Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα να πάρεις τη Vodafone τηλέφωνο να ρωτήσεις, αν δεν ξέρει αυτος που το έχει που πρέπει να ξέρει 100% εφόσον την έχει χρησιμοποιήσει.

Που και branded να είναι της φλασαρεις μια unbranded rom οποιαδήποτε χωρας και άρχοντας είσαι,η το αφήνεις έτσι όπως είναι, δεν είναι τα branded χειρότερα version.

Να την κάνεις την αλλαγή,πιστευω ευχάριστα θα εκπλαγείς συνολικά από την υλοποίηση.

Και ειδικά σε copper η silver green είναι και ιδιαίτερα όμορφη η συσκευή που μαγνητίζει τα βλέμματα όπου και να βρεθείς όλοι θα σου λένε τι υπέροχο και θετικά ιδιαίτερο χρώμα είναι:p

 

thanx (για πολλοστη φορα) alex

 

το παιδι δεν το εχει παρει ακομα το κινητο..εχει την επιδοτηση ετοιμη και περιμενει να δωσω το ΟΚ για να το παρει..οποτε δεν ξερει...

αν το flashαρω , δε θα εχω θεμα με εγγυηση κτλ κτλ;

ρωταω γιατι ποτε μεχρι τωρα δε χρειαστηκε να μπλεξω με rom κτλ...ουτε καν εχω ιδεα αν ειναι ευκολη ή δυσκολη σαν διαδικασια...(ελπιζω να μην ειναι βουνο..)

 

κι εγω του ζητησα να ψαξει για copper ή silver green συσκευη...;)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά! Το κινήτο είναι πράγματι το κάτι άλλο. Πείτε μου όμως, το εφέ scrolling των αρχικών οθονών πως αλλάζει?? Σε όσες εκθέσεις το έχω δει, έχει αυτό το κυβικό εφέ, κάτι το οποίο δε μπορώ να βρώ στο δικό μου. Που βρίσκονται οι αντίστοιχες ρυθμίσεις??
Link to comment
Share on other sites

thanx (για πολλοστη φορα) alex

 

το παιδι δεν το εχει παρει ακομα το κινητο..εχει την επιδοτηση ετοιμη και περιμενει να δωσω το ΟΚ για να το παρει..οποτε δεν ξερει...

αν το flashαρω , δε θα εχω θεμα με εγγυηση κτλ κτλ;

ρωταω γιατι ποτε μεχρι τωρα δε χρειαστηκε να μπλεξω με rom κτλ...ουτε καν εχω ιδεα αν ειναι ευκολη ή δυσκολη σαν διαδικασια...(ελπιζω να μην ειναι βουνο..)

 

κι εγω του ζητησα να ψαξει για copper ή silver green συσκευη...;)

 

Γνώμη μου και branded να είναι δεν αποτελεί κανενα πρόβλημα.

αλλά εφόσον φλασαρεις μια unbranded rom που είναι εύκολο,κρατά για backup την υπάρχουσα που ήρθε έτσι ώστε να την ξαναπεράσεις για καλό και κακό αν χρειαστείς service.

Αν δεν την βρίσκεις πχ xda για κατέβασμα να την έχεις πχ στο pc σου μόνιμα φυλαγμένη,τοτε θα πρέπει να κάνεις ο ιδιος την διαδικασία από εδώ http://www.mashinie.com/trick-to-create-sony-stock-ftf-rom.html η καλύτερα απολαμβάνεις την κινηταρα σου χωρίς να μπλέξεις με τίποτα από αυτά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το service παραμένει το ίδιο δηλαδή η arvato.

Δεν νομίζω να μας ξεχάσουν με το android 5 και τέλος,σιγουρα θα παρει και άλλες αναβαθμίσεις.

Σε ευχαριστω πολυ ... έχω κατασταλάξει κ αυριο πρωι το παραγγελνω ... ελπιζω μεσα στην βδομαδα να το εχω .! Κ κατι ευκολο για το τελος ... το φωτεινο ledaki των ειδοποιησεων κ το flash της cameras για την νυχτα ειναι καθολου δυνατα ???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ ... έχω κατασταλάξει κ αυριο πρωι το παραγγελνω ... ελπιζω μεσα στην βδομαδα να το εχω .! Κ κατι ευκολο για το τελος ... το φωτεινο ledaki των ειδοποιησεων κ το flash της cameras για την νυχτα ειναι καθολου δυνατα ???

Δυνατά και τα 2 είναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυνατά και τα 2 είναι.

Thanks κ παλι ... ! Διπλη παραγγελια τελικα ψήθικε κ ο κολλητος μου. :lol: Καλες γιορτες σε ολο το forum. !

Link to comment
Share on other sites

παιδια , να επανελθω λιγο στο θεμα με την αλλαγη ROM..

 

εχει η sony θεμα με κατι σαν knox counter οπως η samsung σε αλλαγη rom ?

δηλαδη αν αλλαξω rom σε branded συσκευη και προκυψει προβλημα και την επαναφερω σε στην αρχικη της vodafone προκειμενου να παει στο service , θα εχω προβλημα ή ολα θα ειναι ΟΚ;;

 

thanx

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

παιδια , να επανελθω λιγο στο θεμα με την αλλαγη ROM..

 

εχει η sony θεμα με κατι σαν knox counter οπως η samsung σε αλλαγη rom ?

