Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε είναι ένα ρίσκο να χαθούν τα κλειδιά DRM.

 

Και από εγγύηση τι παίζει ; Χάνεται ;

Μπορείς να το επαναφέρεις και να μη φαίνεται τίποτα ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περασα με flash Την nougat.δεν μου αρεσε,εβγαζε κάποια bug οπως επανεκινηση.

Φλασαρα την official 6.0.1.

Ειναι η generic europe.

Κατι δεν μου καθεται καλα στην συνολική λειτουργεια.

Απο το σαιτ δεν κατέβαινε λογω root και twrp.

Ποιος ο "καθαρος" τροπος εγκαταστασης κατα το φλασαρισμα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Εχω μια ερωτηση. Για καποιο λογο που δεν καταλαβαίνω, το κινητο sony z3 στο αυτοματο της φωτογραφικης παει μέχρι 8ΜΡ ενω στο μανουλ πάει μέχρι 20.7

Τι μπορεί να φταίει;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Εχω μια ερωτηση. Για καποιο λογο που δεν καταλαβαίνω, το κινητο sony z3 στο αυτοματο της φωτογραφικης παει μέχρι 8ΜΡ ενω στο μανουλ πάει μέχρι 20.7

Τι μπορεί να φταίει;;

 

Δεν φταίει κάτι. Η Sony το χει δώσει έτσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γιατί με εφαρμογη αλλη απο το play store βγάζει κανονικα 20.7 και δειχνει απλα ευαισθησία στο φως στις φωτογραφίες;;; Edited by akaliptos_haris
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει στην αντιπροσωπία η αλλαγή μπαταρίας κομπλέ με Εργασία;
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει στην αντιπροσωπία η αλλαγή μπαταρίας κομπλέ με Εργασία;

 

Παρε τους τηλέφωνο και θα σου πουν

 

Omnitech Wireless Applications SA

Κλεισθένους 231

Γέρακας, Αθήνα

15 344

 

Τηλέφωνο: 210 6619010

Fax: 210 6619020

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Aγορασα το Ζ3 και θα ηθελα να φτιαξω φακελους στο αλπουμ με τις φωτο για να τις βρισκω πιο ευκολα.

Πως γινεται??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παρε τους τηλέφωνο και θα σου πουν

 

Omnitech Wireless Applications SA

Κλεισθένους 231

Γέρακας, Αθήνα

15 344

 

Τηλέφωνο: 210 6619010

Fax: 210 6619020

 

Εφυγαν από τον Κηφισό, (Arvato)?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Εφυγαν από τον Κηφισό, (Arvato)?

Εκεί είναι. Απλά λέγεται TS Solutions πια.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, έχει κάποιος αλλάξει μπαταρία στο Ζ3 του, σκέφτομαι πως ήρθε η ώρα. Την έχετε αλλάξει στο εξουσιοδότημενο σέρβις, κάπου αλλού, μόνοι;
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να ακούγεται ο ήχος κλήσης και από τα δύο ηχεία, γιατί εδώ και καμιά εβδομάδα ακούγεται μόνο από το ένα ? (το κάτω). Το επάνω ακούγεται πάρα πολύ λίγο. Τα ηχεία δουλεύουν κανονικά, δηλαδή το τραγούδι που έχω για ήχο κλήσης όταν το ακούω από τον player ακούγεται σε διπλάσια ένταση :(

Μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα στον ήχο στον 1,5 χρόνο που το έχω. Επίσης δεν δουλεύει η αυξανόμενη ένταση στην κλήση (παίζει με την ίδια ένταση, δηλαδή όσο ακούγεται και κανονικά. Εκανα και επαναφορά μπας και στρώσει, αλλά τίποτα.

Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος σε αυτό που θα πω, έχω την αίσθηση ότι για αυτό με τον ήχο κλήσης και τα μεγάφωνα, έτσι ακουγόταν και το είχαν κάνει και παράπονο στα forums της Sony

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Ενδιαφέρεται φίλος να αγοράσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Έχει βγάλει προβλήματα; είναι γρήγορο στο ίντερνετ και στο άνοιγμα των εφαρμογών; τρώει κολλήματα; αν θέλετε πείτε μου αν αξίζει να το αγοράσει καποιος

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος σε αυτό που θα πω, έχω την αίσθηση ότι για αυτό με τον ήχο κλήσης και τα μεγάφωνα, έτσι ακουγόταν και το είχαν κάνει και παράπονο στα forums της Sony

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν ακουγότανε έτσι, το Ζ3 το έχω 1,5 χρόνο και ο ήχος κλήσης ήταν πολύ δυνατότερος. Τώρα αν το έχω σε κάποια τσέπη στο μπουφάν μου δεν ακούω καθόλου την κλήση :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο όταν πατάω στο νούμερο για να κάνω κλήση η οθόνη μαυρίζει και δεν μπορώ να δω όπως παλαιότερα κάτι στην οθόνη για να μπορέσω να τερματίσω την κλήση ή να την βάλω σε ανοιχτή ακρόαση. Έχω κάνει επαναφορά εργ. ρυθμίσεων αλλά τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο όταν πατάω στο νούμερο για να κάνω κλήση η οθόνη μαυρίζει και δεν μπορώ να δω όπως παλαιότερα κάτι στην οθόνη για να μπορέσω να τερματίσω την κλήση ή να την βάλω σε ανοιχτή ακρόαση. Έχω κάνει επαναφορά εργ. ρυθμίσεων αλλά τίποτα..

