Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

iPhone 6 Plus 64 GB... Μετά απο 3 κύκλους φόρτισης...

Θα στείλω και ολόκληρο κύκλο κάποια στιγμή...

Μόνιμα data ανοιχτά (3G μόνο). Όλο ο πρωί στη δουλειά χάνει και βρίκσει 3G. Wi-fi όταν είμαι σπίτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

iPhone 6 Plus 64 GB... Μετά απο 3 κύκλους φόρτισης...

Θα στείλω και ολόκληρο κύκλο κάποια στιγμή...

Μόνιμα data ανοιχτά (3G μόνο). Όλο ο πρωί στη δουλειά χάνει και βρίκσει 3G. Wi-fi όταν είμαι σπίτι...

Super.......:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το φορτιστή του iPad και έτρεξα το προγράμμα μιας και έχω jailbreak. Η διαφορά ειναι εμφανής στη φόρτιση δεν ειναι μικρή Σίγουρα αξίζει η αγορά νομίζω και απαραίτητη

 

http://i62.tinypic.com/iw65bt.jpg

http://i59.tinypic.com/v77ate.jpg

http://i61.tinypic.com/2hzoghg.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Σημερινο απο plus

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Κλαίω απο συγκίνηση για την διάρκεια της μπαταρίας!!!

 

χαχαχαχα κλαιωωωω :lol:

 

ps

Πραγματικά η μπαταρία του δεν παίζεται.

Το περίμενα, αλλά όχι τόσο!

Αν όχι στα ίσα ίσως λίγο καλύτερη και από το Note4 .... και είμαι στην τέταρτη φόρτιση.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα κλαιωωωω :lol:

 

ps

Πραγματικά η μπαταρία του δεν παίζεται.

Το περίμενα, αλλά όχι τόσο!

Αν όχι στα ίσα ίσως λίγο καλύτερη και από το Note4 .... και είμαι στην τέταρτη φόρτιση.

 

Και τι είναι αυτο βρε Μιχάλη μου, κατόρθωμα; τεράστια bezels, ένα λειτουργικό πετσοκομμενο όσο δεν πάει, ε δε θα μπορούσε να έχει χειροτερη αυτονομια από το Note 4.

Παρεμπιπτόντως πολύ καλή συσκευή, αλλά μπορουσε καλύτερα η μηλια...

Link to comment
Share on other sites

Και τι είναι αυτο βρε Μιχάλη μου, κατόρθωμα; τεράστια bezels, ένα λειτουργικό πετσοκομμενο όσο δεν πάει, ε δε θα μπορούσε να έχει χειροτερη αυτονομια από το Note 4.

Παρεμπιπτόντως πολύ καλή συσκευή, αλλά μπορουσε καλύτερα η μηλια...

 

Βαρέθηκα/κουράστηκα φίλε Βαγγέλη την γύρα στις συσκευές Android (5 διαφορετικές μάρκες συσκευών άλλαξα μέσα σε έναν χρόνο και τρία smart watches).

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη ... και βλέπουμε :)

 

ps

Nα σου πω ότι το Plus κυριολεκτικά τα ''σπάει''

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα/κουράστηκα φίλε Βαγγέλη την γύρα στις συσκευές Android (5 διαφορετικές μάρκες συσκευών άλλαξα μέσα σε έναν χρόνο και τρία smart watches).

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη ... και βλέπουμε :)

 

ps

Nα σου πω ότι το Plus κυριολεκτικά τα ''σπάει''

 

Μπράβο Μιχάλη, η αλήθεια είναι πως μιλάμε για κορυφαία συσκευή και αφού σε καλυπτει (και με δεδομένο ότι παίζει μπάλα μόνη της με αυτό το λειτουργικο) μακάρι να μείνεις καιρό;)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά το plus 128 Gb από το e-shop . Εξαιρετικό εργαλείο.

Πρέπει να προσέξω κάτι στις αρχικές φορτίσεις για την καλή κατάσταση της μπαταρίας;

Κράτησα backup του παλιού iphone που είχα μέσω itunes και έκανα επαναφορά backup στο νέο.

Τα έκανε θάλασσα. Μου εμφάνισε πολλές επαφές διπλές κάνοντας ταυτόχρονα συγχρονισμό με το outlook χωρίς να τον έχω ενεργοποιήσει.

Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά το plus 128 Gb από το e-shop . Εξαιρετικό εργαλείο.

Πρέπει να προσέξω κάτι στις αρχικές φορτίσεις για την καλή κατάσταση της μπαταρίας;

Κράτησα backup του παλιού iphone που είχα μέσω itunes και έκανα επαναφορά backup στο νέο.

Τα έκανε θάλασσα. Μου εμφάνισε πολλές επαφές διπλές κάνοντας ταυτόχρονα συγχρονισμό με το outlook χωρίς να τον έχω ενεργοποιήσει.

Κάποια ιδέα;

 

Ξανά κανε επαναφορά και μετά κανε επαναφορά απο iTunes και πρόσεχε τι βάζεις και τι πειράζεις. Θα έκανες κάποιο λάθος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά το plus 128 Gb από το e-shop . Εξαιρετικό εργαλείο.