δηλαδη αν αλλαξω rom σε branded συσκευη και προκυψει προβλημα και την επαναφερω σε στην αρχικη της vodafone προκειμενου να παει στο service , θα εχω προβλημα ή ολα θα ειναι ΟΚ;;

 

thanx

 

Oχι

 

10 χαρακ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα κ απο εμενα ... δεν θα σας κουράσω. Προερχόμενός απο S3 εχω κατασταλάξει το επομενο κιν να ειναι το Ζ3 . Εχω διαβασει προσεκτικα κ τις 62 σελ. του νηματος για τα πολλα κ δυνατα του σημεια κ το ενα μολις τρωτό (ναι αυτο της φωτο εννοω ). Απο οτι βλεπω η διαφορα με το S5 ειναι υπερ του τελευταιου ( σε αυτοματη ληψη παντα) ... η διαφορα με το S3 αντικειμενικα ? Τι θέλω να πω ... αν περα απο ταχυτητα , 0 lag , design κτλ. που υπερεχει ευκολα σε ολα .... αναπολήσω το αθανατο W810i που εχω στο ντουλαπι (απο τοτε εξαλλου εχω να ψωνισω sony). ! Εχει καποιος την καλη διαθεση να ανεβασει 2-3 φωτο μερα κ νυχτα απο το μπαλκονι η ενα κλειστο χορο να δω τι παιζει ? Επίσης ρε παιδια ... επειδη βλεπω να αλλαζουν μοντελο καθε 3 μηνες ... μετα την lolipop θα μασ ξεχάσουν ? Κ για το τελος το servis τους εχει φτιαξει καθολου (αχρειαστο να ειναι ). Ζητω συγνώμη αν σας κουρασα ... ευχαριστώ εκ των προτέρων οσους απαντησουν ... καλες γιορτες με υγεια. ! :)

 

με αφορμη το μηνυμα σου φιλε Νοτη, και για να απαντησω και στον φιλο ταξιδιωτη (δε θυμαμαι το ονομα σου φιλε μου, συγγνωμη):

 

Την βρίσκεις να είσαι θύμα?

δηλαδή να αγοράζεις μία συσκευή με ένα όχι και απαρατήρητο ποσό και μετά από 5 μήνες να έχει πετάξει άλλο μοντέλο στην αγορά?

Η μήπως σού αρέσει να αγοράζεις προηγούμενη συσκευή.έστω κι αν είναι καλή σαν χαρακτηριστικά.

Προσωπικά αυτό θα με χαλούσε αφάνταστα.

 

Θα ηθελα να πω οτι το γεγονος οτι η σονυ βγαζει καθε 6 μηνες καινουριο κινητο (οχι καθε 3 που ειπες), μονο ως πλεονεκτημα μπορω να το δω.

σκεψου τι επιλογες εχεις απο το καλοκαιρι του 2013 που βγηκε το xperia Z, και περασαμε στα 2gb ram οπου για μενα ειναι το πιο σημαντικο ολων, μεχρι σημερα..

Στη σονυ εχεις 6 συσκευες των 4,3"-5,2", δηλαδη μεγεθους που θελει ο μεσος χρηστης με κορυφαια specs, και με βελτιωση στα σημεια καθε φορα, χωρις να χαλαει κατι απο πριν.. Δεν ξερω αν θα μπορουσε να εχει βγαλει ενα τελειο κινητο το 2013 και να ικανοποιει τους παντες, ξερω ομως οτι οι αλλες εταιρειες απο τοτε μεχρι σημερα εχουν βγαλει 2 συσκευες, εκ των οποιων καμια δεν ειναι τελεια ή τελος παντων τοσο καλυτερη ωστε να αξιζουν την αγορα και ειδικα σε αυτες τις τιμες που ηταν, βλεπε Μ8 που ειναι στο θεο χωρις να εχει να προσφερει ενα καλυτερο πακετο απο Ζ2 ή Ζ3, δεν λεω οτι δεν ειναι καλυτερο σε καποια σημεια, αλλα ειναι και χειροτερο σε αλλα..

Το γεγονος της πτωσης των τιμων γρηγορα λοιπον, ενοχλει μονο καποιον που κανει εμποριο και θελει να βγαζει λεφτα πουλωντας ακριβα με μεγαλο περιθωριο κερδους, και καποιων που θελει καθε 2 μηνες να αλλαζει κινητο αλλα να το πουλαει ακριβα. το οτι ο πολυς ο κοσμος εχει την επιλογη να παρει 6 κινητα με διαβαθμιση τιμης τρομερη και απο τα οικονομικοτερα της αγορας δεν μας λεει τιποτα ομως....Και στην τελικη τι ειναι χειροτερο? να μπορεις να αποκτησεις φθηνα ενα κινητο μετα απο μερικους μηνες κυκλοφοριας και να το πουλησεις φθηνοτερα οταν θα θες να αλλαξεις ή να το χρυσοπληρωνεις και μια στο μυριο (που συμβαινει πιο συχνα απο την πιθανοτητα που εβαλα) στο κλεψουν, σου σπασει, σου χαλασει και στο βγαλουν εκτος εγγυησης κτλ κτλ, να θες ενα καρο λεφτα για να το ξανααποκτησεις (ή να αναγκαζεσαι αν δεν μπορεις να πας σε ενα μετριο) ??? Νομιζω το 2ο ειναι χειροτερο, γιαυτο και δεν μπορω να διανοηθω πως καποιοι διαμαρτυρονται που οι σονυ ανανεωνει συσκευες και ριχνει τιμες! Αν δεν σου κανει μην το παιρνεις..αλλιως παρτο και ευχαριστησου το.

Ομοιως για αναβαθμισεις, η σονυ τα υποστηριζει αρκετα καλα και το ανδροιδ ειναι σε πολυ καλο επιπεδο, προσωπικα δε με νοιαζει αν θα παρω το 5αρι γιατι ειναι πιο βαρυ, στηριζεται κυριως στη ραμ απο ο,τι διαβαζω για να τρεχει πιο ακαριαια τις εφαρμογες και δεν ξερω κατα ποσο θα γονατισει συσκευες και του 2014..Ομως για μενα το μονο σημαντικο ειναι να δουλευει σωστα η συσκευη, και ας μην ξαναπαρει αναβαθμιση ,εφοσον οι εφαρμογες παιρνουν και με αυτες εχεις να κανεις,ολα τα αλλα ειναι περιττα..

