Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως μου τα είπες φίλε μου και σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Δύο ερωτησούλες ακόμα αν γίνεται

1) Η μπαταρία θα βελτιωθεί με περισσότερες φορτίσεις ? γιατι βλέπω οτι κατα τη χρήση ..ιντερνετ applestore εφαρμογες κλπ κατεβαίνει η στάθμη σχετικά γρήγορα....αν και ειναι η δεύτερη φόρτιση που του εκανα .....αν και εχει καλή αναμονή....πιστεύω οτι ειναι νωρίς ακόμα για να κρίνω

2) Είμαι στον cosmote και είδα οτι δεν υπάρχει επιλογη 2g 3g....είναι γενικό στα iphone αυτο ? γιατι στο HTC που εχω και αυτό , υπάρχει, η πλάκα είναι οτι πηρα τηλ την cosmote με ρωτησε τι συσκευή εχω περίμενα λιγο γιατί ηθελε η γυναίκα εκει να βρεί ενα iphone για συγκριση και μου λεει οτι υπάρχει αυτη η επιλογή σε αυτο που βλέπει και οτι πρέπει να πάω στο service για να μου το ρυθμίσουν...μάλλον βλακείες ελεγε.

 

1. Η μπαταρία θα φθάσει στη μέγιστη απόδοσή της μετά από 5-6 πλήρεις κύκλους φόρτισης. Οπότε είναι νωρίς ακόμη για να κρίνεις πραγματικά.

 

2. Δεν υπάρχει διακόπτεις ρύθμισης 2g, 3g, καθώς το iPhone επιλέγει από μόνο του την καλύτερη δυνατή ταχύτητα. Βέβαια εδώ είναι Ελλάδα. Καμία ρύθμιση δεν μπορεί να γίνει στη συσκευή. Ενδέχεται η demo συσκευή που κοιτούσε να είχε πολύ παλαιότερο λειτουργικό κι όχι iOS 8. Δεν αναφέρομαι σε iPhone 6 :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγορά από duty free Dubai, το καλύπτει η infoquest; Μου είπε κάποιος ότι αν είναι duty free θεωρείται αμερικανικό για αυτό υποστηρίζει και FaceTime. Είναι αλήθεια για να το πάρω η όχι;
Link to comment
Share on other sites

Αγορά από duty free Dubai, το καλύπτει η infoquest; Μου είπε κάποιος ότι αν είναι duty free θεωρείται αμερικανικό για αυτό υποστηρίζει και FaceTime. Είναι αλήθεια για να το πάρω η όχι;

 

Καλημέρα φιλε μου, είτε υποστηρίζει είτε οχι μπορείς να θέσεις τη συσκευή σε DFU Mode, και στη συνέχεια restore. Η συσκευή θα γίνει όμοια με τις υπόλοιπες. Η εγγύηση της Apple είναι worldwide και ισχύει με την ενεργοποίηση της συσκευής και για ένα χρόνο. Συσκευές που βρίσκονται στην Ελλάδα, καλύπτονται απο 2 χρόνια εγγύηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά

Οταν το 6 αρι είναι συνδεδεμένο στα δεδομένα κανένα μισάωρο και με λιγο.....σκάλισμα ιντερνετ applestore κλπ α ζεσταίνεται ? οχι ανυπόφορα αλλα καταλαβαίνεις τη θερμότητα στα δάχτυλά ?

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά

Οταν το 6 αρι είναι συνδεδεμένο στα δεδομένα κανένα μισάωρο και με λιγο.....σκάλισμα ιντερνετ applestore κλπ α ζεσταίνεται ? οχι ανυπόφορα αλλα καταλαβαίνεις τη θερμότητα στα δάχτυλά ?

 

Όλοι με iPhone το ίδιο θέμα έχουμε.

Και άλλες συσκευές αλλά δεν ξερω στο iPhone πιστεύω δεν γίνεται σωστή διαχείριση του chip του δικτύου κινητής τηλεφωνίας με αποτέλεσμα θερμοκρασία και κατανάλωση να ειναι σε υψηλά επίπεδα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλοι με iPhone το ίδιο θέμα έχουμε.

Και άλλες συσκευές αλλά δεν ξερω στο iPhone πιστεύω δεν γίνεται σωστή διαχείριση του chip του δικτύου κινητής τηλεφωνίας με αποτέλεσμα θερμοκρασία και κατανάλωση να ειναι σε υψηλά επίπεδα

 

Νόμιζα οτι στο 6 θα ειχε λυθεί το θέμα λογο μεγαλύτερης επιφάνειας.

 

Πάντως δε νομιζω οτι φταιει το μέταλλο γιατί στο Alpha(επισης μεταλλικό) δεν υπάρχει ιχνος θερμοκρασίας ακομα και με κακο ίντερνετ και συνεχομενες εναλλαγες απο gprs/egde/h/h+ σε αντίθεση με Note 3/s4/g2 που στην ιδια περίπτωση ανεβαζουν θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Το Alpha πλαστικό κάλυμμα δεν έχει από πίσω?

 

Ναι αλλά ειναι πιο λεπτο και πιο μικρο σε διαστασεις απ το ip6.

