Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν επιθυμείς να μεταφέρεις επαφές απο gmail στο iCloud, θα πρέπει να τις κάνεις export ως vCard και import στο λογαριασμό http://www.iCloud.com. Στις ρυθμίσεις επαφών στο iCloud θα βρεις τις επιλογές :)

Ευχαριστώ πολύ, μόλις τις μετέφερα με τον τρόπο που αναφέρεις.

Σιγά σιγά αρχίζω να απεξαρτοποιούμαι από το gmail...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ, μόλις τις μετέφερα με τον τρόπο που αναφέρεις.

Σιγά σιγά αρχίζω να απεξαρτοποιούμαι από το gmail...

 

Παρακαλώ, ο,τι άλλο χρειαστείς για την ομαλή μετάβαση σου στο iOS, εδώ είμαστε :)

 

Αυτο ακριβώς εννοούσα....οταν εκανα σετάρισμα της συσκευής δημιούργσα ενα λογαριασμό icloud και πρόσθεσα και εναν hotmail καθως και το gmail μου.....αυτομάτως στον λογαριασμό icloud σημαδεύτηκε η επιλογή για backup στις επαφές,αλλά οταν ηθελα να κατεβάσω τις επαφές που ειχα πριν στο gmail σημάδεψα και στο gmail... την επιλογή για backup στις επαφές και μου ηρθαν ολες στη συσκευή.....τώρα..οσον αφορά γιατι δεν φαίνονται οι επαφές μου και στο icloud εφοσον ειναι ενεργοποιημένες και εκεί οι επαφές, διάβασα οτι δεν μπορείς να εχεις δυο λογαριασμους συγχρονισμένους παρά μονο ενα..εμένα δεν με χαλάει που είναι στο gmail οι επαφές το θέμα ειναι οτι οταν πάω στις ρυθμισεις icloud να ξε-σημαδέψω την επιλογη για backup στις επαφές μου βγάζει μηνυμα οτι θα διαγραφούν οι επαφές απο τη συσκευή...και λογικο νομίζω γιατι στο icloud δεν εχω καμμία.Για να μεταφερθουν οι επαφές στο icloud τη λύση την ενεφερε ο φίλος DINFUN......Πάντως κάπου σε ολα αυτά ισως κάνω κάπου λάθος

 

Μπορείς να πας στη διεύθυνση iCloud.com και να δεις τη υπάρχει στον λογαριασμό σου. Απο εκεί κι έπειτα ΕΣΥ θα επιλέξεις ποιον λογαριασμό επιθυμείς να συγχρονιζεις τα δεδομένα σου :)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όποιος δεν έχει κάνει την αναβάθμιση στην 8.1.3, καλό είναι να μείνει στην 8.1.2 αν δεν θέλει να δει την μπαταρία του να τελειώνει γρήγορα.

Πραγματικά δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει και στις αναβαθμίσεις πάμε πίσω αντί για μπροστά σε βασικά πράγματα ρε παιδιά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όποιος δεν έχει κάνει την αναβάθμιση στην 8.1.3, καλό είναι να μείνει στην 8.1.2 αν δεν θέλει να δει την μπαταρία του να τελειώνει γρήγορα.

Πραγματικά δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει και στις αναβαθμίσεις πάμε πίσω αντί για μπροστά σε βασικά πράγματα ρε παιδιά...

 

 

Σ'εμένα πάντως δεν έχει καμμία διαφορά η μπαταρία μετά την αναβάθμιση.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όποιος δεν έχει κάνει την αναβάθμιση στην 8.1.3, καλό είναι να μείνει στην 8.1.2 αν δεν θέλει να δει την μπαταρία του να τελειώνει γρήγορα.

Πραγματικά δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει και στις αναβαθμίσεις πάμε πίσω αντί για μπροστά σε βασικά πράγματα ρε παιδιά...

 

Εχει αναφερθεί πρόβλημα με τη μπαταρία ή μεμονωμένα σε σενα; Μέχρι στιγμής τουλάχιστον!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω iPhone 6 και έχω πρόβλημα με την κάτω δεξιά γωνία τρίζει και κάνει ένα περίεργο θόρυβο θέλω να ρωτήσω επειδή το κινητό έχει μια γρατσουνια με καλυβη κανονικά η εγγύηση ???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω iPhone 6 και έχω πρόβλημα με την κάτω δεξιά γωνία τρίζει και κάνει ένα περίεργο θόρυβο θέλω να ρωτήσω επειδή το κινητό έχει μια γρατσουνια με καλυβη κανονικά η εγγύηση ???

