Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως ναι. Γιατί ?? Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το κράξιμο εχθές με την εξυπηρέτηση πελατών του Amazon είχε αποτέλεσμα.

Μου το έστειλαν το τρίτο μέσω UPS άρα Πέμπτη παραλαμβάνω 100%.:)

Τωρα το δεύτερο αν έρθει όποτε έρθει βεβαια, θα διώξω ένα από τα 2 τότε πίσω.

 

Hello,

We thought you'd like to know that we've dispatched your item(s). Your order is on the way, and can no longer be changed. If you need to return an item or manage other orders, please visit Your Orders on Amazon.co.uk.

 

Your estimated delivery date is:

Thursday, November 13, 2014

 

Track your package Your order was sent to:

***********

**********

Greece

 

Your item(s) is (are) being sent by UPS. Your tracking number is 1Z96***********. Depending on the delivery method you chose, it's possible that the tracking information might not be visible immediately. Learn more about Tracking.

If you have a mobile device, you can use the free Amazon Mobile App to receive delivery notifications and track your parcel on the go.

Delivery Information

 

 

Sony Xperia Z3 UK SIM-Free Smartphone - Copper

Sold by Amazon EU S.a.r.L.

£0.00

Item Subtotal: £0.00

Postage & Packing: £0.00

Total: £0.00

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και ένα review από techmaniacs.gr .. τόνιζει την πολύ καλή ποιότητα φωτογραφιών.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κράξιμο εχθές με την εξυπηρέτηση πελατών του Amazon είχε αποτέλεσμα.

Μου το έστειλαν το τρίτο μέσω UPS άρα Πέμπτη παραλαμβάνω 100%.:)

Τωρα το δεύτερο αν έρθει όποτε έρθει βεβαια, θα διώξω ένα από τα 2 τότε πίσω.

 

Hello,

We thought you'd like to know that we've dispatched your item(s). Your order is on the way, and can no longer be changed. If you need to return an item or manage other orders, please visit Your Orders on Amazon.co.uk.

 

Your estimated delivery date is:

Thursday, November 13, 2014

 

Track your packageYour order was sent to:

***********

**********

Greece

 

Your item(s) is (are) being sent by UPS. Your tracking number is 1Z96***********. Depending on the delivery method you chose, it's possible that the tracking information might not be visible immediately. Learn more about Tracking.

If you have a mobile device, you can use the free Amazon Mobile App to receive delivery notifications and track your parcel on the go.

Delivery Information

 

 

Sony Xperia Z3 UK SIM-Free Smartphone - Copper

Sold by Amazon EU S.a.r.L.

£0.00

Item Subtotal:£0.00

Postage & Packing:£0.00

Total:£0.00

Αντε, καλώς να το δεχτείς. Γι'αυτό προτιμώ το γερμανικό Amazon μιας και στέλνει με ups. Θα σου έρθει και στην πόρτα αυτή τη φορά με τη ups, όχι ειδοποίηση-χαρτακι και χαζομάρες.

Link to comment
Share on other sites

Αντε, καλώς να το δεχτείς. Γι'αυτό προτιμώ το γερμανικό Amazon μιας και στέλνει με ups. Θα σου έρθει και στην πόρτα αυτή τη φορά με τη ups, όχι ειδοποίηση-χαρτακι και χαζομάρες.

 

Για αυτό τους έκραξα και τους ζήτησα να μου το στείλουν με άλλη μεταφορική έτσι ώστε να παραλάβω στην ώρα μου χωρίς να στέλνω email ποτέ θα παραλάβω και γιατί αργεί η παραλαβή all the time η να παίρνω κάθε λίγο και λιγάκι τα ΕΛΤΑ αν παρέλαβαν.

Ειναι δυνατόν 3 εβδομάδες και να μην παραλάβω το δεύτερο με αυτήν την άθλια I-parcel που μου το έστειλαν:blink:

 

Btw για Τετάρτη η παράδοση σύμφωνα με ups που παρακολουθώ.:)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους τους φίλους.

Κάτοχος εδω και μερικές μέρες αυτής της εκπληκτικής συσκευής.Οτι και να πει κανεις θα ειναι λιγο,μακραν το ομορφότερο ποιοτικότερο και γρηγορότερο κινητο που εχω κρατησει στα χερια μου.Καμια σχεση με το Ζ2 που ειχα πριν (σαν να αγοραζεις αλλο τηλέφωνο)που πονουσε σε αρκετα σημεια.Για την καμερα δε γνωρίζω και πολλα καθως δεν ειμαι λάτρης των φωτογραφιών, μπαταρία λιγο καλυτερη.Όμως νομιζω οτι σε σημα και wifi ειναι μισο κλικ πιο κατω.Αν δεν την κρατήσεις στα χέρια σου δεν μπορεις να καταλάβεις οτι μπορεί να υπάρχει τοσο ομορφη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους τους φίλους.

