Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αλλά απο το τηλέφωνο μου είπαν οτι θα γίνει έλεγχος στον αισθητήρα υγρασίας αλλά έτσι κι αλλιώς δεν το έχω δοκιμάσει στο νερό (αλήθεια υπάρχει τρόπος να το δούμε κι εμείς αυτό?).

Και μετά μου είπε κάτι που δεν μου άρεσε.. οτι θα κρίνουν αν θα γίνει αντικατάσταση ή επισκευή.

Δηλαδή θα ανοίξουν-ξεκολήσουν το καπάκι, θα αλλάξουν το ηχείο και θα αντικαταστήσουν τις ταινίες-κόλλες με καινούργιες? Και εγω τώρα πρέπει να πιστέψω οτι θα είναι το ίδιο καλό όπως όταν βγήκε απο το εργοστάσιο? Αν και μου είπαν οτι θα γίνει τεστ στο νερό πριν το πάρω καθώς και έλεγχος του εσθητήρα. (Προσωπικά πιστεύω οτι δεν πρόκειται να διατηρηθεί η εργοστασιακή απόδοση)

Όπως και να έχει είμαι επιφυλακτικός στο να το στείλω ακόμα. Καλύτερα να περιμένω να ωριμάσει λίγο ακόμα η παραγωγή και μετά βλέπουμε. Έτσι κι αλλιώς όλα έχουν γίνει τηλεφωνικά. Μπορεί να μην ισχύει και καθόλου η επιλογή της επισκευής αν το πάω στο Service. Εγω πάντως θα ζητήσω αντικατάσταση.

Απο την 3η μέρα παρατήρησα το πρόβλημα όταν έβαλα κάποια τραγούδια.

Αν και απο τις γνώσεις που έχω πιστεύω οτι φταίει το πανάκι μπροστά απο το ηχείο. Είναι πολύ κοντά στο ηχείο και μπορεί να ακουμπάει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι λετε...αλλά τον καλύτερο ήχο και σε ενταση και σε ποιότητα τον έχει το oppo find (αν και δεν περασε ποτε το htc m8 από τα χερια μου)
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

@Patentas. ...μην το σκαλιζεις καλύτερα φίλε μου, αν όχι όλα, τα περισσότερα έτσι θα είναι.!....άσε να μη σου τύχει άλλο με κανενα κουσούρι πιο πολύπλοκο κι αρχισεις τις. ...πατέντες :D
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@Patentas. ...μην το σκαλιζεις καλύτερα φίλε μου, αν όχι όλα, τα περισσότερα έτσι θα είναι.!....άσε να μη σου τύχει άλλο με κανενα κουσούρι πιο πολύπλοκο κι αρχισεις τις. ...πατέντες :D

Γιατι πολλα γινονται τελευταια!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς bleeding στην οθόνη?

Επίσης ας μου πει κάποιος τι λέει το silver green χρώμα από κοντά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε konakis για τον λόγο που λές, στο μήνυμα μου αναφέρω οτι σκέφτομαι να το στείλω, και οχι οτι το έχω στείλει ήδη!

Μπορεί να πάω για μαλλί και να βγώ κουρεμένος.

Οχι τίποτα άλλο, αλλά σαν κατασκευή που το παρατηρώ είναι χωρίς σφάλματα. Ούτε κενά, ούτε bleeding η οθόνη που ρωτάει ο ταξιδιώτης. Ούτε τίποτα! Τέλειο, εκτός απο αυτό με τον ήχο..

Και για την κάμερα που λένε ξεθωρισμένα χρώματα -και απο τα συγκριτικά που έβλεπα- εγω στον υπολογιστή που πέρασα κάποιες φωτό μου φαίνονται πολύ φυσικά τα χρώματα. Χώρια που μερικές φωτό έχουν ποιότητα compact φωτογραφικής μηχανής..

Link to comment
Share on other sites

και τι λεει? αξιζει να περιμενουμε? αλλαζει κατι στο UI ?

 

Αν και δεν είχα το χρόνο να το επεξεργαστώ πολύ, με την πρώτη ματιά είδα διαφορετικά τα εικονίδια στο κάτω μέρος, αν και η μεγάλη αλλαγή ήταν στο notification center όταν το κατεβάζεις. Εκεί μου φάνηκε ότι ήταν σε 2 επίπεδα πλέον...δηλαδή το ένα μέρος ήταν σταθερό, το άλλο κουνιόταν.