 

Αυτο για να μην ανησυχεις που βγαζει πιο συχνα, αν θες να το αλλαξεις σε 6 μηνες, παρε Ζ2 και μολις βγει Ζ4, με 100 ευρω το πολυ θα πας σε Ζ3 πουλωντας Ζ2, και κανε το καθε 6 μηνες αυτο, δινοντας 200 ευρω το χρονο αλλαζοντας 2 κινητα το χρονο και νασαι μια γενια πισω μονο. (που σημερα ειναι τιποτα). Εγω το θεωρω βλακεια πλεον αλλα θα το εκανα ετσι, αν ηθελα να αλλαζω συνεχεια.

 

Οσο για την καμερα, εχοντας το Ζ3compact Που ειναι ιδιο με το Ζ3 στον τομεα αυτο, εχω να πω οτι απο την χρηση που εκανα το ΠΣΚ λογω εκδρομης, απλα εχω παθει πλακα!

Δεν ξερω ποσο καλυτερη μπορει να εχουν τα αλλα κινητα, αυτο που ξερω, εχοντας πριν το Ζ1compact (και αλλοι φιλοι τα s4,S5 ) ειναι οτι εχει βελτιωσει κατακορυφα την ποιοτητα στο αυτοματο το βραδυ, εβγαλα καταπληκτικες φωτο στην Αραχωβα, την μερα ειναι επισης πολυ καλες οπως και πριν, ενω το φλας του ειναι οντως πολυ καλυτερο αν και στην αρχη νομιζα πως ειναι ιδιας εντασης.

Γενικα λοιπον μιλαμε για κινητα, μιας και εχω δοκιμασει Ζ3, που εχουν τα παντα, απειρη επεξεργαστικη ισχυ, απειρη ραμ, ποιοτητα κατασκευης, τρομερες οθονες με ρεαλιστικα χρωματα και οχι τα ψευτικα υπερκορεσμενα της samsung, απλο και ευχρηστο μενου με πολυ καλυτερη παραμετροποιηση απο touchwiz (μιας και το ζω στο ταμπλετ το συγκρινω με samsung) και μπαταρια ατελειωτη..

Δε νομιζω οτι υπαρχει καλυτερη επιλογη απο το Ζ3 αυτη τη στιγμη συνολικα, απο εκει και περα ειναι σχετικο τι θες, αλλα συνολικα το βλεπω ως το πιο ολοκληρωμενο.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω.1 ναυαρχίδα τον χρόνο.

Με χαλάει η επικείμενη αναβάθμιση μίας νέας συσκευής ενώ η δικιά μου δεν έχει κλείσει καν 6μηνο.

Εδώ πού λέει ο λόγος παιδικές ασθένειες δεν λύνουν μέσα στο 6μηνο αλλά νέα συσκευή παρουσιάζουν.

Όσο για την τιμή.όσο υπάρχει internet θα υπάρχει και πτώση τιμών από τον πρώτο κιόλας μήνα κυκλοφορίας οπότε δεν το βάζω ως κριτήριο.

Την σειρά z και πριν το z3 ούτε καν μπήκα στην διαδικασία να κοιτάξω.αδιάφορη.

Το z3 μου άρεσε αλλά πάτησα φρένο...sony δυστυχώς.

Ευελπιστώ πάντως αυτό με την συχνή κυκλοφορία ναυαρχίδας να σταματήσει.και πιστεύω ότι θα το κάνουν καθώς ούτε κι αυτή τους η κίνησή δεν θα αποδώσει.αντιθέτως.

Υπάρχουν πολλοί σαν κι εμένα πού τους χαλάει όλο αυτό.

1 ναυαρχίδα λοιπόν τον χρόνο άμεσα ταυτιζόμενη με άλλες εταιρείες σύμφωνα με τα specs πού έχουν οι δικές τους προτάσεις και γιατί όχι,αν μπορούν και κάτι καλύτερό ας το δώσουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και εγω προτιμώ ανα ένα χρόνο ναυαρχίδα διότι ετςι θα κάτσω και στα αυγά μου για ένα χρόνο χωρις να "εξαναγκάζομαι" απο τη Sony εμμέσως να πάρω το επόμενο διότι ο εχθρός του πολύ καλού(z2) το ακόμα καλύτερο(z3) που τελειοποίησε τη σειρά z σε σχεδόν άριστο βαθμό.

Ετςι πιστεύω θα ελαχιστοποιηθουν και τα κατασκευαστικά θέματα με ελαττωματικές παρτίδες με ακόμα καλύτερη υποςτηριξη σε επίπεδο software και εδω που τα λεμε αν βγάλει με τον 810 και 4gb ram συν αριστη κάμερα συν ολα τα θετικά του z3 ΔΕΝ εχει κανένα νόημα να βγάλει Σεπτέμβριο-Οκτώβριο refresh version.

 

Και μπορει κάλλιστα να ακολουθήσει απο την αρχή κυκλοφοριας επιθετική τιμολογιακή τιμή για ισχυροποίηση του ενδιαφέροντος καταναλωτών.

 

Θα είναι σφάλμα την άνοιξη z4 με 805 και φθινόπωρο z5 με 810(εφοςον ο ανταγωνιςμος την άνοιξη εχει τον 810)όπως σφάλμα θα είναι να ακολουθήσει την αύξηση των ιντςων διότι θα της γυρίσει μπούμερανγκ.

