Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα από ποιο κατάστημα μου προτείνεται να κάνω την αγορά; Δεν θέλω να πάρω branded. Επίσης από προβλήματα κ παιδικές ασθένειες τι έχουμε εδώ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα το rootαρεις και μετά σου βγάλει πρόβλημα μην βρίζεις μετά τη Sony.

Δεν πρόκειται να βρίσω γιατί δεν πρόκειται να πάρω sony.τουλάχιστον αν δεν υπάρξει ακίνδυνος τρόπος για root πού προσωπικά μου είναι απαραίτητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ευκολο root περιμενω και εγω, πιστευω δεν θα αργησει.

Δεν την ''παλευω'' χωρις root :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ευκολο root περιμενω και εγω, πιστευω δεν θα αργησει.

Δεν την ''παλευω'' χωρις root :lol:

 

Εεετσι φιλε μου,πιστευω να μην καθυστερήσει πολύ ακομα γιατι,οπως θα το παρω ετσι με βλεπω και να το πουλαω.Παντως κατι νεοτερο δεν παιζει.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο καθυστέρηση.Μονο στο Ζ3 το ειδα αυτό,σε ναυαρχίδες άλλων βγαινει το root πριν καν κυκλοφορησουν!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.

 

το σαββάτο πέρασα απο το sony center στο golden hall και ρώτησα για το dual. μου είπαν οτι δεν θα έρθει καθόλου στην ελλάδα επίσημα απο αυτούς (αφού πρώτα γούρλωσαν τα μάτια απο έκπληξη που ρώτησα :lol:)

 

έπαιξα κλασσικά λίγο με το "απλο" z3, το τηλέφωνο πάντως πολύ ωραίο γρήγορο, ελαφρύ και ωραίο στο χέρι.

 

Εκτός από γρήγορο και ελαφρύ στο χέρι έχει και μπαταρία πολύ δυνατή . Στο θέμα διάρκειας μπαταρίας είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής στην κατηγορία του

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το σουτάρω το πρώτο κινητό για το γνωστό θέμα μιας και έχω προθεσμία έως 21 του μηνός να το στείλω στο Amazon,αλλα το replacement unit άφαντο έως σήμερα ενώ έφυγε Αγγλία 16 του μηνός :!::ninja:

Μίλησα με Amazon και μου είπαν αν δεν παραλάβω έως μεθαύριο,θα μου στείλουν εκ νέου άλλο.

Τι να πω πλέον.

Τουλάχιστον να μου έρθει νορμαλ unit διότι μετά θα ζητήσω refund και δεν θα ασχοληθώ με το z3 πλέον.

Τέτοια ταλαιπωρία για ένα κινητό δεν έχω βιώσει από μια προ-παραγγελία στις 23/9!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μαλλον γιατι ειναι κινηταρα και δεν εχει αναγκη απο καστομιες..

 

Προχθες εβγαλαν τα kernel sources για το Ζ3 και το Ζ3 compact, οποτε custom roms απο εδω και περα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προχθες εβγαλαν τα kernel sources για το Ζ3 και το Ζ3 compact, οποτε custom roms απο εδω και περα.

 

Πολύ καλο νεο μπραβο φιλε,δεν νομιζω ν αργησουν και πολλή!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ισχύει ότι με custom roms δεν παίζουν κάποια modules του κινητού, πχ ραδιόφωνο;;

Επίσης υπάρχει περίπτωση με custom rom να υπάρχει βελτίωση στις δυνατότητες τις κάμερας;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ισχύει ότι με custom roms δεν παίζουν κάποια modules του κινητού, πχ ραδιόφωνο;;

Επίσης υπάρχει περίπτωση με custom rom να υπάρχει βελτίωση στις δυνατότητες τις κάμερας;;

 

Βελτίωση της κάμερας όχι, το αντίθετο συμβαίνει!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από γρήγορο και ελαφρύ στο χέρι έχει και μπαταρία πολύ δυνατή . Στο θέμα διάρκειας μπαταρίας είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής στην κατηγορία του

 

συμφωνω. εχει μια φιλη μου το compact και ειναι super ευχαριστημένη. 2 μέρες εύκολα εως και 3 ημέρες αν κάνει πιο χαλαρή χρήση.