 

Αρα αφού εχει μικρότερη επιφάνεια απο που αποβάλει την θερμότητα;;;

 

Το αναφερω γιατι οι προηγούμενες συσκευες μου ηταν πλαστικες εξολοκλήρου και παρολα αυτα με data και δη με συνεχόμενες εναλλαγες οπως και να το κάνουμε ζεσταινονταν γι αυτό λεω οτι μάλλον δεν ευθύνεται το υλικό για τις θερμοκρασιες αλλά κατι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Εχω μπερδευτει με το Iphone στο θέμα των επαφών...Οταν σεταρισα τη συσκευή εβαλα στους λογαριασμούς εναν hotmail και το gmail .......Στο icloud εχω βάλει το gmail μου.....το ιδιο που εχω και στο htc.....τα ID μονο είναι διαφορετικά...τώρα τι εγινε δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ενω στο icloud είναι σημμαδεμένες οι επαφες εν τουτοις δεν ανεβαίνουν στο icloud......επειδή εκανα id με gmail ? Οταν εβαλα το gmail που εχω στους λογαριασμους ενεργοποιήσα τις επαφές και μου κατέβηκαν οι επαφές που είχα στο gmaiλ στη συσκευή....τι εχω κάνει δεν μπορώ να καταλάβω

Συγγνώμη αν σας κούρασα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Εχω μπερδευτει με το Iphone στο θέμα των επαφών...Οταν σεταρισα τη συσκευή εβαλα στους λογαριασμούς εναν hotmail και το gmail .......Στο icloud εχω βάλει το gmail μου.....το ιδιο που εχω και στο htc.....τα ID μονο είναι διαφορετικά...τώρα τι εγινε δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ενω στο icloud είναι σημμαδεμένες οι επαφες εν τουτοις δεν ανεβαίνουν στο icloud......επειδή εκανα id με gmail ? Οταν εβαλα το gmail που εχω στους λογαριασμους ενεργοποιήσα τις επαφές και μου κατέβηκαν οι επαφές που είχα στο gmaiλ στη συσκευή....τι εχω κάνει δεν μπορώ να καταλάβω

Συγγνώμη αν σας κούρασα

 

Θα πρέπει να αποφασίσεις με ποιον λογαριασμό θέλεις να συγχρονίζεις τη συσκευή σου;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου βγάζει στην οθονη αφετηρίας ειδοποίηση πάνω στο εικονίδιο "App Store" και στο εικονίδιο "Ρυθμίσεις" όταν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση εφαρμογής και λειτουργικού αντίστοιχα, ενώ ένα 5s και ένα 5c τα βγάζουν κανονικά;

Η συσκευή είναι ελληνική με 8.1.2 όπως και τα άλλα 2 που δεν έχουν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου βγάζει στην οθονη αφετηρίας ειδοποίηση πάνω στο εικονίδιο "App Store" και στο εικονίδιο "Ρυθμίσεις" όταν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση εφαρμογής και λειτουργικού αντίστοιχα, ενώ ένα 5s και ένα 5c τα βγάζουν κανονικά;

Η συσκευή είναι ελληνική με 8.1.2 όπως και τα άλλα 2 που δεν έχουν θέμα.

Δες τις ειδοποιήσεις μέσα από τις ρυθμίσεις. Επίσης αν έχεις επιλέξει να αναβαθμίζονται αυτόματα οι εφαρμογές τότε δεν θα σου βγάζει εικονίδιο με τον αριθμό των αναβαθμίσεων, γιατί τα κατεβάζει αυτόματα χωρίς να κάνεις κάτι εσύ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις γνωστοποιήσεων είναι εντάξει (επιτρέπονται γνωστοποιήσεις, ταμπέλα εικονιδίου, σε οθόνη κλειδώματος, μπάνερ) και δεν έχω επιλέξει να αναβαθμίζονται αυτόματα οι εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις γνωστοποιήσεων είναι εντάξει (επιτρέπονται γνωστοποιήσεις, ταμπέλα εικονιδίου, σε οθόνη κλειδώματος, μπάνερ) και δεν έχω επιλέξει να αναβαθμίζονται αυτόματα οι εφαρμογές.

 

Εάν οι ρυθμίσεις είναι σωστές, δοκίμασε να κάνεις επαναφορά οθόνης αφετηρίας μήπως κάτι δεν δουλεύει σωστά. Θα αλλάξει τη σειρά εικονιδίων των εφαρμογών εάν τα έχεις ταξινομημένα. Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Διαρύθμιση οθόνης Αφετηρίας. Εάν δεν έχει αποτέλεσμα μόνο το restore και setup as new, θα λύσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το restore και setup as new πρέπει να γίνει από iTunes, ή μπορεί να γίνει και από τη συσκευή με επαναφορά;

 

Μπορεί να γίνει και με επαναφορά μέσα από τη συσκευή, εάν δεν είναι στην τελευταία έκδοση. Απαραίτητη προϋπόθεση, να μην έχει γίνει jailbreak στη συσκευή γιατί θα κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει και με επαναφορά μέσα από τη συσκευή, εάν δεν είναι στην τελευταία έκδοση. Απαραίτητη προϋπόθεση, να μην έχει γίνει jailbreak στη συσκευή γιατί θα κολλήσει.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε μου.