Οι πλειοψηφία των καταναλωτών ΔΕΝ θέλει παντόφλες και σαγιονάρες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ας μην βγουμε αλλο offtopic, θα δεχομουν την απαντηση σας αν εβλεπα τελειες συσκευες απο τους αλλους κατασκευαστες οι οποιοι γουσταρετε να σας δουλευουν δινοντας σας μινι με specs προπερσινα, και αντι να χαιρεστε που ο κοσμος εχει 6 επιλογες με specs που καλυπτουν ΚΑΘΕ χρηστη, και τιμη που μπορει να πιασει ο καθε ενας, μου λετε οτι αναγκαζεστε να ψωνισετε το τελευταιο μοντελο...Αν ειστε ψυχαναγκαστικοι, καλο ειναι να το κοιταξετε, δεν ειναι αστειο. αν παλι θελετε να εχετε ο,τι τελευταιο τεχνολογικα, τοτε γιατι κολλατε στη μια συσκευη που βγαζει η σονυ παραπανω το χρονο? εδω υπαρουν 10 εταιρειες με 10 διαφορετικες προτασεις, αγοραστε τα ολα, και μην κολατε στο 11ο που θα δωσει η σονυ μες τον ιδιο χρονο...απλα αστεια επιχειρηματα.

Οσο για το Ζ4, τι οθονη θα εχει και ποιο soc θα φοραει, δεν νομιζω οτι πρεπει να το συζητησουμε επισης εδω! για μενα το Ζ3 ειναι το καλυτερο κινητο συνολικα αυτη τη στιγμη και το Ζ2 ειναι μια καλη προταση για τα λεφτα του και για καποιον που θελει να το αλλαξει μεσα στο 2015 χωρις να δωσει πανω απο 100 ευρω..και να εχει το καλυτερο Ζ3, να παρει την χαρα της αλλαγης, και να μην τον νοιαζει αν θα την κανει ή οχι απο θεμα κοστους..Εξαλλου οι τιμες δεν πεφτουν τοσο ευκολα και ας υπαρχει το ιντερνετ, το Μ8 μεχρι πριν 1 μηνα ηταν στα 500 ευρω, δεν το λες μειωση αυτο ουτε ειναι το ιδιο να θες να σκασεις 500 ευρω για μια συσκευη που εχει κλεισει πανω απο 6 μηνες κυκλοφοριας και οχι απλα δεν ειναι τελεια, αλλα απλα μια απο τις καλες συσκευες.

Ας επικεντρωθουμε ομως στο Ζ3 και αν θελουν οι Moderators ας ανοιξει ενα θεμα να ψηφισουμε αν θα θελαμε η σονυ να βγαζει καθε 1 χρονο ή 6μηνο και με τεκμηριωση που να στεκει, οχι επειδη αναγκαζεστε να το παρετε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω.1 ναυαρχίδα τον χρόνο.

Με χαλάει η επικείμενη αναβάθμιση μίας νέας συσκευής ενώ η δικιά μου δεν έχει κλείσει καν 6μηνο.

Εδώ πού λέει ο λόγος παιδικές ασθένειες δεν λύνουν μέσα στο 6μηνο αλλά νέα συσκευή παρουσιάζουν.

Όσο για την τιμή.όσο υπάρχει internet θα υπάρχει και πτώση τιμών από τον πρώτο κιόλας μήνα κυκλοφορίας οπότε δεν το βάζω ως κριτήριο.

Την σειρά z και πριν το z3 ούτε καν μπήκα στην διαδικασία να κοιτάξω.αδιάφορη.

Το z3 μου άρεσε αλλά πάτησα φρένο...sony δυστυχώς.

Ευελπιστώ πάντως αυτό με την συχνή κυκλοφορία ναυαρχίδας να σταματήσει.και πιστεύω ότι θα το κάνουν καθώς ούτε κι αυτή τους η κίνησή δεν θα αποδώσει.αντιθέτως.

Υπάρχουν πολλοί σαν κι εμένα πού τους χαλάει όλο αυτό.

1 ναυαρχίδα λοιπόν τον χρόνο άμεσα ταυτιζόμενη με άλλες εταιρείες σύμφωνα με τα specs πού έχουν οι δικές τους προτάσεις και γιατί όχι,αν μπορούν και κάτι καλύτερό ας το δώσουν.

καλύτερα να βγάζει 2 ναυαρχίδες το χρόνο για να μπορείς να παίρνεις πιο φθηνά τα μοντέλα . Το Ζ2 είναι πιο φθηνό από το Ζ3 . Αν δεν είχε βγει Ζ3 δεν θα ήταν πιο ακριβό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Το κινήτο είναι πράγματι το κάτι άλλο. Πείτε μου όμως, το εφέ scrolling των αρχικών οθονών πως αλλάζει?? Σε όσες εκθέσεις το έχω δει, έχει αυτό το κυβικό εφέ, κάτι το οποίο δε μπορώ να βρώ στο δικό μου. Που βρίσκονται οι αντίστοιχες ρυθμίσεις??

Καμια πληροφορια παιδια?? Το εψαξα αλλα δε βγαζω ακρη...

Link to comment
Share on other sites

ας μην βγουμε αλλο offtopic, θα δεχομουν την απαντηση σας αν εβλεπα τελειες συσκευες απο τους αλλους κατασκευαστες οι οποιοι γουσταρετε να σας δουλευουν δινοντας σας μινι με specs προπερσινα, και αντι να χαιρεστε που ο κοσμος εχει 6 επιλογες με specs που καλυπτουν ΚΑΘΕ χρηστη, και τιμη που μπορει να πιασει ο καθε ενας, μου λετε οτι αναγκαζεστε να ψωνισετε το τελευταιο μοντελο...Αν ειστε ψυχαναγκαστικοι, καλο ειναι να το κοιταξετε, δεν ειναι αστειο. αν παλι θελετε να εχετε ο,τι τελευταιο τεχνολογικα, τοτε γιατι κολλατε στη μια συσκευη που βγαζει η σονυ παραπανω το χρονο? εδω υπαρουν 10 εταιρειες με 10 διαφορετικες προτασεις, αγοραστε τα ολα, και μην κολατε στο 11ο που θα δωσει η σονυ μες τον ιδιο χρονο...απλα αστεια επιχειρηματα.

