Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και ας μου ξαναπεί κανείς για την μπαταρία του 6Plus...

Συμφωνώ απόλυτα για την μπαταρία του πλας. Όμως, αν χρησιμοποιεί κάποιος πολύ το safari , τότε η χρήση πέφτει στις 9 ώρες και η αναμονή στις 2 ημέρες.

Και πάλι είναι άριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απόλυτα για την μπαταρία του πλας. Όμως, αν χρησιμοποιεί κάποιος πολύ το safari , τότε η χρήση πέφτει στις 9 ώρες και η αναμονή στις 2 ημέρες.

Και πάλι είναι άριστα!!!

 

Ακριβώς. Εγώ που το χρησιμοποιώ πιο πολύ για internet τόσο μου κρατάει. Που για μένα πάλι είναι πάρα πολύ. Επίσης αυτό που ρουφάει την μπαταρία είναι το skype. Ηλεκτρική σκούπα μιλάμε....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Εγώ που το χρησιμοποιώ πιο πολύ για internet τόσο μου κρατάει. Που για μένα πάλι είναι πάρα πολύ. Επίσης αυτό που ρουφάει την μπαταρία είναι το skype. Ηλεκτρική σκούπα μιλάμε....:lol:

Αυτό με το skype είναι απίστευτό αφού πέφτει για πλάκα! Κάπου διάβασα ότι θα δώσουν αναβάθμιση κάποια στιγμή να διορθώσουν ίσως εν μέρει το πρόβλημα.. πάντως η μπαταρία είναι πράγματι κάτι το εκπληκτικό :D

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με αυτό το Skype επιτέλους. Μια ζωή το ίδιο πράγμα με την κατανάλωση μπαταρίας σε όλες τις συσκευές. Έλεος εκεί στην Microsoft...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Για να περασω εφαρμογες .ipa πρεπει να ειναι jb το iphone?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για να περασω εφαρμογες .ipa πρεπει να ειναι jb το iphone?

 

Δεν επιτρέπονται συζητήσεις για παράνομο υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτρέπονται συζητήσεις για παράνομο υλικό.

 

ΔΕΝ γνωριζα οτι ειναι κατι παρανομο απλα ειδα καιτι online και ρωτησα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ γνωριζα οτι ειναι κατι παρανομο απλα ειδα καιτι online και ρωτησα

 

 

Ψάξε λιγάκι παραπάνω στο internet και θα βρεις πολλές απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις.λυγιζει οντως?σκεφτομαι να το εχω χωρις θηκη,απλα στο παντελονι.

τη μερα με απιστευτο σκισιμο(οχι παιχνιδια ομως) τη βγαζει?εννοω,4g καποιες ωρες,wifi τις υπολοιπες και αρκετο σερφαρισμα,φβ whatsapp κτλ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις.λυγιζει οντως?σκεφτομαι να το εχω χωρις θηκη,απλα στο παντελονι.

 

τη μερα με απιστευτο σκισιμο(οχι παιχνιδια ομως) τη βγαζει?εννοω,4g καποιες ωρες,wifi τις υπολοιπες και αρκετο σερφαρισμα,φβ whatsapp κτλ

 

 

Δεν λυγίζει από μόνο του, βέβαια αν το βάλεις στην τσέπη κολλητού τζιν και κάτσεις μάλλον θα έχεις πρόβλημα! Αλλά δεν λυγίζει όπως το παρουσιάζουν κάποιοι.. Το είχα μέσα στην τσέπη με μια θήκη της πλάκας και δεν έπαθε τίποτα.

 

Στο άλλο τώρα, ένα 8ωρο χρήσης σου το βγάζει! Το φορτίζω κάθε απόγευμα.. Στην δουλειά δεν κάνουμε τίποτα αυτόν τον καιρό οπότε κάθομαι στο γραφείο και είμαι με το κινητό στο χέρι από τις 7:30 μέχρι τις 2. Οπότε πιστεύω πως πάει πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν λυγίζει από μόνο του, βέβαια αν το βάλεις στην τσέπη κολλητού τζιν και κάτσεις μάλλον θα έχεις πρόβλημα! Αλλά δεν λυγίζει όπως το παρουσιάζουν κάποιοι.. Το είχα μέσα στην τσέπη με μια θήκη της πλάκας και δεν έπαθε τίποτα.

 

Στο άλλο τώρα, ένα 8ωρο χρήσης σου το βγάζει! Το φορτίζω κάθε απόγευμα.. Στην δουλειά δεν κάνουμε τίποτα αυτόν τον καιρό οπότε κάθομαι στο γραφείο και είμαι με το κινητό στο χέρι από τις 7:30 μέχρι τις 2. Οπότε πιστεύω πως πάει πολύ καλά!