 

Φαίνεται ας πούμε οτι έχει πέσει κάτω;

Σε καλύπτει λογικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα πάντως δεν έχει καμμία διαφορά η μπαταρία μετά την αναβάθμιση.

 

+1 Δεν εχω παρατηρησει διαφορα, βεβαια το τηλεφωνο ειναι σχεδον δυο βδομαδων.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω iPhone 6 και έχω πρόβλημα με την κάτω δεξιά γωνία τρίζει και κάνει ένα περίεργο θόρυβο θέλω να ρωτήσω επειδή το κινητό έχει μια γρατσουνια με καλυβη κανονικά η εγγύηση ???

 

Πρεπει να πας να ρωτήσεις, γιατι η γρατζουνιά μπορει να σου πει ο αλλος το έριξες ρε φιλε γρατζουνιστηκε και χτύπησε και εκει. Πάνε εσυ φυσικα και βλεπεις. Για κατω δεξιά δεν είχαμε αναφορές οτι εχει "φυσιολογικό" τρίξιμο, μονο πανω!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω iPhone 6 και έχω πρόβλημα με την κάτω δεξιά γωνία τρίζει και κάνει ένα περίεργο θόρυβο θέλω να ρωτήσω επειδή το κινητό έχει μια γρατσουνια με καλυβη κανονικά η εγγύηση ???

 

Πήγαινε να ρωτήσεις αλλά δεν είναι ανάγκη να αναφερθείς στην γρατζουνιά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά όποιος δεν έχει κάνει την αναβάθμιση στην 8.1.3, καλό είναι να μείνει στην 8.1.2 αν δεν θέλει να δει την μπαταρία του να τελειώνει γρήγορα.

Πραγματικά δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει και στις αναβαθμίσεις πάμε πίσω αντί για μπροστά σε βασικά πράγματα ρε παιδιά...

εγώ δεν έχω δει καμία διαφορά πάντος.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Εχει παρατηρήσει κανεις αν στο Facebook ενώ εχει απενεργοποιημένη την συνομιλία ενεργοποιείται μόνη της ; Την κλείνω βγαίνω απο την εφαρμογη μπαίνω μετα απο λίγο και εχει ανοίξει .. :o
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Εχει παρατηρήσει κανεις αν στο Facebook ενώ εχει απενεργοποιημένη την συνομιλία ενεργοποιείται μόνη της ; Την κλείνω βγαίνω απο την εφαρμογη μπαίνω μετα απο λίγο και εχει ανοίξει .. :o

 

 

Το ίδιο ακριβώς κάνει και στο plus μου!! Νομίζω φταίει η τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω πρόβλημα με το iTunes παλαιότερα που είχα το iPhone 5 Είχα αγοράσει απο το iTunes κάποια τραγούδια και 2 ήχους κλήσεις ενώ τα τραγούδια μου τα βγάζει κανονικά τους ήχους κλήσεις δεν μου τους έχει στης αγορές
Link to comment
Share on other sites

Να μαστε πάλι παιδιά :)γίνεται κανένα μπέρδεμα με το 3g του iphone 6 ?

To εχω μια βδομάδα περίπου και παρατήρησα οτι πολλές φορές ενω μου δείχνει οτι εχω full σήμα στα δεδομενα ( γράφει πάνω 3 g ) εντούτοις το ιντερνετ παθαίνει τραλαλό...δηλ εκει πού πηγαίνει σφαίρα πολλες φορές ενω εχει σήμα full κοκαλώνει σε ολες τις σελίδες και μαλιστα πολλες φορές μου στέλνει μήνυμα οτι δεν υπάρχει server.....μάλιστα εβαλα και το speed test και ουτε αυτό μερκές φορές δεν μπορεί να ολοκληρώσει το τεστ και μου γράφει failed...Ταυτόχρονα το android που εχω στον ιδιο πάροχο ( Cosmote ) δεν εχει κανένα πρόβλημα