Οσο για το Ζ4, τι οθονη θα εχει και ποιο soc θα φοραει, δεν νομιζω οτι πρεπει να το συζητησουμε επισης εδω! για μενα το Ζ3 ειναι το καλυτερο κινητο συνολικα αυτη τη στιγμη και το Ζ2 ειναι μια καλη προταση για τα λεφτα του και για καποιον που θελει να το αλλαξει μεσα στο 2015 χωρις να δωσει πανω απο 100 ευρω..και να εχει το καλυτερο Ζ3, να παρει την χαρα της αλλαγης, και να μην τον νοιαζει αν θα την κανει ή οχι απο θεμα κοστους..Εξαλλου οι τιμες δεν πεφτουν τοσο ευκολα και ας υπαρχει το ιντερνετ, το Μ8 μεχρι πριν 1 μηνα ηταν στα 500 ευρω, δεν το λες μειωση αυτο ουτε ειναι το ιδιο να θες να σκασεις 500 ευρω για μια συσκευη που εχει κλεισει πανω απο 6 μηνες κυκλοφοριας και οχι απλα δεν ειναι τελεια, αλλα απλα μια απο τις καλες συσκευες.

Ας επικεντρωθουμε ομως στο Ζ3 και αν θελουν οι Moderators ας ανοιξει ενα θεμα να ψηφισουμε αν θα θελαμε η σονυ να βγαζει καθε 1 χρονο ή 6μηνο και με τεκμηριωση που να στεκει, οχι επειδη αναγκαζεστε να το παρετε.

 

Η Sony θα εξαναγκαστεί να αλλάξει πολιτική διότι πολύ απλά ετςι όπως πράττει δεν εχει κανένα όφελος ανεξάρτητα τι θελουμε εγω η εσυ η ο οποιοδήποτε(σαν εταιρία που κοιτάει να μεγιστοποιήσει τα έσοδα και τα αντίστοιχα κέρδη της που αυτός είναι ο σκοπός της όπως σε καθε επιχείρηση σε όλο τον κόσμο)

Οι εξελίξεις οι διεθνείς και του ανταγωνισμού θα της το επιβάλλουν.

 

Προσωπικά εγω απο το z2 στο z3 απο αποψη κόστους μετάβασης δεν ζημιώθηκα περισσότερο απο το όφελος που εισέπραξα διότι στην ουσία 200 ευρώ μου κόστισε το z3 που πιστεύω άξιζε η μετάβαση οχι μονο λόγω που έχουμε μια παραπάνω αδυναμία στην τεχνολογία και χαλάμε κάποια λεφτά παραπάνω απο την πλειοψηφία των καταναλωτών αλλα και διότι το άξιζε απο το συνολικό αποτέλεσμα που πρόσφερε.

 

Αλλα όπως είπα πάνω το πρόβλημα είναι άλλου στη Sony και οχι στο αν βγάζει 1 η 13 ναυαρχίδες το χρόνο μεμονωμένα αλλα συναρτήσει πολλών άλλων παραγόντων.

 

Εγω προσωπικά θα προτιμούσα ανα ένα χρόνο ναυαρχίδα διότι πιστεύω μακροπρόθεσμα θα της βγει θετικό ετςι ώστε να συνεχίσει να επενδύει στα κινητά και μελλοντικά να έχουμε μια αξιόπιστη λύση σαν καταναλωτές.

 

Μην ξεχνάμαι οτι το mobile κομμάτι των δραστηριοτήτων της είναι ζημιογωνο και αν υπάρχει μια πιθανότητα να σταματήσει ένα τομέα απο τις δραστηριότητες της,αυτός θα είναι αποκλειστικά ο mobile τομέας και οχι πχ η κινηματογραφική βιομηχανία η το τμήμα ψηφιακών φωτογραφικών καμερών η παιχνιδοκονσολες η η διάφορες υπηρεσίες της που αυτα αποκλειστικά συμβάλουν στα έσοδα και κέρδη σε συντριπτικό βαθμό.

 

Που πρακτικά για εμάς σημαίνει μια επιλογή λιγότερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμια πληροφορια παιδια?? Το εψαξα αλλα δε βγαζω ακρη...

 

Εγω προσωπικά χρησιμοποιώ nova έξ αρχής και λίγο που έψαξα στις ρυθμίσεις της συσκευής δεν βρήκα κατι που να αφορα το θέμα που έχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως επιμένω.1 ναυαρχίδα τον χρόνο.

Με χαλάει η επικείμενη αναβάθμιση μίας νέας συσκευής ενώ η δικιά μου δεν έχει κλείσει καν 6μηνο.

Εδώ πού λέει ο λόγος παιδικές ασθένειες δεν λύνουν μέσα στο 6μηνο αλλά νέα συσκευή παρουσιάζουν.

Όσο για την τιμή.όσο υπάρχει internet θα υπάρχει και πτώση τιμών από τον πρώτο κιόλας μήνα κυκλοφορίας οπότε δεν το βάζω ως κριτήριο.

Την σειρά z και πριν το z3 ούτε καν μπήκα στην διαδικασία να κοιτάξω.αδιάφορη.

Το z3 μου άρεσε αλλά πάτησα φρένο...sony δυστυχώς.

Ευελπιστώ πάντως αυτό με την συχνή κυκλοφορία ναυαρχίδας να σταματήσει.και πιστεύω ότι θα το κάνουν καθώς ούτε κι αυτή τους η κίνησή δεν θα αποδώσει.αντιθέτως.

Υπάρχουν πολλοί σαν κι εμένα πού τους χαλάει όλο αυτό.

1 ναυαρχίδα λοιπόν τον χρόνο άμεσα ταυτιζόμενη με άλλες εταιρείες σύμφωνα με τα specs πού έχουν οι δικές τους προτάσεις και γιατί όχι,αν μπορούν και κάτι καλύτερό ας το δώσουν.

