Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πειράζει.βρείτε unbranded

 

Το δικό μου δεν έιχε logo ...απλά 4-5 εφαρμογές που για να γβουν ηθελαν ρουτ. Αλλά απο την στιγμη που το αλλαζεις σε generic global τί σε πειράζει ?? Και οι αναβαθμίσεις θα ερχονται πιο γρηγορα και όλα. Γιατί πειράζει ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άλλο να κάνω root επειδή το θέλω κι άλλο να το κάνω για να αφαιρώ branded καταστάσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να κάνω root επειδή το θέλω κι άλλο να το κάνω για να αφαιρώ branded καταστάσεις.

Το φλασαρισμα δεν απαιτει root. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το σαββατο ευτυχης κάτοχος z3 και εγω μετά το xperia s -galasy s4-galaxy s5. Την ποιότητα κατασκευής του Ζ3 δεν πιστεύω να υπάρχει συσκευη που να καθετε διπλα του...

Το λειτουργικο branded cosmote με αρκετη σαβούρα που δεν χρειαζομαι οποτε περιμένουμε custom lollipop για πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το σαββατο ευτυχης κάτοχος z3 και εγω μετά το xperia s -galasy s4-galaxy s5. Την ποιότητα κατασκευής του Ζ3 δεν πιστεύω να υπάρχει συσκευη που να καθετε διπλα του...

Το λειτουργικο branded cosmote με αρκετη σαβούρα που δεν χρειαζομαι οποτε περιμένουμε custom lollipop για πειράματα.

φλασαρε κατευθείαν την generic πριν το στήσεις 5 λεπτά υπόθεση είναι και εγώ αυτό έκανα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θέλω να το πάρω από cosmote ξέρετε εάν μέσα έχουν τα καλά ακουστικά με το Noise canceling?
Link to comment
Share on other sites

φλασαρε κατευθείαν την generic πριν το στήσεις 5 λεπτά υπόθεση είναι και εγώ αυτό έκανα

 

καλημερα. ποια ρομ προτεινετε γενικα? ειναι καποια απο τις generic δοκιμασμενες?

και που μπορει να βρεθει?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ποια ρομ προτεινετε γενικα? ειναι καποια απο τις generic δοκιμασμενες?

και που μπορει να βρεθει?

 

ευχαριστω πολυ

 

Μια ειναι η generic

H τελευταια ειναι η 23,0,1,Α,5,73

Link to comment
Share on other sites

Μια ειναι η generic

H τελευταια ειναι η 23,0,1,Α,5,73

 

δωστε κανα λινκ στον φιλο, ειναι απο ios καινουριος και θελει βοηθεια..Επισης εχει το δικαρτο οποτε θελουμε την ευρωπαικη εκδοχη, αν υπαρχει, του δικαρτου..ή καποια αλλη εκτος κινας τελος παντων..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ποιο μοντέλο φορτιστή έχετε ?? Δηλ το μανίσιο που αγοράσατε μαζί με το κινητό ?? Έχω την εντύπωση ότι σε καποιες χωρες βάζουν αλλο φορτιστή...και θελω να το εξακριβώσω...αλλα μπορεί να κανω και λάθος. Εγώ εχω τον EP 880
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ποιο μοντέλο φορτιστή έχετε ?? Δηλ το μανίσιο που αγοράσατε μαζί με το κινητό ?? Έχω την εντύπωση ότι σε καποιες χωρες βάζουν αλλο φορτιστή...και θελω να το εξακριβώσω...αλλα μπορεί να κανω και λάθος. Εγώ εχω τον EP 880

 

Τον ίδιο έχω και γω.

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο έχω και γω.

 

Επειδή είχα το z3 και τωρα το ξαναπηρα...το πρωτο μου φορτιζε στις 2,5ώρες και τωρα αυτό στις 3,5 γι'αυτο ρωτάω. Τί γίνεται ?? Εσενα σε ποση ωρα σου φορτίζει ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το φλασαρισμα δεν απαιτει root. ;)

Δεν χάνεις όμως εγγύηση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το z3 και τωρα το ξαναπηρα...το πρωτο μου φορτιζε στις 2,5ώρες και τωρα αυτό στις 3,5 γι'αυτο ρωτάω. Τί γίνεται ?? Εσενα σε ποση ωρα σου φορτίζει ?

