Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είναι το κινητό σου και δε θα αντιμετωπίσεις κανένα θέμα απολύτως, μην αγχώνεσαι.

Τώρα σχετικά με τον έλεγχο στεγανοποίησης νομίζω πως με ξεκλείδωτο η όχι τον bootloader αν είσαι εκτος εγγύσης τα ίδια θα σε χρεώσει.

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά έμαθα από πρώην τεχνικό τους οτι φλασάρουν κάποιον μαμά κερνελ για να τρέξει το ΕΜΜΑ της μαμάς ΣΟΝΥ -προφανώς ως πρόσχημα για επιπλέον χρέωση.... Σκέφτομαι να τον ξανακλειδώσω με flashtool αλλά δεν ξέρω τι ρίσκο μπορεί να έχει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας!!

Μιας και το κινητάκι έχει βγει από την εγγύηση εδώ και λίγους μήνες , άρχισαν να με τρώνε τα χεράκια μου να το κάνω root ...

Εχω την τελευταία επίσημη αναβάθμιση που είχε πάρει aka android 6.0.1 και build number 23.5.A.1.291.

Το ερώτημα είναι ...ακολουθώ τα βήματα που υπάρχουν στο αρχικό post??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα ενα SmartWatch (xiaomi) και παρατηρώ ότι η μπαταρία του κινητό εξαντλείται μέχρι το απόγευμα ενώ πιο πριν εφτανα μέχρι τις 10 το βραδυ με 15% υπολοιπο μπαταριας.

Είναι λογικη αυτη η εξαντληση της μπαταριας; Τρώνε τοσους πολλους πορους τα SmartWatch ;

Ειδα σχετικά με την καταναλωση ότι μεγάλο ποσοστο (37%) τρωει το "λειτουργικό σύστημα Android". Λογικο;

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ενα SmartWatch (xiaomi) και παρατηρώ ότι η μπαταρία του κινητό εξαντλείται μέχρι το απόγευμα ενώ πιο πριν εφτανα μέχρι τις 10 το βραδυ με 15% υπολοιπο μπαταριας.

Είναι λογικη αυτη η εξαντληση της μπαταριας; Τρώνε τοσους πολλους πορους τα SmartWatch ;

Ειδα σχετικά με την καταναλωση ότι μεγάλο ποσοστο (37%) τρωει το "λειτουργικό σύστημα Android". Λογικο;

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε καλημέρα, έχεις γράψει σε λάθος νήμα.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Στο σωστό εγραψα. Sony Z3 εχω.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ με το Ζ3 για το Xiaomi myband 2 δεν έχω δει κάποια διαφορά στην κατανάλωση. Δεν έχω βάλει όμως τις ειδοποιήσεις πχ για κλήσεις ή μηνύματα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Ζ3 για το Xiaomi myband 2 δεν έχω δει κάποια διαφορά στην κατανάλωση. Δεν έχω βάλει όμως τις ειδοποιήσεις πχ για κλήσεις ή μηνύματα..

Έχεις παντα ενεργοποιημενο το bt ώστε να υπαρχει επικοινωνια, σωστά;

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ΒΤ το έχω ανοιχτό πάντα. Απλώς, τουλάχιστον για το band δεν ξέρω αν "επικοινωνούν" συνέχεια ή μόνο όταν ανοίξεις την εφαρμογή στο κινητό. Δεν έχω ενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις (πχ κλήσεις κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατάει η μπαταρία του κινητού σου; Έχεις δει αξιοσημείωτη μειωση;

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια.

Έσπασε η οθόνη στο Z3 της γυναίκας μου και ήθελα τη βοήθειά σας.

Έχει αλλάξει κανείς οθόνη να μου πεί αν είναι εύκολο, όπως φαίνεται στα διάφορα video?

Αν υπάρχει και κάποιο link για μια οθόνη απο ebay πχ θα ήταν ευπρόσδεκτο.

Χίλια ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα, παιδιά μια βοήθεια υπάρχει κάποιος τρόπος στα e-mail να έχω μια εφαρμογή ανά mail λογαριασμό, αντί της μαμάς που μου εμφανίζει όλα τα mail στο ίδιο widget?
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, μου έφυγε το λάστιχακι απ το καπάκι της φόρτισης, βρίσκουμε κάπου καπάκι η λάστιχακι;
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, όλοι τα δώσατε; :p

Κρατάει ακόμα το θηρίο πάντως, ένα χρονάκι θα το κρατήσω ακόμα σίγουρα!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, όλοι τα δώσατε; :p

Κρατάει ακόμα το θηρίο πάντως, ένα χρονάκι θα το κρατήσω ακόμα σίγουρα!