Βέβαια και η lg με το G3 ανα ένα έτος βγάζει αλλα τα πολλά θέματα τα είχε με το τελευταίο μοντέλο της.

Αν σε χαλάει το ανα εξάμηνο θα έπρεπε να ήταν για μοναδικό λόγο οτι ίσως δεν την συνέφερε την ίδια τη Sony απο άποψη επιχειρηματική και οτι μελλοντικά να έχανες μια εναλλακτική λύση σαν καταναλωτή και οχι λογική οτι "πάλιωσε " το κινητό που έχω στα χέρια απο τη στιγμή που σου προσφέρει την πλέον ολοκληρωμένη προταςη στην αγορά σήμερα.

Τα κινητά δεν είναι επένδυση και το να κυνηγάς την τεχνολογία είναι ουτοπικό πέρα απο το αυξημένο κόστος άρα αυτό που πρέπει να κοιτάς είναι αν σε καλύπτει σήμερα κατι και το αποκτάς η κάθεσαι στα αυγά σου η πας σε ανταγωνιστική προταςη.

 

Προς Λάθος κατευθυνςη το σκεπτικό σου και ο συλλογισμός σου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η Sony θα εξαναγκαστεί να αλλάξει πολιτική διότι πολύ απλά ετςι όπως πράττει δεν εχει κανένα όφελος ανεξάρτητα τι θελουμε εγω η εσυ η ο οποιοδήποτε(σαν εταιρία που κοιτάει να μεγιστοποιήσει τα έσοδα και τα αντίστοιχα κέρδη της που αυτός είναι ο σκοπός της όπως σε καθε επιχείρηση σε όλο τον κόσμο)

Οι εξελίξεις οι διεθνείς και του ανταγωνισμού θα της το επιβάλλουν.

 

Προσωπικά εγω απο το z2 στο z3 απο αποψη κόστους μετάβασης δεν ζημιώθηκα περισσότερο απο το όφελος που εισέπραξα διότι στην ουσία 200 ευρώ μου κόστισε το z3 που πιστεύω άξιζε η μετάβαση οχι μονο λόγω που έχουμε μια παραπάνω αδυναμία στην τεχνολογία και χαλάμε κάποια λεφτά παραπάνω απο την πλειοψηφία των καταναλωτών αλλα και διότι το άξιζε απο το συνολικό αποτέλεσμα που πρόσφερε.

 

Αλλα όπως είπα πάνω το πρόβλημα είναι άλλου στη Sony και οχι στο αν βγάζει 1 η 13 ναυαρχίδες το χρόνο μεμονωμένα αλλα συναρτήσει πολλών άλλων παραγόντων.

 

Εγω προσωπικά θα προτιμούσα ανα ένα χρόνο ναυαρχίδα διότι πιστεύω μακροπρόθεσμα θα της βγει θετικό ετςι ώστε να συνεχίσει να επενδύει στα κινητά και μελλοντικά να έχουμε μια αξιόπιστη λύση σαν καταναλωτές.

 

Μην ξεχνάμαι οτι το mobile κομμάτι των δραστηριοτήτων της είναι ζημιογωνο και αν υπάρχει μια πιθανότητα να σταματήσει ένα τομέα απο τις δραστηριότητες της,αυτός θα είναι αποκλειστικά ο mobile τομέας και οχι πχ η κινηματογραφική βιομηχανία η το τμήμα ψηφιακών φωτογραφικών καμερών η παιχνιδοκονσολες η η διάφορες υπηρεσίες της που αυτα αποκλειστικά συμβάλουν στα έσοδα και κέρδη σε συντριπτικό βαθμό.

 

Που πρακτικά για εμάς σημαίνει μια επιλογή λιγότερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω προσωπικά χρησιμοποιώ nova έξ αρχής και λίγο που έψαξα στις ρυθμίσεις της συσκευής δεν βρήκα κατι που να αφορα το θέμα που έχεις.

 

Αλλο αν ηθελες και εσκασες 200 ευρω για το Ζ3 και αλλο αν πουλας και αγοραζεις εξυπνα. Και μενα ενας φιλος μου ειπε, θελω να παρω ενα καλο κινητο να το κρατησω 2-3 χρονια, δεν ασχολειται με την εξελιξη ομως ηθελε ενα καλο, του προτεινα το Ζ3, S5, Μ8 και του ειπα τις διαφορες τους, πηγε για αι φον 6 και μολις τα ειδε απο κοντα κατεληξε στο Ζ3 απο το οποιο εχει κατενθουσιαστει και ειναι απολυτως ευχαριστημενος.. Ο αδερφος του που δεν ηθελε να τα ακουμπησει, ομως τον ετρωγε το S5, του προτεινα το Ζ2, μιας και δε διαφερει πολυ απο το Ζ3 σε specs.. Μολις το ειδε τρελαθηκε, γιατι καταλαβε οτι μπορει να εχει μια κινηταρα με πολυ λιγοτερα λεφτα απο ολες τις αλλες εταιρειες, και σε λιγους μηνες ή του χρονου, να το αλλαξει χωρις να δωσει πανω απο 70-80 ευρω για να παει σε Ζ3...και ετσι να κανει καθε φορα δινοντας ελαχιστα λεφτα..Η σονυ λοιπον δινει επιλογες και σε αυτους που τα κρατανε χρονια και σε αυτους που αλλαζουν συχνα, αρκει οι τελευταιοι να μην ειναι ανυπομονοι, γιατι οταν βιαζεσαι θα το πληρωνεις..απλα του εξηγησα τη λογικη του να παρει Ζ2 τωρα και μετα να παει ευκολα και φθηνα σε Ζ3 εφοσον νιωσει την αναγκη και το προτιμησε!