 

Και σε μένα το κάνει. Και σε άλλες συσκευές.

Δεν ειναι προβλημα.

Θα κανεις restore για αυτό το λόγο;

Μπορεί πάλι να εχεις το ίδιο θέμα μετά απο μέρες.

Έχει bug το App Store.

Και σε άλλες εκδόσεις το κάνει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αποφασίσεις με ποιον λογαριασμό θέλεις να συγχρονίζεις τη συσκευή σου;

Επειδή είχα κι εγώ την ίδια απορία (και δεν την έχω λύσει ακόμα), ο φίλος μάλλον εννοεί ότι ενώ οι επαφές του εμφανίστηκαν στο iphone με συγχρονισμό από το gmail δεν έχουν εμφανιστεί στο icloud.

Με άλλα λόγια πώς μπορώ να μεταφέρω όλες τις επαφές μου στο icloud? Πες ότι αύριο επιλέγω να καταργήσω το gmail.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει. Και σε άλλες συσκευές.

Δεν ειναι προβλημα.

Θα κανεις restore για αυτό το λόγο;

Μπορεί πάλι να εχεις το ίδιο θέμα μετά απο μέρες.

Έχει bug το App Store.

Και σε άλλες εκδόσεις το κάνει.

 

Ναι αλλά σε μένα στις άλλες 2 συσκευές 5s και 5c με 8.1.2 κι αυτές δεν το κάνει. Αυτό με προβληματίζει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε μένα στις άλλες 2 συσκευές 5s και 5c με 8.1.2 κι αυτές δεν το κάνει. Αυτό με προβληματίζει...

 

Δεν είπα οτι το κάνει σε όλες τις συσκευές.

Το έχω τύχει πάντως σε 3-4.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα κι εγώ την ίδια απορία (και δεν την έχω λύσει ακόμα), ο φίλος μάλλον εννοεί ότι ενώ οι επαφές του εμφανίστηκαν στο iphone με συγχρονισμό από το gmail δεν έχουν εμφανιστεί στο icloud.

Με άλλα λόγια πώς μπορώ να μεταφέρω όλες τις επαφές μου στο icloud? Πες ότι αύριο επιλέγω να καταργήσω το gmail.

 

Εάν επιθυμείς να μεταφέρεις επαφές απο gmail στο iCloud, θα πρέπει να τις κάνεις export ως vCard και import στο λογαριασμό http://www.iCloud.com. Στις ρυθμίσεις επαφών στο iCloud θα βρεις τις επιλογές :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα κι εγώ την ίδια απορία (και δεν την έχω λύσει ακόμα), ο φίλος μάλλον εννοεί ότι ενώ οι επαφές του εμφανίστηκαν στο iphone με συγχρονισμό από το gmail δεν έχουν εμφανιστεί στο icloud.

Με άλλα λόγια πώς μπορώ να μεταφέρω όλες τις επαφές μου στο icloud? Πες ότι αύριο επιλέγω να καταργήσω το gmail.

Αυτο ακριβώς εννοούσα....οταν εκανα σετάρισμα της συσκευής δημιούργσα ενα λογαριασμό icloud και πρόσθεσα και εναν hotmail καθως και το gmail μου.....αυτομάτως στον λογαριασμό icloud σημαδεύτηκε η επιλογή για backup στις επαφές,αλλά οταν ηθελα να κατεβάσω τις επαφές που ειχα πριν στο gmail σημάδεψα και στο gmail... την επιλογή για backup στις επαφές και μου ηρθαν ολες στη συσκευή.....τώρα..οσον αφορά γιατι δεν φαίνονται οι επαφές μου και στο icloud εφοσον ειναι ενεργοποιημένες και εκεί οι επαφές, διάβασα οτι δεν μπορείς να εχεις δυο λογαριασμους συγχρονισμένους παρά μονο ενα..εμένα δεν με χαλάει που είναι στο gmail οι επαφές το θέμα ειναι οτι οταν πάω στις ρυθμισεις icloud να ξε-σημαδέψω την επιλογη για backup στις επαφές μου βγάζει μηνυμα οτι θα διαγραφούν οι επαφές απο τη συσκευή...και λογικο νομίζω γιατι στο icloud δεν εχω καμμία.Για να μεταφερθουν οι επαφές στο icloud τη λύση την ενεφερε ο φίλος DINFUN......Πάντως κάπου σε ολα αυτά ισως κάνω κάπου λάθος

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές ειναι στο gmail.

Πως να φανούν στο iCloud? Λογικό.

Πρέπει απο τον υπολογιστή να μπεις στο Gmail να κανεις εξαγωγή όλων σε vCard και πάλι απο υπολογιστή να μπεις iCloud να κανεις εισαγωγή του vCard αρχείου.

Μετά στην συσκευή βγάζεις τις επαφές απο Gmail και θα εχεις συγχρονισμό απο iCloud.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...