Κάτοχος εδω και μερικές μέρες αυτής της εκπληκτικής συσκευής.Οτι και να πει κανεις θα ειναι λιγο,μακραν το ομορφότερο ποιοτικότερο και γρηγορότερο κινητο που εχω κρατησει στα χερια μου.Καμια σχεση με το Ζ2 που ειχα πριν (σαν να αγοραζεις αλλο τηλέφωνο)που πονουσε σε αρκετα σημεια.Για την καμερα δε γνωρίζω και πολλα καθως δεν ειμαι λάτρης των φωτογραφιών, μπαταρία λιγο καλυτερη.Όμως νομιζω οτι σε σημα και wifi ειναι μισο κλικ πιο κατω.Αν δεν την κρατήσεις στα χέρια σου δεν μπορεις να καταλάβεις οτι μπορεί να υπάρχει τοσο ομορφη συσκευή.

 

Καλορίζικη η νεα τούμπανοσυσκευή:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη η νεα τούμπανοσυσκευή:p

 

Ευχαριστώ φιλε alextrela και σενα με το καλο να σου ερθει η νεα συσκευή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

 

να ρωτησω το εξης σε ολους τους ευτυχισμένους κατόχους.

τα πιο πολλά ποστ μιλανε για τις roms, για τις εφαρμογες, την οθόνη κλπ.

να ρωτήσω και εσας που το έχετε, σαν κανονικό τηλέφωνο το z3 τι λέει?

 

δηλαδή η ποιότητα κλήσης, ποιότητα σήματος, το ηχείο για κλήσεις ανοιχτής ακρόασης?

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

 

να ρωτησω το εξης σε ολους τους ευτυχισμένους κατόχους.

τα πιο πολλά ποστ μιλανε για τις roms, για τις εφαρμογες, την οθόνη κλπ.

να ρωτήσω και εσας που το έχετε, σαν κανονικό τηλέφωνο το z3 τι λέει?

 

δηλαδή η ποιότητα κλήσης, ποιότητα σήματος, το ηχείο για κλήσεις ανοιχτής ακρόασης?

 

ευχαριστώ πολύ.

 

Η ποιότητα κλήσης και σήματος είναι εξαιρετική !! Για ανοιχτή ακρόαση δεν το δοκιμασα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!!! Δεν εχω διαβασει καμια "παιδικη αρρωστια" σε οσους απο σας εχεουν το Ζ3. Αν κανω λαθος διορθωστε με...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χρηστης διαφορων iphone απο to 2008, λεω να κανω την αλλαγη σε android με το z3. Εχω δει οτι στο z2 το φλας ηταν πολυ αδυναμο, το z3 εχει το ιδιο φλας;

Επισης τι επιλογες κλειδωματος εχει το z3? περα απο το να βαλεις καποιο κωδικο, το double tap που λενε, παρεχει ασφαλεια;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χρηστης διαφορων iphone απο to 2008, λεω να κανω την αλλαγη σε android με το z3. Εχω δει οτι στο z2 το φλας ηταν πολυ αδυναμο, το z3 εχει το ιδιο φλας;

Επισης τι επιλογες κλειδωματος εχει το z3? περα απο το να βαλεις καποιο κωδικο, το double tap που λενε, παρεχει ασφαλεια;

 

To Z3 έχει πιο δυνατό φλας και η ποιότητα της φωτογραφίας είναι ανώτερη από τα προηγούμενα μοντέλα του όπως και η κάμερα είναι εντυπωσιακή . Δες και εδώ

και θα δεις και από μόνος σου ότι θες .
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποιητήριο απο ΕΛΤΑ για το δεύτερο z3 απο τις 16/10 που περίμενα τόσες εβδομάδες.:blink::blink:

Αύριο θα παραλάβω διότι δεν προλαβαίνω ΕΛΤΑ σήμερα.

Το τρίτο με την ups είδη έφτασε Αθήνα και αυτό αύριο διότι το παρέδωσαν στην γενική ταχυδρομική άρα μια ημέρα επιπλέον να μου το παραδωθει στο σπίτι.(ενώ περίμενα μεθαύριο να έρθει σύμφωνα με το αρχικό tracking της ups!!!)