 

Δες το output ποσο ειναι, εγω στο Ζ1 ειχα 1500 στο 1ο και 850 στο 2ο, και προφανως φορτιζε σχεδον στον διπλασιο χρονο με τον 2ο ομως ηταν καλυτερος για τη μπαταρια αφου οσο πιο αργα τοσο πιο καλα τη συντηρεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις όμως εγγύηση?

Εχουν πει χρηστες οτι η Arvato εχει δεχτει κανονικα συσευες με αλλη επισημη ROM. Επισης, μπορεις να το ξαναφλασαρεις στην δικια του εκδοση πριν το πας στο σερβις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες το output ποσο ειναι, εγω στο Ζ1 ειχα 1500 στο 1ο και 850 στο 2ο, και προφανως φορτιζε σχεδον στον διπλασιο χρονο με τον 2ο ομως ηταν καλυτερος για τη μπαταρια αφου οσο πιο αργα τοσο πιο καλα τη συντηρεις

 

Υπάρχει περίπτωση να φταιει το καλώδιο του φορτιστή ?? Η είναι άσχετο ?? Γιατί παίζει να το εχω μπερδεψει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Skin protector για z3/z3c με 50% έκπτωση και δωρεάν μεταφορικά.

Με PayPal η πιστωτική/χρεωστική 7.94 ευρώ τελικό σύνολο το κομμάτι.

https://slickwraps.com/

Εγώ παρήγγειλα 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Skin protector για z3/z3c με 50% έκπτωση και δωρεάν μεταφορικά.

Με PayPal η πιστωτική/χρεωστική 7.94 ευρώ τελικό σύνολο το κομμάτι.

https://slickwraps.com/

Εγώ παρήγγειλα 2

 

Ποια πήρες ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ποια πήρες ?

Αυτό το πρώτο αριστερά brushed copper

https://slickwraps.com/devices/phones/android/sony-xperia-z3/metal-series-wraps-skins-for-sony-xperia-z3.html

Και αυτό σε τιρκουάζ το δεξιά τελευταία

https://slickwraps.com/devices/phones/android/sony-xperia-z3/glitz-series-wraps-skins-for-sony-xperia-z3.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ευτυχής κάτοχος Ζ3 μετα απο Ζ (μεγααααααλη διαφορά) αλλά λόγω τιμής πήγα σε branded t-mobile πέρα από τις άχρηστες εφαρμογές (που είναι και σε γλώσσα που δεν καταλαβαίνω) δεν έχω θέμα, αλλά θα flashara μια καθαρή rom... το θέμα μου είναι ποια και πώς? ειχα flasharei το Z που ήταν branded vodafone αλλά δεν θυμάμαι και πολλά! Επίσης ισχύει οτι θα χαθεί η εγγύηση? μου είπαν από το birdphone χάνεται η εγγύηση επειδή για το flash χρειάζεται root αλλά θυμάμαι οτι το Ζ το είχα απλά φλασάρει και το άφησα μετά έτσι, δεν γίνεται χωρίς root? πώς θα βρω την υπάρχουσα rom για να εχω σε περίπτωση που θέλει service?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ευτυχής κάτοχος Ζ3 μετα απο Ζ (μεγααααααλη διαφορά) αλλά λόγω τιμής πήγα σε branded t-mobile πέρα από τις άχρηστες εφαρμογές (που είναι και σε γλώσσα που δεν καταλαβαίνω) δεν έχω θέμα, αλλά θα flashara μια καθαρή rom... το θέμα μου είναι ποια και πώς? ειχα flasharei το Z που ήταν branded vodafone αλλά δεν θυμάμαι και πολλά! Επίσης ισχύει οτι θα χαθεί η εγγύηση? μου είπαν από το birdphone χάνεται η εγγύηση επειδή για το flash χρειάζεται root αλλά θυμάμαι οτι το Ζ το είχα απλά φλασάρει και το άφησα μετά έτσι, δεν γίνεται χωρίς root? πώς θα βρω την υπάρχουσα rom για να εχω σε περίπτωση που θέλει service?