Εχεις screen protector; Πιθανόν να φταίει αυτό με το να μπλοκάρει τον αισθητήρα εγγύτητας.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Ενδιαφέρεται φίλος να αγοράσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Έχει βγάλει προβλήματα; είναι γρήγορο στο ίντερνετ και στο άνοιγμα των εφαρμογών; τρώει κολλήματα; αν θέλετε πείτε μου αν αξίζει να το αγοράσει καποιος

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, φίλε μου σε γενικές γραμμές και για συσκευή διετίας + καλό είναι. Σε χρήση απλά καθημερινή δε κολλάει, καλή απόκριση οθόνης, ΟΚ το ιντερνετ και καλή φωτογραφική.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Ενδιαφέρεται φίλος να αγοράσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Έχει βγάλει προβλήματα; είναι γρήγορο στο ίντερνετ και στο άνοιγμα των εφαρμογών; τρώει κολλήματα; αν θέλετε πείτε μου αν αξίζει να το αγοράσει καποιος

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι αρκετά καλό ακόμη και για τα σημερινά δεδομένα. Μόνο με βαρύ gaming ίσως να δείξει λίγο κόπωση. Το θέμα είναι όμως να το πάρει σε καλή τιμή(μέχρι 220 - 230)..γιατί απο 250 και πάνω μπορείς να βρεις καλύτερα - πιο σύγχρονα τηλέφωνα πλεον. Ένα επιπλέον θέμα που θα πρέπει να προσέξει σε αυτό το μοντέλο είναι η αδιαβροχοποίηση. Αν παλιώσει λιγάκι (πάνω απο 6 μηνών) καλό είναι να μην το βυθίζει σε νερό, ειδικά αν είναι εκτός εγγύησης. Μου έχουν αλλάξει δύο φορές συσκευή γι' αυτόν τον λόγο, οπότε έχω κάποια εμπειρία στο ζήτημα.. Κατά τα άλλα είναι μια εξαιρετική συσκευή και αν δν έχει τρελές απαιτήσεις σίγουρα θα τον βγάλει για 2 χρόνια ακόμη.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φίλε μου σε γενικές γραμμές και για συσκευή διετίας + καλό είναι. Σε χρήση απλά καθημερινή δε κολλάει, καλή απόκριση οθόνης, ΟΚ το ιντερνετ και καλή φωτογραφική.

Συμφωνώ σε όλα αλλά η φωτογραφική είναι μέτρια πλέον!

Κατά τα άλλα είναι σούπερ, εντυπωσιακά γρήγορο για τα 2μιση χρονάκια του! Απ τα καλύτερα τηλ που έβγαλε η Σόνυ, ακόμα και τώρα από θέμα ομορφιάς είναι τοπ!

Κρίμα που δεν παίρνει και το Android 7, θα το άντεχε μια χαρά, αυτή η πολιτική του android να μην κρατάει έστω 2,5-3 χρόνια στα high end μοντέλα του τις αναβαθμίσεις είναι απαράδεκτη

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα αλλά η φωτογραφική είναι μέτρια πλέον!

Κατά τα άλλα είναι σούπερ, εντυπωσιακά γρήγορο για τα 2μιση χρονάκια του! Απ τα καλύτερα τηλ που έβγαλε η Σόνυ, ακόμα και τώρα από θέμα ομορφιάς είναι τοπ!

Κρίμα που δεν παίρνει και το Android 7, θα το άντεχε μια χαρά, αυτή η πολιτική του android να μην κρατάει έστω 2,5-3 χρόνια στα high end μοντέλα του τις αναβαθμίσεις είναι απαράδεκτη

 

Η sony ήταν έτοιμη να το δώσει το 7 σε z2 και z3(είχαν έρθει και beta εκδόσεις σε όσους συμμετείχαν στο πρόγραμμα)..Απλά δεν υποστήριξε άλλο η qualcom τον 801, οπότε δεν ανανέωσε κάποιους drivers που ήταν απαραίτητοι για το nougat..Κρίμα!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Και όμως κάποιος κινέζος έδωσε nuggat σε μοντέλο του και μάλιστα λέει, το πρώτο 801 με 7.

 

Edit:

To βρήκα http://www.gsmarena.com/chinese_zuk_z2_and_z2_pro_owners_to_get_zui_25_update-news-22873.php

 

Zuk Z1

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να ακούγεται ο ήχος κλήσης και από τα δύο ηχεία, γιατί εδώ και καμιά εβδομάδα ακούγεται μόνο από το ένα ? (το κάτω). Το επάνω ακούγεται πάρα πολύ λίγο. Τα ηχεία δουλεύουν κανονικά, δηλαδή το τραγούδι που έχω για ήχο κλήσης όταν το ακούω από τον player ακούγεται σε διπλάσια ένταση :(

Μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα στον ήχο στον 1,5 χρόνο που το έχω. Επίσης δεν δουλεύει η αυξανόμενη ένταση στην κλήση (παίζει με την ίδια ένταση, δηλαδή όσο ακούγεται και κανονικά. Εκανα και επαναφορά μπας και στρώσει, αλλά τίποτα.

Καμιά ιδέα ?

 

Σήμερα ήθελα να του αλλάξω το προστατευτικό γυαλί μπροστά επειδή είχε γρατσουνιές. Του ρίχνω και ένα μπανάκι στη βρύση, και αφού στέγνωσε από το νερό, ο ήχος κλήσης επανήλθε στα φυσιολογικά επίπεδα :blink:

Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο ή χρειαζότανε φροντίδα και προδέρμ... :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...