Άρα αυριο έχουμε διπλό unboxing μιας και τα 2 κινητά θα περάσουν απο test κανα 10 ήμερο έως αποφασίσω να επιστρέψω πιςω το ένα.:D:p

Οποίο κάτσει συνολικά καλύτερο παντού.

 

Τι να πεις δηλαδή έτσι οπως τα κατάφερε το Amazon.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να κρατησεις και τα δυο λεγοντας τους οτι το πρωτο δεν το παρελαβες ποτε και να μου το πουλησεις; :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να κρατησεις και τα δυο λεγοντας τους οτι το πρωτο δεν το παρελαβες ποτε και να μου το πουλησεις; :p

Ακόμα και έτσι το ένα απο τα 2 χωρίς εγγύηση θα ειναι αφού απόδειξη αγοράς δεν θα έχει.

Και απο την άλλη μπορεί να μάθουν ότι το παρέλαβα οποιαδήποτε στιγμή αργότερα και μου σερβίρουν να τους το πληρώσω και με τόκο.

Ήδη για το πρώτο που έστειλα(το ελλατωματικο)ειναι ακόμα στο δρόμο για Αγγλία(έχω και εδώ το άγχος)και πρέπει έως 21//11 να το παραλάβουν αλλιώς πληρώνω 484 λίρες συν τόκο 111 λίρες άρα 595 λίρες συνολικά.:cry:

Ας μην εκμεταλλευτώ την εξυπηρέτηση που παρέχουν γενικότερα, διότι πολλές φορές με έχουν σώσει στο πρόσφατο παρελθόν και μελλοντικά πάλι απο αυτούς θα αγοράζω.

 

Απλά με τους χρόνους παράδοσης τα έχω μαζί τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To Z3 έχει πιο δυνατό φλας και η ποιότητα της φωτογραφίας είναι ανώτερη από τα προηγούμενα μοντέλα του όπως και η κάμερα είναι εντυπωσιακή . Δες και εδώ
και θα δεις και από μόνος σου ότι θες .

 

 

 

http://m.gsmarena.com/sony_xperia_z3-review-1140p2.php

 

Εδω λεει οτι εχουν ακριβως το ιδιο flash με z1 kai z2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://m.gsmarena.com/sony_xperia_z3-review-1140p2.php

 

Εδω λεει οτι εχουν ακριβως το ιδιο flash με z1 kai z2

Σαφώς ένα κινητό δεν μπορεί να αντικαταστήσει μία compact κάμερα, παρόλαυτα θεωρώ την κάμερα του Z3 μία από τις καλύτερες σε κινητό τηλέφωνο . Το Φλας είναι ίδιο με του Z2 κατά τη δική μου γνώμη αλλά η κάμερα είναι κλάσης ανώτερη λόγω του νέου φακού που έχει ενσωματωθεί στο τηλέφωνο . Επίσης μπορεί και πιάνει στο auto 12800 ISO που αυτό σημαίνει πολύ καλές φωτογραφίες σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού βέβαια με υπαρκτό κάποιο θόρυβο τον οποίο βελτιώνει ο διπλασιασμός pixels που κάνει αυτόματα το τηλέφωνο . Θεωρώ ότι για τηλέφωνο είναι εκπληκτικό το οτι μπορεί να φωτογράφησει με τόσο υψηλό ISO . Εγώ είμαι πλήρη ικανοποιημένος από την κάμερα του όσο και από τις άλλες λειτουργίες του . Είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω πιάσει στο χέρι μου και στο προτείνω ανεπιφύλακτα . Άνετα θα πας μια εκδρομή και θα το χρησιμοποιήσεις σαν point and shoot κάμερα . Θεωρώ ότι δεν θα σε απογοητεύσει καθόλου. Να σημειώσω εδώ ότι όλες οι φωτογραφίες στο αυτόματο είναι οκτώ megapixel ενώ μπορείς να φωτογραφίσεις με 21 megapixel μέσω του manual mode στο οποίο βέβαια δεν πιάνει 12800 ISO Αλλά 800. Αυτά :-)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα αυτο το tempered glass http://www.aliexpress.com/item/CASESSS-New-Original-Imak-2-5D-arc-edge-anti-burst-tempered-glass-screen-protector-film-for/2016662605.html το πηρα για τον λογο οτι ειναι 2,5D και εχει περιθωρια γυρω-γυρω δηλ δεν ειναι απο ακρη σε ακρη

Δειγμα θα δειτε εδω https://app.box.com/s/jv80tr0omaovk5l3u2h6

 