 

Επαναλαμβάνω όμως το είδα στα πολύ γρήγορα γιατί δεν υπήρχε χρόνος και δίπλα είχαμε κάτι παϊδάκια να περιμένουν...:p

 

Ίσως έπρεπε να αφιερώσω περισσότερο χρόνο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως τα παει μετα το update ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως τα παει μετα το update ?

Πως περιμένεις απάντηση ότανσήμερα περάσαμε την αναβάθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Πως περιμένεις απάντηση ότανσήμερα περάσαμε την αναβάθμιση ?

:lol: Ναι, δεν το εγραψα σωστα.... επρεπε να γραψω π.χ. της επομενες ημερες.

Παντος αν υπαρχει περιεργη καταναλωση/πτωση μπαταριας θα φανει απο της πρωτες ωρες χρησης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την υπέρβαση και είπα να πάρω ξανά sony....κι ο Θεός βοηθός.

Αύριο θα το έχω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την υπέρβαση και είπα να πάρω ξανά sony....κι ο Θεός βοηθός.

Αύριο θα το έχω.

 

το lg το έδωσες? ή το κρατάς καβάτζα :lol: άντε μακάρι να πετύχεις "καλό" κομμάτι ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το lg το έδωσες? ή το κρατάς καβάτζα :lol: άντε μακάρι να πετύχεις "καλό" κομμάτι ;)

Προς πώλησή είναι.

Το καλό κομμάτι είναι πού με ανησυχεί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic αλλα μηπως έχει κανείς προς πώληση sony z3 σε χρώμα copper ή silver green ?? Ενδιαφέρεται φίλος άμεσα.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κάθε 10 λεπτά ακούω ήχο ειδοποίησης , ψάχνω και απενεργοποιώ πιθανά προγράμματα αλλά εξακολουθεί να ακούγεται… δεν ξερω από πού έρχεται….

Είναι ο προκαθορισμένος ήχος ειδοποίησης….

 

Λέτε να ‘χω σχιζοφρένεια?? Καμία ιδέα?

 

sony xperia z3

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω λειτουργία, που μου είπε οτι θα έχει...

 

Θα υπάρχει κάτι σαν remote control απο Lollipop σε Lollipop...δηλαδή πχ αν έχεις ξεχάσει το κινητό σπίτι, θα μπορείς απο άλλο κινητό Lollipop να συνδεθείς με το gmail σου και να κάνεις κλήσεις - μηνύματα

 

Δε ξέρω αν αυτό περιλαμβάνει και γενικά να κάνεις το ότι θες...

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως τα παει μετα το update ?

 

Δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό μέχρι τώρα σε σχέση με πριν το update.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την υπέρβαση και είπα να πάρω ξανά sony....κι ο Θεός βοηθός.

Αύριο θα το έχω.

 

Φίλε ταξιδιωτη...επειδή και εγώ εχω να παρω sony απο το s που είχα απογοητευτεί να πω την αλήθεια...ειπα να δωσω στην sony μια ακομα ευκαιρια !! Αλλά νομίζω την άξιζε !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε σας που ήρθαν τα updates τί προέλευσης είναι τα κινητά σας ?? Και είναι branded η oxi ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιωτη...επειδή και εγώ εχω να παρω sony απο το s που είχα απογοητευτεί να πω την αλήθεια...ειπα να δωσω στην sony μια ακομα ευκαιρια !! Αλλά νομίζω την άξιζε !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε σας που ήρθαν τα updates τί προέλευσης είναι τα κινητά σας ?? Και είναι branded η oxi ??

 

To z3 δεν έχει καμία σχέση με το S . To Z3 είναι πολύ ανώτερο και θα δεις ότι έχει πολύ δυνατά χαρακτηριστικά και έχει πολύ καλή αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

To z3 δεν έχει καμία σχέση με το S . To Z3 είναι πολύ ανώτερο και θα δεις ότι έχει πολύ δυνατά χαρακτηριστικά και έχει πολύ καλή αυτονομία

 

Mα αυτό λέω και εγώ. Το έχω περόιπου 2 εβδομάδες και ειναι απλά τέλειο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...