 

και εμένα να πω την αλήθεια η μπαταρία του με τράβηξε μιλάω πολύ στο τηλ λόγω δουλειάς και κουράστικα πια να είμαι wall hugger

που λεει και η διαφημιση... :)

 

τωρα με το iphone φορτίζω παντού, στο γραφείο στο αυτοκίνητο, στους πελάτες..ήμαρτον

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της διάρκειάς μπαταρίας είναι σύγχρονο πρόβλημα με τόσες εφαρμογές που έχει κάθε smartphone . Πιστεύω ότι έχει τόσο καλή μπαταρία για να μπορεί να ανταποκριθεί και με ps4 . Αν δεν είχε τόσο καλή μπαταρία δεν θα είχε και νόημα να παίζεις ps4 με Ζ3 γιατί θα τελείωνε γρήγορα η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Βελτίωση της κάμερας όχι, το αντίθετο συμβαίνει!

 

Και σχετικά με τα διάφορα module, πχ ραδιόφωνο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επίσης υπάρχει περίπτωση με custom rom να υπάρχει βελτίωση στις δυνατότητες τις κάμερας;;

 

Υπάρχει περίπτωση οταν βγούν οι Android Lollipop roms που θα επιτρεπουν RAW files (DNG) και τα ανάλογα camera apps.

 

Δες εδω για παράδειγμα τι μπορει να κανει το nexus 5 που εχει μαπα καμερα

https://imgur.com/a/qQkkR#0

 

και εδω

https://imgur.com/a/fi2ID

 

Συγκριτικα το z3 θα πεταει. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το κινητό αυτό και το compact.

Μπορεί να γίνει root; Δεν βλέπω κάποιο οδηγό.

Μιλάω για να μπορώ να τρέξω εφαρμογές όπως titanium και greeenify.

Ευχαριστώ.

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το κινητό αυτό και το compact.

Μπορεί να γίνει root; Δεν βλέπω κάποιο οδηγό.

Μιλάω για να μπορώ να τρέξω εφαρμογές όπως titanium και greeenify.

Ευχαριστώ.

Δεν βλέπεις οδηγό γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει τίποτα...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Root προς το παρον μονο με unlocked bootloader. Αν ακολουθησεις τη διαδικασια χανεις την εγγυηση. http://forum.xda-developers.com/z3/development/root-stock-kernel-twrp-v01-test-28-09-t2889794

http://forum.xda-developers.com/z3/orig-development/d66xx-cwm-based-recovery-6-0-4-7-root-t2890116

 

 

Αναμενουμε για ευκολη διαδικασια χωρις να ξεκλειδωσουμε bootloader ;)

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από χθες κάτοχος ενός λευκού Ζ3 (το πήρα από αγγελία).

Έχω αριθ. έκδοσης 23.0.Α.2.93. Είναι η πιο νέα ή έχει βγει και νεότερη ??

Επίσης αυτό με την οθόνη που δεν σβήνει όταν το κρατάς πώς ακριβώς δουλεύει ??

Εντάξει παιδιά έχει οθονάρα και πολύ καλή μπαταρία. Ακόμα δεν το έχω "παίξει" και πολύ με κάμερα και ήχο για να δω όλες τις πτυχές του.:)

Πάντως το πλαίσιο αλουμινιου θέλει πολύ προσοχή ..πιστεύω ότι γρατζουνιέται για πλάκα. Διάβασα νομίζω εδώ μέσα ότι υπάρχει κατι για να το καλύπτεις??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο

Έχεις την τελευταία έκδοση.

Για να μην σβήνει η οθόνη όταν το κρατάς στο χέρι σου δες την πρώτη εικόνα , ψάξε λίγο το μενού ""οθόνη"".

Ψάξε και το μενού Εξατομικευση, έχει κάποια καλούδια. > δεύτερη εικόνα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο

Έχεις την τελευταία έκδοση.

Για να μην σβήνει η οθόνη όταν το κρατάς στο χέρι σου δες την πρώτη εικόνα , ψάξε λίγο το μενού ""οθόνη"".