και εγω και εγω!!

αλλα θελω να βαλω καμια custom? προταση?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

και εγω και εγω!!

αλλα θελω να βαλω καμια custom? προταση?

Προσωπικά δεν ασχολούμαι με custom rooms root κλπ! Δεν ξέρω. Μια χαρά πάει κι έτσι
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, έχουμε κάποια πρόταση για καλή θήκη λεπτή εκτός από nillkin γιατί με αυτήν δεν μπαίνει ακριβώς το καλώδιο φόρτισης? Edited by nikosgr1972
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

Μετά από μια επανεκκίνηση το κινητό αργεί να βγάλει το πληκτρολόγιο που βάζεις το pin και ακόμα και αν το βάλεις δεν βρίσκει ποτέ σήμα, γράφει καμία υπηρεσία. Καμία ιδέα τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλη sim? Το έπαθε ξαφνικά??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλη sim? Το έπαθε ξαφνικά??

 

Και με άλλη sim δοκίμασα και hard reset έκανα αλλά τίποτα. Η sim μου δουλεύει σε άλλα κινητά.

 

Μάλλον πάπαλα το κινητό και δεν νομίζω να αξίζει να επισκευαστεί. Συν ότι και η μπαταρία τα έχει παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Και με άλλη sim δοκίμασα και hard reset έκανα αλλά τίποτα. Η sim μου δουλεύει σε άλλα κινητά.

 

Μάλλον πάπαλα το κινητό και δεν νομίζω να αξίζει να επισκευαστεί. Συν ότι και η μπαταρία τα έχει παίξει.

 

αν και με reset δεν επανήλθε τότε ή το πας σε service + αλλαγή μπαταρίας ή αν γνωρίζεις, το φλασάρεις από την αρχή με flashtool -δες λίγο στο πρώτο μύνημα για οδηγίες.... η αλήθεια είναι οτι αν εμφανίστηκε hw πρόβλημα και με flashtool πάλι δεν θα κάνεις δουλειά, θα θέλει αλλαγή πλακέτας το οποίον όντως δεν νομίζω να αξίζει...

 

αν θες βοήθεια με flashtool πες να σε βοηθήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Και με άλλη sim δοκίμασα και hard reset έκανα αλλά τίποτα. Η sim μου δουλεύει σε άλλα κινητά.

 

Μάλλον πάπαλα το κινητό και δεν νομίζω να αξίζει να επισκευαστεί. Συν ότι και η μπαταρία τα έχει παίξει.

 

Μόνο μία λύση μένει για να μην πάει χαμένο το κινητό..Δοκίμασε να το πας σε μικρά μαγαζάκια που κάνουν επισκευές στις πλακέτες.. Στην Αίγινα πχ έχουμε έναν πολύ καλό. Φαντάζομαι θα βρεις και στην περιοχή σου. Απο το να παει στα σκουπίδια το κιν, δεν αποκλείεται με 50-60 να το γλυτώσεις και να έχεις και νέα μπαταρία.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μία λύση μένει για να μην πάει χαμένο το κινητό..Δοκίμασε να το πας σε μικρά μαγαζάκια που κάνουν επισκευές στις πλακέτες.. Στην Αίγινα πχ έχουμε έναν πολύ καλό. Φαντάζομαι θα βρεις και στην περιοχή σου. Απο το να παει στα σκουπίδια το κιν, δεν αποκλείεται με 50-60 να το γλυτώσεις και να έχεις και νέα μπαταρία.

 

Καλησπέρα ομάδα!!

 

Η Sony μόλις έχασε ένα καλό πελάτη της με τις λάθος πολιτικές που ακολουθάει στο service.

Ακούστε να τραβάτε τα μαλλιά σας!!!

 

Τελικά όντως το πρόβλημα ήταν η κεντρική πλακέτα το οποίο κόστος δεν μου το ανέφεραν.

Από το κινητό είχε σπάσει από το περίβλημα ένα κομματάκι στην κάτω δεξιά μεριά ένα πλαστικό το οποίο δεν καθιστούσε το κινητό μη λειτουργικό αλλά η Sony αποφάσισε ότι δεν είναι λειτουργικό με αυτό το κομματάκι να λείπει. Είναι να τραβάς τα μαλλιά σου... έγραψαν στη βλάβη σπασμένη οθόνη ένα κομματάκι το οποίο στο ebay κοστίζει €2. Χωριστό κόστος για την κεντρική πλακέτα δεν έγραφαν. Συν κάτι κόλλες μόνωσης και εργασία κατέληξε το κόστος να φτάσει στα € 460,00. Κινητό 2,5 ετών να το πληρώσω περισσότερο απ' όσο το αγόρασα...