 

Εγω παντως που εστειλα ενα Ζ1 ενος φιλου που του ειχα αλλαξει ρομ, δεν ειπαν τιποτα.. Επισης σου περνανε και οι ιδιοι ελληνικη αν το ζητησεις, οποτε γιατι να τη χασεις αν την περασεις εσυ? δεν φαινεται καπου..

Το οτι δεν κανεις ρουτ εννοειται και το οτι αν κανεις τη χανεις, αυτο ειναι αλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει περίπτωση να φταιει το καλώδιο του φορτιστή ?? Η είναι άσχετο ?? Γιατί παίζει να το εχω μπερδεψει.

 

οχι, με τιποτα..δες output που ειναι χαραγμενο πανω στο φορτιστη απο μεσα με τα ψιλα γραμματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με καθοδηγησει λιγο επειδη το κινητο ειναι branded t mobile να φλασαρω μια ελληνικη καθαρη και πως? Τα link παρακαλω :)
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με καθοδηγησει λιγο επειδη το κινητο ειναι branded t mobile να φλασαρω μια ελληνικη καθαρη και πως? Τα link παρακαλω :)

Ελληνική για να φλαςαρεις πρέπει κάποιον να την έχει ανεβάσει για να την κατεβάσεις εσυ.

Και επειδή μάλλον δεν θα βρεις απο εδω φλαςαρε κάποια ευρωπαϊκή generic πχ αγγλική η γερμανική.

Οδηγίες εξίσου θα βρεις.

http://forum.xda-developers.com/z3/general/ftf-stock-firmwares-xperia-z3-models-t2886061

Καλό είναι να έχεις backup την υπάρχουσα t- Mobile πριν κανείς την διαδικασία.

Δες ποιας χώρας είναι και ψάξε στο παραπάνω link αν την έχουν ετςι ώστε να την κατεβάσεις στο pc σου για backup.

Αλλιώς αν δεν την βρίσκεις διαθέσιμη για κατέβασμα,δεν συνιστώ φλασαρισμα κάν.

 

Εκτός αν κανείς εσυ backup(ψάξε λίγο στο XDA στην ενότητα z2 η z3 λογικά θα τη βρεις)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@alextrela τι λέει το Ζ3 σου?? ευχαριστημένος??..... καλώς ήλθες και πάλι! :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ελληνική για να φλαςαρεις πρέπει κάποιον να την έχει ανεβάσει για να την κατεβάσεις εσυ.

Και επειδή μάλλον δεν θα βρεις απο εδω φλαςαρε κάποια ευρωπαϊκή generic πχ αγγλική η γερμανική.

Οδηγίες εξίσου θα βρεις.

http://forum.xda-developers.com/z3/general/ftf-stock-firmwares-xperia-z3-models-t2886061

Καλό είναι να έχεις backup την υπάρχουσα t- Mobile πριν κανείς την διαδικασία.

Δες ποιας χώρας είναι και ψάξε στο παραπάνω link αν την έχουν ετςι ώστε να την κατεβάσεις στο pc σου για backup.

Αλλιώς αν δεν την βρίσκεις διαθέσιμη για κατέβασμα,δεν συνιστώ φλασαρισμα κάν.

 

Εκτός αν κανείς εσυ backup(ψάξε λίγο στο XDA στην ενότητα z2 η z3 λογικά θα τη βρεις)

Τελεια!!!Πως βρισκω ποιας χωρας ειναι?Γιατι τα γραματα ειν τ'ανασκελα και δεν καταλαβαινω τιποτις :lol:Βασικα η ουγγαρεζικο η ολλανδικο ειναι μαλλον δλδ απλα δεν ξερω πως να το βρω.

Ακυρο το βρηκα Πολωνικο ειναι και σιγα μην την βρω,back up πως την κανουμε για να την εχω? http://xperiafirmware.com/8-firmware/66-sony-xperia-z3-d6603 ετσι την κανω back up?

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...