Ψάξε και το μενού Εξατομικευση, έχει κάποια καλούδια. > δεύτερη εικόνα

 

Την επιλογή την είχα βρει. Το έχω ενεργοποιημένο. Απλά ρωτάω πώς δουλεύει?? Με αισθητήρα κινησης ?? Όταν πχ το έχω σε landscape μου σβήνει δεν την κραταει αναμμενη.

Επίσης στην καταναλωση βλέπω την εφαρμογή myxperia οτι είναι στην δευτερη θεση κατανάλωσης. Χρειάζεται να την απενεργοποιησω ?? Και αν ναι πως ?? Μόνο με root ?

Και όσον αφορά για την εκδοση νομίζω πως είχα δει και μια νεότερη...θα ψάξω να την βρώ για να παραθέσω εδώ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από χθες κάτοχος ενός λευκού Ζ3 (το πήρα από αγγελία).

Έχω αριθ. έκδοσης 23.0.Α.2.93. Είναι η πιο νέα ή έχει βγει και νεότερη ??

Επίσης αυτό με την οθόνη που δεν σβήνει όταν το κρατάς πώς ακριβώς δουλεύει ??

Εντάξει παιδιά έχει οθονάρα και πολύ καλή μπαταρία. Ακόμα δεν το έχω "παίξει" και πολύ με κάμερα και ήχο για να δω όλες τις πτυχές του.:)

Πάντως το πλαίσιο αλουμινιου θέλει πολύ προσοχή ..πιστεύω ότι γρατζουνιέται για πλάκα. Διάβασα νομίζω εδώ μέσα ότι υπάρχει κατι για να το καλύπτεις??

 

Δεν νομίζω να γρατσουνιέται για πλάκα όπως λες αφού το Ζ3 είναι αδιάβροχο και ανθεκτικό στη σκόνη . Παίρνεις μια θήκη και δεν γρατσουνιέται ποτέ .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από χθες κάτοχος ενός λευκού Ζ3 (το πήρα από αγγελία).

 

Επίσης αυτό με την οθόνη που δεν σβήνει όταν το κρατάς πώς ακριβώς δουλεύει ??

 

Λειτουργεί με τον αισθητήρα κίνησης. Οταν νιώθει μικροκινήσεις (όταν το κρατας ας πουμε στο χέρι) δεν αφήνει την οθόνη να σβήσει. Αν όμως το κρατήσεις σχετικά ακούνητο θα σβήσει κανονικά στο χρονο που του έχεις βάλει.

 

Το απενεργοποίησα αυτό γιατί είδα πως μερικές φορές, αν και το εχω σε θήκη όταν κινούμαι έξω, αν πατηθεί κάνα κουμπί και "ξυπνήσει" η οθόνη, μενει αναμένη γιατί κινούμαι και νομίζει πως το κρατάω στο χέρι προφανώς...

 

Οπότε το γύρισα στο κανονικό lock μετά από 30sec... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γρατσουνιέται για πλάκα όπως λες αφού το Ζ3 είναι αδιάβροχο και ανθεκτικό στη σκόνη . Παίρνεις μια θήκη και δεν γρατσουνιέται ποτέ .

 

Το έχεις και λες δεν νομίζεις ?? Επειδή είναι αδιάβροχο δηλ δεν γρατσουνιέται ?? Δεν θέλω θήκη γιατί θα χαθεί όλη η ομορφιά του. Καποιος έλεγε για κάτι που κολλάνε στο πλαισιο γύρω γύρω....αν θυμαμαι καλα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις και λες δεν νομίζεις ?? Επειδή είναι αδιάβροχο δηλ δεν γρατσουνιέται ?? Δεν θέλω θήκη γιατί θα χαθεί όλη η ομορφιά του. Καποιος έλεγε για κάτι που κολλάνε στο πλαισιο γύρω γύρω....αν θυμαμαι καλα.

 

Με λίγη προσοχή δεν θα έχεις κανένα θέμα με τις γρατζουνιες. Οι μόνιμες θήκες και τα καλύματα, καταστρέφουν όλη την αίσθηση της συσκευής...

 

Έχω το μαύρο χωρίς κανένα θέμα για την ώρα, μόνο με μια θήκη "πουγκί" για τη μεταφορά σου σε καμιά τσάντα κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...