 

την μπροστινη η την πισω?εγω μπροστα σκεφτομαι να το εχω.παντως με ιδια τιμη με το 6,δεν υπαρχει κανενας λογος να μην το προτιμησει καποιος..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

την μπροστινη η την πισω?εγω μπροστα σκεφτομαι να το εχω.παντως με ιδια τιμη με το 6,δεν υπαρχει κανενας λογος να μην το προτιμησει καποιος..

 

 

Για την πίσω νομίζω είναι αυτονόητο αν πας να κάτσεις! Για την μπροστά λέω, πας να κάτσεις πχ στο αυτοκίνητο και το έχεις στην τσέπη σου και φοράς παντελόνι που.. Δεν νιώθει άνετα το κινητό τότε υπάρχει μεγάλη περίπτωση να λυγίσει. Είναι μεγάλη συσκευή οπότε εύκολα μπορεί να προκληθεί το πρόβλημα!

 

Αλλά σου λέω, για να στραβώσει κάτι δεν θα έχεις κάνει εσύ σωστά! Οπότε μην το φοβάσαι!

 

(Αν και από πολλούς που έχω ακούσει δεν είχαν πρόβλημα, το έβαζαν σε τσέπη και δεν έπαθε τίποτα! Μόνο να μην το βάζεις στην ίδια τσέπη με κλειδία - κέρματα )

Link to comment
Share on other sites

Για την πίσω νομίζω είναι αυτονόητο αν πας να κάτσεις! Για την μπροστά λέω, πας να κάτσεις πχ στο αυτοκίνητο και το έχεις στην τσέπη σου και φοράς παντελόνι που.. Δεν νιώθει άνετα το κινητό τότε υπάρχει μεγάλη περίπτωση να λυγίσει. Είναι μεγάλη συσκευή οπότε εύκολα μπορεί να προκληθεί το πρόβλημα!

 

Αλλά σου λέω, για να στραβώσει κάτι δεν θα έχεις κάνει εσύ σωστά! Οπότε μην το φοβάσαι!

 

(Αν και από πολλούς που έχω ακούσει δεν είχαν πρόβλημα, το έβαζαν σε τσέπη και δεν έπαθε τίποτα! Μόνο να μην το βάζεις στην ίδια τσέπη με κλειδία - κέρματα )

 

αυτο εξυπακουεται!μονο του σε μια θηκη,το πιθανοτερο ειναι να μπαινει σε τυπου πουγκι ,δερματινου.

 

κατι ακομα επειδη δεν ειμαι του ios,υπαρχει torrent client?και τελος,μια εφαρμογη που μου ειναι πολυ χρησιμη και αφορα τα δρομολογια του οασθ εδω θεσσαλονικη,γινεται καπως πορτ απο android?

 

σας ευχαριστω πολυ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση για το SwiftKey με υποστήριξη Ελληνικών επιτέλους.. Προσωπικά έχω συνηθίσει το στοκ αλλά σίγουρα οι ευκολίες του SwiftKey είναι πολλές
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ενεργοποιησω το swiftkey στα πληκτρολογια... το εχω μονο αυτο αλλα μου βγαζει το default της apple οταν παω να γραψω κατι..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ενεργοποιησω το swiftkey στα πληκτρολογια... το εχω μονο αυτο αλλα μου βγαζει το default της apple οταν παω να γραψω κατι..

 

Λοιπόν πας στα γενικά ενεργοποιεις το Swift και μετά διαγραφεις τα πληκτρολόγια του τηλεφώνου. Και έτοιμος. ☺

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πας στα γενικά ενεργοποιεις το Swift και μετά διαγραφεις τα πληκτρολόγια του τηλεφώνου. Και έτοιμος. ☺

 

ναι το ξερω αυτο. Δεν γινεται με τιποτα. :mad: Αυτη η υλοποιηση της Apple για τα πληκτρολογια ειναι για τα μπαζα...

 

Εβαλα και τα αγγλικα μαζι με το swiftkey και παταω στα αγγλικα την υδρογειο σφερα, μου βγαζει επιλογη swiftkey και οταν το παταω περιμενω περιμενω... και ξαναβγαινει το αγγλικο πληκτρολογιο.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα θέμα και όλα έγιναν κομπλέ. Στης γυναίκας μου βέβαια γίνεται αυτό που λες αλλά δεν έχει ακόμα περάσει την τελευταία έκδοση του iOS οπότε μήπως είσαι κι εσύ στην ίδια φάση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα θέμα και όλα έγιναν κομπλέ. Στης γυναίκας μου βέβαια γίνεται αυτό που λες αλλά δεν έχει ακόμα περάσει την τελευταία έκδοση του iOS οπότε μήπως είσαι κι εσύ στην ίδια φάση?