 

Υποψιαζόμουν ότι είναι η κεντρική πλακέτα αλλά όχι να χρεώνουν τόσα χρήματα για το κομματάκι που έλειπε.

 

Για μένα η Sony τελείωσε!!!

 

Πήγα σε Huawei και σας πληροφορώ ότι είναι αστέρι...

 

Μακριά από Sony κοιτάνε να σε κλέψουν...

 

ΥΓ το γνωστό μαγαζί στο Γέρακα είναι το service.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!!

 

Η Sony μόλις έχασε ένα καλό πελάτη της με τις λάθος πολιτικές που ακολουθάει στο service.

Ακούστε να τραβάτε τα μαλλιά σας!!!

 

Τελικά όντως το πρόβλημα ήταν η κεντρική πλακέτα το οποίο κόστος δεν μου το ανέφεραν.

Από το κινητό είχε σπάσει από το περίβλημα ένα κομματάκι στην κάτω δεξιά μεριά ένα πλαστικό το οποίο δεν καθιστούσε το κινητό μη λειτουργικό αλλά η Sony αποφάσισε ότι δεν είναι λειτουργικό με αυτό το κομματάκι να λείπει. Είναι να τραβάς τα μαλλιά σου... έγραψαν στη βλάβη σπασμένη οθόνη ένα κομματάκι το οποίο στο ebay κοστίζει €2. Χωριστό κόστος για την κεντρική πλακέτα δεν έγραφαν. Συν κάτι κόλλες μόνωσης και εργασία κατέληξε το κόστος να φτάσει στα € 460,00. Κινητό 2,5 ετών να το πληρώσω περισσότερο απ' όσο το αγόρασα...

 

Υποψιαζόμουν ότι είναι η κεντρική πλακέτα αλλά όχι να χρεώνουν τόσα χρήματα για το κομματάκι που έλειπε.

 

Για μένα η Sony τελείωσε!!!

 

Πήγα σε Huawei και σας πληροφορώ ότι είναι αστέρι...

 

Μακριά από Sony κοιτάνε να σε κλέψουν...

 

ΥΓ το γνωστό μαγαζί στο Γέρακα είναι το service.

Και η Huawei το ιδιο service έχει.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!!

 

Η Sony μόλις έχασε ένα καλό πελάτη της με τις λάθος πολιτικές που ακολουθάει στο service.

Ακούστε να τραβάτε τα μαλλιά σας!!!

 

Τελικά όντως το πρόβλημα ήταν η κεντρική πλακέτα το οποίο κόστος δεν μου το ανέφεραν.

Από το κινητό είχε σπάσει από το περίβλημα ένα κομματάκι στην κάτω δεξιά μεριά ένα πλαστικό το οποίο δεν καθιστούσε το κινητό μη λειτουργικό αλλά η Sony αποφάσισε ότι δεν είναι λειτουργικό με αυτό το κομματάκι να λείπει. Είναι να τραβάς τα μαλλιά σου... έγραψαν στη βλάβη σπασμένη οθόνη ένα κομματάκι το οποίο στο ebay κοστίζει €2. Χωριστό κόστος για την κεντρική πλακέτα δεν έγραφαν. Συν κάτι κόλλες μόνωσης και εργασία κατέληξε το κόστος να φτάσει στα € 460,00. Κινητό 2,5 ετών να το πληρώσω περισσότερο απ' όσο το αγόρασα...

 

Υποψιαζόμουν ότι είναι η κεντρική πλακέτα αλλά όχι να χρεώνουν τόσα χρήματα για το κομματάκι που έλειπε.

 

Για μένα η Sony τελείωσε!!!

 

Πήγα σε Huawei και σας πληροφορώ ότι είναι αστέρι...

 

Μακριά από Sony κοιτάνε να σε κλέψουν...

 

ΥΓ το γνωστό μαγαζί στο Γέρακα είναι το service.

 

Γι' αυτό έπρεπε να το πας για service σε ένα μαγαζί που ενδέχεται να επισκεύαζαν την πλακέτα και όχι να την άλλαζαν..Όλες οι εταιρίες αυτά τα service έχουν εκτός από τη samsung που έχει ένα επιπλέον και είναι φοβερό(smartec).

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...