Τωρα για το αν θα ειχε βγαλει καλυτερες συσκευες με μια το χρονο ή αν αυτο φταιει που πατωσε στην κινητη, επετρεψε μου να διαφωνησω, μιας και αν ηταν ετσι, τοτε και οι αλλοι που βγαζουν 1 το χρονο θα επρεπε να πηγαινουν ορθιοι και να εχουν τελειες συσκευες! ουτε η LG παει τελικα απο ο,τι φαινεται και πεφτει ηδη στην 6η θεση με το "τρομερο" G3, ουτε η samsung Που παει απατο το S5, ουτε το Μ8 που ειναι πανακριβο και με μετρια καμερα,μεγαλο μεγεθος κτλ!!

Αρα λοιπον η σονυ με το Ζ3 θα πρεπει να πουλησει και αυτο φαινεται απο το φορουμ εδω, οπου ο ενθουσιασμος για τις νεες συσκευες της σε σχεση με τον ανταγωνισμο ειναι πρωτοφανης..Ομως γιατι δεν πουλαει και εχει παει απατη μεχρι τωρα? Γιατι μεχρι το 2013 εκανε πολλα φαουλ, περαν των low Και Mid range ΠΟυ ηταν μετριες συσκευες με προβληματα, εκανε λαθη και στα υπολοιπα, τα οποια δε νομιζω να εχουν σχεση με το αν βγαζει καθε μηνα..ή καθε χρονο! Πχ 2 πανελ στο Ζ1, κτλ.

Τελος για να το κλεισουμε εδω, η σονυ απο τοτε ειχε δηλωσει οτι τα φθηνα την εχουν ριξει εξω, οχι τα ακριβα..και ειχε ξαναδηλωσει τοτε οτι θα τα καταργησει, αλλα αντι να το κανει, τα αυξησε! Εγω λοιπον προτιμω να μην βγαζει φθηνα, οπως κανει η apple, αλλα να βγαζει καθε 6 μηνες και να εχεις την επιλογη σε 2-3 χρονια να εχεις 8-10 συσκευες (μαζι με τα μινι δλδ) που να πετανε ολα και να κλιμακωνονται στο 50ευρω..τοτε θα παει ορθια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια και η lg με το G3 ανα ένα έτος βγάζει αλλα τα πολλά θέματα τα είχε με το τελευταίο μοντέλο της.

Αν σε χαλάει το ανα εξάμηνο θα έπρεπε να ήταν για μοναδικό λόγο οτι ίσως δεν την συνέφερε την ίδια τη Sony απο άποψη επιχειρηματική και οτι μελλοντικά να έχανες μια εναλλακτική λύση σαν καταναλωτή και οχι λογική οτι "πάλιωσε " το κινητό που έχω στα χέρια απο τη στιγμή που σου προσφέρει την πλέον ολοκληρωμένη προταςη στην αγορά σήμερα.

Τα κινητά δεν είναι επένδυση και το να κυνηγάς την τεχνολογία είναι ουτοπικό πέρα απο το αυξημένο κόστος άρα αυτό που πρέπει να κοιτάς είναι αν σε καλύπτει σήμερα κατι και το αποκτάς η κάθεσαι στα αυγά σου η πας σε ανταγωνιστική προταςη.

 

Προς Λάθος κατευθυνςη το σκεπτικό σου και ο συλλογισμός σου.

 

εδω συμφωνουμε αλλα με αυτο αναιρεις το παραπανω ποστ σου..

Τελος παντων, παιδες δε νομιζω οτι στα πλαισια του αν αξιζει το Ζ3 μπορουμε να αναλυουμε την πολιτικη 6μηνου της σονυ. σιγουρα καπου θα μπορουσαμε να το συζηταμε αλλα ισως σε ξεχωριστο ειδικο θεμα οπου να ανακατευουμε ολα τα κινητα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω μια generic global στο τηλεφωνο γιατι ειναι κοσμοτε κατεβασα το τελευταιο φλαστουλ ,παω στους ντραιβερς να κατεβασω τους φλαστουλς ντραιβερς ολα οκ αλλα οι ντριβερς για το ζ3 δεν ειναι μεσα ,,ειναι μεχρι του ζ2,,ξερετε τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω μια generic global στο τηλεφωνο γιατι ειναι κοσμοτε κατεβασα το τελευταιο φλαστουλ ,παω στους ντραιβερς να κατεβασω τους φλαστουλς ντραιβερς ολα οκ αλλα οι ντριβερς για το ζ3 δεν ειναι μεσα ,,ειναι μεχρι του ζ2,,ξερετε τι κανω?

 

Με του z2 οι drivers πρέπει να κάνουν.

Δοκίμασε λογικά θα κάνουν.

H εδω

http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/xperia-z3-driver/

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εδω συμφωνουμε αλλα με αυτο αναιρεις το παραπανω ποστ σου..

Τελος παντων, παιδες δε νομιζω οτι στα πλαισια του αν αξιζει το Ζ3 μπορουμε να αναλυουμε την πολιτικη 6μηνου της σονυ. σιγουρα καπου θα μπορουσαμε να το συζηταμε αλλα ισως σε ξεχωριστο ειδικο θεμα οπου να ανακατευουμε ολα τα κινητα?

Εμένα με ενδιαφέρει να βγάζει μια άρτια και πλήρη προταςη και ανώτερη του ανταγωνιςμου και όσο το προσφέρει θα την προτιμώ σε λογικές διαστάσεις απο άποψη ιντςων.

Για αυτό προτίμησα το z2 και το z3.

Τώρα το τι θα κάνει στρατηγικά θα φανεί σε 1 χρόνο ακριβώς και ποια κατεύθυνση θα ακολουθήσει και αν η πως θα της βγει η οχι.

Όπως είπα το πόσες συσκευές βγάζει η τι έκανε στο παρελθόν πιστεύω το λιγότερο αυτό φταίει για το σήμερα.