Και εγώ με τη τελευταια εκδοση ios,μια χαρά δουλεύει το swiftkey

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με τη τελευταια εκδοση ios,μια χαρά δουλεύει το swiftkey

 

Δουλεύει όντως μια χαρά αλλά επειδή προέρχομαι απο android καμία σχέση το εκεί swift key με το εδώ. Όποτε και το έβγαλα διότι το smooth που έχει εδώ δεν φαίνεται. Στα πληκτρολόγια η Apple έχει δρόμο ακόμα μπροστά της.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση για το SwiftKey με υποστήριξη Ελληνικών επιτέλους.. Προσωπικά έχω συνηθίσει το στοκ αλλά σίγουρα οι ευκολίες του SwiftKey είναι πολλές

 

επιτελους!τωρα η μεταβαση στο ιος ειναι πιο ευκολη...δουλευει και το cloud?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση για το SwiftKey με υποστήριξη Ελληνικών επιτέλους.. Προσωπικά έχω συνηθίσει το στοκ αλλά σίγουρα οι ευκολίες του SwiftKey είναι πολλές

 

Πες μερικές ευκολίες να δω μήπως με βολέψει, και δώσε λινκ για download...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει όντως μια χαρά αλλά επειδή προέρχομαι απο android καμία σχέση το εκεί swift key με το εδώ. Όποτε και το έβγαλα διότι το smooth που έχει εδώ δεν φαίνεται. Στα πληκτρολόγια η Apple έχει δρόμο ακόμα μπροστά της.

 

Δεν είναι θέμα της Apple αλλά του dev της εφαρμογής.. όπως και να έχει όμως ναι είναι λογικό να θέλουν δρόμο αφού στο adnroid υπάρχει η υποστήριξη εδώ και πάρα πάρα πολλά χρόνια

 

επιτελους!τωρα η μεταβαση στο ιος ειναι πιο ευκολη...δουλευει και το cloud?

 

Αν εννοείς το swiftkey μπορείς να κάνεις log in μέσω google ή FB οπότε να επαναφέρει ότι έχει αποθηκεύσει σχετικά με λέξεις και τρόπο γραφής του κάθε χρήστη

 

Πες μερικές ευκολίες να δω μήπως με βολέψει, και δώσε λινκ για download...

 

Αν θες μπες στο Appstore και κατέβασέ το να το δοκιμάσεις. Προσωπικά στο android το είχα τουλάχιστον 3 χρόνια και με βόλευε απλά τώρα μου αρέσει αρκετά το στοκ της apple λόγω σχεδίασης καθαρά

 

Να προσθέσω οτι αν κάνετε long press στο εικονίδιο της σφαίρας κάτω αριστερά στο στοκ πληκτρολόγιο τότε απο εκεί επιλέξτε το swiftkey ώστε να ενεργοποιηθεί

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες! Έχει το iplus ο αδερφός μου και το περιεργάστηκα λίγες μέρες που ήρθε τις προάλλες! ΚΙΝΗΤΑΡΑ με τα όλα της και πολύ καλή μπαταρία για την τόσο μεγάλη οθόνη που έχει! (Εντάξει το μέγεθος του κινητού είναι τέτοιο που πρέπει να κάνεις αρκετούς συμβιβασμούς)

Άλλο όμως θέλω να πω. Γενικά βγάζει απίστευτες φωτογραφίες και βίντεο, ακόμα και σε σκοτεινό περιβάλλον!

Κάτι που με παραξένεψε είναι ότι σε πανόραμα φωτογραφίες βγαίνουν (ακόμα!!!) καλύτερες οι φωτογραφίες! Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά?:p

Εννοώ να βγάλεις μια μικρή πανόραμα φώτο , χωρίς να έχει μεγάλο εύρος ..

Και κάτι άλλο! Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε τα 60fps βίντεο στον υπολογιστή χωρίς να το κάνουμε μετατροπή? Κολλάει απίστευτα με τους περισσότερους Players! Με το quick time τα δείχνει μια χαρά, αλλά ρίχνει σημαντικά την ποιότητα!

Συνολικά πάντως, φοβερό το εργαλείο μάγκες!

Υ.γ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν του έβαλαν 4K βίντεο! Μάλλον το άφησαν για το S ...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...