Αυτο το tempered glass http://www.aliexpress.com/item/NILLKIN-Amazing-H-Nanometer-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Sony-Xperia-Z3-L55-MOQ/32223867852.html ειναι απο ακρη σε ακρη. Θελει πολυ υπομονη στο κεντραρισμα ;)

Δειγμα εδω https://app.box.com/files/0/f/2674556923/1/f_22784269221

 

 

Οταν θελω να τοποθετησω tempered το κανω με τη μεθοδο της ταινιας :p

1) κεντραρω με υπομονη το glass . Απο την μια πλευρα βαζω δυο ταινιες για να συγκρατει κεντραρισμενο το glass και απο την αλλη μια για να το εχω σαν λαβη (να γυρησω το glass και να το αφησω σιγα σιγα να πεσει στην οθονη.

2) Γυρναω την ταινια μεχρι την πισω πλευρα του τηλεφωνου για να μεινει σταθερο https://app.box.com/s/j1q5c8f94pqpsh6wkp57

3) Γυρναω το glass εξω απο την οθονη https://app.box.com/s/pq5o4rhj1wcu69gpnrql

4) Πολυ καλο καθαρισμα στην οθονη, προσεχω και βλεπω υπο γωνιες μηπως υπαρχει καποιο χνουδι ή κατι αλλο.

5) Ξεκολαω το προστατευτικο του glass

6) Πιανω την ταινια που εβαλα για λαβη (αυτο που γραφω στο 1) και γυρναω το glass για να ''πεσει'' στην οθονη.

7) Πριν την αφησω να πεσει τσεκαρω παλι αν ειναι σωστα κεντραρισμενη, αν ειναι σωστα την αφηνω να πεσει αν δεν ειναι σωστα μπορω με τη λαβη να κανω μικρες διορθωσεις.

8) παταω με το χαχτυλο στο κεντρο του glass και αυτο ''πλημμυρίζει'' στην οθονη.

9) Βλεπω το glass υπο γωνια και με ενα πανακι πιεζω με λιγη δυναμη γυρω-γυρω ολο το glass για να ''κατσει'' και να ειναι ομοιομορφο, οταν το βαλετε και το δειτε υπο γωνια θα καταλαβετε τι εννοω :)

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν εχω καθολου σταθερο χερι, για να καταλαβεις.... ποιο ευκολα βγαζω φωτογραφια εν κινηση παρα σταματημενος :lol:

Για να βαλω το glass ημουν μονος μου στο δωματιο και εκανα ~15 λεπτα :lol:

 

Παντος χερια για να την τοποθετησουν υπαρχουν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382798&page=73 free endry

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Να ρωτήσω ήθελα για την ταχύτητα σύνδεσης του wi-fi. Στο experia z που είχα ήταν λίγο αργό. Tο galaxy s4 (506) που έχει βρεθεί στα χέρια μου αυτό τον καιρό είναι σαφώς ποιο γρήγορο.

Θέλω όμως να ξαναγυρίσω στη sony και βέβαια τώρα ποια στο Z3.

Τι λέει λοιπόν από ταχύτητα;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Έφτασαν τα τουμπανοκινητα!!

Άψογα και τα 2 με μια πρώτη αναγνωρίστικη γνωριμία λίγων λεπτών :dance::up:

[ATTACH]52367[/ATTACH]

[ATTACH]52368[/ATTACH]

 

Το δεύτερο μου ήρθε με το νέο update out of the box σε σχέση με το πρώτο που άργηςα χαρακτηριςτικα μα παραλάβω(3.5 εβδομάδες)και το έκανα μετέπειτα.

Και στα 2 ίδιο ποσοστό μπαταρίας 66%

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα.

Να ρωτήσω ήθελα για την ταχύτητα σύνδεσης του wi-fi. Στο experia z που είχα ήταν λίγο αργό. Tο galaxy s4 (506) που έχει βρεθεί στα χέρια μου αυτό τον καιρό είναι σαφώς ποιο γρήγορο.

Θέλω όμως να ξαναγυρίσω στη sony και βέβαια τώρα ποια στο Z3.

Τι λέει λοιπόν από ταχύτητα;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Άψογη η ταχύτητα κρίνοντας απο την διαδικασία αναβάθμισης των εφαρμογών απο play store που κάνω μόλις τώρα.

Και με το z2 επί 6μηνο που είχα και εκεί άψογο.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με γεια Αλεξ, καιρός να αλλάξεις και την φώτο στο αβαταρ :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...