο restore δε μπορεις να το διαχωρίσει να μη το περάσεις... ότι προβλήματα βγαίνουν για μένα 99% οφείλονται εκεί. Κάποια εφαρμογή το προκαλεί.

Σας μιλάει άνθρωπος που παιδευόταν καιρό.

Να ξέρετε το νορμαλ είναι να μη ξαναασχοληθείτε με τη συσκευή. Δε πρέπει να έχει ούτε μισό κόλλημα. Έτσι είναι το νορμάλ.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έιλικρινά αν έχετε τέτοια θέματα κάντε το κόπο και πάρτε backup χωρίς τις ρυθμίσεις των εφαρμογών κι ας πάει 97% δε πειράζει.

μετά hard reset και επαναφορά backup.

Θα δείτε ότι όλα θα πάνε καλά και το νέο backup που θα πάρετε θα είναι οκ. Απλά αποφεύγετε το Backup Των ρυθμίσεων εφαρμογών γιατί στο restore δε μπορεις να το διαχωρίσει να μη το περάσεις... ότι προβλήματα βγαίνουν για μένα 99% οφείλονται εκεί. Κάποια εφαρμογή το προκαλεί.

Σας μιλάει άνθρωπος που παιδευόταν καιρό.

Να ξέρετε το νορμαλ είναι να μη ξαναασχοληθείτε με τη συσκευή. Δε πρέπει να έχει ούτε μισό κόλλημα. Έτσι είναι το νορμάλ.

 

Μερικές ερωτήσεις :)

 

Δηλαδή backup χωρίς το αντίγραφο ασφαλείας εφαρμογών;

Μετά πέρασες το preview for developers;

 

Εγώ χρησιμοποίησα το nokia recovery tool με backup τα πάντα, μετά cyan + preview for developers.

Και μετά από αυτή την αναβάθμιση όμως, έχω την εντύπωση ότι όταν έχω πολλές εφαρμογές στην κεντρική

οθόνη σε live folders, τότε μπορεί να lag-αρει λίγο, πχ όταν βγω από κάποιο πρόγραμμα και επανέρθω στην αρχική οθόνη.

Και είναι και λογικό υποθέτω. Ίσως ανάλογα τη συσκευή θα έπρεπε να υπάρχει

περιορισμός στο πόσα live folder αλλά και πόσες εφαρμογές υπάρχουν σε αυτά.

 

Γενικά είναι πιο γρήγορο το κινητό τώρα (cyan + pfd) σε σχέση με lumia black + pfd

Edited by g1ann1s
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις :)

 

Δηλαδή backup χωρίς το αντίγραφο ασφαλείας εφαρμογών;

Μετά πέρασες το preview for developers;

 

Εγώ χρησιμοποίησα το nokia recovery tool με backup τα πάντα, μετά cyan + preview for developers.

Και μετά από αυτή την αναβάθμιση όμως, έχω την εντύπωση ότι όταν έχω πολλές εφαρμογές στην κεντρική

οθόνη σε live folders, τότε μπορεί να lag-αρει λίγο, πχ όταν βγω από κάποιο πρόγραμμα και επανέρθω στην αρχική οθόνη.

Και είναι και λογικό υποθέτω. Ίσως ανάλογα τη συσκευή θα έπρεπε να υπάρχει

περιορισμός στο πόσα live folder αλλά και πόσες εφαρμογές υπάρχουν σε αυτά.

 

Γενικά είναι πιο γρήγορο το κινητό τώρα (cyan + pfd) σε σχέση με lumia black + pfd

 

 

 

Πρόσεξε. Πρώτον δε πέρασα ξανά dp. Βασικά δε ρισκάρω ξανά να περάσω dp αν και πλέον κανείς εύκολα hard reset και γυρνάς πίσω.

 

 

 

Το άλλο που είπα είναι ότι δε τσέκαρα την επιλογή backup ρυθμίσεων εφαρμογή. Αυτο δεν επηρεάζει το backup των εφαρμογών τις οποίες θα στις φέρει κανονικά. Τώρα εδώ θα έλεγα ότι καλο θα ήταν να έχεις την επιλογή να μη φέρεις τις εφαρμογές αλλα μονο τα γενικότερα settings. By the way αυτο δε το χουμε.

 

Αφου πάρεις λοιπόν backup χωρίς ενεργοποιημένη τη δεύτερη επιλογή τραβας hard reset. Έτσι στο restore σου φέρνει μονο settings και εφαρμογές χωρίς τις ρυθμίσεις τους. Έτσι ότι προβληματικο setting εφαρμογής το κανεις bypass.

 

 

 

Για μένα αυτο ήταν σωτήριο.

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

@Jamesc

 

Ίσως έχεις δίκιο για την dp, εγώ θα περιμένω μέχρι τις 8 Οκτωβρίου, όπου ίσως

έχουμε το Windows Phone 8.1 Update 2, και μετά βλέπω για hard reset και

για επιστροφή σε μη dp. Δεν είναι δύσκολη διαδικασία πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω την εντύπωση ότι αρκετά από τα προβλήματα που είχαμε αρκετοί μετά την cyan, οφειλόταν και (ή κυρίως) στη glance.

 

Έχω καιρό που έχω βγάλει τη φωτογραφία που είχα εκεί και την έχω πίσσα κατράμι.

Το ίδιο φαίνεται ότι έκανε και η ms, αφού, μέχρι στιγμής, δεν υπάρχει δυνατότητα να βάλεις μια φωτογραφία της επιλογής σου για backround στην glance.

 

Συν ότι μετά την cyan (τουλάχιστον σε μένα) το double tap, είχε κάποια θέματα (δεν άκουγε πάντα με τη μια), ενώ μετά το update, μέχρι στιγμής :) , είναι σπίρτο.

Άσε που οποτε μου κόλλησε, κόλλησε όταν προσπαθούσα να το ξυπνήσω.

 

Ας ελπίσουμε να ξαναμπεί η επιλογή φωτογραφίας, αλλα αν είναι να αρχίσουν πάλι τα κολλήματα ...καλός και ο καιρός, ή και το ρολόι μόνον!

 

Τουλάχιστον δεν είναι πλέον ...beta

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πέρασα μετά απο καιρό κάποια τραγούδια στο 920 που εχω με cyan και παρατήρησα ότι δε παίζει το live tile της μουσικής με τίποτα.. Έχετε ιδέες τι μπορεί να φταίει;;

Το γράφω εδώ γιατι απλα με την black έπαιζε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πέρασα μετά απο καιρό κάποια τραγούδια στο 920 που εχω με cyan και παρατήρησα ότι δε παίζει το live tile της μουσικής με τίποτα.. Έχετε ιδέες τι μπορεί να φταίει;;

Το γράφω εδώ γιατι απλα με την black έπαιζε.

 

Φταίει η cyan.. Στα 8.1. το tile της μουσικής δεν είναι πλέον..live! Αναμένεται όμως να διορθωθεί. Εμένα βέβαια, με χάλασε κυρίως το γεγονός ότι είχα βάλει φωτογραφία σε κάθε ένα από τα 100-150 τραγούδια μου και τώρα δεν τις εμφανίζει..

Και σχετικά με τα bugs, κολλήματα και όλα τα συναφή με τα WP 8.1 δείτε αυτό.. Πως λύθηκαν τα προβλήματα στα W.P. 8.1.;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι σήμερα που ξύπνησα το tile της ημερομηνίας έλεγε Δευτέρα 6:p Και δεν εινει η πρώτη φορά.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...