Άλλοι παράγοντες φταίνε περισσότερο πχ ανύπαρκτο η κακό μάρκετινγκ και αναποτελεσματική διείσδυση σε συγκεκριμένες αγορές όπου θα μπορούσε να ξεχωρίσει και να παρει τα πάνω της συν η μέτρια προς κακή after sales support βλέπε Arvato.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με του z2 οι drivers πρέπει να κάνουν.

Δοκίμασε λογικά θα κάνουν.

H εδω

http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/xperia-z3-driver/

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα με ενδιαφέρει να βγάζει μια άρτια και πλήρη προταςη και ανώτερη του ανταγωνιςμου και όσο το προσφέρει θα την προτιμώ σε λογικές διαστάσεις απο άποψη ιντςων.

Για αυτό προτίμησα το z2 και το z3.

Τώρα το τι θα κάνει στρατηγικά θα φανεί σε 1 χρόνο ακριβώς και ποια κατεύθυνση θα ακολουθήσει και αν η πως θα της βγει η οχι.

Όπως είπα το πόσες συσκευές βγάζει η τι έκανε στο παρελθόν πιστεύω το λιγότερο αυτό φταίει για το σήμερα.

Άλλοι παράγοντες φταίνε περισσότερο πχ ανύπαρκτο η κακό μάρκετινγκ και αναποτελεσματική διείσδυση σε συγκεκριμένες αγορές όπου θα μπορούσε να ξεχωρίσει και να παρει τα πάνω της συν η μέτρια προς κακή after sales support βλέπε Arvato.

ολα καλα δεν ειχα περασει τη τελευταια εκδοση φλαστουλ,τωρα τους εβγαλε,σευχαριστω φιλε,τη γερμανικη λεω να περασω.

Link to comment
Share on other sites

Με του z2 οι drivers πρέπει να κάνουν.

Δοκίμασε λογικά θα κάνουν.

H εδω

http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/xperia-z3-driver/

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα με ενδιαφέρει να βγάζει μια άρτια και πλήρη προταςη και ανώτερη του ανταγωνιςμου και όσο το προσφέρει θα την προτιμώ σε λογικές διαστάσεις απο άποψη ιντςων.

Για αυτό προτίμησα το z2 και το z3.

Τώρα το τι θα κάνει στρατηγικά θα φανεί σε 1 χρόνο ακριβώς και ποια κατεύθυνση θα ακολουθήσει και αν η πως θα της βγει η οχι.

Όπως είπα το πόσες συσκευές βγάζει η τι έκανε στο παρελθόν πιστεύω το λιγότερο αυτό φταίει για το σήμερα.

Άλλοι παράγοντες φταίνε περισσότερο πχ ανύπαρκτο η κακό μάρκετινγκ και αναποτελεσματική διείσδυση σε συγκεκριμένες αγορές όπου θα μπορούσε να ξεχωρίσει και να παρει τα πάνω της συν η μέτρια προς κακή after sales support βλέπε Arvato.

 

Σε αυτα συμφωνω, αλλα το να λεμε οτι μας χαλαει να βλεπουμε καθε 6 μηνες νεα συσκευη, και μαλιστα επειδη χανει αξια, ειναι τραγικο..κατα τα αλλα θεωρω οτι με Ζ2 και μετα (δηλαδη Ζ1c/Z3c/Z3) η σονυ καθαρισε, ειναι απο τις πιο ολοκλήρωμενες και πληρεις συσκευες..

Ειδικα το Ζ3 δεν χορταινω να το βλεπω, αφου μου ερχεται να παω να το παρω, οσο και να μη με βολευει :lol::lol:

To θεμα διαστασεων ειναι σημαντικο και ελπιζω οτι θα μεινει στις 5,2 και θα παιξει με ultra Και compact..

 

Σερβις θα εχουν ολοι σε λιγο καιρο απο την Αρβατο, μην χαιρεσαι..απλα δε θα ειναι μειονεκτημα της σονυ, αλλα ολων, οποτε παυει να ειναι στα μειον της σονυ αν το δουμε συγκριτικα..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα συμφωνω, αλλα το να λεμε οτι μας χαλαει να βλεπουμε καθε 6 μηνες νεα συσκευη, και μαλιστα επειδη χανει αξια, ειναι τραγικο..κατα τα αλλα θεωρω οτι με Ζ2 και μετα (δηλαδη Ζ1c/Z3c/Z3) η σονυ καθαρισε, ειναι απο τις πιο ολοκλήρωμενες και πληρεις συσκευες..

Ειδικα το Ζ3 δεν χορταινω να το βλεπω, αφου μου ερχεται να παω να το παρω, οσο και να μη με βολευει :lol::lol:

To θεμα διαστασεων ειναι σημαντικο και ελπιζω οτι θα μεινει στις 5,2 και θα παιξει με ultra Και compact..

 

Σερβις θα εχουν ολοι σε λιγο καιρο απο την Αρβατο, μην χαιρεσαι..απλα δε θα ειναι μειονεκτημα της σονυ, αλλα ολων, οποτε παυει να ειναι στα μειον της σονυ αν το δουμε συγκριτικα..

 

Ξέχασες το z3 tablet να αναφέρεις μιας και αποτελεί κορυφαία υλοποιηςη σε android και μονο η Sony με την προταςη της με έκανε κάπως τις ενστάσεις και πολλες επιφυλάξεις μου κυρίως για το android σε tablet να τις "κρύψει" καλά.:rolleyes::p

Άντε με το μεγάλο ξάδερφο να δούμε πως θα συμβιώσουν με την εντός της μεγάλης tablet οικογενειακής μου γαλήνης :lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπει να γίνει εγκατάσταση εφαρμογών στην SD;

 

Όχι και αυτό είναι περιορισμός της KitKat και όχι της Sony. Στην έκδοση 5 ο περιορισμός αφαιρέθηκε!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...