Συγγνώμη πάλι το ποστ Σημειωτέον οτι δεν εχω 4G

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ! Εχει παρατηρήσει κανεις αν στο Facebook ενώ εχει απενεργοποιημένη την συνομιλία ενεργοποιείται μόνη της ; Την κλείνω βγαίνω απο την εφαρμογη μπαίνω μετα απο λίγο και εχει ανοίξει .. :o

Εμένα δεν μου εχει κάν την συνομιλία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κάποιες συσκευές ένα θέμα με την μπροστινή camera, το λεγόμενο crescent, (http://static1.businessinsider.com/image/547c62c2dd0895b4368b459a-1200-924/iphone-6-camera-misaligned-3.jpg). Στην Αμερική σου άλλαζαν συσκευή επιτόπου, εδώ στην Ελλάδα, ξέρει κανείς τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κάποιες συσκευές ένα θέμα με την μπροστινή camera, το λεγόμενο crescent, (http://static1.businessinsider.com/image/547c62c2dd0895b4368b459a-1200-924/iphone-6-camera-misaligned-3.jpg). Στην Αμερική σου άλλαζαν συσκευή επιτόπου, εδώ στην Ελλάδα, ξέρει κανείς τι γίνεται;

 

Καλησπέρα φίλε μου, θα πρέπει να επικοινωνήσεις αρχικά με το κατάστημα που αγόρασες τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος τρόπος να ορίσω ένα συγκεκριμένο ringtone σε μια ομάδα επαφών ή θα πρέπει να το κάνω για κάθε μία επαφή ξεχωριστά?

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,εχω καποιον πολυ γνωστο μου φιλο που εχει καταστημα γνωστης αλυσιδας,μου ειπε οτι υπαρχει σφραγισμενο iphone 6 το οποιο του το εχουν στειλει να το βαλει στην βιτρινα του καταστηματος,αλλα μπορει να παρει εγκριση απο την εταιρια και να μου το πουλησει στα 570 σφραγισμενο,του βγηκε ποιο φθηνα λογο οτι θα πηγαινε στο μαγαζι.το μονο που μου ειπε οτι υπαρχουν καποιες φωτογραφιες λογο οτι η συσκευη προωριζονταν για το μαγαζι,ειναι σφραγισμενο με το ιμει και ελληνικο,να το παρω?
Link to comment
Share on other sites

sms delivery πως έχουμε? Αν θυμάμαι καλά κάτι κάναμε πάνω στο μνμ και έδειχνε κάτι...

Στην αρχή κάθε γραπτού μηνύματος γράφεις:

*# - αστεράκι, δίεση, κενό και το μήνυμα, για Vodafone.

*0# - αστεράκι, μηδέν, δίεση, κενό και το μήνυμα, για Cosmote.

*ΝΟΤ# - αστεράκι, ΝΟΤ, δίεση, κενό και το μήνυμα, για Wind.

! - θαυμαστικό, κενό και το μήνυμα, για Q.

 

Δεν υπάρχει εγγενής υποστήριξη αναφορών παράδοσης των SMS/MMS από το iOS.

Αναφορές παράδοσης υποστηρίζονται μόνο από την υπηρεσία των iMessages.

Edited by Itchrist86
Προσθήκη Q

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ DINFUN με το κατάστημα που το αγόρασα (γερμανός) σκοπεύω να μιλήσω. Το ερώτημα μου έχει να κάνει με το αν κάποιος γνωρίζει την πολιτική της αντιπροσωπείας στην Ελλάδα για τέτοιου είδους θέματα. Edited by Saoul_77
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή κάθε γραπτού μηνύματος γράφεις:

*# - αστεράκι, δίεση, κενό και το μήνυμα, για Vodafone

*0# - αστεράκι, μηδέν, δίεση, κενό και το μήνυμα, για Cosmote

*ΝΟΤ# - αστεράκι, ΝΟΤ, δίεση, κενό και το μήνυμα, για Wind

 

Δεν υπάρχει εγγενής υποστήριξη αναφορών παράδοσης των SMS/MMS από το iOS.

Αναφορές παράδοσης υποστηρίζονται μόνο από την υπηρεσία των iMessages.

 

για Q υπαρχει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, τη ξέχασα τη Q.

Προσθέτεις ! (θαυμαστικό), αφήνεις κενό και μετά πληκτρολογείς το μήνυμά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...