Πρέπει να προσέξω κάτι στις αρχικές φορτίσεις για την καλή κατάσταση της μπαταρίας;

Κράτησα backup του παλιού iphone που είχα μέσω itunes και έκανα επαναφορά backup στο νέο.

Τα έκανε θάλασσα. Μου εμφάνισε πολλές επαφές διπλές κάνοντας ταυτόχρονα συγχρονισμό με το outlook χωρίς να τον έχω ενεργοποιήσει.

Κάποια ιδέα;

 

Οι διπλές επαφές οφείλονται σε Mail επαφές. Πήγαινε Ρυθμίσεις >mail, επαφές, ημερολόγια, και κλείσε τις εναλλαγές επαφών στα email που δεν επιθυμείς. Σημείωση από μόνο του δεν περνάει επαφές ούτε συγχρονίζεται με το outlook μια νέα συσκευή χωρίς να το επιλέξεις. Τέλος ρύθμισε την ταξινόμηση στην ίδια διαδρομή ώστε να εμφανιστούν οι επαφές επίθετο όνομα :)

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα/κουράστηκα φίλε Βαγγέλη την γύρα στις συσκευές Android (5 διαφορετικές μάρκες συσκευών άλλαξα μέσα σε έναν χρόνο και τρία smart watches).

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη ... και βλέπουμε :)

 

ps

Nα σου πω ότι το Plus κυριολεκτικά τα ''σπάει''

 

:mad::mad:

 

Πέρα από τη πλάκα χαίρομαι που έχεις μείνει τόσο ικανοποίημενος:D:D

Η αλήθεια είναι ότι εάν έβγαζε το 6 κ plus αντί του 5s ίσως να είχα παραμείνει στο iphone κ να μην είχα πάρει το note :shifty:

Αυτό που μου αρέσει σε σένα είναι ότι δεν είσαι κολλημένος σε ένα λειτουργικό κ βλέπεις με αντικειμενικοτητα τα υπέρ κ τα κατά της καθε συσκευής κ λειτουργικού:D:D

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

⬆︎ :D :p tnx

 

Παρακολουθώ το Android από το 2012 με διάφορες συσκευές και κυρίως με όλη την σειρά Note.

Mε έχει εντυπωσιάσει η εξέλιξή του και πιστεύω ότι θα τα πάει ακόμα καλύτερα.

Το iOS όμως ειναι ''λατρεία'' και ειδικά τώρα με το 6 +

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Κλαίω απο συγκίνηση για την διάρκεια της μπαταρίας!!!

 

 

Σοβαρά βγαζει 9 ώρες οθονη το τηλεφωνο ?

Σε πόση ώρα φορτίζει με κανονικό φορτιστή και σε πόση ώρα με φορτιστή απο ipad ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 9 ώρες χρήσης ..... Περίπυ 10 και κάτι με δική κου χρήση και συνεχή ενημέρωση email. Απλά κορυφή στην αυτονομία του.
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 9 ώρες χρήσης ..... Περίπυ 10 και κάτι με δική κου χρήση και συνεχή ενημέρωση email. Απλά κορυφή στην αυτονομία του.

Μια ερώτηση, είναι ώρες χρήσης (δουλεύει και background η συσκευή?) ή είναι ώρες οθόνης? Επίσης τι χρήση (φωτεινότητα, data or WiFi, κτλ)?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 8 με 10 κάθε φορά, ανάλογα την χρήση... Πάντα σε wifi ή data, μερικές φορές το Bluetooth στο αυτοκίνητο και ενημέρωση Mail. Έχω κλείσε αρκετές εφαρμογές στο υπόβαθρο γιατί δεν χρειάζονται.. Η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο.. Λίγες φορές την ανεβάζω ή την κατεβέζω, κυρίως το πρωί στην δουλειά.

 

Η ώρα χρήσης είναι η ώρα που λειτουργούμε το κινητό, δηλαδή η ώρα που είναι ανοικτή η οθόνη και όταν υπάρχει κάποια εφαρμογή που λειτουργεί ενώ είναι κλειστή η οθόνη (μουσική για παράδειγμα) το εμφανίζει στην ώρα χρήσης και από κάτω αναφέρει ότι λειτουργεί στο υπόβαθρο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, είναι ώρες χρήσης (δουλεύει και background η συσκευή?) ή είναι ώρες οθόνης? Επίσης τι χρήση (φωτεινότητα, data or WiFi, κτλ)?

 

Το iPhone δείχνει ωρες χρήσης που κάτι χρησιμοποιεί τον επεξεργαστή όχι ωρες οθόνης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone δείχνει ωρες χρήσης που κάτι χρησιμοποιεί τον επεξεργαστή όχι ωρες οθόνης

Αυτό το γνωρίζω.. Κάποια εφαρμογή να μετράει ώρες οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω το ακόλουθο πρόβλημα:

Έχω το Plus 128άρι jailbroken και κάθε φορά που πάω να σύρω την κάτω μπάρα προς τα πάνω για να δω τις γρήγορες ρυθμίσεις μου κάνει restart σε safe mode και μετά αφού κάνω ξανά restart ανοίγει πάλι σε κανονικό mode. Έχω και το μικρό 6άρι το 128άρι και αυτό jailbroken και με τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες και δεν έχει το ίδιο θέμα. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...